Втори клас съм вече аз! - 3

  • 60 330
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Светле, да ти пратя мойтичкия някоя ваканция, че да го стегнеш? Категорично отказва да разписва задачи, смята каквото му дойде на ум...
От Софийското състезание е с най-много точки от училището, горд.... Обяснявам аз, че ако беше порешавал задачи преди това можеше да изкара и максималния брой, а той ме гледа учудено " Че за кво, нали съм повече от Марио..." #Cussing out
А,моля те заслугата за разписването си е изцяло на учителката,и аз държа де,ама тя направо си го изисква от тях и като им се наложи да препишат няколко урока,за да е така както трябва много бъъързо свикват честно казано. На Оги му се е налагало само един път ....

# 676
  • Мнения: 1 159
Синеочи,Макс учиха миналата година английски,но само устно,и с чисто сърце мога да ти кажа,че нищичко не е научил от часовете!На госпожата му не съм й фен въобще,много вяло работи,едвам я изтърпях на родителската среща!Аз чисто логически си разсъждавам,че не може непозната буква да участва в новите думи,ама знам ли...

Ох,че ми е мило,една съученичка на Макс в момента ми предава по Скайп какво са взели днес Heart Eyes!Много е изчерпателна,сладуранка!



Големи проблеми си имах днес с болничния си лист!А не ми се иска да пускам 4 дни неплатена,че като знам че тази заплата ще я взема преди Коледа ooooh!!


# 677
  • Мнения: 5 140
Деси дано успееш с болничния, стискам палци. Praynig Praynig Praynig

Много си права за учителката и нашата беше такава и Ния затова не искаше тази година да учи. Падна им се един господин, който явно много ги пали и от началото на годината доста научиха.

# 678
  • Мнения: 6 031
Ние вчера имаме първата забележка в бележника...без домашна работа.
Най смешното е, че писаха домашните с баба си, която е учителка и не са се разбрали.  Laughing
По английски миналата година само слушаха. Сега взимат буквите, но ние ходихме на курс още миналата године и сме по-напред от учебника.

# 679
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Здравейте момичета, не съм влизала отдавна и като чета доста теми са дискутирани.
  Деси, дано Макси вече е добре! Hug Дано успееш да си оправиш болничния Praynig.
 Ние сме добре. Започнаха преразказите, за сега се справя без проблем.
мими.ива и Марти си има една забележка, но нейната е за говорене в час по АЕ. Аз не се учудих особенно, защото тя си е от приказливите.

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Здравейте всички,
имам нужда да ви се оплача Sad
Денис вчера го ухапа куче - питбул. Истинско щастие е, че не е пострадал много сериозно, благодарение единствено на бързата му реакия. Днес не е на училище, травмиран е, а и не може да си седи на д-то. Обърнах нещата от към положителната страна, като му обясних, че е истински герой и че малко са децата победили в битка питбул. А това е все пак най-опасното куче на света. И такива неща. Опитах се да омаловажа случката, като я използвам, за да придам значимост на него самия.
Но все пак, не спирам да се питам до кога ще се случват тези инциденти с кучета. И ако за бездомните кучета можем да виним неперсонифицирани субекти, извън държавата или да водим принципни спорове за хуманизма, то в случаи като този, лично аз се разкъсвам от гняв срещу всички безотговорни собственици, които водят питомците си без намордници.

# 681
  • Мнения: 1 159
Додо,това е ужасно!Как няма да е травмирано детето?!?То си остава един страх за цял живот след ухапване от куче!Как е иначе физически,бихте ли му необходимите инжекции в такива случаи?
Да му минава бързичко Hug!

# 682
  • Мнения: 116
Додо и аз изтръпвам всеки път,когато такива безотговорни младежи си разхождат питбулите около блока ни.И най-нагло ти заявяват че техните кучета не хапели деца и нямали нужда от намордник!Може да е грехота,но ми се иска някой път кучето да нахапе собственика,че да им дойде акъла!
Дано се оправя бързо твоя герой!

