Писмо до Дядо Коледа!

  • 146 817
  • 932
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 927
специално за Асса:

Да, има Дядо Коледа  Simple Smile
едно чудесно обяснение:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BC%D0%B0_%D0%BB%D0%B8_%D0 … B5%D0%B4%D0%B0%3F

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 09:44 от Taneto

# 91
  • Мнения: 3 927
Дъщеря ми е на 6, пишем вече 3 (или 4  Thinking) години подред. Адресирахме го просто до Дядо Коледа на Северния полюс, в плик с марка за страната, пускахме го в близката пощенска кутия.........Получавахме отговор от пощите, само м.г. писмо не дойде, но бяхме закъснели с пускането на писмото, пуснахме го някъде около средата на декември.........Наистина вълнението на децата при получаване на отговора е голямо  Simple Smile

# 92
  • Мнения: 395
запис и после ще ви прочета, че сега тичаме по доктори...

# 93
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И ние миналата година писахме на български до дядо Коледа, защото тук във форума бях прочела, че от Български пощи връщат отговор- да, ама ние нищо не получихме  Confused
Тази година пак ще пишем писмо, като отговор задължително ще има, макар и от мен  Mr. Green

Миналата година и аз изпратих писмо. От името на Ивайло /Калинка беше малка още, не разбираше и нямаше смисъл да пращам две писма/, като в писмото бяхме споменали и за Калина - какво да получи и тя за Коледа. Учудата ми беше голяма, когато след седмица получих не един, а два отговора от Дядо Коледа. Второто писмо беше адресирано до Калина. Явно някой там /в пощите, защото без съмнение отговора беше от пощата/ не само че праща отговор, но и чете получените писма. Самото писмо беше много симпатично. На плика имаше залепен зимен горски пейзаж, цветен, а и листа на отговора беше на хартия с щампа с коледни мотиви.

# 94
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Като пишете, че получавате отговор от нашите пощи много се чудя, сериозно.

# 95
  • София
  • Мнения: 958
Ние миналата година така и не получихме отговор от Български пощи.

Вчера купих една книжка на малкия: http://www.book.store.bg/p47532/koledni-igri-i-pesni.html  В нея има симпатичен шаблон за писмо до Дяда Коледа, малки картички и разни занимавки и стихчета. Подходяща е за деца от 3 докъм 5-6 годинки. На корицата е написан и адреса във Финландия, който Блонди е дала:
Post Office of Santa Claus
Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finland

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Това е писмото до Дядо Коледа от дъщеря ми, снощи го намерих на чина й, писано е под диктовката на таткото Simple Smile http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1409517489799&set=a.1 … 054246.1588334245
Утре ще го пусна в пощата, дано получим отговор, ако не - ще импровизирам  Laughing

# 97
  • Мнения: 3 927
Като пишете, че получавате отговор от нашите пощи много се чудя, сериозно.

Малко ми е рано да вадя коледните кашончета, но като го направя, ще взема да снимам писмата - от Бг пощите за доказателство  Simple Smile.........аз като добър плюшкин пазя всякакви картички, които получаваме у дома за празници Embarassed

# 98
  • България
  • Мнения: 490
Сега и аз да се включа с отговор.Миналата година преписах  адрес от същата тема и изпратихме писмо с марка .Получихме отговор малко преди Коледа с много красиво оформен плик и лист .Изрязан и залепен адрес от моят плик .А вътре имаше три картички с който може да зарадваш приятели .И писмото е на бъл.език кратко  беше,но красиво.Подписано ;твоят стар приятел Дядо Коледа.Има и картинка  на дадото как пише отговор с помоща на едно ангелче.
Така ,че смятаме тази год. да му изпратим пак картички -писма с желанията си.Тази год. ще са две вече сме порастнали.
Адреса е;Weihnachtsmann
Weihnachtsposttfiliale
16798 Himmelpfort
Успех на всички с писмата Simple Smile
             адреса пълен ли е?държавата коя е? Hug

# 99
  • велико търново
  • Мнения: 588
rositoooo да адресът е пълен щом писмото ни е било стигнало до получателя миналата година.А за държавата аз си мисля ,че е Германия .Нека се включи някоя мама с познания с немският език моля.  Embarassed Simple Smile

# 100
  • Мнения: 3 405
Дядо Коледа от Рованиеми, Финландия на български ли отговаря?

Не, че е толкова важно, когато отговорът е подарък Simple Smile

# 101
  • Мнения: 3 993
Дядо Коледа от Рованиеми, Финландия на български ли отговаря?

Не, че е толкова важно, когато отговорът е подарък Simple Smile

И на мен ми е любопитно същото, и ние пуснахме на този адрес.
По-назад в темата някой беше споделил, че е получил отговор от Финландия на английски.
На мен ми е все едно на какъв език ще е отговорът, важното е да получим отговор.
А аз за всеки случай ще подготвя собственоръчно един отговор на български, в случай, че този от Финландия не пристигне навреме.  Wink

# 102
  • Мнения: 3 405
Четох из нета, че и Български пощи имат Дядо Коледа, който ще отговаря на писмата на децата. Стига само да се адресира До Дядо Коледа, да се сложи марка за страната и да се напише точен обратен адрес.
Но инфото е доста старо в статиите.
Ще пробвам така, може да получим отговор на български Simple Smile

# 103
  • Мнения: 2 090
Като пишете, че получавате отговор от нашите пощи много се чудя, сериозно.
И аз. Обаче ще пуснем и ние наистина тази година.

# 104
  • софия
  • Мнения: 2 543
Днес пратих на адреса пуснат от Блонди- във Финландия. Взеха ми 3.30 лв. Дано да отговорят. Приготвих си и отговорза всеки случай , разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт