Боя за коса - blond 17, разкошни руси коси!

  • 61 620
  • 721
  •   1
Отговори
# 465
  • При децата ми
  • Мнения: 6 123
Благодаря ви за отговорите! Hug

# 466
  • Мнения: 3 675
Причините за падане на боята могат да бъдат: увредена коса (порьозна), некачествена боя (пример за такава боя са русите нюанси на Garnier) или продукти слагани върху косата, които са неподходящи за боядисана коса (пример за такива са някои от домашните маски).
Дамите с обезцветени коси са обикновено с порьозни коси и поради тази причина много от фризьорите препоръчват след обезцветяване да се използват безамонячни бои.

Mirama, ти си се боядисвала с Prеfеrence и не са ти ставали оранжеви корените, но твоята коса е светла. Ако някой друг с по-тъмна коса, се боядиса с тази боя, ще му станат корените оранжеви. Preference e по-слабата боя, а Еxcellence e по-силната от боите на Loreal.
За начинаещи непрофесионалните бои са едно много добро решение, но с тях не може да се постигнат такива резултати, каквито биха могли да се постигнат с една професионална боя.

# 467
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Би ли дала пример за алкални продукти?

повечето "обикновени" шампоани, например, защото има такива, които са специално разработени с ниско ph (2.5 , 4.5 ...) обикновено са за боядисана коса

понеже - измиващите продукти са обичайно алкални - т.нар балсами (conditioner) имат за цел да върнат ph-то до това на скалпа - 5.5 (леко кисело- при 0 е неутрално)

някои балсами са и облагородени с нещичко отгоре, но не и като в една маска ....

затова, ако ще се ползва и маска е хубаво косъмът да се затвори са балсам с отмиване след нея; може да се ползва и такъв без отмиване преди сушене - за да се заключи влагата в косъма (т.е. ... балсамите са с и без отмиване – според нуждите и стилизирането после, аз предпочитам вторите )  Peace

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 15:19 от a.l.e.n.a

# 468
  • Мнения: 54
 

затова, ако ще се ползва и маска е хубаво косъмът да се затвори са балсам с отмиване след нея; може да се ползва и такъв без отмиване преди сушене - за д се заключи влагата в косъма (т.е. ... балсамите са с и без отмиване – според нуждите и стилизирането после, аз предпочитам вторите )  Peace
[/quote]

Хмм, аз пък като ползвам маска за коса, от тези след шампоана,които се ползват, никога не слагам балсам, но явно това е грешка..даже се чудех какъв е смислъа и от двата продукта, тоест ползвам маската като балсам, но то всяко си е било за нещо..отново ценен съвет   bouquet

# 469
  • Мнения: 22 477
B & C, права си, сравнително светла ми е основата.

Иначе за по-тъмна коса и аз мисля че е по-добре да се отиде на професионален фризьор и той да направи поне първото боядисване.

# 470
  • Мнения: 75
Всички разтвори, които имат рН над 7, се определят като основни (алкални) –
При тях косъмът набъбва значително. 
Шупливостта се увеличава и косата изглежда суха.
Боята и обезцветителят проникват лесно и химическата реакция се засилва.
Примери:
Шампоани за неутрализиране на киселинността на водата.
Сапуни,къдрин , изрусител.
Активатори чрез кислород.
Над 10 рН - разгражда напълно косъма, не трябва да се прилага върху коса и кожа, освен ако не се използва като техническа работа.

Неутрализацията -  а.л.е.н.а я е написала.

Фактори, влияещи при процеса на боядисване са еластичност, шупливост(порьозност), класифициране на шупливостта, плътност, гъстота на косата.
Шупливост е най-важният фактор, за да се получи отличен резултат при боядисване.
С това понятие се означава способността на косъма да абсорбира течности или хидратиращи вещества.


Също трябва да се има в предвид , че оттенъка на косата се получава от допълващия нюанс на боята , а не от основния цвят.Нормално е той-първи да се отмие,особено когато боядисването е „неуспешно” ,поради изброените по-горе фактори.

И на края от мой опит: цвета,който Mirama постига с 8.1 Preference , на моята кестенява основа постигах с 10.21  Еxcellence.Не ми е жълтеело,получавало се е много естествен цвят.
 

# 471
  • Мнения: 372
Mirama, не успях да открия снимките. Би ли ги пуснала отново,ако не те затруднявам? Благодаря!
Между другото как е косата ти? Правиш ли нещо за нея?
  Hug

В интерес на истината снимката,която беше пуснала В & С на косата си,боядисана с Иноа,ми грабна вниманието.  Simple Smile

Алена,направо ми скриваш шапката!  Shocked Страхотно е, че научаваме толкова неща, за косите като цяло, от теб! Би ли споделила как точно ти действа маската Ева... нещо си? В Гугъл само хубави неща пишат за нея.  Crazy

# 472
  • София
  • Мнения: 6 296
Би ли дала пример за алкални продукти?

повечето "обикновени" шампоани, например, защото има такива, които са специално разработени с ниско ph (2.5 , 4.5 ...) обикновено са за боядисана коса

понеже - измиващите продукти са обичайно алкални - т.нар балсами (conditioner) имат за цел да върнат ph-то до това на скалпа - 5.5 (леко кисело- при 0 е неутрално)

някои балсами са и облагородени с нещичко отгоре, но не и като в една маска ....

затова, ако ще се ползва и маска е хубаво косъмът да се затвори са балсам с отмиване след нея; може да се ползва и такъв без отмиване преди сушене - за да се заключи влагата в косъма (т.е. ... балсамите са с и без отмиване – според нуждите и стилизирането после, аз предпочитам вторите )  Peace
  bouquet  bouquet
Аз също ползвам или балсам, или маска.
Четейки другата тема (за състава на козметичните продукти) съвсем се обърках - там пишат, че маската е просто по-гъст балсам; също и мнението им за балсамите без отмиване не е много добро. Thinking

Продължавам си с шампоан, маска, но ще включа още един продукт без отмиване (в ибея гледах на Лореал крем за термо защита, не е скъп, ако някоя от вас е ползвала ще се радвам на отзиви Simple Smile).

# 473
  • Мнения: 372
Аня, предполагам, че не е това,което търсиш, но бих ти похвалила този двуфазен термозащитен спрей на Л'ореал.
Избягвам да си суша косата,но общо взето, суша-не суша все се си q пръскам с него. Води се хидроспрей. Откакто го ползвам връхчетата са ми по-мекички. Предполагам,че и маслата си казват думата,де.
  Wink

Линк:
http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=94&products_id=386

# 474
  • София
  • Мнения: 6 296
Трябва ми крем/спрей, който да предпазва косата от изсушаване при изполване на сешоара (откриха ми синузит и вече не мога да си лягам с мокра коса  Confused). Ето за този питах.

# 475
  • Мнения: 75
Аня, моята фризьoрка /а  тя е и лектор/ също ми е казвала ,че маска не е необходимо да се ползва всеки път / в някои случаи може да се получи обратен ефект/,но балсам - задължително.Може да се комбинира и с фиксатор /те също са с ниско ph/ .
В момента и аз чета другата тема и се затвърждава мнението ми ,че не е необходимо да си мажеме косите с много и различни продукти,а най-вече с правилните.Така щадим най-вече скалпа.

За двуфазния термозащитен спрей на Л'ореал четох много добри отзиви в темата за специалистите - ползвала съм го , на аз лично съм повече доволна от термо млякото - http://zlatnaribka.com/product_info.php?products_id=829.
Доволна съм и от балсам на Вела  за буйна и непокорна коса, който е също с термо защита - http://hairbb.com/hair-care-products/wella-sp-20-enrich-balm-125ml-p-355.html.

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 16:21 от dachita

# 476
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
...Алена,направо ми скриваш шапката!  Shocked Страхотно е, че научаваме толкова неща, за косите като цяло, от теб! Би ли споделила как точно ти действа маската Ева... нещо си? В Гугъл само хубави неща пишат за нея.  Crazy

маската на Ева (сега моля, някой да не каже, че им правя реклама  Naughty)- беше първият професионален продукт, който взех на своя глава- като лично решение, без препоръки

в действителност исках да взема една емулсия без отмиване за хидратиране и понеже я бях вземала от фризьорката и никъде по сайтовете не откривах да се продава - се обадих на директния вносител –да попитам продават ли на дребно и удобно ли е да мина

бяха любезни, намерих ги и като влязох –все едно се озовах в пещерата на Али Баба…..всички съкровища на едно място
посрещна ме шефката –все пак от там снабдяват салони и може да са очаквали нов клиент с големи покупки ….не знам, аз бях казала, че съм обикновено физическо лице – потребител и дори ме попитаха кога ще мина, за да има човек със сигурност

та, посрещна ме дамата – млада, засмяна, лъчезарна жена, много спокойно и внимателно ме изслуша, с търпение и не от типа „хайде бързо, че тръгвам” коментирахме какво търся, какво имат, кой продукт как се е развил…..дори ме спря да не купя повече неща, т.е. нямаше го моментът „вземи го и това и това, ама имаш нужда”
цените са „доставни” ….по моя преценка 50% от цените,на които се продава в салон – маската 500 мл беше около 20-25 лв., една таква маска в салон (такъв клас) е поне 50 лв

виждала съм да ги продават само в 1 сайт – латвийски – самата марка е насочена само към професионални продукти и не прави такива за масова продажба, затова и не качва цените с реклама, опаковки, аромати ….
имат официален сайт, такъв на дистрибутора и латвийския – ще ги пусна накрая

опитът: като се прибрах – направих за 1 път => масла + ампули за възстановяване + маска (не смесени) = е нямаше такъв ефект от нищо до сега – все едно бях отскочила до магазина и си бях сменила косата - здрава, жилава, еластична ….

след това започнах да опитвам и други професионални продукти – до тогава само бях чела и така ….опитът се трупа и познанията за косата, да си познаваш косата и да я разбираш какво иска

често пъти има нужда от различни неща и е въпрос на усет да прцениш какъв продукт да ползваш- по-тежък или протеинов …

http://www.evacosmetics.com/en_es/prof/

http://evaprofessional-bg.com/products.html

http://www.e-kosmetika.lv/index.php?currency=EUR&language=en

# 477
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Ако някой ми каже как да стане точно този цвят само с боя върху основа 5-6,  ще го почерпя  Laughing
Май пак ще играе блондора  Rolling Eyes Само че този път с изпитаната формула с 6% и по-дълго време Simple Smile

# 478
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Би ли дала пример за алкални продукти?

повечето "обикновени" шампоани, например, защото има такива, които са специално разработени с ниско ph (2.5 , 4.5 ...) обикновено са за боядисана коса

понеже - измиващите продукти са обичайно алкални - т.нар балсами (conditioner) имат за цел да върнат ph-то до това на скалпа - 5.5 (леко кисело- при 0 е неутрално)

някои балсами са и облагородени с нещичко отгоре, но не и като в една маска ....

затова, ако ще се ползва и маска е хубаво косъмът да се затвори са балсам с отмиване след нея; може да се ползва и такъв без отмиване преди сушене - за да се заключи влагата в косъма (т.е. ... балсамите са с и без отмиване – според нуждите и стилизирането после, аз предпочитам вторите )  Peace
 bouquet  bouquet
Аз също ползвам или балсам, или маска.
Четейки другата тема (за състава на козметичните продукти) съвсем се обърках - там пишат, че маската е просто по-гъст балсам; също и мнението им за балсамите без отмиване не е много добро. Thinking

Продължавам си с шампоан, маска, но ще включа още един продукт без отмиване (в ибея гледах на Лореал крем за термо защита, не е скъп, ако някоя от вас е ползвала ще се радвам на отзиви Simple Smile).

ами хората много неща наричат „балсам” – всяко рядко за след шампоана, а не всяко такова нещо е conditioner, както аз – не случайно го отбелязах в онзи пост

conditioner-а е нещото, предназначено да балансира ….то не е предвидено да е маска, то затваря косъма, а маската се слага на отворен косъм и после нещо да го затвори

но за да се качи стойността на conditioner-а – за да не е само прост conditioner – му се добавят и други ползи ….основно силикони – за мекота и пригладеност – каквито има във всяка”проста маска”

от тази гледна точка – са близки, но в съпоставка с една терапевтична маска – едва ли   Peace

# 479
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Трябва ми крем/спрей, който да предпазва косата от изсушаване при изполване на сешоара (откриха ми синузит и вече не мога да си лягам с мокра коса  Confused). Ето за този питах.
този е ако ще ползваш преса - да я изправяш, вероятно за промазване е и дълбоко силиконов

по-добре спрей  Peace

Общи условия

Активация на акаунт