# 683
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Бързо да се оправя детето!

Аз искам п-омалко - да са на кайшка.
А те не само че не слагат, и че минират всичко, а и коментират обидено ако спреш на 10-15 метра да ги изчакаш да си хванат кучето...

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Додо, това е безобразие. Много често напоследък се случват такива работи. Аз като малка съм хапана от куче и трябва да ти кажа, че беше адски стресиращо, макар че самото ухапване не беше сериозно. В първия момент ми причерня и ми се зави свят. Милото ти детенце! И като си представя кучето- мутант, кръстоска между куче и прасе, направо ми иде да го застрелям...(да ме прощават любителите на тази порода, но аз си падам по овчарските кучета)
Най-добре заведи малкия на куршумолеячка.

# 685
  • София
  • Мнения: 253
И ние не сме учили английски в първи клас,започнаха си с азбуката и са взели половината букви досега...
Деси,като си тръгнала да жалиш миличкия Оги,да ти покажа вчера и днес какво писане е падало по математика в час http://svetlaem.snimka.bg/education/chitatelski-dnevnik-na-ogi.516433.21286247  (тази и следващите две страници),аз изобщо не го пожалих и отсякох,че точно така се пишат текстовите задачи ,явно не е случил на майка,ама какво да се прави  Joy  Joy  Joy
Светле, какъв краснописец си отгледала!!!!! Ние пишеме гарги.
Гледам, че решавате с х. А как му обясняваш, че си променя знака числото, когато го преместваш от другата страна на уравнението?

# 686
  • Мнения: 1 849
Моят син го захапа куче за врата като беше на около 5 години. Това не му пречи до ден днешен да гони кучетата и да се закача с тях, като аз пищя до него и му се карам... Беше невероятно чудо, че зъбът на кучето е минало на милиметри от сънната артерия. Днес си носим белезите.
Додо, ще му мине на момчето, не се шашкай, той е мъж и те не ги приемат нещата толкова навътре както нас. А ти с влиянието което имаш можеш да започнеш кампания за спазване на закона...
Постоянно имам пререкания със собственици като правя забележка на децата си да не се врат в кучетата и да стоят по-далече, а те са възмутени, че кучетата им били безопасни. Даже преди минути една собственичка на болонка се разсърди след като кучето и се завря в краката на синът ми и той и тропна по-силно да се маха... Ау, горкото кученце се стресирало...
А най-ме дразнят една бездомна кучка с две поколения която е отглеждана от няколко окачалки от блока. Скоро от общината направиха нов пясъчник и кучката и потомството и постоянно ходят там да се въргалят и да ходят по нужда... Но това не пречи на майките да пускат децата си да се ровят из пясъчника...  Sick

# 687
  • Мнения: X
Гледам, че решавате с х. А как му обясняваш, че си променя знака числото, когато го преместваш от другата страна на уравнението?
Като кажеш например, че неизвестно събираемо се намира, като от сбора извадим известното. Отрицателните числа се учат в шести клас.  Peace

# 688
  • у дома
  • Мнения: 7 167

Гледам, че решавате с х. А как му обясняваш, че си променя знака числото, когато го преместваш от другата страна на уравнението?
Госпожата по ЗИП математика им е продиктувала точно каквото ти е обяснила Дидева като правило:
Неизвестно събираемо се намира като от сбора се извади известното събираемо.
А и между другото понятието уравенние се въвежда като такова чак в 7 клас,ама в нашия  сборник за 2 клас не пречеше да има задача -решете уравнението.  Joy Joy Joy -та обяснявах на детето какво е уравнение  Embarassed

Додо,оправяйте се бързо.

# 689
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз минлата година обясних преминаванто през равното приблизително така: можеш да преместиш всяко число от другата страна на равното, но като мине от другата страна му сменяш знака. Те само плю и минус ще ползват до Коледа, та дотогава това юе работи.

Другото по-дълбоко обяснение е да добавиш едно и също към двете страни, но по- не беше впечатлено детето Wink

За тренинг изреши сумати такива тогава. Още не съм пробвала да видя колко помни сега Wink

Общи условия

Активация на акаунт