Истанбулска Приказка / Bir Istanbul masali

  • 114 404
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31


дано има химия  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 31
албумът "Bir Istanbul masali"



Funda Arar & Kirac - Bir Istanbul Masali

01 - Bir Istanbul Masali (Akustik)
02 - Kartal Yuvasi
03 - Olur Ya
04 - Kordugum
05 - Parilti
06 - Gozyasi Cigan
07 - Ask Masali
08 - Kartal Yuvasi (Enst.)
09 - Bir Istanbul Masali (Enst.)
10 - Sebebim Olur
11 - Buyulu Ask
12 - Uzaklar
13 - Gozyasi
14 - Ask Perisi
15 - Yollar
16 - Napoliten Sarki
17 - Cigan
18 - Gecenin Sesi
19 - Hicran
20 - Ask Perisi (Enst.)

не съм пробвала, но мисля че от тук може да се свали  Peace
http://www.easy-share.com/1907409862/KirFunAraBirIstMas_exor.rar

# 17
  • Мнения: 206
И аз се записвам тукинка, но тъй като гледам "Под липите" в момента, не ми стана ясно, той до 18 ще свърши ли?

# 18
  • Мнения: 7
И аз се записвам тукинка, но тъй като гледам "Под липите" в момента, не ми стана ясно, той до 18 ще свърши ли?
 Мисля, че го местят по Диема фемили.

    Пенда, радвам се да те видя сред нас. Благодаря за музикалното оформление.    bouquet

Спорен ден на всички!  Hug

# 19
  • Мнения: 417
И пак любимия ни музикант Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 9 738
Привет     wavey  компанията е mari_nk  
Самото заглавие е приказно заинтригуващо hahaha
И аз се надявам да го качват в нета Thinking

# 21
  • Мнения: 1 296
Много познати лица сред актьорския състав , надявам се да се насладим на още един хубав сериал
  mari_nk newsm51

Аз засега по картинки познах само от един друг филм.

# 22
  • Мнения: 11 116
tzarina, не съм поглеждала името на тази актриса, във филма се казва Пелин, но има много чаровно присъствие.

# 23
# 24
  • Мнения: 0
Ще гледам първи епизод и аконе ми хареса или да ме грабне нещо в него,няма да го гледам.Като гледам артистите няма даже и хубав мъж които да ме заинтригува,съжелявам,ще се преместя на друк канал

# 25
  • Мнения: 7
Много познати лица сред актьорския състав , надявам се да се насладим на още един хубав сериал
  mari_nk newsm51

Аз засега по картинки познах само от един друг филм.

Личи, че не си фен на "Гордата Аси" Joy

Новата турска телевизионна продукция, в която ключова роля играе Четин Текиндор, започва в ефира на "Нова телевизия" на 18 октомври и ще се излъчва на мястото на "Под липите"
Още една красиво разказана история от Турция започва в ефира на "Нова телевизия", в която една от главните роли изпълнява Четин Текиндор - познат у нас като бащата на Аси от сериала "Гордата Аси", а в Турция като Човекът-глас или д-р Кимбъл.
"Истанбулска приказка" представя сагата на две семейства - богато и бедно, а сериалът ще се излъчва на мястото на "Под липите", чиито нови епизоди продължават по "Диема фемили" (Diema.bg).
Турската звезда Текиндор е озвучил десетки роли в чуждестранни филми и сериали, а дублирането на д-р Кимбъл в "Беглецът" го направи изключително известен.
Освен участие в над 50 театрални постановки, 64-годишният сега актьор успешно играе и в киното.

     

Той има няколко награди за ролята си в "Баща ми и сина ми", за която казва, че за първи път е харесал играта си, както и награда за най-добър актьор на Анкарския филмов фестивал (FilmFestAnkara.org.tr) през 2003 г. за ролята си във филма "Среща".

Четин Текиндор се е женил и развеждал два пъти с една и съща жена - красивата Зерин, актриса и художничка, която е запазила и досега неговото име.
За първи път двамата минават под венчило, когато Зерин е само на 22 г., а той на 40.
Но тъй като почти не се познавали, трудно свикнали един с друг и след десет месеца се развели.
След известно време решили отново да се съберат и по време на брака им се родил сина им Хира, който сега е на 20 г. и учи филмова режисура в Лондон.
46-годишната сега Зерин казва, че и след двата развода с Четин са останали добри приятели. Тя казва, че не е романтичка и любовта сега не е в центъра на живота й, както е било в младостта.

През септември по турската "Шоу ТВ" (ShowTVnet.com) започна нов сериал с участието на Четин Текиндор, в който той играе един от най-приближените до основателя на турската република Мустафа Кемал Ататюрк в последните му години.
Миналия сезон той игра и в игрален филм за Ататюрк заедно с Халит Ергенч (Онур от "1001 нощ").
Филмът "Нашият урок: Ататюрк" бе посрещнат с голям интерес в Турция, а през май бе представен в Ню Йорк.

