Всичко за Амстердам

  • 95 337
  • 575
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 13 173
Благодаря, Хапке!  Hug  Надявах се да се включиш с информация.  Laughing

# 106
  • София
  • Мнения: 13 173
Пак съм аз  Laughing. Чак не мога да повярвам, че един ден преди заминаването се сетих, че в Холандия е пълно освен с лалета, и с орхидеи, а това ми е голяма страст.  Embarassed  Ако някой е забелязал място с голям избор на орхидеи, може ли да го сподели (може и извън Амстердам)  Praynig. На цветния пазар (или както се нарича) ще ходим задължително, но си го представям по-скоро като някакво туристическо място, а не специализирано за орхидеи.

# 107
  • Мнения: 558
в Keukenhof от време на време има изложба с орхидеи, но там преди вси4ко са лалетата.
4увала съм, 4е е много красиво в orchideeenhoeve. на сайта пише, 4е има над 1500 вида орхидеи, а също много пеперуди и други растения.

# 108
  • София
  • Мнения: 13 173
4увала съм, 4е е много красиво в orchideeenhoeve. на сайта пише, 4е има над 1500 вида орхидеи, а също много пеперуди и други растения.

Звучи много примамливо! Дано успеем да го вместим. Много благодаря!   bouquet  Имах предвид най-вече място за покупка на орхидеи, но това е много по-добра идея  Laughing.

# 109
  • Мнения: 148
Пак съм аз  Laughing. Чак не мога да повярвам, че един ден преди заминаването се сетих, че в Холандия е пълно освен с лалета, и с орхидеи, а това ми е голяма страст.  Embarassed  Ако някой е забелязал място с голям избор на орхидеи, може ли да го сподели (може и извън Амстердам)  Praynig. На цветния пазар (или както се нарича) ще ходим задължително, но си го представям по-скоро като някакво туристическо място, а не специализирано за орхидеи.

Във всички градински центрове продават орхидеи. Ето една верига, в която съм ходила и препоръчвам, разнообразието на цветя е огромно, но са удобни само ако сте с кола:

http://www.tuincentrumovervecht.nl/Filialen.aspx

# 110
  • София
  • Мнения: 13 173
Bluebird, благодаря! С кола сме и като гледам колко филиала имат, все някъде ще ги засечем.  Wink  Чувствам как ще си дойда в България с една торба орхидеи. Не ми е за пръв път  Grinning. И рентгена на летището не им влияе, дори растат по-добре след него.  Laughing

# 111
  • Мнения: 148
И аз много обичам орхидеи! Simple Smile

За паркирането и аз да се включа. Ние сме паркирали в центъра на закрит паркинг, беше много удобно, всичко на пешеходно разстояние, но... това беше най-високата цена, която сме плащали за паркиране, където и да било - беше обявена още на входа на всеки 10 мин. по 0,50 евро.

# 112
  • София
  • Мнения: 13 173
Много благодаря на всички за препоръките!   bouquet  Изкарахме си чудесно, макар и за много кратко. Нямахме проблем с паркирането, защото хотелът ни беше в краен и спокоен квартал с много места за паркиране, а се придвижвахме с еднодневна карта за транспорт.

Azalee, специални благодарности за идеята за Орхидеения рай. Беше невероятно! Разбира се, тръгнах си с няколко орхидеи  Laughing. Дано нямам проблем в самолета на връщане.  Grinning  И един кактус в добавка взехме и дъщерите се майтапят, че на летището могат да го приемат за оръжие.  Grinning

# 113
  • Мнения: 76
Привет! Не е много по темата за Амстердам, но не намерих по-подходящо място... В края на октомври се готвим да  посетим Холандия с цел туризъм за два-три дни... Кацаме с Уиз в Айндховен и оттам насетне нямаме идея накъде и какво да се види наоколо...  Холандия ми е стара мечта и сега имаме възможност да я видим.. Самия Амстердам не ни е цел, но ако наблизо няма нещо, което си струва, ще пътуваме  и до там... Понеже ще искаме да видим колкото си може повече,  интересуват ме картите за влак - има ли еднодневни, двудневни, семейни и тнт ... Ще сме двама души... Интересуваме се преди всичко от замъци, крепости, дворци и всякакви старинни градчета... В самия Айндховен има ли какво да се види, освен центъра и стадиона на "ПСВ Айндховен"? Има ли стар град, нещо интересно...  Много разчитам на вашите идеи за доброто ни прекарване в Ниската земя...

# 114
  • Мнения: 481
Привет! Не е много по темата за Амстердам, но не намерих по-подходящо място... В края на октомври се готвим да  посетим Холандия с цел туризъм за два-три дни... Кацаме с Уиз в Айндховен и оттам насетне нямаме идея накъде и какво да се види наоколо...  Холандия ми е стара мечта и сега имаме възможност да я видим.. Самия Амстердам не ни е цел, но ако наблизо няма нещо, което си струва, ще пътуваме  и до там... Понеже ще искаме да видим колкото си може повече,  интересуват ме картите за влак - има ли еднодневни, двудневни, семейни и тнт ... Ще сме двама души... Интересуваме се преди всичко от замъци, крепости, дворци и всякакви старинни градчета... В самия Айндховен има ли какво да се види, освен центъра и стадиона на "ПСВ Айндховен"? Има ли стар град, нещо интересно...  Много разчитам на вашите идеи за доброто ни прекарване в Ниската земя...




Ето добра идея,щом те интересуват замъци.Единият е сравнително близо до Айндховен.

http://karenlac.wordpress.com/2012/01/14/dutch-castles/

Заслужава си да се посети Делфт,Утрехт,Лайден...това в духа на въпроса ти.
http://www.bezoek-utrecht.nl/
http://www.delft.nl/Toeristen/Ontdek_Delft/Te_zien
http://portal.leiden.nl/nl/toerisme_vrije_tijd

За старинната архитектура-тя е навсякъде,слива се с модерния пейзаж и е достатъчно човек да има малко представа от история и архитектура,за да я забележи и да й се наслаждава.
Но за такива обиколки е по-добре/евтино да се наеме кола.Транспорта е скъп,има система с чип карти/може и билети да се закупят/сигурна съм,че в темата е описано. Peace
Това с няколко думи и с уговорката,че района на Ейндховен и самия град, бегло ги познавам.


За пръв път виждам тази тема,когато имам повече време ще напиша за няколко сравнително евтини опции за паркиране в Амстердам,по-точно за отстъпките от цената за паркинг,която може да получите от някои музеи или забележителности,които сте посетили.

# 115
  • Мнения: 2 962
Препоръчайте евтин хотел или хостел за четири студентки, тръгнали за три нощувки в средата на ноември newsm78

# 116
  • София
  • Мнения: 13 173
Препоръчайте евтин хотел или хостел за четири студентки, тръгнали за три нощувки в средата на ноември newsm78

Kaкво разбираш под евтино? Ние спахме в краен квартал на 10-15 минути от трамвайна спирка за 65 евро. Бяха 2 стаи с по 2 легла, едната преходна. С трамвая се пътува около 30 минути до гарата. Хотелът беше чист и приятен, без да има излишни глезотии. 24-часова карта за транспорт беше около 7 евро. Дори и с добавянето на тези транспортни разходи, пак ми се струва, че хотелът е на добра цена.

# 117
  • Мнения: 151
Вдигам темата, защото живо ме интересува. Прочетох публикуваните мнения, намерих доста полезна информация за Амстердам. С удоволствие ще прочета ако има и нови мнения.

# 118
  • Мнения: 794
Аз имам два конкретни въпроса:

1. За посетилите The Anne Frank House? Заслужава ли си голяма опашка, какви са ви впечатленията?
2. Ако сте си купили луковици от някой пазар, дали са се "хванали"... Mr. Green (от моите нищо не излезе, сега чакам тези на майка ми пролетта)

# 119
  • Мнения: 19 021
Аз имам два конкретни въпроса:

1. За посетилите The Anne Frank House? Заслужава ли си голяма опашка, какви са ви впечатленията?


интересно е, но опашката е плащеща


аз минах на няколко пъти пред музея и първите два не ми се чакаше, на 3 ия път имаше много малко хора....и влезнах  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт