Всичко за Амстердам

  • 95 125
  • 575
  •   1
Отговори
# 360
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
С влак ходихме - от Централна гара.
Довечера ще видя в записките си на коя гара се слиза, след това има около 15 -20 мин. пеш.

# 361
  • Мнения: 1 377
С влак ходихме - от Централна гара.
Довечера ще видя в записките си на коя гара се слиза, след това има около 15 -20 мин. пеш.

Здравей... предварително много благодаря.. макар да се ориентирам добре по карти, но все пак впечатления от първа ръка никога не са излишни Simple Smile
Да питам и нещо конкретно не само теб но и всички ходили наскоро ...

https://en.gvb.nl/tickets

Виждам, че има карти за 4дни 22 евро и е отбелязано, че освен градския транспорт в Амстердам, този билет важи и за влаковете и феритата - предполагам влаковете които ходят до Зандам също... Simple Smile

# 362
  • София
  • Мнения: 13 130
Да се запиша и аз с конкретен въпрос. Все още не сме решили април или май следващата година, но знам че мелниците са в Заандам. Та ако някой е ходил нека сподели малко мнения за там, по скоро лесно ли е придвижването с влак (мисля някъде четох че е 12 евро в посока влака за градчето) и какво представлява самото градче..

Принципно се ориентираме за около седмица престой и за това мисля един ден да отделим за мелниците.
Организацията в самия град мисля, че там няма да имаме проблеми Simple Smile но ако някой реши да сподели прясна информация за организацията на транспорта няма да е излишно..
Предварително благодаря

Тази година ходихме заради лалетата. След съвет от тук, отидохме последните дни на април и първите на май. Лалетата бяха в разцвета си. За късмет времето в Кукенхоф беше почти приятно - не валеше и дори ни "отпусна" един слънчев час за снимки. Обаче през останалото време замръзнахме, особено в Амстердам - дъжд и студен вятър. Ако нямате за цел да гледате лалета - твърдо през май, че дори през юни.  Wink То предишна година и през юни ни "удави", но поне беше по-топло.  Laughing

Мелници има навсякъде, а на голяма група не са само в Zaanse Schans, но и в Kinderdijk. Определено вторите са по-фотогенични. Използвали са се само за изпомпване, а не като показаните в Zaanse Schans с различни функции. Там се влиза само в 2 от тях и са с обзавеждането, с което са живеели семействата на мелничарите. За съжаление не мога да помогна с транспорт. Ние бяхме с кола под наем. Май бях чела, че 2-3 пъти дневно има корабчета от Ротердам, но може и да бъркам.

# 363
  • Мнения: 1 377
Да се запиша и аз с конкретен въпрос. Все още не сме решили април или май следващата година, но знам че мелниците са в Заандам. Та ако някой е ходил нека сподели малко мнения за там, по скоро лесно ли е придвижването с влак (мисля някъде четох че е 12 евро в посока влака за градчето) и какво представлява самото градче..

Принципно се ориентираме за около седмица престой и за това мисля един ден да отделим за мелниците.
Организацията в самия град мисля, че там няма да имаме проблеми Simple Smile но ако някой реши да сподели прясна информация за организацията на транспорта няма да е излишно..
Предварително благодаря

Тази година ходихме заради лалетата. След съвет от тук, отидохме последните дни на април и първите на май. Лалетата бяха в разцвета си. За късмет времето в Кукенхоф беше почти приятно - не валеше и дори ни "отпусна" един слънчев час за снимки. Обаче през останалото време замръзнахме, особено в Амстердам - дъжд и студен вятър. Ако нямате за цел да гледате лалета - твърдо през май, че дори през юни.  Wink То предишна година и през юни ни "удави", но поне беше по-топло.  Laughing

Мелници има навсякъде, а на голяма група не са само в Zaanse Schans, но и в Kinderdijk. Определено вторите са по-фотогенични. Използвали са се само за изпомпване, а не като показаните в Zaanse Schans с различни функции. Там се влиза само в 2 от тях и са с обзавеждането, с което са живеели семействата на мелничарите. За съжаление не мога да помогна с транспорт. Ние бяхме с кола под наем. Май бях чела, че 2-3 пъти дневно има корабчета от Ротердам, но може и да бъркам.