Източник http://www.telemaniac.com/






# 26
  • Мнения: 7

 

Седа Акман 

Актрисата, която сега е на 31 години, е родена в Кютахия. След като завършила гимназия, заминала през 1997 година за Анкара, където учила дикция и актьорско майсторство и още на третия месец станала водеща на предаване в телевизионния „Канал 6”.
През 1998 г. била избрана за Мис Палмолив и за Мис Интерконтинентал, където се състезавала с красавици от 23 страни. През 1999 година печели наградата Best Model of Turkey.
През същата година Седа се премества в Истанбул, където започва телевизионната й кариера с участието в сериалите „Безсмъртна любов” и „Една истанбулска приказка”. Оттогава следват още осем сериала, последният от които „Да върнеш времето назад”.
„Разплата” се казва новият сериал, в който участва Седа Акман
Сериалът, който започна да се излъчва през август по държавния телевизионен канал ТРТ, разказва за престъпления на най-високо равнище, с чието разнищване са натоварени седем полицаи. Седа Акман е служител на Интерпол, който участва в разследването. “Обичам спорта и екшъна, но досега не бях хващала оръжие и се наложи да премина през обучение, разказва Седа за новата си роля.
В повечето от сериалите, в които е играла досега –  „Да върнеш времето назад”, в „Една истанбулска приказка” или в „Кървава сватба”, Седа изпълнява ролята на силни жени.
„Аз съм мъжко момиче и май това натежава при избора ми”, казва тя. Когато бях на 25-26 години, в мен надделяваше мъжката ми страна. С годините ставам все по-женствена, добавя Седа, която е смятана за една от най-секси турски актриси.
Когато ми предложат роля винаги си мисля „защо избраха мен”. Ето например в „Разплата” играя полицай, мисля, че това се дължи на атлетичната ми фигура. На нежна жена не би подхождало да държи оръжие, казва актрисата.
Тя мечтае да играе жена от народа
Досега винаги са ми давали роля на градски жени – силни и културни, казва тя.
В живота Седа Акман иска да има спокойствие: „По-рано имах доста бурен живот, но вече се наситих, разказва актрисата в интервю за ХаберТюрк. През цялото си свободно време пътувах. Това за мен е като медитация”, казва тя. В миналото все исках да се сприятелявам да помагам на хората. Сега все повече казвам „Аз”. Приятно ми е да оставам сама, споделя Седа в интервюто.
През последните месеци Седа, отново разбуни общественото мнение в Турция, демонстрирайки връзката си със седем години по-младия от нея Сезги Менги, звезда от друг популярен в Турция сериал. Седа и Сезги се целували без притесние в един от най-посещаваните барове в истанбулския квартал Бейоглу Казз Стоп.
Предишни завоевания на 31-годишната Седа са рокпевецът Теоман и друга млада звезда на турското кило Арда Курал.


# 27
  • Мнения: 7
   

Vahide Gördüm

Още една звезда на турското кино, позната ни от "Да Върнеш Времето Назад / Annem" ще участва в сериала.
В момента името и нашумя, покрай слуховете, че ще изпълнява ролята на на първа съпруга на Сюлейман Великолепни в новата продукция "Великолепният Век" (Muhteşem Yüzyıl), където главната роля е поверена на Халит Ергенч. С него са имали и други съвместни участия.

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 20:53 от mari_nk

# 28
  • до най слънчевия бряг
  • Мнения: 1


Здравейте  , днес видях рекламата по Нова ,и съм убедена че ще участва и Томрис Инджер . newsm10 Много я харесвам ,любопитно ми е  Joy,дали ще е добричка като в "1001 нощ" или ще ни смразява с тия страшни погледи от ЛиН    Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 20:57 от siren62

# 29
  • Мнения: 7


Томрис Инджер


Томрис Инджер е позната на всички с великолепните роли, които изигра в "1001 нощ" и "Любов и наказание". Невероятен талант и сценично присъствие! И на мен ще ми е интересно да видя каква роля има в този сериал.
Относно месторождението на Томрис има противоречива информация, но надделява становището, че няма български корен. Томрис Инджер разказва, че е родена в Ескишехир.
Научила, че сериалът "1001 нощ" има голям успех в България казва, че ще й бъде особено любопитно да посети страната и да се запознае с българската актриса, която я дублира.
Томрис Инджер, която пресъздаде свекървата Надиде в "1001 нощи" е професионална актриса в истанбулските градски театри. Паралелно на снимките на сериала тя играе и на сцената в пиесата "Леонс и Лена", която преминава с голям успех. 62-годишната Томрис казва, че е много уморена от продължителните снимки на "1001 нощи" и ще се оттегли за известно време на почивка.
"Поне една година възнамерявам да не се снимам в телевизионен сериал, защото снимките са много уморителни".
Явно си е починала, защото вече я следим в новия и проект "Любов и наказание", където играе запомнящата се роля на Шанхур ага.
Самата Томрис не е женена, никога не е била свекърва или баба, но пресъздава невероятни образи.
Печели много награди за най-добра актриса и за най-добра поддържаща женска роля.

Общи условия

Активация на акаунт