ПЪРВИ клас - епизод 13

  • 34 705
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Pashic, поздравления за теб, куклата Симона и отговорната кака Габи!   bouquet

Браво на детето, което си е написало всички домашни. Пожелавам ви спокойни и приятни първи месеци вкъщи и на тричките.



п.с. не е хубава тази работа, да използват часа по ФС за морков или наказание. Какво отношение създават така? Само ако видите нашия г-н Харизанов, все едно стоява рота  Mr. Green и на всички очите им блеснали..учат днес едно, утре друго, играят игри, състезават се..

# 676
  • Мнения: 1 143
Томасе, Логопедка - благодаря ви! Hug Ще потърся специалист за консултация!
Моето дете отсъства от училище, но се упражнява яко вкъщи.
Закупила съм помагала за домашна работа /интересни и забавни/, върху които й е голямо удоволствие да работи. Справи ли се, пиша голееееми шестици. Laughing
Отделно днес играхме и учихме пропуснат урок чрез онлайн презентация:
http://www.math10.com/bg/algebra/1klas.html
http://www.topigri.bg/том-и-джери-математика--tom-&-jerry-maths--game14637.html
http://www.abc-bg.be/indexn.htm
http://bglog.net/nachobrazovanie/41613
В нашето училище няма физкултурен салон. Rolling Eyes
Привет на новодошлите в темата! Hug
Мерси ,че сподели интересните сайтове.Довечера ще ги пусна на Марти.Той пострада,но слава богу се размина ,тежкия проблем.Бутнало го момченце от другия клас и на милиметър от окото огромна рана.Посиня,прокървя,но сега вече намалява отока.Направо не бях на себе си преди два дни.

# 677
  • Мнения: 3 211
pashic, да ти е жива и здрава малката дъщеричка! Каката много да слуша и да не ревнува.

И при Габи понякога разместват часовете. Те са си само с една г-жа по всичко, освен английски.
Физическото, когато вали или много духа го карат в стаята, до салона не могат да се вредят, явно е много малък.

# 678
  • Мнения: 14 133
pashic, да ти е жива и здрава малката дъщеричка! Каката много да слуша и да не ревнува.
Добре дошли на новите мами и дечица.  Heart Eyes
Пак да си кажа, че нашите само онзи ден пропуснаха физическото заради мантуто. Иначе си играят в салона при лошо време.
Снощи юнака заспа в 20,20. Явно тренировките по кунг-фу стават все по-натоварващи.  Hug
Довечера ни е родителската среща. Да видим какво ще кажат за младежа.  newsm78

# 679
  • Мнения: 1 437
п.с. не е хубава тази работа, да използват часа по ФС за морков или наказание. Какво отношение създават така? Само ако видите нашия г-н Харизанов, все едно стоява рота  Mr. Green и на всички очите им блеснали..учат днес едно, утре друго, играят игри, състезават се..
И нашата Госпожа Баба държи здраво фронта  Laughing- играят в салона и часовете се чакат с нетърпение.
Във всеки час са с различна госпожа и все още не мога да ги оправя коя по какво им предава  Rolling Eyes
Днес за първи път сме с джобни на училище - сред като обядвали в стола всички си купували по нещо сладко. Е и той искал - ще се справи някак си с паричното обръщение.

# 680
  • Мнения: 30
Добро утро...благодаря за топлото посрещане..  Grinning
Не съм чувала от моето момче да са отменяли часа по физическо /играят в салона при лошо време/или да променят програмата....на нас госпожата ни е една и съща,само по английски и по ЗИП-вете са ни др учители...
Днес по програма имат Информационни технологии-ЗИП,БЕЛ-писане и четене,Математика и Музика....
ще имат диктовка днес... Confused
снощи голямо писане падна.....десет думи му дадох,да определя звуков състав и брой срички.....вие тормозите ли си децата вечер,при положение,че са на целодневно обучение?
За джобните-ако е на стол му давам най-много 1лв.,а ако ли не-по 2лв.
как сте с дисциплината в училище...? Embarassed
Спорен ден на всички... Grinning

# 681
  • Мнения: 390
Pashic честита ти дъщеричка, да е жива и здрава, кротка и послушна Hug

chibi днес ли ви отчитат Мантуто?
Успех Peace

При нас се е случвало да си доучват в часовете по физическо, да довършват това, което не са успели да вземат в часа. Отначало бяха доста бавни и разсеяни и все не успяваха да приключат навреме.
Сега играят на двора, ако е хубаво времето- на гърненце, пускам-пускам кърпа, или тичат. Когато е дъждовно, стоят в стаята- играят на разни игри с думи, или оцветяват. До салона още не сме стигнали, но и той не бил в добро състояние.
Днес ще рабятат с пластелин по изобразително, сложих и дъската с ножчето, и един вестник, да си постели.
Ще видим какво ще измайстори  newsm78

