Всичко за Амстердам

  • 95 012
  • 575
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 13 045
P.P. Имам още едно питане: Картите(за Амстердам) за 24, 48 и 72 часа са в сила от момента на валидиране до същия час след съответно 24, 48 и 72 часа, нали...а не до края на деня на валидацията(00:00ч). Т.е. валидирам днес на обяд в 14:00 и до 13:59 утре трябва да съм слязла от пр.средство(за 24-часовата), като на всяко качване и слизане през този период чекирам картата на чекин-устройствата.
Аз така го разбирам от сайта.

Да, правилно си разбрала. Само за слизането (или качването  newsm78) до 13,59 не съм сигурна, че ние я използвахме за последно 2-3 часа преди да ѝ изтече срока и не съм се интересувала как е точно. Логично е да е слизането.

# 226
  • София
  • Мнения: 596
Предполагам, че информацията от сайта и на Fifi Brindacier е по-достоверна! Все пак един път съм ходила и може и да не съм запомнила точно. Но пътят ми се стори по-дълъг от 1.20 мин!  Rolling Eyes

# 227
  • Мнения: 1 174
Записвам се да чета, че вчера взехме билети   newsm44 Ще сме в Холандия от 14-22 октомври. Засега съм планувала няколко дена в Айндховен и няколко в Амстердам. Като се надявам да посетим доста места около тези два града.

Искаше ми се да останем повече дни в Айндховен, но гледам, гледам и не намирам кой знае какви забележителности около този град. Моля споделете за някое местенце около Айндховен, може и в Белгия, което си заслужава да се види. Ще съм благодарна, ако споделите, въпреки че не се отнася много за Амстердам, но там ми е лесно като че ли.

Намерих 3 нощувки в Амстердам за 450лв в двойна стая без закуска и сега се чудя дали да резервирам.  newsm78 Как ви се струва цената, хотела мисля е 4 звезди, намира се в Sloterdijk.  #Crazy

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 14:59 от besyto

# 228
  • София
  • Мнения: 197
Записвам се да чета, че вчера взехме билети   newsm44 Ще сме в Холандия от 14-22 октомври. Засега съм планувала няколко дена в Айндховен и няколко в Амстердам. Като се надявам да посетим доста места около тези два града.

Искаше ми се да останем повече дни в Айндховен, но гледам, гледам и не намирам кой знае какви забележителности около този град. Моля споделете за някое местенце около Айндховен, може и в Белгия, което си заслужава да се види. Ще съм благодарна, ако споделите, въпреки че не се отнася много за Амстердам, но там ми е лесно като че ли.

Намерих 3 нощувки в Амстердам за 450лв в двойна стая без закуска и сега се чудя дали да резервирам.  newsm78 Как ви се струва цената, хотела мисля е 4 звезди, намира се в Sloterdijk.  #Crazy
Ако цената е за стая, т.е. 150 лв/нощувка за стая, цената е добра. На такава цена са частните малки апартаменти, които като цяло са с по-ниски цени от хотелите. Sloterdijk е леко пристрана, но има метро (дано да сте близо до спирката му), има и гара, което е много важно за придвижването ви от и до аерогарата. За придвижване до централната част вземате метрото и засичате на някоя спирка трамваите, които вървят към центъра. Те са доста на често и точни, така че няма да загубите много време.

# 229
  • Мнения: 1 174
Boryana T, благодаря. В крайна сметка смятам да резервирам стаята, доколкото разбирам мога да се откажа от резервацията до 1 ден преди пристигане.  Малко ме е яд, че не взех полет то Брюксел и оттам до Маастрихт, сега ще трябва да дадем двойно повече $ за билети за влакове и прочие, но нищо Simple Smile

Та, спрях се на Маастрихт като едно от градчетата, които ще посетим, на юг от Айндховен. Дали знаете за някое друго градче в тази посока, тъй като в този район мога да заделя 3 дена и после още 4 посока Амстердам.

И последно, преди да съм досадила  Mr. Green Случайно да знаете, някъде да се предлага услуга за съхранение на багаж - за Айндховен става въпрос? И колко струва на ден?

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 17:09 от besyto

# 230
  • София
  • Мнения: 197
Boryana T, благодаря. В крайна сметка смятам да резервирам стаята, доколкото разбирам мога да се откажа от резервацията до 1 ден преди пристигане.  Малко ме е яд, че не взех полет то Брюксел и оттам до Маастрихт, сега ще трябва да дадем двойно повече $ за билети за влакове и прочие, но нищо Simple Smile

Та, спрях се на Маастрихт като едно от градчетата, които ще посетим, на юг от Айндховен. Дали знаете за някое друго градче в тази посока, тъй като в този район мога да заделя 3 дена и после още 4 посока Амстердам.

И последно, преди да съм досадила  Mr. Green Случайно да знаете, някъде да се предлага услуга за съхранение на багаж - за Айндховен става въпрос? И колко струва на ден?
Бих предложила да посетите Антверпен- чудесен старинен град, в който има какво да се види. Преди ние да тръгнем за Амстердам преди няколко месеца, бях си набелязала този град, но не ни стигна време, т.к. ходихме до Волендам, Кукенхоф, Зансе Санс (това не съм сигрна, че го пиша правилно) и доста обикаляхме в Амстердам. Антверпен е на 2-3 часа път с влак от Айндховен и, доколкото знам, има директни линии, т.е. не е необходимо да сменяте влакове (не че е проблем, ама се губи време). Относно съхранението на багаж - има такива гишета на всяка по-голяма гара, летище и др., но май не е евтино. Ползвала съм такава услуга само в Англия и беше около 8 паунда на куфар (ако добре си спомням). В Холандия/Белгия май няма да е по-евтино.

# 231
  • Мнения: 1 174
Чета разни пътеписи за Белгия, тъй като решихме да посетим и Антверпен и в един от тях се споменава за карта за белгийските железници, която е на стойност 50Е и включва 10 часа пътувания.

Въпросът ми е имат ли холандските железници подобна карта? 
Аз май сама си отговорих на въпроса. Няма такава, има подобна с 40% намаление струва пак 50-55Е, не помня точно. Но не ме устройва, тъй като не намалява, когато пътуваш в натоварени часове, т.е преди 9 часа сутринта и следобед между 16-18 часа. Пък и предполагам трябва там да живееш, за да си изкараш подобна.

Жалко Simple Smile

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 10:01 от besyto

# 232
  • Мнения: X
Чета разни пътеписи за Белгия, тъй като решихме да посетим и Антверпен и в един от тях се споменава за карта за белгийските железници, която е на стойност 50Е и включва 10 часа пътувания.

Въпросът ми е имат ли холандските железници подобна карта?


Тази карта важи за лица под 26 г. Rail Pass e алтернативата за 76 евро за 10 пътувания, като пътуванията могат да се ползват от повече от едно лице.

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 10:06 от Анонимен

# 233
  • Мнения: 1 174
Благодаря ви за информацията Simple Smile

Сега ново 20  Twisted Evil ММ, видя едно корабче, което предлага каюта за 150лв на вечер и ме умолява да спим там  Laughing А то 2 на 2, аз му казвам че няма да се наспим, но той държи на своето  ooooh! Някой спал ли е в подобно корабче?

# 234
  • София
  • Мнения: 197
Благодаря ви за информацията Simple Smile

Сега ново 20  Twisted Evil ММ, видя едно корабче, което предлага каюта за 150лв на вечер и ме умолява да спим там  Laughing А то 2 на 2, аз му казвам че няма да се наспим, но той държи на своето  ooooh! Някой спал ли е в подобно корабче?
Има много такива наколни къщи или корабчета по каналите, в които хората си живеят постоянно. Те са свързани с ел.захранване, ВИК и др., т.е. няма разлика м/у тях и обикновените къщи или апартаменти. Като се разхождаш с корабче по каналите, могат да се видят много такива жилища и понеже холандците не слагат много-много пердета, вътре се виждаше, че обзавеждането им беше много добро и комфортно. За мен обаче имат един минус. Ако корабчето или къщата са на натоварен канал, ще ви бъде шумно и вечер, а и рано сутрин. Защото по каналите има постоянно движение. В интерес на истината, аз също заглеждах такова настаняване, но нямаше свободни от тези, които си бяхме харесали.

# 235
  • Мнения: 1 174
Боряна, благодаря ти отново за информацията. Аз честно казано не бях се замисляла за шума, по-скоро дали няма да се клатушка много тази лодка и накрая да не успеем да си починем като хората. Иначе ми хареса, че едната лодка, която си хареса ММ е на 10мин пеша от центъра, което е супер. Все още се чудя какво да правя. Вече съм планувала по една вечер в Антверпен и Маастрихт. След това си мисля 2 вечери в Амстердам и евентуално една във Волендам, мисля че там ще е приятно.
Много ми се ходи и до градчето без улици Хийтхорн, но не съм сигурна, че октомври е най-подходящото време за посещение на това градче. Някой бил ли е там през октомври и така като гледам ще се пада неделя посещението до там. Най-много се притеснявам да не попаднем на почивен ден в някое от градчетата  #Crazy не ми се иска основните атракции да са затворени и да не можем да се насладим както си му е реда.

