Всичко за Амстердам

  • 95 195
  • 575
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте, предстои ми пътуване до Амстердам, но смятам да нощуваме в Хаарлем. Проблемът е, че ще кацнем с късния полет на Transavia - към 12 ч. през нощта. Знаете ли дали има нощен транспорт от летището до Хаарлем?
И другият ми въпрос - смятам да взема Amsterdam and region travel card. Видях цените, дали има отстъпки за ученици?

# 391
  • Мнения: 462
Утре летя за Айндховен, ще пропусна Амстердам, ще нощувам в Nuenen. Програмата ми е вятърни мелници и Ван Гог Simple Smile

Какво и къде извън Амстердам видяхте от Ван Гог? И ние сме му почитатели.
Музеят в Амстердам е ...уау!

# 392
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте, предстои ми пътуване до Амстердам, но смятам да нощуваме в Хаарлем. Проблемът е, че ще кацнем с късния полет на Transavia - към 12 ч. през нощта. Знаете ли дали има нощен транспорт от летището до Хаарлем?
И другият ми въпрос - смятам да взема Amsterdam and region travel card. Видях цените, дали има отстъпки за ученици?
от къде си купихте билети за самолет?

# 393
  • София
  • Мнения: 746
Утре летя за Айндховен, ще пропусна Амстердам, ще нощувам в Nuenen. Програмата ми е вятърни мелници и Ван Гог Simple Smile

Какво и къде извън Амстердам видяхте от Ван Гог? И ние сме му почитатели.
Музеят в Амстердам е ...уау!

http://www.vangoghvillagenuenen.nl/english.aspx Simple Smile

# 394
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте, предстои ми пътуване до Амстердам, но смятам да нощуваме в Хаарлем. Проблемът е, че ще кацнем с късния полет на Transavia - към 12 ч. през нощта. Знаете ли дали има нощен транспорт от летището до Хаарлем?
И другият ми въпрос - смятам да взема Amsterdam and region travel card. Видях цените, дали има отстъпки за ученици?
от къде си купихте билети за самолет?

От сайта на Transavia директно, но ще летим през Април. Просто от сега започвам да мисля за организацията.

# 395
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте, предстои ми пътуване до Амстердам, но смятам да нощуваме в Хаарлем. Проблемът е, че ще кацнем с късния полет на Transavia - към 12 ч. през нощта. Знаете ли дали има нощен транспорт от летището до Хаарлем?
И другият ми въпрос - смятам да взема Amsterdam and region travel card. Видях цените, дали има отстъпки за ученици?
от къде си купихте билети за самолет?

От сайта на Transavia директно, но ще летим през Април. Просто от сега започвам да мисля за организацията.
аз мисля май

# 396
  • Мнения: 4 306
Здравейте, предстои ми пътуване до Амстердам, но смятам да нощуваме в Хаарлем. Проблемът е, че ще кацнем с късния полет на Transavia - към 12 ч. през нощта. Знаете ли дали има нощен транспорт от летището до Хаарлем?
И другият ми въпрос - смятам да взема Amsterdam and region travel card. Видях цените, дали има отстъпки за ученици?
от къде си купихте билети за самолет?

От сайта на Transavia директно, но ще летим през Април. Просто от сега започвам да мисля за организацията.

Има транспорт,да.Ползвай сайта,който дадох преди време. Дава ми от 4,50 до 6 евро билета от летището до Централна гара Харле,според транспорт аи връзките.Незнам в колко точно ще си на спирката на летището,пък и до април има доста време/това разписание го гледам с днешна дата.Имай предвид,че често се правят ремонти и има промени,затов аказвам,че  ерано.Ако не пътуват влакове,бусове ги заменят по линията.Обикновено гарите и автогарите са близо една до друга и не е проблем да ги намериш/.От там най-вероятно няма да има транспорт,но пак зависи колко късно ще бъдеш на гарата. Или има нощни бусове,но тяхната цена е по-високаТрансавия са мн добра алтернатива на bgair и са удобни.Късните им полети не са много ок,ако си с дете само

# 397
  • Мнения: 1 454
Ако имате кола или рент-а-кар препоръчвам хотел извън града, Амстердам. Доста по поносими цени и много хубави крайпътни хотели.Например Viannen van der Valk. Паркингът е безплатен, хотелите чудесни, с богата закуска, вечерята е а ла карт и много вкусна.След голямо тичане по забележителности и шопинг е божествено да си починеш спокойно.Е , ако искате барове и т.н. Няма как , ще трябва да е в града или някой да шофира, магистралите и пътищата са най-добрите в Европа.

# 398
  • Мнения: 84
Здравейте! Моля за мнение за района, в който се намира този хотел _ the bridge hotel
 http://www.thebridgehotel.nl/en/index.html
Ще бъдем 4-5 дни и искаме да сме в спокоен квартал, да е на пешеходно разстояние до основните забележителности...вечерни разходки...

# 399
  • Мнения: 2 883
Аз бих разгледала хотели в квартала Jordaan, но и вашия изглежда също чудесно. На 30 мин. сте от гарата пеша, на 15-тина мин. от площада Дам. Със сигурност ще може да се предвижвате основно пеша, всичко ще ви е наоколо. За спокойствието на квартала не мога да кажа нищо от 1-во лице, но знам, че има доста хотели точно около Зоологическата градина /същия район/ и хората са доволни.

# 400
  • Мнения: 50
Здравейте! Ще помоля за малко помощ относно транспорта и по-конкретно от летището в Айндховен до Амстердам. Четох, че има автобус 400/401, който осигурява превоз до гарата в Айндховен и от там с влак до Амстердам, а цените са около 5-6 евро на човек. На мен обаче ми излизат цени от по 20 евро на човек, на посока. Нещо бъркам или има толкова голяма промяна? Има ли друг вариант за придвижване /изключвам кола под наем/? Благодаря предварително!

# 401
  • Мнения: 462
Хрис, има директен шатъл от летището на Айндховен до Амстердам. Преди 3—4 год. струваше 22€ ако не се лъжа. Пътувахме с него към Амстердам, а към Айндховен с влак и този автобус, за който пишеш ти. Излизаше ценово почти същото, но ние искахме да си направим стоп за няколко часа на междинна гара. Разгледай по—подробно връзките от летището и холандските железници и избери кое ви устройва повече. Със сигурност и тук е коментирано, прегледай темата. За съжаление в момента не мога да съм по— конкретна, защото пътувам.

# 402
  • Мнения: 4 306
Здравейте! Ще помоля за малко помощ относно транспорта и по-конкретно от летището в Айндховен до Амстердам. Четох, че има автобус 400/401, който осигурява превоз до гарата в Айндховен и от там с влак до Амстердам, а цените са около 5-6 евро на човек. На мен обаче ми излизат цени от по 20 евро на човек, на посока. Нещо бъркам или има толкова голяма промяна? Има ли друг вариант за придвижване /изключвам кола под наем/? Благодаря предварително!
Няма как цените да са ти 6 евро /три евро ти е билет за градски автобус,ако нямаш карта/.Над 20 евро е Айндховен-ХагаБях дала сайт,в който можеш да си планираш всичко-връзки и цени .Ето го пакhttps://9292.nl/
Само да ти кажа,че тъй като се прави ремонт,от годин апочти,спирката на шатълите /400 или 401/ от летището до гарата в Айдховен е изместена-следвай табелите /или тълпата от хора Simple Smile/

# 403
  • Мнения: 50
Да, явно много ми се е искало да са по 5-6 евро като шатълите от Лутън  Crazy Иначе имат опция при пътуващи 4 човека, билетът да е по 7.50 евро, ала ние ще сме трима и единият е на 9. От няколко дни чета темата и все още съм на 15-та страница и явно избързах с въпросите. Намерих и шатълите - има от 9 до 40 евро на посока, но някои от тях са с прекачване и/или пътуват между 4 и 6 часа.

# 404
  • Мнения: 2 883
Според мен положителното на шатъла е, че ще ви спести време и пари да отидете от летището до гарата (билетче за градския е 3-4 евро на човек)

Общи условия

Активация на акаунт