ПЪРВИ клас - епизод 13

  • 34 693
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 И у дома се залага предимно на сезонните плодове. Ако оставя Светослав, може нищо друго да не яде.
Тази седмица започнах да му давам витамин С

# 76
  • София
  • Мнения: 2 296
Аз също нищо не давам...вече.
Преди давах Есберитокс,витамини т.н.,но файда няма!
Няма смисъл да тъпча децата с химии...поне Мира яде плодове,за разлика от брат си.
И чай пие,даже си носят в у-ще чашка от вкъщи,чай,какао,кой каквото обича и си правят с топлата вода от диспенсъра.
Аз вчера им купих пластмасови чашки,кутийка Туристически чай,захар и домашен медец... Grinning

# 77
  • Мнения: 14 133
Сашо трудно пие необходимите лекарства, ако е болен.
Допълнителна химия е невъзможно да му пробутам.

# 78
  • Мнения: 4 841
BirdsFlu, казах ти - ние сме обременени от прекалено много знания. При първолаците не е така - те започват на чисто. О-гън е така сега. Във втория срок, като тръгнат да го пренасят, вече няма да е така и ще изтрият от запомнячката предното Laughing

 Laughing Така е, ама аз държа да се извинявам, като не съм права.

По въпроса за имуностимулаторите - не давам нищо.
Начина ни на хранене е такъв, че консумираме много сурови плодове и зеленчуци, салати от всякакви кълнове, ядки; от началото на октомври вечер задължително пием билков чай, сутрин давам по една лъжица мед с пита вътре... Прави си сам и фреш от два портокала и един лимон... Та нямам притеснения в тази връзка.

# 79
  • Мнения: 3 211
ДивианаShocked Що за изрод е тази?
Ако малката все пак иска да ходи и сменят въпросното същество, пусни я.

Само, ако я сменят.

Аз давам сутрин рибено масло, коластра, пчелно млечице и мултивитамини Crazy ама тя се храни много оскъдно и затова.

# 80
  • Мнения: 1 127
Плодовете и зеленчуците са важни, няма спор! Peace Ние в у-ще нямаме машина за вода, досега пращах по 1-но шишенце 500 мл. всеки ден, което обаче е недостатъчно, и после доливат явно от чешмата, което не е желателно. Вече ще почна да слагам по 2 шишенца, но пък раницата става доста тежка Whistling, на другата родителска среща ще предложа да купим машина за вода.
elsi, по каква схема се дава изопринозим, в аптеката ми казаха, че се дава само с рецепта, ще търся др. аптека, че нашата педиатърка само ваксина `предлага`?
А клеевата тинктура може ли свободно да се намери в аптека?

Аз давам сутрин рибено масло, коластра, пчелно млечице и мултивитамини Crazy
Peace
Давала съм и това, пак боледуваше в градината.

# 81
  • София
  • Мнения: 484
Аз съм доволна от изопринозин, в момента давам коластра на капсули за подсилване на имунитета. Не си пада по яденето изобщо, да не говорим за зеленчуци и плодове, затова моето решение е да давам аптечни имуностимуланти. Аз съм взимала бронховаксом и го препоръчвам, има и за деца, но не съм давала на Пепи от него.

# 82
  • София
  • Мнения: 4 064
Лелееее, мойто дяти го хвалят! Не мога да повярвам.  Joy

Ходих да говоря с класната за нещо и жената много ми го похвали, особено колко е напреднал с краснописа. Защото, както се изрази жената, за другото ние сме били наясно, че е перфектен, то му личало  Crazy , но с краснописа имал проблеми. А сега се забелязвал напредък! Той, милият , е левичар и в началото нещата бяха достра страшни, затова сега се забелязва подобрение. Това, че е по-добре, не значи, че е добре.  hahaha

# 83
  • Мнения: 922
За подсилване на имунитета давам Цитросепт.  Peace

# 84
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Ох да се запиша и аз, че все не сварвам да ви изчета навреме и да се включа по обсъжданията.
Откакто почнах работа съм абдикирала малко от "репресивните" мерки в къщи. Оставила съм ги с бащата и занималнята да се оправят, само вечер казвах - "това не ми харесва  Mr. Green", ама май на никой не му пука  Whistling Stop
На това отгоре минахме втора смяна от вчера и сега дори домашните няма да мога предварително да погледна, пост фактум няма да харесвам  Crossing Arms

# 85
  • Мнения: 1 507
И аз не давам имуностимулатори.
Колкото се може повече плодове и зеленчуци, билков чай всяка вечер, когато не бързаме прекалено много - и сутрин.
Всеки ден й давам по лъжица от "вълшебната" смес на майка ми: мед, лимони и сурови орехи. Не й е любимо и не е очарована, но го яде Peace

# 86
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Крен, как така сте минали втора смяна? Децата ще учат следобед ли?
За първи път чувам първолаци да са втора смяна.

# 87
  • Мнения: 261
Аз имуностимулаори не давам. Най-много инцидентно няколко Вит. С. Нищо повече, освен плодове.
Обаче като гледам как мен ме поваля нещо като грип в момента, май ще трябва да се замисля  newsm78.
Вчера като гледах какви "ъ" пише - свят ми се зави. То не са вълнички, не са чудо. Та се наложи да обяснявам, как не е нужно чак толкова да ги завива. С опашката на двойката - същата работа.
Иначе "а" го е овладял перфектно.

# 88
  • Мнения: 1 437
Имаме си побойник в класа.  Tired Мислех ,че само моето момче е потърпевш , но нещата се оказаха по-лоши. Вчера имахме среща -дано родителите вземат мерки.
Крен, как така сте минали втора смяна? Децата ще учат следобед ли?
За първи път чувам първолаци да са втора смяна.
и ние от втория срок ще си сменяме смените.

# 89
  • Мнения: 4 390
Цитат
Като споменахте шаха - колко ви струва? При нас офертата е веднъж седмично (1 астрономически час)- 30 лв за месец
Да пъти седмично по 35 минути - 15 лв. на месец.

Засега няма да сменят шахматистката, но директорката каза, че няма да позволи такива изстъпления в нейното училище. Беше изненадана от поведението й, въпросната не за първа година води шах в училището и децата много я обичали...
Сега се чудя какво да правя - да я спирам или да пробвам известно време? Детето много се увлича от шаха, а в клуба нямам възможност да я  водя, защото имам бебе и съм сама с децата.
В хода на разговора директорката се оплака, че децата тази година били много неподготвени /специално тези, които идвали от детстките градини/, че виждали голям зор с тях, защото били безкрайно невъзпитани и без каквито и да било навици, и че учителките крещяли по тях като обезумели. Shocked
Все по-малко имам желание да коментирам политиката на съответното училище, персонала и все по-често се случва да се упреквам, че го избрах именно него. Tired
`dessi, дано след срещата има резултат и побойникът се укроти.
Имуностимулатори никога не съм давала. Витамини - много рядко, когато боледуват само.
aunt Ogg, чудесни новини за първолачето, браво! Simple Smile
Днес имаме огроооомно домашно...

Общи условия

Активация на акаунт