И аз с въпроси за пюрето

  • 1 267
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 356

Според мен едва ли ще се задави от тях и не биха могли толкова да дразнят стомахчето. Все пак всеки си знае детето Peace

и аз мисля че няма да се задави, ти все пак пасираш.  Grinning

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Всъщност и аз така мислех, но да питам за всеки случай, да не се окаже, че наистина съм най-безотговорната майка  fiuuuuuu

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Ако искаш да махнеш люспите на граха, царевицата и зеления боб ги прекарваш през гевгир. Аз имам един ситен като цедка, обаче по голям от цедката за чай. През него прекарвам и картофите, защото стават лепкави с пасатора. Пресичката за чесън е малка за моите количества  Laughing Аз готва и замразявам зеленчуците отделно и преди ядене правя смески.
Мисля, че и кафевият ориз може да се обработи по същия начин през гевгира (цедката). То аз като го ям и разни люспи ми се мотат в устата, все едно плява ям, но нали е по-здравословен  Laughing
Ориз с тиквички много върви. Пробвай Wink

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
защо махате ципите на грахчетата и на царевицата?не виждам причина,то си е хубаво да има нещо по-дразнещо за червата,полезно е дори.
дразни стомах4ето на бебето, не мисля 4е е полезно за толкова малки бебета. Аз махам ципите по следния на4ин. Сварения грах или царевица ги  изсипвам в голяма цетка или гевгир и с лъжица го претривам отдолу излиза пюрето, а в цетката остават люспите.

Общи условия

Активация на акаунт