Инфо за конвекторите ADAX

  • 332 526
  • 1 073
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1
Ами ЕПК блок е,от високите. В момента не съм там и не съм мерила, но вероятно е стандартен.

Здравейте,
Ще се включа, за да Ви помогна с определяне на подходящата мощност.
Необходимо е да се знае какво е изложението на помещението, отопляват ли се съседните нему помещения, първи или последен етаж е, за София ли става въпрос, каква комфортна температура ще желаете.
Използвайте тази формула за Вашия случай при условие за комфортна температура 21-23 градуса по Целзий:
дължина на помещението - A
ширина на помещението - B
височина на помещението - C
AxBxCx50= ???? W

Закръглявате към по високата стойност.


Здравейте! Едва ли тавана Ви е по-висок от 2,7м и в случай, че е така може да ползвате и тази формула:   АхВх1,1=????? W

# 421
  • Мнения: 83
Здравейте, да се включа и аз в темата.До сега бяхме 10 години на дърва но вече не мога да търпя цялото това носене  и най-вече ужасната миризма на пушек.За това реших тази зима да сме с конвектори все още не сме купили,но се надявам скоро и това да стане.Искам да ви питам вратите на стаите затворени ли трябва да са или ги държите отворени за да се отоплява и коридора. Мен ме притеснява това,че имаме котка и няма как вратите да са затворени  заради нея . Sad Дали има някакъв вариант за два по мощни единия в хола другия в спалнята и да е отворено към коридора и кухнята  newsm78 Извинявам се ако въпроса ми е глупав,но от няколко дена все това мисля ако ги купим как ще стоят нещата с вратите. И като ги пуснете не ги спирате нали,поне така доколкото разбрах и от други теми които четох. Само да вметна,че става въпрос за панелка няма изолация,дограмата ни е сменена преди 7 години . До сега зимата най - много до 90 лева сме плащали тази май се очертава да е доста повече,но надявам се не с много отгоре.

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 23:58 от suzana666

# 422
  • Мнения: 4 370
У нас вратите стоят винаги отворени, заради децата. Те просто не стоят в една стая. Ако стане много студено , затваряме, но не успява да се задържи дълго затворена една стая. И на отворени врати пак си топлят, но ако очакваш че ще се топли съседно помещение - трудно. Хола и спалнята ни са долепени и като отворим вратата към спалнята, пак си остава хладна, докато не пусна и за малко конвектора и там.

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
До сега зимата най - много до 90 лева сме плащали тази май се очертава да е доста повече,но надявам се не с много отгоре.

не знам за какво домакинство говориш, но нашия ток на трима човека, единия от които дете и аз не готвя е 200+- зимата. Миналата зима само с този конвектор (големия) се отоплявахме, не исках да пускам климатиците (които са ми в пъти по-икономични, безшумни и прочие), за да не разпрашавам, все пак живеем в града и праха тук е много, а също и не исках да има това духане вечер, което правят климатиците.

За мен това не е икономичен уред.
Аз все пак го спирах и пусках, когато ми падне, което не е правилно, а също и вратите бяха отворени - топли достатъчно у нас, близо 80 кв отворени! Но пък нова изолация, завет и т.н, спомагат.

Освен у нас, имаме на още 3 места и сметките за ток там скачат доста зимата, повече от преди, при същото потребление на останалите уреди!

Мисля тази зима да не съм с него, климатиците стигат, още повече, че наистина температурите не ни падат толкова в Пловдив, на завет сме, нова ни е постройката...просто няма смисъл, освен прах и духане.  Crossing Arms

# 424
  • Мнения: 83
Благодаря ви за отговорите.Значи и при нас няма да затваряме вратите нашия апартамент е 58 квадрата.Ами 90 лева най-много защото до сега не сме се отполявали на ток, а на дърва само аз и майка ми живеем в апартамента не се готви толкова често, само двата лаптопа пуснати бойлера пералня  и хладилника за това и сметките ни са били по малки.Но сега след като сложим конвекторите тези сметки до сега за ток ще са ми само спомен.Особено след като има и увеличение на тока..... #Cussing out Отделно, че в Плевен зимата е ужасна и както блока ни е на високата част на града първия и пред нас няма друг поне малко завет да ни прави.Зимата е общо взета много студена и с ужасен вятър.Но ще видим нека купим конвекторите и излезнат първите сметки ще се ориентираме горе долу как ще е зимата.Надявам се поне да смогна да плащам защото само аз работя....

