Всичко за Амстердам

  • 95 211
  • 575
  •   1
Отговори
# 255
  • Луната
  • Мнения: 3 211
За билетите за влака има две възможности - с кредитна карта от щанд до машинките или от самите машинки. Ние избрахме първата, защото нямаше никой на опашката. С какво обаче се плаща на машинките на летището не знам. Предполагам, че може с банкноти и кредитни карти.
На машинките на ж.п. гарата за карти за градския транспорт се плаща с монети или с кредитна карта.
Идея си нямам как стои въпросът с плащане с дебитна карта.  newsm78
Благодаря за споделената информация   bouquet

# 256
  • Мнения: 1 800
Благодаря на всички за включването!  bouquet
Много се радвам, че темата се раздвижи!

Не може да няма някой директен шатъл от Айндховен до Амстердам,трябва да поразпитам....
Ако имаш предвид от летището на Айндховен до Амстердам има да - на Теравижън - струва 24 евро на място и 22 онлайн.

За билетите за влак - на мен ми казаха, че по принцип нямат час и важат за датата - т.е можеш да ги ползваш по веднъж в посока през целия ден, когато прецениш. Дори, ако има междинна спирка - може да слезеш и после пак да се качиш. Тази информация не е проверена още от мен - просто я споделям - да кажат със сигурност хората, които живеят там!

# 257
  • Мнения: 743
Siilvy имах впредвид нещо като микробус и по-бързо от автобуса,както са на Шарлероа например : такситата за 8 човека  са на същата цена като автобуса , но няма сравнение като време и удобство.

# 258
  • Мнения: 1 800
Ок! Това не зная - май няма - може би щяхме да сещнем някъде, ако имаше! newsm78

# 259
  • Мнения: 1 800
Ок! Това не зная - май няма - може би щяхме да срещнем някъде, ако имаше! newsm78

И аз да похваля Смърфиетка за  снимките! - супер са!

# 260
  • Мнения: 98
За билетите за влак - на мен ми казаха, че по принцип нямат час и важат за датата - т.е можеш да ги ползваш по веднъж в посока през целия ден, когато прецениш. Дори, ако има междинна спирка - може да слезеш и после пак да се качиш. Тази информация не е проверена още от мен - просто я споделям - да кажат със сигурност хората, които живеят там!
Точно така се надявах да е, благодаря за инфото
Надявам се и някой друг да го потвърди все пак Peace

# 261
  • Nederland
  • Мнения: 856
Момичета, за пътуването с обществен транспорт (влак, градски транспорт) има няколко варианта:
- електронен билет - важи за влаковете, разпечатвате си го сами. Няма фиксиран час, важи за датата.
- еднодневна чип карта 24 ч.
- анонимна чип карта - важи 5 години и струва 7,50 евро. Минимално салдо при първо зареждане - 10 евро.
Не съм запозната лично с първите 2 продукта, защото аз живея тук и ползвам чип карта. Но купувах анонимната за посещение на роднини тук. Много е удобна, т.като важи за влакове и градски транспорт в цялата страна. При всяко пътуване се чекираш преди и в края на пътуването и автоматите намаляват салдото ви с цената на билета. Всички чип карти се купуват от автомати с  кредитна карта или монети. За дебитните карти не съм сигурна, знам,че има проблеми с тях в някои от магазините тук, не ги приемат.С чип картите си се прекачвате колкото пъти искате по време на пътуване, само не забравяте да се чекирате като слезете. Иначе ще ви излезе много скъпо.

# 262
  • Мнения: 1 176
Нашето пътуване наближава и аз все повече взех да се притеснявам, дали ще успеем да изпълним всичко запланувано.  Crazy Тези, които са посещавали Хийтхорн, бихте ли споделили тази сделка дали е изгодна? https://www.groupon.nl/deals/dealbank_nl_nl/smit-giethoorn-1/43920080 И според вас да рискувам ли с подобни ваучери? Гледах и за вечери в Амстердам има доста добри предложения.  Peace

# 263
  • Мнения: 2 957
Тези големи лодки ги има още на входа на селото. Ние с мъжа ми се разходихме и наснимахме доволно  много красиви къщи и след това от един ресторант си взехме малка лодка само за нас двамата за един час.  С нея обикаляхме по каналите  и през езерото - в рамките на един час грееше слънце, валя дъжд с вятър и после пак слънце. Сега не помня точно цената  newsm78, ама пак там се въртеше. Препоръчват ти да си вземеш дъждобран / мъжа ми даже ми се подиграваше Joy/, но после и той сложи/ така си пазиш и чантата и техниката/, после го изтръскваш и прибираш. Аз бях взела от едни евтини от левчето. Много е красиво и релаксиращо  мястото!

# 264
  • Мнения: 98
Здравейте,

Имам въпрос - работят ли музей, магазини и други обществени места в неделя?

Гледах например сайта на музея на Ане Франк, но не пише дали работи в неделя  Thinking

# 265
  • Мнения: 1 800
Ние бяхме в неделя - точно тогава в музеи не сме ходили, но магазините си работеха - може би работното време е леко съкратено, но в никакъв случай не е нещо драстично! По принцип мзеите работят и в почивните дни - така, че сигурно и там няма да е проблем!

# 266
  • Мнения: 98
ssiillvvyy, благодаря   bouquet

# 267
  • Габрово
  • Мнения: 94
Здравейте, някои да има повече инфо за Holland Pass for Amsterdam. Нещо се обърках. Тук http://www.hollandpass.com/ пише за някакви големи, малки и т.н карти. За какъв период се отнасят.

# 268
  • Мнения: 1 176
Отстрани на всеки пакет има иконка i - зс допълнителна информация,от която се вижда периода, за който е валиден пасса и какво вкл. Small - 1 ден, Medium - 2 и Large- 3

# 269
  • София
  • Мнения: 322
Здравейте, аз планирам посещение в Амстердам през априлската ученическа ваканция и вече добавям и зачертавам атракции в списъка. Ето какво съм разбрала засега за Holland pass:

Holland pass важи 1 месец (след първата му употреба или след закупуването - това не ми е ясно).

Holland pass не дава безплатен вход във всички атракции от списъка. С малък пакет получаваш 1 златен и 1 сребърен билет (2 безплатни входа) и 1 "транспортен" билет - 24 часа градски транспорт или круиз по каналите или обиколка с туристически автобус. Следващите пакети дават по 2, съответно 3 златни и сребърни билета.

Всеки от пакетите включва карта с намаления за останалите атракции. Намаленията са между 10 и 25 процента. Има и класически "златни" атракции, в които може да се влезе с безплатен билет, но не предлагат никакво намаление извън него. Например, ако имам малък пакет и си използвам златния билет за музея на Ван Гог, не мога да ползвам никакво намаление в Райксмузеум, но в Мадам Тюсо имам намаление 20%.

Списъкът с атракциите и коя какъв билет (златен или сребърен) изисква е тук: http://www.hollandpass.com/museum-attractions?page=1

Общи условия

Активация на акаунт