Боя за коса - blond 17, разкошни руси коси!

  • 61 617
  • 721
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 6 296
Hug

а какво ще кажеш за това тогава Simple Smile?

# 481
  • Мнения: 3 675
Аня♥♥,  в Интернет има ревюта както за професионални продукти, така и за непрофесионални. Потърси ги и ги прочети или изгледай.
Аз съм гледала в YouTube сравнение на различни термозащитни непрофесионални продукти. Дамата сравняваше 3 продукта и обясняваше, кой как и действал на косата, кой как миришел, от кой е доволна, от кой не.
Преди време ви давах разни линкове и ви улеснявах в търсенето, но след като ме нарекохте груба, досадна, некомпетентна, надменна и още едни куп мили определения, нямам желание да го правя повече.

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 18:03 от B & C

# 482
  • София
  • Мнения: 6 296
Мерси, ще потърся. Simple Smile

# 483
  • Мнения: 22 476
dachita, веднъж се бях боядисала с 10ка и аз и стана супер светла. ) и повечето момичета тук не ме одобрихте с този цвят, а и аз самата не се харесвах. )
Ето тук съм с 10ка. )

The Code, ето снимките ми с Иноа
корени
пак корени на слънце винаги ми рижавеят корените
дължини
Това е с Иноа 9.13

Момичета, маслата на чиста или мръсна коса преди миене ги слагате?
Защото моята в момента е за миене и се чудя дали да не се намажа с бадемовото масло и така да спя? А слагате ли нещо върху косата като спите? че от това масло сигурно ще се омаже възглавницата.

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 19:14 от Mirama

# 484
  • Мнения: 6 627
Mirama в някоя от темите за коса се коментираше ,че не е хубаво да се спи с масла освен ако не са сложени само по дължините.
На неизмита коса си слагам маслата.
Аз си чакам ей това кокосово http://www.iherb.com/Now-Foods-Coconut-Oil-100-Natural-7-fl-oz-207-ml/516?at=0

# 485
  • Мнения: 22 476
Е, значи няма да спя с него. ) Утре ще се мажа тогава, че днес така и не успях.

# 486
  • Мнения: 2
Трябва ми крем/спрей, който да предпазва косата от изсушаване при изполване на сешоара (откриха ми синузит и вече не мога да си лягам с мокра коса  Confused). Ето за този питах.
Имала съм този продукт и за нищо на света не бих си го купила пак Naughty.Взех си го за преди преса, но косата ми ставаше много твърда и все едно е мръсна.След второто ползване беше в кофата.
От началото на лятото ползвам това http://zlatnaribka.com/product_info.php?products_id=829за мен е чудно, а dachita също го е препоръчала.Косата ми е много добре с него, преди се изправях ежедневно с преса, а вече се изрусявам.

# 487
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440

този пак е основно за изправяне с преса, но ще върши работа, има и степени на фиксация, може би трябва да се види състава, ако въпросът е за това дали е безопасен; иначе ако питането е в поска дали ще върши рабoта  ще върши и е 1000 пъти по-добре от който и да е лак (имам предвид степента на фиксация)

иначе специално за твоя случай съм разглеждала продукти – стилизиращи, които са специално за издухване със сешоар – улесняват и ускоряват процедурата, професионални продукти са (да не им се откачат ръцете на фризьорите)….сега не си спомням точно дали не бяха и на Шварцкопф …ако се сетя или попадна на такъв ще пиша

ако ще търсиш сама – пробвай по ключови думи “styling blow dry heat”

# 488
  • София
  • Мнения: 6 296
ако ще търсиш сама – пробвай по ключови думи “styling blow dry heat”
Мерси пак! Simple Smile Аз търся под heat protection, но наистина повечето са за изправяне с преса. Търся продукт, който да предпазва косата при сушене, без фиксация.

# 489
  • Мнения: 6 627
ако ще търсиш сама – пробвай по ключови думи “styling blow dry heat”
Мерси пак! Simple Smile Аз търся под heat protection, но наистина повечето са за изправяне с преса. Търся продукт, който да предпазва косата при сушене, без фиксация.
Термичния цимент е без фиксация.

# 490
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
обаче е крем и протеинов, циментът не е за подценяване, има смисъл да се ползва ако се третира с преса и като финал на серията Резистанс

по-скоро - с оглед конкретния случай - бих предложила спрея на CHI, аз лично го плзвам - не се усеща изобщо на косата - не филмира като крем, след него косата остава все едно е без него

впръсква се и сушиш

http://www.chiretail.com/thermalstyling/44ironguard.html

http://www.mgshop.bg/product.php?id_product=16

# 491
  • Мнения: 3 675
Термозащитните продукти са течни и кремообразни. Дали е спрей или е като балсам - няма никакво значение. Най-важното е косата да се чувства добре и да е предпазена. Има продукти, които може да се използват както при използването на сешоар, така и при използването на преса, но има и такива, които са с по-слаба защита и могат да се използват само за сешоар. Някои от термозащитните продукти правят косата по-мека, а други я втвърдяват. Едни спомагат изправянето, а други са предназначени за фиксиране при правене на къдрици.
На всички термозащитни продукти пише, че съкращавали времето на сушене, имали съставки, които се активирали от топлината, подхранвали, но аз лично не вярвам на подобни работи и съм на мнение, че е най-добре да не се суши косата със сешоар и да не се използва преса. За съжаление не всеки човек има възможност да се лиши от сешоара и тогава термозащитния продукт е много важен.
Продуктите, които аз има са:
Nectar Thermique на Kerastase - не съм очарована за съжаление. Имам чувството, че косата не ми е предпазена особено добре.  Confused
Thermal protector for weak&damaged hair на GHD - също не ми хареса.
Iron silk 07 на Redken - този продукт е предназначен за преса и много си го харесвам. Някой беше писал, че има термозащитен продукт на Redken за сешоар и също е останал доволен.
Smooth Down Heat Glide на Redken - този продукт предпазва косата от топлина при сушенето ѝ със сешоар и от него също сам много доволна. Харесва ми защото спомага за изправянето ѝ.
За къдрици имам на Goldwell, но понеже не си правя такива съм го ползвала 1 път до сега.
Спреят на CHI се използва от доста хора и за него може да прочетете доста положителни мнения в Интернет.
От непрофесионалните продукти съм чела много положителни мнения за got2b Schmusekatze anti-frizz Lotion на Schwarzkopf. Не съм го ползвала, но съм чела, че е подходящ при сухи и изрусени коси. Използва се предимно от блондинки.

За да се намери най-подходящия продукт, трябва да се тества! Друг начин няма. Едни са доволни от един продукт, други от друг и най-хубав няма. Аз ви съветвам да не пестите пари от термозащитни продукти.


# 492
  • Мнения: 7
B & C аз лично съм невероятно доволна от
http://www.studiosoins.com/images/ciment-thermique.jpg
За мен няма по-добър ! Икономичен ,ефективен и приятен за използване ! Косата е предпазена и блестяща ,жива ,плътна и с хубав обем   Flutter

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 12:28 от Miia

# 493
  • Мнения: 3 675
B & C аз лично съм невероятно доволна от
http://www.studiosoins.com/images/ciment-thermique.jpg
За мен няма по-добър ! Икономичен ,ефективен и приятен за използване ! Косата е предпазена и блестяща ,жива ,плътна и с хубав обем   Flutter
Miia, благодаря за това, че сподели за твоят любим продукт!   bouquet
За сега предпочитам да се въздържам от закупуването на нови термозащитни продукти и използването на сешоар.  Simple Smile  Ако ми се наложи сушене със сешоар, то ще използвам Smooth Down Heat Glide. А пресата със сигурност ще събира прах в някой ъгъл и едва ли ще я ползвам по-често от 2 пъти в годината.

# 494
  • София
  • Мнения: 6 296
Благодарско за отзивите! Hug Ориентирах се вече към 2-3 продукта. Simple Smile
Аз също не обичам да ползвам сешоар, косата ми много бухва и хвърчи, но сега зимата просто няма как. Confused След 2те седмици на отвратителен гърлобол се оказа синузит. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт