Отговори
  • София
  • Мнения: 169
Не знам дали точно съм формулирала заглавието, но тъй като имам роден нормално младеж 4200, като преживяването беше кошмарно- няма да го описвам. Сега ми предстои второ раждане и отново растем големи.
Питането ми е как протече второто ви раждане? В дилема съм дали да родя секцио, от друга страна защо да ме режат след като вече съм родила веднъж нормално и дали пък сега няма да е по-лесно? Ей такива въпроси ми се въртят в главата.Моля, споделете!

# 1
  • Мнения: 3 932
Хm, на същия огън се пека и аз...

# 2
  • Мнения: 10
 newsm78 moeto polojenie e sa6toto parvoto se rodi 4kg a sled mesec mi predstoi i vtoro rajdane no mislq da si rajdam normalno vapreki 4e ima6e problemi s parvoto rajdane

------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 19:38 от AnMary

# 3
  • София
  • Мнения: 816
Теодор след кошмар се роди нормално 4кг.-56см,Красимира спешно секцио -4кг.53см.Мога да Ви дам съвет от личен опит-искайте да ви премерят ръста на детето в последния месец ,защото то наедрява именно тогава.До последно АГто ме убеждаваше,че бебка ще е с нормални размери за таза ми ,да ама не.При таз-9см, беба имаше глава-10см.и раменца-13см.Нека ви проследяват по качествено 3D,4D ако трябва не се оставяйте така.Ако знаех по-рано щях да платя за секциото.
  bouquetУспех на всички.Ако искате да питате нещо, моля на лични.

# 4
  • Мнения: 8 999
Аз не съм от тия мами, но моя приятелка също роди две голеееми бебета /над 4 кг. бяха/. За второто я съветваха за секцио, ама докато се кумеше дали да се съгласи, взе че ..... роди! При това без никакви проблеми. А с първото също се беше поизмъчила.
Ама това си е Божа работа. Ако при някой е минало О.К., не означава, че и при теб ще е така. Потърси второ, а и трето мнение.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 135
И аз родих първото дете над 4 кг, второто беше 3.700 - роди се без проблеми. Но както казаха преди мен Божа работа, консултирай се и със друг лекар. Леко и безпроблемно раждане!!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 687
Здравей! Моите и двете деца се родиха над 4 кг. Синът ми се роди 4,250 кг. и 54 см.  6 дни преди термина след дълго, но безпроблемно раждане. Вторият път се надявах бебето да е по-малко (а и лекарката се опитваше да ме убеди в същото), ама дъщеря ми изчака да мине термина и се роди 4,100 кг. Определено усетих главичката по-малка. Въпреки че не беше по-кратко (все пак бяха минали 6 години), второто раждане определено беше по-малко неприятно. Но аз в никакъв случай не исках да раждам със секцио и съм много доволна, че всичко мина нормално. При нас едрите бебета са генетично обусловени - аз съм се родила 4,300, брат ми - 4,250, баща ми - 4,500, а чичо ми - 4,400 кг. Всички нормално раждане.
Така че не би трябвало да имаш проблеми. Но все пак имаш избор, това е важното.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Полинезия,втория път ще е по-лесно,дори плода пак да едър

ако те е шубе-епидурал
ако не може да преживееш мисълта от вагинално раждане-секцио

но да се роди нормално си е най-добре,а и вече веднъж си роди юнак 4,200

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Моят син се роди 4 кг. Тръгна като нормално раждане ,но не се получи.Бебето голямо ,аз нямам разкритие. Изтраях си 8 ч. болките и ми направиха секцио.За втори път не съм си помисляла. GrinningНо по принцип второто дете е  по - едро от първото.

# 9
  • Мнения: 2
 Парвото ми бебе се роди 4кг,трууууудно.Второто 4750,секцио по спешност.Трима доктори и няколко видеозона ме убеждаваха че е малко бебето...... Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 173
Не мисля, че трябва да се притесняваш. Аз родих и двете деца около 4кг (едното малко под, другото малко над), но вторият път определено беше по-бързо и лесно. Според мен нямат толкова значение килограмите на бебето, имаше жени с 3 кг които раждаха по-трудно от мен.
Леко раждане и здраво бебче!  bouquet

# 11
  • Мнения: 5 183
Моя приятелка роди две момчета над 4 килограма, с разлика 8 години. Първото с голям зор
Второто (по-голямо) каза че не я измъчило, а в сравнение с раждането на баткото било доста по-леко

# 12
  • Мнения: 539
Не се мъчи,влез си за секцио и да приключи на бързо.Първия беше 2.800кг,но родих секцио,нооооо втория 3.800 и пак секцио.
Според мен ще е по едро и няма смисъл да минаваш през целия този кошмар.За секунда не съм съжалила.
И все пак последното решение си е твое.
Каквото и да измислиш,успех и леко раждане  bouquet

# 13
  • Мнения: 27 524
Не се мъчи,влез си за секцио и да приключи на бързо.

Такива съвети е добре да се дават от майки, които са имали и двата вида раждане Simple Smile

# 14
  • Мнения: 15
аз роди,дъщеря 3,850кг. 52см. преди 11г.нормално.След 1.5г.родих син 4.250кг.53см. също нормално и лесно и сега 9г. по-късно родих още един син 4.630кг.57см. Мога да кажа 4е вси4ките съм ги родила бързо и лесно.Аз съм за естественното раждане.

Общи условия

Активация на акаунт