# 425
  • Мнения: 13 191
На отворени врати сме цяла зима и заради кучето, и за да е топло навсякъде. С три конвектора, кухнята няма врата и тя се отоплява от останалите. През деня са на 17 градуса настроени, час преди да се върнем от работа се включват на 22, нощем-18 градуса.

# 426
  • Мнения: 2 352
А сметките ви за ток зимно време са????

# 427
  • Мнения: 13 191
А сметките ви за ток зимно време са????
145 най-голямата за миналата година.

# 428
  • Мнения: 2 352
Благодаря!
А лятото?

# 429
  • Мнения: 83
Оооо ако и моята е 145 ще е голямо щастие за мен,много се надявам да варират някъде около тази сума. Че се притеснявам да не ми иде цялата заплата която и без това е малко  Grinning  А да питам някой знае ли в Плевен дали мога да открия конвектори Адакс  newsm78 Или май ще се наложи да ги поръчвам онлайн макар че ми се иска да не е така защото си е друго да отидеш в магазина и на място хората там да обяснят и да ми помогнат в избора.

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
През деня са на 17 градуса настроени, час преди да се върнем от работа се включват на 22, нощем-18 градуса.

мда, аз съм зиморничава и на 26 стои моя, но защото е само 1 и отоплява с отворени врати, вечер на 22 минимум го слагам...това 17 или 18 ако го пусна, защо да го пусна всъщност, все бахър  Laughing

# 431
  • Мнения: 83
Коя серия на Адакс препоръчвате Rolling Eyes За сега на Glamox се спрях,но гледам че тази серия са по скъпи за разлика от Economic и Standard чета в описанието им и не виждам някаква разлика между тях. newsm78 На мен ми трябва като за начало за спалнята която е 13 кв. , а следващия ще ми е за хола 16 кв.

# 432
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Коя серия на Адакс препоръчвате Rolling Eyes За сега на Glamox се спрях,но гледам че тази серия са по скъпи за разлика от Economic и Standard чета в описанието им и не виждам някаква разлика между тях. newsm78 На мен ми трябва като за начало за спалнята която е 13 кв. , а следващия ще ми е за хола 16 кв.
     Здравей! Моята спалня е 13 кв.м. и съм с Адакс Гламокс 2000 вата. Отоплява перфектно! Работа ще ти върши и 1500 вата, но по добре е да има "аванс". Серията Гламокс са по скъпи, но има по добри отзиви за нея. За другите серии съм чел, че понякога пукат, релето се чувало като включва... А моя Гламокс работи тихо, без грам пукане и какъвто и да е било шум. Все едно го няма. Един малък съвет от мен - ако ще купуваш конвектор, купи си Адакс. Аз, за всекидневната, която е голяма, си купих Аерлек 3000 вата, за да може да я отоплява, защото трябваше да купя два Адакса и ставаше много солена сметката. Но, Адакса спрямо Аерлека е като Мерцедес пред Голф 2-ка! Успех!

# 433
  • Мнения: 83
Благодаря ти,до една седмица ще поръчам от тази серия,жалко че в нашия град няма магазин който да ги предлагат и ще се наложи да направя онлайн поръчка.

# 434
  • Мнения: 75
Здравейте,
аз пак съм тук с въпрос.. Спалнята ми е около 10 11 квадрата (не помня колко точно). Трябва да топля бебе на 1 месец т.е. това чудо ще бъде пуснато постоянно. Сега се чудя дали да не купя адакс гламокс 1500вата, с цел след време ако се наложи да топля по - голяма спалня да ми върши работа (просто съм на квартира и гледам и това да съобразя). Дали ще има разлика в сметките за ток от конвектор 1200 и 1500 вата. Всичко останало едно и също - гламокс с дигитален термостат.

Общи условия

Активация на акаунт