Всичко за Амстердам

  • 95 189
  • 575
  •   1
Отговори
# 300
  • Sofia
  • Мнения: 310
записвам се да следя темата. аз и дъщеря ми /7г/ сме планували ходене дотам през априлската ваканция.

# 301
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Здравейте момичета,
Планирам 5 дни в Амстердам в края на Май. Ще летим до и от Айндховен. Колко време отнема пътуването между двата града? Навръщане полета ни е към 3 следобяд, колко време предварително трябва да тръгнем? На колко време са автобусите от Амстердам към летището?
Дали може да препоръчате места за хапване на 'относително' сносни цени?

# 302
  • Мнения: 88
Здравейте. Към горния пост бих добавил въпроса какви са трансферите от Айдховен до Амстердам като цени.

# 303
  • Мнения: 462
Здравейте. Към горния пост бих добавил въпроса какви са трансферите от Айдховен до Амстердам като цени.
За шатъла току-що писах в другата тема - за wizzair.

# 304
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Здравейте момичета,
Планирам 5 дни в Амстердам в края на Май. Ще летим до и от Айндховен. Колко време отнема пътуването между двата града? Навръщане полета ни е към 3 следобяд, колко време предварително трябва да тръгнем? На колко време са автобусите от Амстердам към летището?
Дали може да препоръчате места за хапване на 'относително' сносни цени?

Проверявах по същите причини за влакове - около 1:40 мин. е пътя - 19,20 Евро еднопосочен билет, влаковете са през 10-15 мин. От летището до гарата в Айндховен са 3 Евро, доколкото помня.
Влаковете за мен са най-бързият начин за придвижване из Холандия. Докъдето и да проверявам, са на 10 до 30 мин максимум като честота.
Сайтът е www.ns.nl

# 305
  • Мнения: 964
Здравейте. Към горния пост бих добавил въпроса какви са трансферите от Айдховен до Амстердам като цени.
Еднопосочен 22.50 €, двупосочен 38.50 €.

# 306
  • Мнения: 964
Здравейте момичета,
Планирам 5 дни в Амстердам в края на Май. Ще летим до и от Айндховен. Колко време отнема пътуването между двата града? Навръщане полета ни е към 3 следобяд, колко време предварително трябва да тръгнем? На колко време са автобусите от Амстердам към летището?
Дали може да препоръчате места за хапване на 'относително' сносни цени?
Проверявах по същите причини за влакове - около 1:40 мин. е пътя - 19,20 Евро еднопосочен билет, влаковете са през 10-15 мин. От летището до гарата в Айндховен са 3 Евро, доколкото помня.
Влаковете за мен са най-бързият начин за придвижване из Холандия. Докъдето и да проверявам, са на 10 до 30 мин максимум като честота.
Сайтът е www.ns.nl

Автобусите са много комфортни и те оставят директно на летището и то на по-ниска цена.
За полета в 15 ч. се взима автобуса в 11 ч. В краен случай ако не чекирате багаж може и този в 12.30 ч., но ако не познавате летището ще ви е малко напрегнато да се оправите за половин час до гейта.

# 307
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 78
Такаааа ... така очакваното от мължлето ми пътуване до Амстердам подарък за 30тия му рожден ден (той сам си го пожела) - наближава, макар и с няколко месеца закъснение...
След като изчетох малко блогове и пътеписи, нищо интересно, не ми грабна окото-, викам си - абе как не се сетих да влезна в мамешкия форум. че тука мамите нали всичко знаят - и къде другаде, ако не тук ше придобия представа за Амстердам.
Не знам къде е другата тема за която се споменава тука - ама изчетох 21 страници от първия до последния ред. И честно да ви кажа - прочетеното ме разколеба и разочарова.
-Относно влакове, хотели ... Мъжлето ше води - нали ми е умничък и английския го говори, като българския. Ама ако трябва да следвам указанията, които са изписани тук ... е, честно казано - ше се загубиме на 5тата минута. а аз ше отнеса един тон скендъли и ше чуя 100 пъти че съм офца - защото сме объркали това или онова.
Та, съм го оставила мъжлето - дето иска да ме води ... както иска да стигаме ...
 
