АПРИЛчетета хубави растат, а някои даже зъбчета редят - 7

  • 25 076
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 350
Много бързо изписваме темите ,това се дължи на лошото време явно Tired
И днес къде го видя това слънце Емил Чолаков ???Беше си облачно и неприятно  Tired
Петьо днес опита банан с ябълка ,е няма такова лапане LaughingМного му хареса!
От утре го почвам със зеленчуковите пак  ooooh!

# 46
  • Мнения: 3
Здравейте момичета! Влизам съвсем набързо да се отчета.
Имаме си зъбчеееееееееее!!! newsm47 smile3521 newsm53 И тези дни чакам второто!!! Еххххх колко съм щастливаааааа!!!

Дано другите ги изкара по-лесно, че тези ми спряха тока.... Tired

Поздрави и целувки на всичкиииии!!! newsm51 newsm51 newsm51

# 47
  • Мнения: 1 350
Весииии,честито ви зъбче HugДа нагушкаш Митачето от мен Hug
Много е готино със зъбче ,на Петьо за 2 седмици толкова много му пораснаха зъбите ,не мога да му се нарадвам Hug
Да не забравиш да му купиш бяла дрешка Peace

# 48
  • Мнения: 5 985
Много бързо изписваме темите ,това се дължи на лошото време явно Tired
И днес къде го видя това слънце Емил Чолаков ???
А ние го видяхме от9ч. сутринта излязохме навън и се препичахме на слънце.
Веси честито ви зъбче!

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 18:41 от J_M_M

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 303
Здравейте , да ви попитам алергичната реакция от храните каква е ?
Обрива, както пишат не е ли по цялото тяло , а не по личицето. newsm78

Ние сме с алергична реакция. Има пъпчици червени, по лицето и на вратлето,но са малко. Ама не е 100% сигурно дали е от храната при нас. Веси, честито зъбче.

# 50
  • Мнения: 70
Зарче, аз го кърмя по шест пъти, на различни интервали, понякога през 2ч, друг път през 4-5. През нощта не яде, водичка не пие. От вчера го захраних с картофче, но смятам да продължавам да го кърмя както до сега.

# 51
  • Мнения: 65
Зарче и аз го кърмя през 2 часа , включително и през ноща. Започна да яде плодове пюре към 15 часа и след това го кърмя  и тогава издържа 3 часа до следващото хранене.  Grinning
Иска ми се до 1 година да минем само на кърмене сутрин и вечер. Да мога да си по отпочина , пък и доста почнах да отслабвам  Mr. Green

Веси, Данче честито ви зъбчета  Simple Smile

*Sesil*  и ние имаме някакви пъпчици по лицето , но то по скоро е като лишеичета и аз немога да го опиша, затова питах.

# 52
  • Мнения: 3

Айде и аз да се похваля с тортичката която спретнах по повод навършването на 6 месеца на Митко. Бреееей голям зор. Ако знаех че е толкова трудно нямаше да се хвана да я правя, а щях да поръчам, ама пак добре за първи опит де... newsm53 Мноооого ви благодаря за милите думи и поздравления за нашето малко момченце. Ето го и него.....

Нарязахме тортичката , тръгнахме за Балчик където бяхме на сватба, поплаках си(не съм го оставяла до сега за толкова време) И се веселихме страаааашно. Супер яка сватба.

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 22:01 от vesi_mesi

# 53
  • Мнения: 151
Вяра - аз давам жълтък от първия ден на 6-тия месец .По 1/4 през ден в пюрето
Веси Меси - честито зъбче .И аз чакам две ама нееееемаааааааа. Аз знам че трябва да му купиш нещо бяло да са му здрави и бели зъбките
Добре дошли на vivere, sonne_bg, fani73, RadostRosenova!
Мили Ванили - и аз имам в списъка операциййка повдигане на бюст .Ако не се лъжа Дани спорт беше с такава каза че е около 4 бона  newsm78
Гери К - Кая е станала страхотен бомбон   bouquet Hug Hug Hug Party да я нацелуваш мноого ,да ви е жива и здрава
Нефер - кажи и на мен за очния ,че Ивайла е със сълзящо око от раждането .Бяхме на лекар като беше на три месеца ,каза че и били големи бузките и затова и даде един гел за капане ,ама от една седмица пак и гурлясва яко и искам д я водя пак ,ама на друго място  Crossing Arms Naughty
Ани 2002- честито ! Hug и аз искам на Ива да и сложа ,ама се чудя още къде да ходя на кой да се доверя ,ако някой знае ,моля да сподели

# 54
  • София
  • Мнения: 122
Колко много озъбили се бебоци  Mr. Green Веси да Ви е честито и на вас  Heart Eyes и страхотна торта, струвало си е, пък и друго си е мама да я е спретнала  Flutter
Честити половин годишнини на всички бебончовци ЕЛИЯ, КАРИНА,  РАДОСТИН, ЛЕОНОРА И ЯНКО Hug
Марини, благодаря за темичката, както винаги е прекрасна bouquet
Добре са ни дошли новите мамчета и бебоци  Heart Eyes Както казва Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече  Wink
Алиска днес беше голяма ревла, почти цял ден се носихме. Ръцете са и само в устата. Опитвам да набутам биберон, но тя така смешно го изплюва. Успява да го изпрати на половин метър от себе си  Joy
Днес ядохме пюре от домашни моркови и се прие доста добре. Утре мисля да сме на картофче с морков.
Да попитам, на следобедното хранене ли давате плодове или каша? Първо изредихте много зеленчуци и след това ли започнахте плодовете? Алиса така гладно ни гледа като вечеряме, че чак ми е жал ooooh!
Утре със Зори и Елия ще сме около Плиска, към 10 ч. Ще я водя до магазинчето от което си пазарувам манджи, памперси и ... Освен, че цените са им нормални правят и отстъпка в зависимост от стойността на покупката. Ако някой е от района може да се присъедини. Телефона ми е 0889654336.
Excellent аз водих каката в детската клиника на Универсистетска болница "Александровска" 02/9230 576 тел. за запис на час. Водят се едни от най- добрите специалисти. Казаха ми да направя и на Али профилактичен преглед преди да навърши 1 г. Имаше страшно много бебета. Може да отидеш с направление или без.
Видях, че сте направили албумче хитринки в снимка.бг, та да ви споделя и аз, ще гледам да снимам за да демонстрирам  Grinning На каката бяхме купили много хубав еднолицев матрак с дървена рамка, но така се случи, че и купихме и голямо легло и тя изобщо не спа на него. Затова го тапицирахме с плата на мебелите ни, сложиха му ниски крачета и стана страшно диванче. Сега слагам активната гимнастика на Али на него и я барикадирам с възглавницата която му направихме. Така хем не е на земята, хем и е закътано.

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 22:00 от metchopooh

# 55
  • Мнения: 1
marini благодаря!
vesi mesi "уби рибата" с тази торта... ти си си цял талант бе момиче, май ще поръчваме торти от теб за рождените дни не бебоците. Честито зъбче!
Овлажнител имаме за мен е много полезна вещ, аз го ползвам само зимата. Дори при по-сериозна хрема капвам във водата евкалипт и ефекта е поразяващ.
zar4e ние пък наобратно, през деня му бутам цица едва ли не насила, ама той много се разсейва от баткото и не иска да суче дълго. За сметка на това нощем наваксва сериозно. Предполагам, че е някакъв период това ваше често дневно сучене.
qest бях писала, според моята педиатърката може да е обрив само по лицето, или по цялото тяло, може да са лишеи, може да е подсечено дупе, може да са крусти. Ако е нещо такова и се е появило след въвеждане на нова храна се предполага, че е алергична реакция.
Звездичка тук в болницата бият БЦЖ-то, а за хепатитната те питат дали искаш да се бие. Попитах ги обикновено майките как практикуват, отказвали (защото в болницата имали еди местно производство, пък то не било хубаво, и биели след това някаква друга при педиатрите си). Мен за хепатитната ми беше леко терсене, ама педиатърката каза, че ако аз не съм носител нямало страшно да поотложим....
Тези мойте диваци направо ми разказват играта тия дни. Имам чувството, че са се наговорили. Отивам да спя...

# 56
  • Мнения: 151
metchopooh - аз давам следобяд  плодова каша или и правя каша ,ако сме си в къщи  Peace

# 57
  • Мнения: 38
веси-меси,4естито зъб4е! Hug и аз 4акам,ама ние още нямаме  Crazy тортата е страхотна!!!браво! ти изглеждаш суперрррр! Flutter Hug   А Митко е голям бонбон!да го нацелуваш!
excellent,много благодаря!според  мен и при  зъболекар да отидеш няма да сгрешиш,а може и в клиника някоя..  Peace тука пробиват ушите във верига магазини за обеци.има си специалисти по тези работи  Peace
ме4о пух,аз  следобед винаги давам плодова  каши4ка или пасиран плод,обикновено банан или праскова,или плодово пюре или млекце за бебета..

# 58
  • Мнения: 1
RadostRosenova  добре дошла

Вяра♥ аз започнах със жълтъка преди седмица, слагам по ¼ във зеленчуковото пюре, пасирам всичко и така. Яде си го човека с кеф, то почти не се и усеща вкуса на жълтъка, а малчо си харесва зеленчуците та нямаме проблем. И не се шашкай толкоз за това захранване, аз вече го карам - малко на инстинкт, малко информацийка прочетена и гледам най-вече по детето да се водя. Най – важното обаче е да не се вживяваме много, че може да полудеем от много мислене и много четене.

didi666 и ние на 28-ми октомври трябва да даваме урина, така че педи-то ми каза да купя т.н. „контейнери” за урина за момчета (те в аптеките ги знаят) и сутринта като тръгнем за болницата да го сложим в памперса за да е пълен като отидем в болницата. Аз купих 2 за всеки случай.

anni2002 Честити обички на Ивето. Само диаманти и платина да красят тези сладки ушички.....
А тези курсове които сте посетили звучат много добре, страхотно направо....жалко че тук няма такива „екстри”, то кой ли мисли за децата?!

Веси - честито зъбче на Митко.Можеш да спазиш традициите с поверията.

Аз знам 3 поверия при поникване на първото зъбче:
1.   Купува се нещо бяло – за да са бели зъбките
2.   Раздава се нещо стоманено , например игли – за да са здрави зъбките
3.   Опукват се пуканки и се черпи с тях – за да се „пукат” (поникват) бързо зъбките
На нас като ни изби зъбчето и трите ги направих.

Excellent – дано бързо се оправи малката бонбона.

# 59

Общи условия

Активация на акаунт