А кога ще проходи...

  • 1 471
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 153
Ванеса проходи на почти година и два месеца, като просто се пусна от стола до който стоеше и тръгна самичка. До преди това много не даваше да я водят за ръце. Предпочиташе да седне или да се придържа за нещо и да си стои права.

Последна редакция: вт, 08 ное 2005, 13:40 от tutuleto

# 16
  • Мнения: 6 206
Точно така, до година и шест е ОК
А упражненията не са толкова садистични, напротив някои дори са приятни, но децата плачат през цялото време от страх, не от друго. Ние ходехме на упражнения за друго, но те пък му помогнаха да проходи стабилно и никога да не пада, от ден първи до сега не е паднал нито веднъж, освен ако не го спъне някой. Laughing Момичето което му правеше упражненията ми обясняваше, това е за еди кой рефлекс, това е за друг и тн.т. Някои деца си ги имат вродени без проблем, други трябва да се бутнат малко, трети ги научават с практиката.

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И моят проходи на година и три месеца. На проходилка не му хареса, предпочиташе да пълзи. Изправяше се и си стоеше така, но когато трябваше да докопа нещо, придвижваше се като буболечка. Но виж, разни познати и непознати баби и лели много ни тормозеха: "Още ли не е проходил? Моят внук (внучка) проходи на шест месеца (примерно)!" Mr. Green
Най-накрая на дребния явно му писна да пълзи, изправи се и тръгна.
Не се притеснявай.  Hug

# 18
  • Мнения: 8 505
Нека и аз те успокоя,но по различен начин.Калпазанката проходи стабилно на 10.5 месеца.Когато отидохме на контролен преглед в Горна баня,ортопедът се намръщи недоволно,когато разбра кога е проходила.Смъмри ни,че не сме я забавили умишлено с прохождането,тъй като сега се препоръчвало това да става по-късно-минимум след година.След тази възраст ставите били по-добре развити,а това првдотвратявало голяма част от травмите и изкривяванията на стъпалото и краката изобщо.
Така че спокойно-нали знаеш,че няма дете,което не е проходило Wink

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ерика, обикновено ако има проблеми то ти ще забележиш. Обикновено до проблеми води - проблемна бременост /високо кръвно, проблеми с плацента и т.н./, проблеми прри раждането - загуба на тоновете на бебето, задушаване, мозъчни кръвоизливи, мозъчни кисти и тем подобни, нагълтване на околоплодни води. НО обикновено двигателни проблеми се забелязват у детето  и преди годинка. Примерно - много късно да започне да сяда, много късно да започне да се върти, и други симптоми. Обикновено дете с проблеми няма да пази добро равновесие...
Бе със сигурност ще има и други симптоми освен това,-че не е проходило.
Мисля, че въоблще нямате проблеми.,

# 20
  • Мнения: 14 133
Спокойно и от мен!!!!Александър проходи на 1год. и почти 3мес.

# 21
  • Мнения: 1 999
Ние сме още малки, но от ортопед Драганов, при който водихме София знам, че колкото по-късно проходи толкова по-добре! Каза ни да не я насилваме и мотивираме за ранно прохождане преди една годинка. Ако проходи например на 1г. и 2м. ще бъде чудесно! Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 295
И аз като тебе все ги сравнявам двамата.1-ят проходи на 11 месеца,а 2-ят на 1 г.нямаше намерение,та се бях закахърила и на 1г.1м.сам се пусна изведнъж.
А сега пък съм на тема проговаряне,още нищо не казва,а батко му на тази възраст изречения правеше.

Бъди спокойна,ще проходи до месец,два и послеее преследване те чака! Hug

# 23
  • Мнения: 417
Алекс проходи на 1година и шест месеца. Към година и 2 месеца се притеснихме и го заведохме на ортопед. Причината беше, че е много едър, а ставите са му меки /по народному халтави/ т.е проходи когато мозъкът му се почуства готов. За да се преодолее проблема правихме гимнастика с рехабилитатор т.е да заякнат ставите му. Сега си мисля, че просто трябваше да изчакаме и нещата щяха да се наредят от само себе си.

# 24
  • Мнения: 46 517
И аз знам, че за нормално се счита, ако проходи от 10 месеца до 1.6 г.
На София не съм давала зор, пусна се едва преди няколко дена, на 1 година, 2 месеца и половина, още се клати като пияна, но има време за подвизи, не се притеснявай   bouquet

# 25
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моите съответно батко на1 г ,кака на 10 м , а мале4ка на 1 г 1 м  и аз се притеснявах 4е е назад е на 1г и 3m ка4ваше стълби не бой се ще тръгне

# 26
  • Мнения: 2 922
Нашият юнак проходи на 1г4мес! Не мисля, че има място за притеснение  Hug

# 27
  • Мнения: 1 866
Точно в една съседна тема обяснявах, че дъщеря ми нищо не направи така както лекарите искаха. Тя нито се обърна по корем, нито пролази (суркаше се по дупе), стоеше седнала, но пък сама стана от легнало до седнало положение чак след годината, изправи се горе-долу по същото време, до годината не искаше дори да стъпи на краката си! В крайна сметка направи първите си стъпки на 1 година, 2 месеца и 10 дена. Но за истинското ходене трябваше да почакаме около месец. Сега е сравнително стабилна, даже не ми се вярва още. Честно казано бях спряла да я водя за известно време на лекар, защото непрекъснато се намекваше, че не било нормално, че било така, защото не съм я слагала в проходилка, че не съм се занимавала с нея и т.н.
Скоро чух точно за някакви садистични методи прилагани върху едно дете на година и 3 месеца, за да проходело! Бях скандализирана! Аз също съм чела, че трябва да се почака до година и 6 месеца, за да се започне с притесненията.

# 28
  • Мнения: 934
Аз пък знам, че ако детето пълзи много добре, може и да проходи по-късно - просто защото пълзенето го устройва като начин на придвижване.
Иначе и аз да кажа - до година и 6 месеца е нормално, ако има двигателни проблеми, те ще си личат и по друго. Така че споко!

# 29
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Скоро ще проходи. Мисля,че няма място за притеснение. И аз се бях притеснила точно за това. Отидох до Охрид и я оставих на майка ми,като се върнах/3 дни ме нямаше/тя беше проходила.1год. и 1/2 месец.
Та ти няма ли къде да отидеш за 2-3 дни Mr. Green,може и при теб да подейства. Wink

Общи условия

Активация на акаунт