# 682
  • Мнения: 4 116
Аз да докладвам - сборниците се приеха много добре, още повече в комбинация с печата за награда. Снощи реши 5 страници задачи и получи 5 печата  Laughing При 10 печата получава левче  Joy голяма далавера. Щял да си събира за ново зарядно за конзолата.
Обаче със задачата с млякото стана голям гаф. Дадох му я като казах, че ако я реши ще получи PS ... не можа да я реши разбира се, не разбра добре какво трябва да прави. Обясних му аз решението, почна да се тръшка, че не съм му била обяснила добре условието на задачата... реших да го успокоя, че това е трудна задача и е за  края на 1-ви клас... стана още по- зле положението. Като взе да реве - защо ми я даде тогава тази задача, да не мога да спечеля PS..  ooooh!
В приключение се видях ви казвам.
Еле, прилъгах го, че му давам подобна задача, демек втори шанс. Ама съдовете бяха с такива литри, че беше абсолютно невъзможно да раздели млякото по равно  Mr. Green Мъчи се, пъна се, не стана и се кротна. Добре, че не ме накара да я реша аз, че тогава щеше да лъсне измамата  Blush
А, и друга система въведох с печата - ако си лягат на време и не стават по 100 пъти... имат един печат (за двамата) на календара. При 10 печата печелят пицария, китайско или каквото искат. То така или иначе  поне  3 пъти в месеца  хапваме навън, така поне ще имам спокойни вечери  Mr. Green

# 683
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Pashic , честита дъщеричка и от мен! Много да те радват и двете кукли!

При нас само един път физическото беше заменено с друг час, но тогава нашата госпожа беше в болнични и я заместваха. Иначе като е тя винаги играят в салона. Само един път са били на двора, още през септември като беше по-хубаво времето. Иначе до сега имаше заместване на СИП-БЕЛ с БЕЛ - писане. Всъщност се ядосах тогава, защото по единия предмет носят едно помагало, по другия друго. И тъй като набора е нямал УТ по БЕЛ и цял час си бъркал в носа. Не, че не го написахме после в къщи, но нали не това е идеята.

# 684
  • Мнения: 108
Като ви чета се сещам за методите на мама преди години. Тъй като със сестра ми не бяхме от най-работливите , майка ни реши да ни стимулира финансово. Беше направила ценоразпис на домашния труд. Миене на чинии, еди колко си лева;прахосмучене......;пране и простиране.......и т.н. И ние така се втурнахме да чистим, че се стигаше до бой кой първи ще почисти.НО............. мама задлъжня към нас и скъса ценоразписа с думите:" Край. Няма пари! Вие и без това сте длъжни да чистите!" Отиде ни далаверата Crossing ArmsИ всичко тръгна постарому....

# 685
  • Мнения: 4 116
Е, ако е писала високи суми, разбираемо да не може да ви насмогне  Mr. Green
Ама аз с левче за 10 печата мисля, че съм на далавера. А и без това им давам много повече, но друго е да знаят, че са се потрудили за това левче.

# 686
  • Мнения: 1 576
Pashic , честита дъщеричка!  newsm32
Добре дошли на новите майки и техните дечица!  welcome
Дивиана, сайтовете са страхотни! Довечера ще шашна малкия...   bouquet

И при нас часовете не се спазват строго, но горе-долу са си както са по програмата. От физическото да сега са изпускали само 3-тия час - модул спорт. Той е в петък и до сега нито веднъж не са го карали. Хубавото е, че го компенсираме с футбола, но все пак... От време-на време прескачат и музиката...  Sad

# 687
  • Мнения: 1 507
pashic, честита дъщеричка! Да е здрава, щастлива и обичана!  bouquet

# 688
  • Мнения: 249
Pashic, честита дъщеричка! Да е здрава, умна и щастлива!
При нас по физическо ходят в салона. Правят упражнения, играят с топки, тичат, госпожата ги карала да стъпват и ходят върху някакви тесни пейки. Като беше хубаво времето излизаха навън.
Госпожата слага печати на домашните, пише браво, но не пише оценки. В понеделник я е замествала друга госпожа и тя е писала шестици. Госпожата по английски за награда дава картинки,последния път беше лепенка с Ариел и принца.
Що се отнася до дядо Коледа ми се иска вече да знае, че той не съществува и подаръците са от нас  Mr. Green. Притеснявам се да не и се изсмее някое дете, че каквато е чувствителна ще има после да успокоявам, обяснявам. Веднъж се чудеше как успява Дядо Коледа да раздаде толкова подаръци за една нощ и аз тъкмо започнах да и обяснявам, че не той ги раздава, тя реши, че джуджетата му помагат ooooh! Сега си пожелава да и донесе рокля на принцеса-чуди се вече какво да иска Crazy
*Тедка*, това с печатите и календара много ми допада като идея. Сигурно ще я открадна... Embarassed

# 689
  • Мнения: 2 125
Добро утро и от мен.
Добре дошли на новите попълнения  Simple Smile

Първия ни час по физическо завърши със забележка в тефтера, защото моя с още няколко приятели като видяли шведската стена и се накачулили като коледни играчки отгоре  Crazy. Госпожата се уплашила да не паднат, защото и нямало меки постелки отдолу и ги строила в две редици + забележките разбира се...Вече са се поправили естествено и не беснеят като луди.
Моя синковец редовно си пишеше домашните в занималнята, а сега ги пишем вечер. Обяснявам, че това е задължително да го свърши в училище, но  Crossing Arms Whistling нещо му става на това дете  Thinking Tired

Общи условия

Активация на акаунт