Всичко за Амстердам

  • 95 215
  • 575
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 800
Привет,
записвам се да следя, пък и да питам неща, които не са ни ясни.
Ние ще пътуваме след 3 седмици. Кацаме в Айндховен. Интересува ме влака от Айндховен до Амстердам само на централна гара ли спира в Амстердам!? Дали случайно няма спирка и на Sloterdijk!?

Нощувката преди полета за връщане също е в Айндховен - там какво ще ми препоръчате за една кратка вечерна разходка - от 18.00 до 20.00 например!?

# 241
  • Мнения: 3 841
Добре, че темата изкочи, съвсем бях забравила да споделя за нашето пътуване. Бяхме в Амстердам в края на юли за 3 нощувки, но почти 4 цели дни. Летяхме с БГ еър, всичко беше наред. На летището си купихме билет за влака с кредитна карта от щанда за билети, който се намира точно до машинките. Ако не се лъжа, цената беше 5 евро на човек. Като пристигнахме на гарата в Амстердам, си купихме от картите за градски транспорт, пак от машинка. Заредихме по 20 евро на човек, но се оказаха много, така че започнете с 10 евро. На тези машинки може да се плаща с монети или кредитна карта. Хотелът, който бяхме резервирали, беше на супер място. На ъгъла на площада срещу Кралския дворец - http://www.rhohotel.com/. Типичен тризвезден хотел с безплатен wifi и супер закуска. Предварително бях купила билети за Мадам Тюсо и Рийксмюзеум. За мен Мадам Тюсо беше разочарование, ходила съм в този в Лас Вега и разликата е голяма. Ако обаче ходите за първи път, със сигурност ще ви хареса. Бяхме направили програма за 4-те дни, но времето беше много променливо - ту валеше, ту печеше, и променяхме програмата, според времето. Последният ден го даваха дъждове и оставихме Рийксмюзеум. Сутринта валеше проливен дъжд и добре, че хванахме такси дотам. Нямаше никакви хора, но когато излизахме опашките (с предварително закупени билети беше толкова дълга, колкото и без билети) се виеха до надписа I love Amsterdam click. До този надпис има магазин за сувенири и оттам си купихме билети за Ван Гог за по-късния следобед. Опашката без билети при Ван Гог беше огромна, но ние влязохме веднага. Имаше не малка опашка и за тези с картите за Амстердам. Успяхме да посетим и вятърните мелници, Волендам и Маркен, като сами си организирахме всичко. Пътувахме с градския транспорт като първо отидохме до вятърните мелници с автобус 391 и с него се върнахме. Платформата за автобуса е пред гарата в ляво. След това с автобус 116 (платформата му се намира от другата страна на гарата на 2-ри етаж) до Волендам. Оттам с корабче до Маркен и пак с автобус до централна гара.
Скрит текст:
Take Bus 391 from outside Amsterdam Centraal direct to Zaanse Schans about 20 minutes. Take the bus back to Amsterdam Centraal and transfer to the 116 bus to Volendam, about 40 minutes. You could then take the ferry to Marken, € 7.5 and 30 minutes. Then take the Bus 111 back to Amsterdam in about 45 minutes.
Пътувахме с еднодневна карта на GVB, която купихме срещу централна гара, в една бяла къща до спирката на 391. До Zaanse Schans може да се пътува и с картата за градски транспорт, пътуването е 3,50 евро, но в този случай трябва да си купите карта за другите две градчета от платформата на автобус 116. Втората карта е 10 евро.

За храненето не сме имали проблем - има всякаква кухня. Хранехме се на всякакви места, но има два ресторанта, които бих искала да препоръчам. Първият е португалски: 1, 2, 3, 4. Вторият се намира на самия площад Leidseplein, казва се Pancake corner. Специалитетът е печени, мариновани свински ребра. Порцията е огромна, включва гарнитура. Струва 11 евро, но ядеш ребра, докато можеш клик. Около площада и двете улици Korte Leidsedwarsstraat и Lange Leidsedwarsstraat има само ресторанти.

Ето и малко снимки: https://plus.google.com/photos/106098581303095101293/albums/6043707580733749841, https://plus.google.com/photos/106098581303095101293/albums/6043716909631557569

Редактирам се: Забравих да спомена Хайникен, за където пак бях купила билети предварително. Иначе опашката за билети беше огромна. Вътре е много забавно, имаш по две чаши бира и една чаша сувенир, включени в цената на билета. Също ходихме и в Хард Рок кафе, ама аз си събирам чаши оттам. Иначе хамбургерите там нямат нищо общо с тези от американските заведения на веригата тоест не бяха нещо особено.

