Пускате ли децата си с хрема на ясла?

  • 23 900
  • 261
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 555
Ние тръгнахме на ясла и ходи 2 дни до обяд.На втория потече носа и я оставих вкъщи (още 3 седмици съм вкъщи)Започна да кашля и айде антибиотик .Та въпросът ми е веднага ли спирате децата си от ясла или ги пускате с течащти нослета и леко кашлящи-защото то като се тръгне на работа не може постоянно болнични а като гледам как само 2 дни беше лошо ми става.

Естествено, че не.
Намирам начин.
Или аз работя от вкъщи, защото имам тази възможност.
Или мъжът ми го гледа, защото е на смени. Ако пък не може си взима болничен.
Или баща ми и майка ми се включват.
Който има желание, намира начин.

# 16
  • Мнения: 989
Дъщеря ми не ходи на ясла, а на градина, но все пак ще се включа с коментар. Има ли хрема, я спирам от градина, за да не прерастне в нещо повече и за да не зарази останалите деца. Но аз съм вкъщи с по-малко дете и имам възможност да си я гледам. Като почна работа, нямам представа как ще продцедирам. Не се заричам, защото може да се превърна в една от майките, които си водят децата сополиви на градина.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
чудех се в коя тема да питам,но Ради две седмици го лекувахме и днес най-накрая го заведох на градината,и се оказа че има карантина ,имало болно от скарлатина дете в друга група,и въпреки това го оставих.НО се притесних,и обмислям да го взема и да не го пускам по време на карантината,защото съм бременна вече в 9 месец,и сестра ми е бременна в 8 месец и се чудя какви са рисковете за нас,а и малкия не ми се иска да боледува ,още повече че той антибиотици не иска да пие,а четох че това се лекува с такива.

И аз незнам какво да правя,каква е вероятността да донесе заразата в къщи???

# 18
  • Мнения: 9 814
И аз незнам какво да правя,каква е вероятността да донесе заразата в къщи???

Реална.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 555
И аз незнам какво да правя,каква е вероятността да донесе заразата в къщи???

Реална.

И доста голяма.
Освен това скарлатината е единствената шарка, която не изгражда имунитет. Т.е можеш да си боледуваш и 100 пъти от нея.

# 20
  • Мнения: 48 071
Нас в яслата веднъж ни върнаха, защото имаха скарлатина и новото дете я удължава карантината ...но в градината не си правят труд за това, изобщо не им пука
Вчера приключи проверката на РИОКОЗ, дне спак има кашлящи деца, не знам какво да направя  Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 9 517
И аз незнам какво да правя,каква е вероятността да донесе заразата в къщи???

Реална.

И доста голяма.
Освен това скарлатината е единствената шарка, която не изгражда имунитет. Т.е можеш да си боледуваш и 100 пъти от нея.
Скарлатината не е шарка, а бактериална инфекция  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 12 555
Нас в яслата веднъж ни върнаха, защото имаха скарлатина и новото дете я удължава карантината ...но в градината не си правят труд за това, изобщо не им пука
Вчера приключи проверката на РИОКОЗ, дне спак има кашлящи деца, не знам какво да направя  Tired

Ами пак пишеш. И точно това обясняваш. Че въпреки проверката отново не се спазват предписанията.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 555
И аз незнам какво да правя,каква е вероятността да донесе заразата в къщи???

Реална.

И доста голяма.
Освен това скарлатината е единствената шарка, която не изгражда имунитет. Т.е можеш да си боледуваш и 100 пъти от нея.
Скарлатината не е шарка, а бактериална инфекция  Peace

Е, хайде де...
Скарлатината е вид шарка (инфекциозно заболяване протичащо с обрив) характеризираща се с висока температура,типичен обрив и ангина (възпаление на сливиците). Причинителят на скарлатината е една бактерия, наречена бета-хемолитичен стрептокок от група А.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
по-добре е да си го прибера ,нали?

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
а така спокойно отиде днес ,без да мрънка и реве,и влезна мълчешком сам ,въпреки че не беше ходил 2 седмици

# 26
  • София
  • Мнения: 6 722
Не ходи на градина с хрема, но това изисква какви ли не комбинации. За една хрема болнични не дават...
Това е доста странно - наистина ли не дават болничен за хрема? Хремата обикновено е симптом на ОВИ - т.е. - заразно заболяване, би трябвало да има превенция и да не се допускат деца на ДГ в такъв случай.
Или по-скоро на педиатрите не им се пишат болнични за една хрема? Миналата седмица и аз, и дъщеря ми бяхме с вирус - само зачервено гърло, поисках от педиатъра болничен за 2 дни /четвъртък и петък/, за да може до понеделник да се оправим, а не да се доразболеем, а той учудено ми отговори - "Тя може да ходи на ДГ." Аз му казах - "Сигурно може, но е болна, аз също, затова искам болничен" - и ми написа съответно. Та как седят нещата нормативно - длъжни ли са педиатрите да дават болнични при хрема/зачервено гърло, или едва когато се наложат антибиотици?

# 27
  • Мнения: 9 814
Ами ти и да го прибереш, то гаранция вече няма.
бил е в контакт с деца, имали контакт с скарлатинно болни.
Т.е. от днес си води и ти детето под карантина, независимо дали утре ще ходи на ДГ или не.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 517

Е, хайде де...
Скарлатината е вид шарка (инфекциозно заболяване протичащо с обрив) характеризираща се с висока температура,типичен обрив и ангина (възпаление на сливиците). Причинителят на скарлатината е една бактерия, наречена бета-хемолитичен стрептокок от група А.
Да, точно там е разликата със шарките - те са вирусни инфекции  Peace И да - скарлатината протича с обрив, но не е шарка  Naughty

# 29
  • Мнения: 48 071
Аз бих го взела, защото скарлатината не е толкова заразна като варицелата, така че е възможно 1 ден контакт да не доведе до заразяване, но няколко дни поред- да. Освен това бих считала че съм в карантина, както ти казаха по-напред. Скарлатината с е причинява от бактерии и е добре да предупредиш и лекарите, щом си бременна и то в толкова напреднала бременност.

Общи условия

Активация на акаунт