Всичко за Амстердам

  • 95 172
  • 575
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 331
Ние бяхме 5 дни в Амстердам - на нас също ни бяха много.

# 496
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Знаете ли какво е работното време на безплатните корабчета зад гарата?

# 497
  • Мнения: 393
Здравейте! Някой пътувал ли е с Transavia air? Чудя се дали да не ги ползвам за прибиране от Амстердам. Или RianAir са по-добър вариант?

# 498
  • Мнения: 316
Ноември и декември пътувах с Трансавия. Доволна съм, сайтът е точен, нормални полети.

# 499
  • Мнения: 3
Здравейте, никъде не намерих как да си закупя еднократен билет за градски транспорт. Последният път можеше да се закупува от шофьора в брой, но сега чета, че вече не е възможно.

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 14:27 от pav76

# 500
  • Мнения: 461
Знаете ли какво е работното време на безплатните корабчета зад гарата?
Поне на 10-15 мин.са, то и най-късия маршрут е не повече от 5-6 мин. Почти не се чака.
Ако не ми е закъснял поста...

# 501
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Знаете ли какво е работното време на безплатните корабчета зад гарата?
Поне на 10-15 мин.са, то и най-късия маршрут е не повече от 5-6 мин. Почти не се чака.
Ако не ми е закъснял поста...

Не е закъснял,  благодаря, юни ще пътувам, но питах вечер до колко ч. работят?

# 502
  • Мнения: 461
Завеяна,
съжалявам, нямам представа. Но те са част от градския транспорт, разгледай из сайтовете или пък в Трипадвайзора.

# 503
  • Мнения: 28
И аз направих първата стъпка към Холандия - билетите са купени за края на юни.
Кацаме в Айндховен, след това Амстердам, Ротердам и обратно в Айндховен.
Обмисляме да вземем кола под наем. Бихте ли помогнали с инфо за паркирането в Амстердам и Ротердам - има ли места и много ли са скъпи паркингите? Или колата да я оставяме пред хотела и да ползваме градския транспорт?

# 504
  • Мнения: 367
И аз направих първата стъпка към Холандия - билетите са купени за края на юни.
Кацаме в Айндховен, след това Амстердам, Ротердам и обратно в Айндховен.
Ние направихме същото миналата есен. Прекрасно се получи. 1 нощувка в Айндховен, 3 в Амстердам и 1 в Ротердам. Пътувахме с влак между градовете . Връзките са удобни и са на разстояние  не повече от час и половина. Но през юни може и други места да посетите, ако сте с кола. Мелници , лалета.....

# 505
  • София
  • Мнения: 485
Никой не споменава нищо за бързия влак..На 14ти заминавам и обмисляме от Бреда (там живеят много приятели при които ще отседна) да си хванем бързия влак и да отидем за един ден до Амстердам...

Да, но в нито един от сайтовете които сте дали не виждам разписание и цени за него, всичко е над час и половина път, а знам че той стига за 20 минути...

# 506
  • Мнения: 964
За да мине 100 км. за 20 мин., влакът трябва да се движи с 300 км/ч. Не, че не е невъзможно, но в случая мисля, че нещо се бъркате. По-скоро може да спестите 20-30 мин. ако вземете бърз влак, отколкото да стигнете за 20 мин. Така че си планирайте час-час и половина в посока.

# 507
  • Мнения: 86
2. Безплатен тур по каналите
Тук е моментът да спомена, че освен разходка около тях, може да се възползвате от безплатен тур по самите канали. IJ–Veer се казват бяло-сините корабчета, които тръгват безплатно от Централна гара (реално зад нея) и минават през основните канали на града от и до Amsterdam Noord. Със сигурност това е едно от нещата, които да добавите в списъка си за Амстердам, за да се потопите в автентичната му атмосфера.


Здравейте , някой запознат ли е за този безплатен тур по каналите в Амстердам ?

# 508
  • Мнения: 630
Това са фериботите,които свързват Амстердам и А-дам Норд,не правят турове,а се движат до отсрещната страна на града.На няколко минути са и са безплатни.Спират на Централна гара отзад.Ако хванете този за Buiksloterverweg може да отидете до музея на киното Eye,или на Lookuit,пътува се няколко минути.Другия за NDSN пътува около 10-15 мин.

# 509
  • Мнения: 86

 Благодаря online:) за уточнението , имам и друг въпрос към групата . Ще летим с Transavia до  летище Schiphol  и ще кацнем през нощта   , а хотела ни се намира на спирка Amsterdam Lelylaan Station ,  нощните влаковете пътуват до центъра на Амстердам  . Въпросът ми е освен такси друг вариант имам ли ? Благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт