Деца с очни проблеми - тема 4

  • 48 426
  • 731
  •   1
Отговори
# 375
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
michle8, не знам какво да ти кажа. Понякога, колкото консултации, толкова мнения и се объркваш, но все пак идете пак на лекар още веднъж. За носенето не знам какво да ти кажа, защото на 2 годинки, са си още много малки и идея нямам как бих успяла да накарам малкия да ги сложи примерно. Може би трябва всекидневно да му обясняваш, че това е хубаво, полезно, че ще е по- хубав и т.н. Дори ако трябва сложи и носи и ти някакви, но без диоптър, разбира се, а да гледа от теб и да вижда, че и ти носиш. Моя малкия ги дърпна на кака си  и в началото много драпаше да ги носи и той.

БиРенкА, бях забелязала че се взира или вторачва, за да види нещо по- добре, както и като гледаше ТВ, отиваше почти пред него, за да може да гледа. Докато сега с очилата, седи двойно и тройно по- назад и вижда добре. Самата тя казва, че й е по- добре с тях. В началото не искаше да ги носи и беше трудно, но в интерес на истината бързо свикна и нямаше главоболие и оплаквания.

# 376
  • Мнения: 19
michle8, такова голямо разминаване в предписанията е странно. На първата страница на темата са споменати имената на детски офталмолози, които са доказани професионалисти. Отидете при някой от тях.
За 0-2 годишни деца е изключително важно очилата да "прилепват" към лицето, да не се усещат. Подходящи са пластмасови рамки с малко по-различна анатомична конфигурация (моста е почти по средата на кръжилата) и специални опори за носа.
Неприятния момент е, че подобни очила са скъпи...
Успехи

# 377
  • Мнения: 144
Здравейте, отдавна не съм писала, но нямаше особено за разказване. Миналата седмица обаче големият ми син мина на електроретинограма и в резултата пише, че ставало въпрос за "дистрофия на конусите" или "амороза на Лебер". Лекарят ни се обади и каза, че трябвало да видим друг специалист, за да определи за какво точно става дума. Та, чакайки, да попитам : познавате ли дечица с такива заболявания и ако да, еволютивни ли са или зрението се задържа ? В интернета четох само лошо, но не ми се вярва положението да е такова  newsm78

# 378
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
La vie en rose, не съм запозната, дано е по-добрият вариант Peace.
Ние сме на преглед на 8-ми, дано магарето най-стене позволи да го прегледат и с компютър. Имам пълно доверие на лекарката, но все пак Rolling Eyes...ще пиша като мине.

# 379
  • Мнения: 144
Мариетка, може и да те изненада момчето, нали е порастнал вече и по-разбира.  Heart Eyes Ще чакам да пишеш какви са новините и се надявам да са добри.

# 380
  • Мнения: 3 634
Аз ще търся второ лекарско мнение следващия месец. Изключително съм доволна от нашата лекарка, но една майка в ДГ (с дете с 2 операции вече) ми пусна мухата, че трябва да направим операция, за да намалим диоптера. Нашата лекарка пък твърди, че проблема няма да се реши оперативно и сега се съмнявам кой е прав.

Мариета, ще кротува детето!  Hug

# 381
  • Мнения: 144
При такова сериозно разногласие, второто мнение май наистина се налага.  Thinking
На мен също ми се иска да сменим нашия, но не защото имам съмнения в диагнозата, а защото като ходим там се чувствам като клиент, а не като пациент. Rolling Eyes

# 382
  • варна
  • Мнения: 1 395
 La vie en rose, дано да е най-добрия варант тази аномалия Peace
 Ние пък мерихме точно такива очила силиконови, дето да прилепват и уж ми изглеждаха много удобни, вече бях прежалила стоте лева за рамката ,но се оказа, че нашето диване  не можа да ги изтрае и 15секунди. Добре че не ги поръчах по нета, мерси че ме спряхте Hug
  Явно металните са му най-удобни, още от 10мес. бебе е с такива, макар че много лесно ги усуква и чупи, пак такива ще са.

# 383
  • Мнения: 4
Благодаря ви за отговорите! Реших да се консултирам с още един лекар, но ни дадоха час за след 10 дни. Ще изчакам и тогава ще трябва да купувам и нови рамки, защото тези ги носих в кварталната оптика и там ми казаха че са много тежки и е вероятно и затова да не ги иска. Аз изчетох цялата тема и ми бяха много полезни вашите постове. Ще пиша пак след прегледа.