# 242
  • Мнения: 1 176
Смърфиетка, благодаря ти за споделената информация  bouquet А снимките ти са разкоши!!! Броя дните до 14 и вече нямам търпение.  Party Интересува ме след като си взема втората карта трябва ли да се доплаща за ферибота до Маркен?

И аз се присъединявам към въпросите на ssiillvvyy, че за Айндховен нямам никакви планове Simple Smile

# 243
  • Nederland
  • Мнения: 856
Смърфи, страхотни снимки!  bouquet
Ако ви е останало салдо по картите може да си го ползвате до изтичане на валидността на картата, т.е. 5 години. Така,че при следващото посещение в Холандия! Wink

ssiillvvyy, не мога да ти дам съвет за Айндховен, не ми е познат града. И аз съм ходила само от и до летището.
За влака съветвам те да си вземете направо влак, който спира на Amsterdam Sloterdijk, има и варианти без прекачване. Ето тук е разписанието на влаковете с цени -
http://www.ns.nl/en/travellers/home

# 244
  • Мнения: 3 841
Интересува ме след като си взема втората карта трябва ли да се доплаща за ферибота до Маркен?


Картата за автобусите от/до трите селца е http://en.gvb.nl/ovinmamsterdam/Pages/Amsterdam-en-Regio-dagkaart.aspx Отделно към нея се купува билет за ферибота до Маркен, който струва 7,50 евро за еднопосочен билет. Ето сайтът на ферибота: http://www.markenexpress.nl/home
Друг еднодневен маршрут е Zaanse Schans, Volemdam and Edam, който се прави само с еднодневната карта GVB.  

Fifi Brindacier - дано скоро се върнем пак  Praynig, ама сега живеем в Латинска Америка и ще ни е доста трудно.

# 245
  • София
  • Мнения: 19
Имам две карти за музеите "Мuseumkaart" валидни до 09.08.2015г.Който проявява интерес да пише на лично.

# 246
  • Мнения: 98
Здравейте   bouquet

Явно е по-добре билетите за музеите да се купят предварително  Thinking
Има ли сайт за тази цел, или трябва да гледам по сайтовете на конкретния музей, за да купя?

# 247
# 248
  • Мнения: 3 841
Аз купувах билетите от сайтовете на всеки обект. Не съм срещала общ сайт, може и да има.

Скрит текст:
От последните ни пътувания за себе си направих извода, че комбинираните карти/пасове от типа I love Amsterdam за 1 или няколко дни не са много изгодни. Като предимство изтъкват, че не чакаш на опашки, но това съвсем не е така. Има хиляди други, закупили такива пасове и се чака, за да се размени паса за билет на всеки обект. Освен това цената ми се вижда висока, защото няма как за един или два дни да обиколиш обектите, включени в паса, а най-важните не са включени в него. Лично предпочитам да си купя директно билети за местата, които искам да посетя. С директно купени билети, досега на опашка не съм чакала.

# 249
  • Мнения: 14 418
И аз да благодаря на Смърфиетка за снимките-чудесни са-и местата красиви и фотографа -един път Peace

# 250
  • Мнения: 3 841
Благодаря ви, момичета!   bouquet  Embarassed

# 251
  • Мнения: 743
И аз да благодаря на Смърфиетка за снимките-чудесни са-и местата красиви и фотографа -един път Peace
 
И аз да и направя комплименти за снимките,моите ме е срам да ги гледам но спомените са същите!
Не може да няма някой директен шатъл от Айндховен до Амстердам,трябва да поразпитам....

# 252
  • Луната
  • Мнения: 3 211

Смърфиетка страхотни снимки  bouquet

Освен автоматите за билети на летището за влака (които работят само с монети или кредитна карта), офиси за продаване на билети има ли? А дебитна карта дали става?

# 253
  • Мнения: 3 841
За билетите за влака има две възможности - с кредитна карта от щанд до машинките или от самите машинки. Ние избрахме първата, защото нямаше никой на опашката. С какво обаче се плаща на машинките на летището не знам. Предполагам, че може с банкноти и кредитни карти.
На машинките на ж.п. гарата за карти за градския транспорт се плаща с монети или с кредитна карта.
Идея си нямам как стои въпросът с плащане с дебитна карта.  newsm78

# 254
  • Мнения: 98
А ако искам да си купя билет за влака от Амстердам до Ротердам и го купя онлайн, билета с фиксиран час ли ще е?
Ако не е онлайн, а купен на място - колко по-рано преди тръгването трябва да го купя?

Общи условия

Активация на акаунт