Деца с очни проблеми - тема 4

  • 48 423
  • 731
  •   1
Отговори
# 345
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Племенницата ми има следния проблем:Може би винаги е кривила малко едното оченце,но към 4 години почна много да криви и 2-те.Поставиха и и на 2-те очи 2+.Дясното и оченце беше изкривено около 5 градуса и като носи очилата 1 месец се оправи.Дясното беше изкривено до 10 градуса и след 1 месец станаха 7  градуса.Закриват и лявото око ,за да стимулират дясното,но по 3-4часа на ден.След7-8 месеца окото и много слабо се криви с очила,но без очила си събира очите.Дали е нормално? newsm78 Четох някъде че видео игрите помагат.Може ли да ми препоръчате някоя!

# 346
  • Мнения: 3 634
Разглеждах сайтове и попаднах на това:



Има много разцветки и за двата варианта рамки - http://www.meyepatch.co.uk/fittingInstructions.htm

Цената му е между 7.75 и 8.25 паунда, което е около 19лв, а доставката до БГ е 1.50 паунда, около 4лв.

Ще поръчам следващата седмица едно за проба, ако за някого представлява интерес, но не знае как да си поръча, нека ми пише ЛС.

# 347
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Октоподе много ти благодаря, сега като го разгледах
мисля че сама ще си го направя Hug

# 348
  • София
  • Мнения: 537
детето ми е с очила от почти година и на слънцето направо си скрива очите с ръце и не иска да ходи. Чудех се може ли да се сложи фотосолар на такова малко дете ....

# 349
  • Мнения: 3 634
детето ми е с очила от почти година и на слънцето направо си скрива очите с ръце и не иска да ходи. Чудех се може ли да се сложи фотосолар на такова малко дете ....

Според нашата лекарка може, дори е желателно. Аз вече поръчвам само такива откакто беше на 2 години.

# 350
  • Мнения: 728
Здравейте!Извинете,че нахълтвам в темата,но съм много притеснена,имам нужда от помощ.
Току що прибрах сина си от ДГ/той е на 3г. и днес имаха празник в ДГ/,забелязах,че в лявото оченце/откъм нослето/има зачервяване,като кръв,не външно,а от вътре,в самото начало на окото.Попитах го дали го боли ,дали се е ударил.
Казва,че не се е удрял,не го боли,жизнен е ,но аз съм притеснена.Утре сутрин искам да го заведа на детски офталмолог,,,посъветвайте ме къде  и при кого в Пловдив да го заведа?Още веднъж се извинявам,че ви притеснявам и благодаря предварително!
Моля,помагайте със съвет!Мога ли да промия със сребърна вода,да слагам ли някакви капки в окото?
Опитвам да се свържа с педиатърката,но тя не вдига.

# 351
  • Мнения: 3 634
На мен ми прилича на конюктивит както го описваш. Не мога да помогна с лекар за Пловдив.

# 352
  • Мнения: 3 914
Това е ударено,боцнато без да е забележило детето, и не се притеснявай ще мине,но първо ще стане жълто и гадно на външен вид,няма проблем за зрението  Peace
Ще ви изпишат капки,ще ги слагате една седмица и ще мине Hug
В Пловдив знам само Луксор

# 353
  • Мнения: 728
Момичета,благодаря ви!Дано не е нещо страшно,аз съм особено чувствителна на тази тема,защото аз самата съм с т.нар."мъртво око" в следствие на удар с химикал от друго дете в ДГ ,за съжаление 7 операции не успяха да спасят зрението ми,още повече,че всичко при мен се е случило преди много години,когато медицината и техниката не бяха на днешното ниво.
Ако някоя друга мама са включи с идея за добър детски офталмолог за гр.Пловдив ще съм благодарна!

# 354
  • Мнения: 54 883
baksisa ,

Мога да ти препоръчам д-р Петкова , тя е най-добрият детски офталмолог в Пловдив , но преглежда основно в частния си кабинет , ул. "Филип Македонски "26 , имам един телефон , не знам дали е актуален 26-69-19.

# 355
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте! Мислех, и се надявах да не ви пиша повече, но след като месец и половина обикалям нервно наоколо реших, че е по-добре да ви споделя, че Лъчковата история с очичките продължава, и ми се вижда вече много време от предното лято до сега. В момента обаче вече не върти очите за да гледа странично с тях, а примигва бързо, бързо с тях, отново дърпа отдолу очите, изглежда точно  като на преглед, когато очните доктори отварят очите за да погледнат какво е положението. Прилича вече на тик, но мисля, че е продиктувано от факта, че се опитвахме да го накараме да спре да тормози очите си и той намери друг вариант за себе си да ги "оправя". Беше позатихнало желанието му да ги бута и криви, през януари, но в средата на февруари отново се появи проблем и то видимо забележим. Водих го на невролог предната седмица, нищо не се откри. Пак ще ходим на очен, ще се опитам да кача предишните му клипчета, за да видите какъв му беше проблема, сега не съм го снимала.
Извинявайте за лошото качество, но свалих клипчетата от мобилния си, така ги показвах на докторите, не открих оригиналните посред нощите:
http://www.youtube.com/watch?v=OsStgUWJRqU
http://www.youtube.com/watch?v=XKqFVTbPIMk
http://www.youtube.com/watch?v=h-N_XWILI68

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 03:17 от Igi_

# 356
  • Мнения: 3 914
Иги,на мен това изобщо не ми прилича на проблем на очите.Виждала съм много деца с очни проблеми,и нито едно от тях с това което прави Лъчко,а това което той прави си е чиста проба игра.Така си мисля,но това е просто мнение PeaceЧестно казано незнам какво да те посъветвам Confused

# 357
  • Мнения: 3 634
Иги, излгедах и аз внимателно клипчетата. На първите две много прилича на мен когато открих плуващите мътнини. Непрекъснато ги "преследвах" и отстрани сигурно съм изглеждала точно така. Това, което ме обезпокои обаче е третия клип, на който прилича повече на тик или друг вид неврологично заболяване. Много смътно си спомням един стаж по неврология, при който видях дете да прави нещо подобно с очите и беше като страничен резултат от някаква късно открита и лекувана инфекция. Мисълта ми е, че ако не се е превърнало в тик, то е по-скоро неврологично. Аз бих търсила такъв специалист.  Peace

# 358
  • Мнения: 14
igi,

проблем с мигане и очната установи възпаление на клепачите  - някакви фоликули пълни с течност - изписа капки и за енда седмица се оправи.  Каза, че било от ненавременно слагане на очила . А предишния лекар не му изписваше очила, защото далекогледствот било малко и щял да го израсте(???).   Дано това инфо да ти е полезно.
Според мен отивайте на читав очен лекар

# 359
  • В.Т.
  • Мнения: 152
Иги, моят син няма проблем с очите, но имаше период в който си "върти очите", главата му е неподвижна, но прави един кръг с очите. И ние доста се притеснихме, защото той не даваше основателна причина да го прави /беше на 10 години тогава/. Просто казваше, че му става по-добре на очите. Нашата докторка каза, че когато са втренчени в телевизор или компютър, те забравят да мигат, окото изсъхва и по този начин те се опитват да го овлажнят. Струва ми се, че на клипчетата той гледа телевизия. Просто като вариант - ако го прави само, когато гледа телевизия е възможно да е това.

Общи условия

Активация на акаунт