Много ти благодаря. И ние сме се ориентирали за лятото чак.. ще погледна и другото място с мелниците 😄

# 364
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
  Може ли малко повече инфо от тези, които са ходили от Айдховен до Амстердам- какъв е шатъла , автобус ли е или само с влак, колко е билета, разписание има ли? Разбрах, че спира на централната гара в Амстердам. Също така какво е последното инфо от тази година за градския транспорт, хубави-лоши зони за спане, какви са цените на музеите, още ли я има картата от 25 евро на няколко музея, на мадам тюсо музея 20 евро ли е още ? Simple Smile

# 365
  • Мнения: 2 443
       Коя фирма за разходка с лодка,по каналите бихте ми препоръчали?/С 10 год.дете ще сме и искам да е интересно за него/ Гледах сайта на тази.    http://classiccanalcruises.com  Трябва ли предварително да резервираме места?

# 366
  • София
  • Мнения: 13 130
       Коя фирма за разходка с лодка,по каналите бихте ми препоръчали?/С 10 год.дете ще сме и искам да е интересно за него/ Гледах сайта на тази.    http://classiccanalcruises.com  Трябва ли предварително да резервираме места?

Напомни ми, че не съм се оплакала от круизчето, което използвахме тази година. Точно срещу гарата има една фирма с доста по-ниски цени от останалите. Преди няколко години се качихме на едно от корабчетата им и бяхме много доволни. Дъщеря ми беше през март, издири ги и също беше доволна. В края на април решихме пак с тях да се разходим. Малко бяха вдигнали цената, но продължава да е по-евтино от останалите. Едва пълзеше! Разходката е на времетраене и заради това пъплене видяхме само половината неща спрямо предишния път. Не знам дали е фирмена политика или в случая капитана не е бил на кеф, но бяхме много разочаровани. Sad Цената им беше 8-9 евро. Но пак казвам, че не това е определящо, защото останахме доволни предишните пъти.

Не сме резервирали предварително.

# 367
  • Мнения: 2 443
 Може ли малко повече инфо от тези, които са ходили от Айдховен до Амстердам- какъв е шатъла , автобус ли е или само с влак, колко е билета, разписание има ли? Разбрах, че спира на централната гара в Амстердам. Също така какво е последното инфо от тази година за градския транспорт
    Ето тук можеш да си провериш и планираш всичко за транспорт!   

# 368
  • Мнения: 2 443
Да се запиша и аз с конкретен въпрос. Все още не сме решили април или май следващата година, но знам че мелниците са в Заандам. Та ако някой е ходил нека сподели малко мнения за там, по скоро лесно ли е придвижването с влак (мисля някъде четох че е 12 евро в посока влака за градчето) и какво представлява самото градче..

Принципно се ориентираме за около седмица престой и за това мисля един ден да отделим за мелниците.
Организацията в самия град мисля, че там няма да имаме проблеми Simple Smile но ако някой реши да сподели прясна информация за организацията на транспорта няма да е излишно..
Предварително благодаря
    MamaSunshine ,  ти също можеш тук да си провериш цени,разписание и т.н. от Амстердам до Заандам.

# 369
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Мерси!!!!!

# 370
  • Мнения: 1 377
Roo Roo благодаря Simple Smile .. вече планираме Simple Smile

# 371
  • Мнения: 2 443
https://tickets.holland.com/en/  Много добър сайт ,с цени - за планиране посещения на забележителности,музеи, избор атракции в Амстердам и околности! Има отстъпки при комбиниране на билети и он-лайн резервация.Определено ме улесни за подготовката на екскурзията ни!

Последна редакция: пн, 23 окт 2017, 12:28 от Roo Roo

# 372
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Бая са скъпи билетите за музеите.

# 373
  • Мнения: 1 377
Да и на мен това ми направи впечатление. Предполагам за това има смисъл от тази 4 дневна карта за 89Евро в която освен транспорт в града и влаковете до Харелем и Зандам са вкл. и безплатен вход за повечето музеи.
Тръгнах да проучвам точно картите за транспорт понеже един приятел, който се върна от там буквално преди дни, ми каза че са ползвали тази карта.
Ние не сме много по музеите така че вероятно ще вземем 4 дневна но която е 25 евро .. или някъде там Simple Smile

# 374
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Аз искам да посетя Ван Гог музея. Други не толкова, обичам да се шляя по улиците.

Общи условия

Активация на акаунт