- четох четох тук ... и се разочаровах, че то какви емоции ше намеря из Амстердам?
 - некви хотелчета, ма що не стрували 100 евро ... ехееей, в кой свят живеете бре, мамита. Аз като бях 3 месеца в някакво предрградие на Ротердам - квартирата, струваше 1400 на месец. и се бяхме наблъскали 4 глави в консерва ... миизерия. и 1400 е евтинкото. И това преди 3 години. Нали не очаквате, че за толкова кратък период - цените ше намалеят драстично?
-И тамън си викам - ихаааа, сега като ида в Амстердам ше карам колелооо. Да, ама не. Отказах се, след като прочетох че да караш колело в Амстердам е все едно да караш кола по Орлов мост през пиковите часове. и не стига че Амстердам заприличал на нашенския мост, ми никой от каращите не се съобразявал с никой. и само си представям някой не-съобразяващ се да засече мъжлето с колелото си.... той тука тея де го засичат ги псува и им размята юмруци, ма все още не разбил нечии ребра или чене. обаче тааам - че и ако сме излезли от кофе-шопъ в полу-безтегловно състояние (естествено без да караме на зиг-заг с колелетата) - направооо се виждам как ше осъмнем в някой полицейски участък, а несъобразилия ше охка от спукани ребра...
тцъ ... и колело се отказах да карам ...
- за некакви схеми и системи за билети за музеи четох... четох, четох и се смаях ... само си представих как търча да вземем кочана с талончетата и как ше обикаляме гратис музеите. че и с намаление ли беше. типично по нашенски стил сте го докарали - ако няма далавера, не е интересно. ама нали тез талончета ги плащате наведнъж бре. каква е разликата - дали ше плащате за всеки музеи, или ше платите за 10 музеи. ААаааа, сетих сеее - има далавера. по-евтинко ше е... яснооо, келепир ше има.
само дето не ме блазнят тез музеи, ама никък... да чакам дълги опашки, та да гледам некви стаи дето някаква жена от войната се крила ... или да обикалям и да зяпам картините на едноухия .... не мерси ...
в замъците ли да ходя - и що ... да търся духове и призраци ли ... или да гледам как и къде са живели някогашните принцове и лордове...
- или пък в мелниците да ходя - дето така и не разбрах, близо ли са, не са ли ... едната вика че са, другата - че не са .... обърках се! ... и какво с тея мелници - аз да не съм дон кихот, че да се бия с тях. или пък ше ми дадат смелено от мелниците брашно?
-и как пък не - ше хукна на 100тици километри от Амстердам за некви сирена?
-или ше се вайкам че съм изпуснала феста на лалетата ... на орхидеите нема ли фест? една мама щото веднага намери заместник на червените шишковци.
- червено ли казах ... даааа, и фенери имало там. ама викате - през деня скучно било, вечер нищо не се случвало ... интересно какво очаквате да се случи - червените фенерки да изпълняват задълженията си насред улицата и пред очите ви ли? ... и не стига че било скучно, други - па моралистки, не искали да стъпват там ... ами и щели да ни набият, ако снимаме. а как ше минем без селфи на улицата с червените фенери...
та и от червените фенери ме отказахте де...
- и от лодките ме отказахте - едната каза, че покрай нея все минавали шумни лодки - я сватби, я викове и крясъци ... а аз не обичам чак такава шумотевица. зарад такива врясъци намразих плажовете на Варна (и не само за това де).... представям си как блажено си хапвам палачинка с хашиш, лодката се лююшка силно, ама аз не падам от нея и морска болест немам... та мляскам си аз, блажено притворила очи. и изведнъж една лодка минава на една ръка разстояние от мен и някой преял с хашишовите палачинки от кофе-шопъ, се провеси до главата ми, па ми вресне в ухото колко му е гооот.
- aaaa ... ама аз най-важното пропуснах, та се върнах да допиша...  а именно яденето ...
нищо нямало да ме впечатли, там се ядало само сандвичи и КиЕфСи. Не, мерси. По цяла седмица карам на сандвичи, щото не мога си позволя ллукса да ям в ресторант, а в кварталната кръчма доде ме обслужат и ше трябва да се връщам на работа... и какво сега през почивката си, пак същото ли ше ръфам? и не стига че имали само 2-3 вида сандвичи, ми имали само 2-3 бири, дето ставали за пиене, а другите - за боклука... Ми то тез холандци - освен че не спазват правилата за движение, не се и хранят бре. Ако се хранеха, може би щяха да са по-внимателни при коло-фирането (ко (лело) - (шо) фиране = колофиране) немаше да бързат да се прибират с колелетата та да се нахранят - и немаше да пречат на движението на пешеходците и другите колоездачи.

