Програмата "Личен асистент" - 2

  • 175 322
  • 729
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 32
Мили-мами,-подписах-договор-за-една-година-по-националната-програма,на-6-часа-работен-ден.-А-относно-някой-твърдения-питах-в-човешки-ресурси-и-ми-казаха-че-абсолютно-всички-назначени-по-АХУ-/националната/-са-на-трудов-договор.-За-общинската-и-за-другите-не-мога-да-твърдя,но-за-националната-със-сигурност.-Извинете-ме-че-пиша-така-не-ми-работи-разделителя-на-клавиатурата.

# 121
  • Мнения: 175
Момичета тези който сте приети вече по общинската програма ,моля да ми кажете какви документи трябва да си подготвя,медицинско и свидетелство за съдимост от сега ли още?Благодаря ви предварително.

# 122
  • Мнения: 174
Аз също ще си подавам документите.Казаха ми че ще ми дадат заявление да подпълна.Телка да си нося-мисля че другите неща ще ни ги искат ако ни назначават.

# 123
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
В Пловдив по общинската приложихме свидетелство за съдимост още при кандидатстването, което беше безумие, при положение, че има някаква вероятност да не сме одобрени, защото струва 8лв все пак. Подадох медицинско свидетелство, трудова книжка, последната, копие от диплома и извлечение от банката на номера на дебитната карта, където ще бъдат превеждани парите. Разбрах, че някои са подписвали вече и други документи, още никой не ми се е обадил, затова утре ще проверя. Доколкото разбрах, на 10 януари ще се подписват договорите, за някои са трудови, за някои граждански, мисля, че е обвързано с броя часове.

# 124
  • Мнения: 774
Здравейте майчета аз  нямах късмет да се класирам на първия тур  обясниха ми че бройките са само три .Първоначално ми обясниха че с предимство ще са децата но и тук всичко бе по симпатии.Както и да е сега ми казаха че от 10 януари ще има втори тур документи няма отново да подавам но кой знае дали пак ще имам късмет.Изобщо поредната простотия от страна на държавата.Само се отчита някаква дейност без да се помисли за тези дечица а и за родителите които по цял ден се грижат  за тях а и изнемогват .

# 125
  • Мнения: 174
Вчера питах за националната програма и ми казаха ,че и давамата родители трябва да са безработни.Това много ме учуди.Разбирам аз да съм безработна,но защо трябва и мъжът ми да е безработен.

# 126
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
non4eto0 на тебе поне са ти дали надежда за следващия тур, а пък моето дете и съответно аз като кандидат за асистент изобщо ни няма и никой не знае защо и къде са документите ни. Обаче това е нашия град. Нали знаеш,че ако си човек на кметшата или на някои общинар ще те огрее иначе НЕ. Аз обаче смятам да си търся правата. 

пп. На тебе дадоха ли ти входящ номер, когато подаде документите?

Последна редакция: пт, 07 яну 2011, 10:57 от мамаРаче

# 127
  • Мнения: 774
Напротив Раде никой не ми е обещавал нищо нищо че 22 години ми минаха в тази община.Само ми обясниха че този път бройките ще бъдат повече и че можеееее да имам късмет.Но едва ли.

# 128
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Не пишеш нищо за входящ номер. Дадоха ли ти? Питам щото ,  ако имаш може да си търсиш правата.

# 129
  • Мнения: 174
Миналата година аз специално си исках входящ номер но ми казаха,че нямало нужда от издаването.Сега като гледам какво става непременно ще си взема.

# 130
  • Мнения: 774
Какъв входящ номер цялата процедура с интервюто трая точно пет минути не повече. От социалните пък бяха идвали но на въпросите беше отговаряла свекърва ми тъй като ние този ден -неделя не си бяхме у дома.

# 131
  • Мнения: 176
Вчера питах за националната програма и ми казаха ,че и давамата родители трябва да са безработни.Това много ме учуди.Разбирам аз да съм безработна,но защо трябва и мъжът ми да е безработен.
Ами не е задължително и двамата да са безработни.Аз бях по националната миналата година,мъжът ми работи,но договора му е на 4ч на 150лв и се включват парите на детето,тези 168лв,интеграционните и двойните детски,освен това трябва регистрация в бюрото по труда на този,който е безработен.
  Относно входящия номер,няма никакво значение.При подаването на молбата пишат двата номера поредни,за детето и за ЛА,после има интервю,анкета от соц.работничка,комисия която решава кой ще бъде назначен.Соц.раб.определя часовете,в общината ако преценят могат да ги намалят,но нямат право да ги увеличават.Провеждат и курс за всички подали молби ЛА.В нашата община децата са с предимство.Има 5 места на този етап.Свидетелството за съдимост го искат при подаването на документите.Ако сте в друга програма искат и бележка за доходите оттам.
 

# 132
  • Мнения: 24
zdraveite .iskam da spodelia ne6to s vas . az sam li4en asistent na sina mi , koito e na 12 g . i e s telk 100% s 4ujda pomo6t t . e . maksimalnoto . rabotia po pogramata o6te ot na4aloto kogato se vodihme ne li4en asistent a bolnogleda4 . telka na sina mi svar6i i me sakatiha . noviat telk se zabavi 2 meseca , no be6e pak 100 % s 4ujda pomo6t .kogato otidoh da si podam dokumentite otnovo mi kazaha 4e niamam pravo za6toto sapruga mi raboti i vzima 325 leva zaplata . az imam 2 deca na 7 i 12 g .sina mi s telka polu4ava biv6ia 4len 40 ,dvoini detski i transporta i tozi ni dohod bil mnogo goliam \az sam registrirana na borsata i niamam brak s maja mi \ . kak e vazmojno tozi dohod da e goliam za 4-ri 4linno semeistvo ????? s

# 133
  • Мнения: 154
А щом нямаш брак,защо взимат и дохода на мъжа ти?Не се ли водиш в този случай самотна майка?

# 134
  • Мнения: 174
Току що си подадох документите.Исках ми -свидетелство за съдимост,телк,автобиография,документ от социалните,че в момента съм по тази програма,диплома и копие от личната карта.
Общо взето те не са наясно какво да правят-цял ден ме разкарват.Питах ги за децата и ми казаха,че те ще са спредимство.Но накрая ще видим.До колкото разбрах бройките са прекалено малко.В сряда пак ще ходя и ще ги разпитам хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт