Изкуство с мъниста 5

  • 101 635
  • 557
  •   1
Отговори
# 15
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Здравейте момичета, поздравявам ви за прекрасната работа и ви пожелавам много нови и прекрасни идеи.
Тъй като не съм се занимавала с мъниста и ми се иска да опитам дали все пак ще мога нещо да направя,много моля , ако не ви бърка да споделите вие с какво започнахте в началото, какви материали и инструменти си набавихте?
Благодаря предварително Hug

# 16
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Кой е тука  Party fiesta значи любопитството надделя и дойде  Hug за твоите сръчни ръце това ще е без проблеми bowuu
JuliS идвам по тиквено време на обучение  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 326
Феста, купи си корда, игла за мъниста и мъниста - около 2-3 лева е всичко това. Пробвай с най прости схеми - на първа страница има много ... Аз лично много гледам в бисер инфо, там има секция схеми и е дадено бод по бод какво да правиш.

# 18
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Аз лично в Бисер инфо въобще не мога да се ориентирам. Иначе съм нанизала материал за Коледна звезда и Елхичка, но при липсата на зелено мъниста на пазара, нещата ми стоят недовършени. Мънистата от Емарт са толкова дефектни, че има много за хвърляне.

# 19
  • Мнения: 3 326
Мънистата от Емарт са толкова дефектни, че има много за хвърляне.

Да така е, може би затова са толкова евтини, за дръвчетата няма голямо значение (май) дали са калибровани. Аз пък колко компетентно се изказах Rolling Eyes

В бисер - като отвориш главната страница и отдясно има изредени различни секции - избираш схеми и разлистваш докато си харесаш нещо...

# 20
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Кой е тука  Party fiesta значи любопитството надделя и дойде  Hug за твоите сръчни ръце това ще е без проблеми bowuu
Еееех сгащи ме Joy
Благодаря за "сръчните ръце" ама те не могат всичко, затова сега ще опитам, ако се запаля много може и да докарам нещо,но не съм много сигурна Embarassed
Дива ирландска пешеходка , тези : корда и  игла за мъниста  някакви специални ли са и от къде мога да ги купя.
Благодаря ви предварително за отговорите и насоките, сега ще разгледам линковете от първа страница,ще започна де, то няма изчитане Hug

# 21
  • Мнения: 3 326
Иглата от кинкалериите - просто казваш, че е за мъниста - дълга, тънка и с малко ухо. Кордата от рибарските магазини - 0.25 мм на първо време ще ти свърши работа.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Детенцето се запали по тези красоти. Страхотни сте. И аз ще се помъча с нея да видим какво ще сътворим. Сега се е захванала  с едно крокодилче,но не знае как се правят крачетата дали отделно или се плетат заедно с тялото.

# 23
  • Мнения: 2 433
Иглата от кинкалериите - просто казваш, че е за мъниста - дълга, тънка и с малко ухо. Кордата от рибарските магазини - 0.25 мм на първо време ще ти свърши работа.

Пеши, кажи моля те... корда ли се ползва за колиетата???? Шахматно редените?
Аз вече оплетох розата...обаче трябва да направя "лентата". Определено с тел не стана... Joy нали съм луда реших да пробвам!!!

Искам частни уроци моля!!!! Crossing Arms Crossing Arms иначе без колие ще си ходя...

# 24
  • Мнения: 95
Julis, аз не знам за какво точно колие говорите, но по принцип се правят или с корда, или с найлонов конец. Така че пробвай.

# 25
  • Мнения: 3 326
Да Юле, корда - по възможност 0.25мм

Ох, споделете с мен този екстаз - http://www.google.bg/images?hl=bg&q=huichol&um=1&ie= … =1280&bih=550

# 26
  • Мнения: 2 433
отново глупав въпрос ако може... Embarassed
колко дълга да е кордата? И ако не е достатъчно дълга как правим "връзването" Embarassed

# 27
  • Мнения: 3 326
Не знам колко ти трябва за колието, но по мое мнение никога не стига. Особено ако плетката е сложна отива много, а ако кордата е дълга започва да се усуква и заплита. Аз си режа корда - горе долу на два разтега на ръката и когато свърши правя възел някъде между мънистата... Дано съм ти от полза- ако земеш и дойдеш на Националната среща, ще ти покажа. Laughing

# 28
  • Мнения: 2 433
Не знам колко ти трябва за колието, но по мое мнение никога не стига. Особено ако плетката е сложна отива много, а ако кордата е дълга започва да се усуква и заплита. Аз си режа корда - горе долу на два разтега на ръката и когато свърши правя възел някъде между мънистата... Дано съм ти от полза- ако земеш и дойдеш на Националната среща, ще ти покажа. Laughing

аз като гледам...с жилна нЕма да ми се получи... с тел така добре се справям, но с жилка съм гола вода Blush Blush направо имам чуство че ми пречат ръцете. Ми те се зъвъртат на различни страни и изобщо не прилича на шахмат!!!! Sad
Пеши - не съм чувала за национална среща и покана нямам даже Joy ама нали знаеш че сватба готвя и няма начин други "изванкласни" дейности.
Я прати един скайп на ЛС да те тормозя за кордата!!!! Blush

# 29

Общи условия

Активация на акаунт