# 384
  • Мнения: 144
Да се оплача и аз, че въпреки удобните и нечупливи рамки, наш Антон не иска очила и това си е ! Крие ги и минават дни и седмици, докато ги намерим. В градината всеки ден ме питат къде са му очилата и аз срам не срам им казвам, че пак ги е скрил.  ooooh! Няма оправия, ей ! Laughing

# 385
  • Мнения: 1 881
Аууу, какъв хитрец Mr. Green Hug

# 386
  • Мнения: 3 634
Мъжът ми ги е зарявал в градината и на есен баба му е намирала "реколтата".  Mr. Green На мен ми дойде парцалчето за оклузия. Очаквайте снимки довечера!

# 387
  • Мнения: 1 881
Моето момиченце пък си ги искаше от първия миг, щом се събуди и си ги търси...

# 388
  • Мнения: 54 885
Моето момиченце пък си ги искаше от първия миг, щом се събуди и си ги търси...

И моето , никакви проблеми нямахме . Peace

# 389
  • Мнения: 19
Ето няколко съвета преведени, допълнени и адаптирани към нашите реалности. С пожелания за успехи...

Как да свикне детето да носи диоптрични очила
Понякога е трудно за децата да разберат защо се налага да носят очила, особено когато повечето от връсниците им нямат такива. Ето няколко съвета, които ще помогнат детето да приеме така необходимите му очила и да свикне с тях.
1.   Постарайте се да помогнете на детето да разбера защо трябва да носи очила. Дори и някои малки деца могат да разберат, когато им се обясни, че очилата са му нужни и ще му помогнат да вижда по-добре.
2.   Ако е възможно оставете детето да направи избора си на диоптрична рамка, като му представите избор от модели, които са подходящи за него и отговарят на вашите възможности. Важно е то да е убедено, че ще носи очилата, които самото то е харесало.
3.   Не купувайте очила за детото си, с които то да „израсте“. По-големите и неподходящи за възрастта рамки ще бъдат тежки и неестетични. Не на последно място няма да са му удобни.
4.   Стимулирайте носенето на очилата в началото и награждавайте детето с различни неща, които харесва (стикери, дребни играчки и др.) за определено време при носенето им.
5.   Уверете детето си, че някои дейности изискват задължително носене на очила,  ако детето например Ви поиска да му прочетете книга  настоявайте да си сложи очилата за да вижда по-добре картинките.
6.   Намерете приказки или нарисувани истории, в които се разказва за деца с очила.
7.   Опитайте се да избегнете конфликтите и ефекта на моментално налагане на волята си, когато детето Ви след известно време на носене свали очилата си. Изчакайте малко преди отново да му ги сложите.
8.   Почиствайте редовно диоптричните лещи на очилата и обръщайте внимание дали не са замърсени – замърсените очила могат предизвикат нежелание е у детето да носи очилата и обратно – чистите очила осигуряват ясно зрение. Научете го  когато е достатъчно голямо само да си почиства очилата.
9.   Ако детето Ви е палаво – подсигурете очилата му с ластични каишки, които да предотвратят смъкването или падането на очилата при игра. Направете така, че то да не възприема очилата като досаден пречещ му аксесоар, а като част от него самия.

Съвети и предупреждения
   Ако е възможно,  поръчайте за очилата на детето си поликарбонатни или Trivex лещи , те са практически нечупливи и устойчиви на надраскване. Никога не позволявайте да монтират на очилата на детето Ви минерални (стъклени) диоптрични лещи – те са лесно чупливи и могат да го наранят сериозно .
   Ако Вие не носите очила редовно, помислете за това понякога да носите очила без диоптър (или без стъкла), само за да покажете, че и вие носите очила и в това няма нищо лошо.
   Ако се появи зачервяване или възпаление на петна в областта на носа или ушите на детето  не се колебайте да отидете в оптичния магазин за корекция на очилата.
   Ако трябва да стимулирате детето си да носи очила никога не го правете с храна или сладкиши – това може да доведе до емоционални зависимости по отношение на храната в по-нататъшния му живот.
   Не забравяйте да проверявате редовно винтове и други части на очилата редовно, за да се уверите, че очилата са здрави.
   Проверявайте редовно диоптричните лещи за надрасквания / счупвания. Важно е децата да имат качествено и ясно виждане през очилата.

Общи условия

Активация на акаунт