ама спирам да се вайкам ... тъй или иначе ше се ходи до Амстердам. Като се върна ше напиша и аз един фото-разказ за Амстердам. Па дано звучи по-бляскаво, отколкото сега толкоз песимистично.

Айде, нищо лично!
Лек ден!

Последна редакция: сб, 30 апр 2016, 07:43 от Стоимира Прокопиева

# 308
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Стоимира,

нищо лично, ама като те чета - що не си стоите на село?
И манджата - манджа, и с колелото по къра няма кого да засечеш, пък и ще си псувате на воля, а за музеите и влаковете хич грижа няма да имате... То при вас сигурно такива животни няма  ooooh!

# 309
  • Мнения: 3 841
Стоимира,

нищо лично, ама като те чета - що не си стоите на село?
И манджата - манджа, и с колелото по къра няма кого да засечеш, пък и ще си псувате на воля, а за музеите и влаковете хич грижа няма да имате... То при вас сигурно такива животни няма  ooooh!

Поздравления, щом си успяла да го прочетеш!  Peace Аз след 5-то "ше" се отказах... ooooh!

# 310
  • Мнения: 2 487
Здравейте,
Отдавна искам да пътувам за Амстердам и мисля този септември това вече да се случи. Според вас да изчакам ли за летни оферти(дали ще има чартъри от Бургас или Варна директно до Амстердам поне до края на септември?)  или да търся отсега? Искам между да пътувам след 15.09 и не съм много наясно с авиокомпаниите, които предлагат тази дестинация.  Не ми се иска да се занинавам с влакове или автобуси от Айндховен, затова предпочитам директно да е всичко.  С Бг еър ми излиза между 15.09- 20.09 отиване и връщане за 410лв. Това как е?
Очаквам Ваши предложения като по-запознати с тази дестинация.  bouquet

Последна редакция: сб, 30 апр 2016, 14:18 от Libertad

# 311
  • Мнения: 3 841
Libertad - ако има чартъри, те ще са най-много до края на септември. На първо четене, виж тук:
http://www.chartairbg.com/charturni-poleti/direkten-charturen-po … do-amsterdam.html

В края и началото на сезона, може да има отменени чартъри. При цените, обявени в този сайт, които се водят промоционни - отиване и връщане с един багаж ще е 268 евро.

От София лети България еър, но като редовна авиокомпания, държаща монопол по определни отсечки (мисля, че Амстердам е такава), не вярвам да има някаква специална промоция. В тези случай, колкото по-рано, толкова по-евтино. Най-евтината им тарифа е Economy class saver и до Амстердам е 280 евро.
Като се изчерпят местата в нея, билетите стават по-скъпи, защото отиват в следващата категория.

Може да провериш Турските авиолинни Варна-Истанбул-Амстердам и Австрийските авиолинии Варна-Виена-Амстердам. И при двете има изгодни оферти, особено при Турските.

Естествено остават всички други редовни авиолинии, като Луфтханса, Алиталия, Еър Франс и т.н., и т.н, които летят от София, има прекачане на някое европейско летище, но при тях е по-възможна промоция, особено по втората отсечка т.е. европейско летище-Амстердам.

