Всичко за Амстердам

  • 95 125
  • 575
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 883
Миналата година ходих в периода 2-5-ти май, не помня точна дата. Случих чудесно време, станаха чудесни снимки Simple Smile И нямаше увяхнали цветя, много ми хареса, препоръчвам  Peace

# 346
  • г.Каварна
  • Мнения: 111
Момичета здравейте,
Ще пътуваме до Амстердам на 22.03. през Айндховен. В Амстердам ще бъдем вечерта към 19.00, а на 25.03 обратно за София. Всъщност ще бъдем 2.5 дена. Ще пътуваме със семейството /2 възрастни и две деца/на 17 и 10г/
Въпроса ми е има ли смисъл да купуваме тези карти с намаления или може да минем и без тях.

# 347
  • София
  • Мнения: 13 130
Миналата година ходих в периода 2-5-ти май, не помня точна дата. Случих чудесно време, станаха чудесни снимки Simple Smile И нямаше увяхнали цветя, много ми хареса, препоръчвам  Peace
Дано и тази година е така, че малко изместихме датите и точно това ще ни е периода.  Grinning

# 348
  • Мнения: 16 871
Бяхме малка компания, която посети Амстердам, Ротердам, Хага и Айндховен през ноември 2015 г. за една седмица Влюбена съм въпреки че беше зимно време ❤ във всеки град бяхме избрали за нощуване апартаменти от airbnb. Заслужава си да посетите Холандия. Всеки град има свой чар, Северно море също беше прекрасно Simple Smile

# 349
  • Мнения: 295
Благодаряя за споделеното!Ние пътуваме за Амстердам на 28.04.за четири дни.Ще разказвам като се завърнем,живи и здрави....

# 350
  • г.Каварна
  • Мнения: 111
Бяхме само заа 3 дни в края на март. Страшно много ни хареса. Невероятен град! С удоволствие бихме се върнали отново!

# 351
  • Мнения: 24
Дъщеря ми ще пътува за Амстердам със сина си на 8 г. Ще бъда много благодарна за информация относно ov-chipkart.
1. Кога се купува лична ( със снимка)? 
2. Децата ползват отстъпки за транспорт (доколкото разбрах)- как става това? Има ли детски карти и как се ползват ? Отстъпките само за влак ли са или и за градския транспорт.

# 352
  • Мнения: 1 700
Здравейте,
видях, че има много евтини самолетни билети до Айндховен и решихме с мъжа ми, че искаме да си направим една екскурзия до Амстердам и във връзка с това имам някои въпроси, ще съм много благодарна ако някой може да ми отговори.
1. Колко дни ще са ни необходими за да разгледаме, без да ни омръзне?
2.В кой район е хубаво да се наеме хотел/апартамент?
3. Виждам, че Transavia имат евтини самолетни билети, но полетът от София е много късен и обмислям да купя само за връщане от тях. Някоя от вас пътувала ли е с тях?
4. Планирам пътуването за края на октомври, началото ноември, как е долу-горе времето в този период?

# 353
  • Мнения: 16 871
Ние бяхме в Холандия цяла седмица през края на ноември. Беше студеничко, имаше вятър, дъжд.  Но с топли дрехи и кафе пауза нямахме проблеми да обикаляме по цял ден и вечер също.
В амстердам бяхме 3 дни, сами си правихме програмата - разхождахме се на където ни видят очите и опознахме централните части. Не ни омръзна, пак бихме отишли, дори за повече време.
Ние бяхме наели апартамент от airbnb, пристигнахме се с автобус, район не помня, но беше ок 15 мин пътуването. Не беше проблем.
Успех и весело Simple Smile

# 354
  • Мнения: 1 700
Ние бяхме в Холандия цяла седмица през края на ноември. Беше студеничко, имаше вятър, дъжд.  Но с топли дрехи и кафе пауза нямахме проблеми да обикаляме по цял ден и вечер също.
В амстердам бяхме 3 дни, сами си правихме програмата - разхождахме се на където ни видят очите и опознахме централните части. Не ни омръзна, пак бихме отишли, дори за повече време.
Ние бяхме наели апартамент от airbnb, пристигнахме се с автобус, район не помня, но беше ок 15 мин пътуването. Не беше проблем.
Успех и весело Simple Smile
Сърдечно благодаря за отделеното време. bouquet
Много странно, но в airbnb ми излизат само няколко апартамента  Rolling Eyes

# 355
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Здравейте,
видях, че има много евтини самолетни билети до Айндховен и решихме с мъжа ми, че искаме да си направим една екскурзия до Амстердам и във връзка с това имам някои въпроси, ще съм много благодарна ако някой може да ми отговори.
1. Колко дни ще са ни необходими за да разгледаме, без да ни омръзне?
2.В кой район е хубаво да се наеме хотел/апартамент?
3. Виждам, че Transavia имат евтини самолетни билети, но полетът от София е много късен и обмислям да купя само за връщане от тях. Някоя от вас пътувала ли е с тях?
4. Планирам пътуването за края на октомври, началото ноември, как е долу-горе времето в този период?

Зависи какво искате да гледате. За основни туристически забележителности - 3-4 дни ви е достатъчно. Много лесно достъпни са околните градчета и селца, там може да отделите още два дни примерно.
В Амстердам дори и кварталът с фенерите е добър за настаняване, там сме били в хостел, католически..
Последният път бяхме тук и бяхме доволни: http://www.clinkhostels.com/amsterdam/clinknoord/. Има си двойни стаи, хотелски. На 5 мин. има корабче до гарата.

# 356
  • Мнения: 1 377
Да се запиша и аз с конкретен въпрос. Все още не сме решили април или май следващата година, но знам че мелниците са в Заандам. Та ако някой е ходил нека сподели малко мнения за там, по скоро лесно ли е придвижването с влак (мисля някъде четох че е 12 евро в посока влака за градчето) и какво представлява самото градче..

Принципно се ориентираме за около седмица престой и за това мисля един ден да отделим за мелниците.
Организацията в самия град мисля, че там няма да имаме проблеми Simple Smile но ако някой реши да сподели прясна информация за организацията на транспорта няма да е излишно..
Предварително благодаря

# 357
  • Мнения: 84
Здравейте,

трябва ли да търся хотелска стая задължително с климатик за посещение на Амстердам през август?

# 358
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Да се запиша и аз с конкретен въпрос. Все още не сме решили април или май следващата година, но знам че мелниците са в Заандам. Та ако някой е ходил нека сподели малко мнения за там, по скоро лесно ли е придвижването с влак (мисля някъде четох че е 12 евро в посока влака за градчето) и какво представлява самото градче..

Принципно се ориентираме за около седмица престой и за това мисля един ден да отделим за мелниците.
Организацията в самия град мисля, че там няма да имаме проблеми Simple Smile но ако някой реши да сподели прясна информация за организацията на транспорта няма да е излишно..
Предварително благодаря

В Zaanse Schans са вятърните мелници. Не си спомням точно, но около 6 евро беше билета с влак.
Градчето не е нищо особено, мелниците са в комплекс като нашия Етър - има различни работилници и магазинчета.
Няма какво да се прави повече от 2-3 часа.

Последна редакция: вт, 17 окт 2017, 08:46 от Tari Tasartir

# 359
  • Мнения: 1 377
Да това го видях, вчера доста порових из картите 😀
Мерси все пак..  иначе като фотограф винаги ще си намеря какво да правя цял ден 😄 по скоро въпроса ми беше за организацията на транспорта до там ..

Общи условия

Активация на акаунт