Пътували ли сте с Eurolines? Възможно ли да е по-евтино от железниците? Сега гледам Айндховен - Антверпен ми го дава 2 пъти по-евтино, предполагам и няма да има и прекачване.  Shocked

Вече взех да ставам досадна, но толкова много искам всичко да мине по план и разбира се да видим и посетим колкото се може повече места.

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 12:23 от besyto

# 236
  • София
  • Мнения: 197
Аз мисля, че във Волендам няма какво да правите толкова, че и да нощувате. Идете по-рано сутринта, разгледайте го и се върнете в Амстердам. Така ще имате повече време в града. Във Волендам няма бог знае какво да се види, а и е малко рибарско селце. Мое мнение, след като съм го видяла. А знам, че за Амстердам 2-3 дни са напълно недостатъчни, особено ако обикаляте музеи и градини, както направихме ние. Една пълна седмица не ни стигна.
Има едни екскурзии, които се организират от меснти тур. фирми - Волендам и Зансе Санс (мелниците) за половин ден. Това си заслужава, т.к. пестиш време и виждаш основното. Е, струва и повече от самостоятелния превоз.

# 237
  • Мнения: 1 174
Аз мисля, че във Волендам няма какво да правите толкова, че и да нощувате. Идете по-рано сутринта, разгледайте го и се върнете в Амстердам. Така ще имате повече време в града. Във Волендам няма бог знае какво да се види, а и е малко рибарско селце. Мое мнение, след като съм го видяла. А знам, че за Амстердам 2-3 дни са напълно недостатъчни, особено ако обикаляте музеи и градини, както направихме ние. Една пълна седмица не ни стигна.
Има едни екскурзии, които се организират от меснти тур. фирми - Волендам и Зансе Санс (мелниците) за половин ден. Това си заслужава, т.к. пестиш време и виждаш основното. Е, струва и повече от самостоятелния превоз.

Ние няма да обикаляме по музей, по-скоро искаме да обикаляме малките градчета, аз съм си ги набелязала Волендам и Зансе Санс. Смятам и Kinderdijk да посетим, но дотам са ми идеите и заради това си помислих, ако спим във Волендам и си вземем от Waterland Bus Ticket, ще може да по обиколим и съседните градчета. Не знам просто къде да спим, къде да обикаляме, вече тотално съм изтрещяла, а ми се иска поне хотелите да резервирам рано. Но като нямам точен план как да ги резервирам  #2gunfire А в района на Амстердам съм планувала 5 нощувки, две в Амстердам и останалите не са известни още  Mr. Green

# 238
  • Мнения: 1 174
Вече всичко е резервирано и планувано  newsm44
Първите две вечери ще спим в Амстердам, като за това време смятаме да обиколим Волендам, Маркен, Едам и евентуално Хоорн. На другият ден Zaanse Schans и Алкмаар.
После се отправяме към Гитхорн. Там ще пренощуваме в Hotel de Pergola . Дано уцелим хубаво време  fingerscrossed
Резервирах и две нощувки в Хага. Намерих един хотел с добър пакет. 2 нощувки с 2 закуски и една вечеря за 150Е, което пак ми се видя скъпо де, но се намира точно до гарата, което за мен е плюс. На път за Хага смятам да спрем в Утрехт, да го разгледаме набързо и през следващите дни да огледаме околностите Leiden, Delft и Kinderdijk. Може и набързо да спрем да разгледаме Ротердам.
После ще се отправим към Антверпен за една нощувка и ще се полюбуваме на белгийската бира  beer2
Предпоследната вечер ще се отправим към Маастрихт и после една нощувка в Айндховен, преди ранният полет с Уиз. Надявам се ще успеем да посетим манастира до Тилбург, където се произвежда бирата Ла Трапе и ще видим някой друг монах Simple Smile

Надявам се да успеем да видим максимално от заплануваното  Peace

Връщам се да чета назад в темата за различни заведения и впечатления Simple Smile Ако вие имате някакви впечатления от заведения в описаните по-горе дестинации, ще съм благодарна ако споделите   bouquet

# 239
  • Мнения: 1 446
Аз препоръчвам от и до летището да пътувате със шатъли.

http://www.schipholhotelshuttle.nl/

Много са удобни,и могат да Ви закарат и вземат до/от хотел или друга дестинация

Общи условия

Активация на акаунт