# 312
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 78
Цитат
Стоимира,

нищо лично, ама като те чета - що не си стоите на село?
И манджата - манджа, и с колелото по къра няма кого да засечеш, пък и ще си псувате на воля, а за музеите и влаковете хич грижа няма да имате... То при вас сигурно такива животни няма

лелелеее... ма како ... ти да немаш ясновидски способности, бе како...  newsm78
как позна че живея на село ooooh! .... то верно че квартал на София се води, от преди да се нанеса да живея при мъжлето ми, ама 80 % от обитаемите жилища са в селски къщи с дворчета. .. ама си дотук с ясновидството, щото:
уви, обаче немам къщичка с дворче да си гледам кравички и прасенца, и кокошчици... аз съм от онези 20 % дето живеят в блок - и съм чааак на 8мия етаж ...
колело не карам - едно че в София е опасно да караш колело ... второ - че имам разширени вени и краката ми не държат на каране на колело вече. какво да се прави, бабичка съм вече с мойте 40 годинки.
трето - и от село не ида ... то верно, че за софианци всичко, което не е родом от София е от село. ама мойто село се казва Варна, а родния ми дом е с изглед към целия варненски залив. демек, израсла съм в най-луксозния и гъзарски квартал в града - Чайка. ... тъй че нито произхода ми, нито възпитанието ми е селско.
четвърто - както казах, решението да ходим в Амстердам не е мое, а е подарък за рожденния ден на мъжлето за 30тия му рожден ден.
и пето (тука се спирам, щото едно мамче каза че чете до 5то) - както вече казах, надявам се в Амстердам да не протече така както предположих, а да е приятно преживяване. та като се върна "на село" да разкажа за една приказна почивка, без неприятни преживявания и емоции, с много впечатления ... и с препълнен айфон със селфита и пейзажи от Амстердам.

p.s.: ние на село сме така - много бърборим... пък и мене не ме мързи да си извадя мислите черно на бяло, и да си ги напиша ... пък те - нали съм градска селянка - текат като река на село... силно и без да се спрат

(the end)

# 313
  • София/Хамбург
  • Мнения: 60
Бях в Амстердам преди 3 години, едва ли информацията ми е най-актуална, но все пак три предупреждения за града:

- пригответе си стабилно количество пари. Дневна карта за градския транспорт струваше 7.50 Евро, а ако хотелът е извън центъра, то тя ще ви е необходима. По спомени цените в заведенията - малка наливна бира 4 Евро, половинка - 6 Евро. Салата - започва от 4 Евро и върви нагоре. Ядене с месо - от 7-8 Евро нагоре. Посещение в Rijkst Museum - където е оригинала на Рембранд "Нощната стража" - 18 Евро, нямат намаление за студенти си спомням. Като за живущ в Германия ми се стори доста скъпо, после направо се радвах, че се върнах в Германия.

- Много се пазете като пресичате улиците. Велосипедистите са много агресивни, не зачитат пешеходни пътеки, често карат напушени или пияни. Карат велосипеди дори в пешеходните зони. Особено вечерта много внимавайте, защото са страшно агресивни и си мислят, че щом Амстердам се води cycle-friendly, те трябва да имат винаги предимство.

- Никога не насочвайте фотоапарат към червените фенери. Излизат едни яки бабанки ала тъмни балкански или кавказки субекти и директно хвърлят камерите в каналите. А ако трънеш да се разправяяш, може и бой да изядеш.

С две думи - градът за мен е пълна кочина  Embarassed Навсякъде мирише на трева, на доста от уличките има табелки да не се уринира по стените и пак си мирише навсякъде и на тоалетна.........но това са лично мои впечатления.

# 314
  • Мнения: 6 243
Бях в Амстердам преди 3 години, едва ли информацията ми е най-актуална, но все пак три предупреждения за града:

- пригответе си стабилно количество пари. Дневна карта за градския транспорт струваше 7.50 Евро, а ако хотелът е извън центъра, то тя ще ви е необходима. По спомени цените в заведенията - малка наливна бира 4 Евро, половинка - 6 Евро. Салата - започва от 4 Евро и върви нагоре. Ядене с месо - от 7-8 Евро нагоре.

Дневна карта за ГТ няма. Билет за 1 пътуване в Амстердам е 2,90 евро, в Хага е даже повече Simple Smile

По-изгодно е да се вземе анонимна ОВ чип карта. Пластиката е 7,50, отделно се зарежда (като Ойстър картите в Лондон).

Храната в ресторанти вече е доста по-скъпа.

За колелетата - факт е, че са много агресивни. Но е факт и че е пълно с туристи на велоалеите, така че аз лично напълно ги разбирам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт