Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - 9

  • 51 639
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Абе хора, чета, чета и вече се обърках. На малката и предписват две потенции - при остри състояния - 200с, при леки - 30с. Никъде не срещнах инфо, какво обичайно се дава при деца, ама от постовете виждам, че 200с не се среща като вариант. Не се оплаквам, защото ни помага и не сме имали проблеми, просто ми е чудно. Някакви тълкувания?  newsm78

Абе човек, принципно правилно е предписанието. Peace

# 706
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Стефания от няколко дни се чеше усилено, появиха се участъци по кожата, които личната определи като АД  Rolling Eyes разчесани до кръв петънца по краката, вратлето, оченцата, ръцете
това би трябвало да е болестта й, която се опитваме да преборим


 В такъв случай острите като бръснач нокътчета се изрязват до дупка, , а обрива не се маже с нищо.
   Ако хомеопатичното лекарство е добре предписано, и няма ново влошаване, до 5-6 дни обрива постепенно ще изчезне, а с него и болеста.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 336
Здравейте
Интересува ме шуслеровите соли еднакви по действие ли са с боаронските препарати? Разбира се потенцията е различна, но идеята на препарата дали е една и съща?

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз да си задам един принципен въпрос. И преди съм питала, но май в друг аспект.
Ако до скоро на човек му е изписвано ХЛ в потенция 15 и си е вършело чудесно работата за конкретно сътояние, след време за друго състояние, но пак водещо към същото ХЛ, но вече 30, пак си свършва работата. При следващо остро състояние същото като първото, но вече потенция 15 не върши работа. Т.е като е дадено веднъж по-висока потенция един вид се вдига летвата и няма слизане надолу. До тук ако нещата са верни, това означава ли, че по принцип човека вече е невъзприемчив към съответното лекарство с по-ниска потенция от 30, или е само временно явление?

Ако ми се разбира хипотетичната ситуация, че е чудесно  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 824
За какво да се вдига летвата,по-високата потенция е когато картината на болеста е по-близка,до картината на лекарството.Ако само 2,3 симптома отговарят на картината на лекарството и не силно изразени, по-ниска потенция.Зависи също и подобието на ПЕ състояние

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ами конкретно това вече ни се случи. Хл, което действа за един хроничен проблем, когато се изостри, повече от половин година 15-ката си действаше. За остро състояние, различно от хроничното, картината се оказа, че отговаря на същото ХЛ, но ни го дадоха в 30-ка. Пак си свърши работа, но при следващото обостряне на хроничния проблем, 15 изобщо не помръдна състоянието, а 30 - да. Тогава двете състояния се паднаха едно след друго, т.е не е взимала друго ХЛ между двете. Та се опитвам да си изясня дали това е било за конкретния случай или по-принцип за хроничните проблеми да забравя за 15. И изобщо при други подобни ситуации. Защото и хом-ката си ни каза вече да давам 30 когато се наложи за хроничното.

# 711
  • Мнения: 42
Абе хора, чета, чета и вече се обърках. На малката и предписват две потенции - при остри състояния - 200с, при леки - 30с. Никъде не срещнах инфо, какво обичайно се дава при деца, ама от постовете виждам, че 200с не се среща като вариант. Не се оплаквам, защото ни помага и не сме имали проблеми, просто ми е чудно. Някакви тълкувания?  newsm78

Абе човек, принципно правилно е предписанието. Peace
  newsm53 То това добре, но като чета назад, останах с впечатлението, че само аз давам на детенце  потенция 200с и ми стана чудно.

# 712
  • Мнения: 23
Аз си останах без отговор, но все пак да кажа какво се случва при нас. След едноседмичен прием на Пневмококцинум, от вчера малката е с конюнктивит на двете очи, лек наистина, но все пак е там, както и отново със секрет от носа и силно запушен нос през нощта. Хърка дори като спи. Сутрин диша тежко, докато се отпуши носа. Този следобеден сън се изкашля няколко пъти. Предполагам заради отворената уста. Мисля, че има увеличено слюноотделяне. Чудя се дали е нова зараза или един вид излекуване. Ако е нова зараза предполага ли ново ХЛ?

# 713
  • Мнения: 824
Ох и аз както ''всичко'' знам за хомеопатията Simple Smile,не знам какво става с малкият ми син.Имаше грип с кашлица, хрема, Т и се оправи с бриония,след това му се появи конюнктивит и то сериозен,много зачервени очи,обилно секретоотделяне ,дори ме натискаха в къщи да го водя на очен лекар Twisted Evil,давах  пулсатила.Паралелно с това се появи някаква алергия и заменихме пулсатилата с апис.Но не свършвам тук,оправи се напълно,нооо след два дена отново лек секрет в очичките и кашлица,запушен нос ,започнах отново пулсатила,този път аз си го реших,без да ходя при хомеопата,след 3 приема на пулсатилата каза,че го болят очите,погледнах го бяха кърваво червени,уплаших се ,отидох да си взема тел.да се обадя на докторката ,връщам се в стаята ,поглеждам го ,очичките бели,няма следа от зачервяването,още повече се уплаших и не дадох повече пулсатила,утре сме при хомеопата.
Имам чувството,че се въртим в омагьосан кръг. Cry

# 714
  • Мнения: 3 481
Абе хора, чета, чета и вече се обърках. На малката и предписват две потенции - при остри състояния - 200с, при леки - 30с. Никъде не срещнах инфо, какво обичайно се дава при деца, ама от постовете виждам, че 200с не се среща като вариант. Не се оплаквам, защото ни помага и не сме имали проблеми, просто ми е чудно. Някакви тълкувания?  newsm78

Абе човек, принципно правилно е предписанието. Peace
  newsm53 То това добре, но като чета назад, останах с впечатлението, че само аз давам на детенце  потенция 200с и ми стана чудно.
Не, и 1 м съм давала, и 9 СН е пила, зависи. Няма според мен обичайно и необичайно, зависи си от случая...  bouquet

# 715
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз да си задам един принципен въпрос. И преди съм питала, но май в друг аспект.
Ако до скоро на човек му е изписвано ХЛ в потенция 15 и си е вършело чудесно работата за конкретно сътояние, след време за друго състояние, но пак водещо към същото ХЛ, но вече 30, пак си свършва работата. При следващо остро състояние същото като първото, но вече потенция 15 не върши работа. Т.е като е дадено веднъж по-висока потенция един вид се вдига летвата и няма слизане надолу. До тук ако нещата са верни, това означава ли, че по принцип човека вече е невъзприемчив към съответното лекарство с по-ниска потенция от 30, или е само временно явление?

Ако ми се разбира хипотетичната ситуация, че е чудесно  Mr. Green

Ако е дадена високата потенция в Остро състояние, и друго от хроничното хо л-во, няма проблем после да се върнете на хроничното 30С.
 Ако е едно и също хо л-во, също е възможно да се върнете на 30С, тъй като определянето на потенцията зависи и от динамиката на болеста

Последна редакция: нд, 05 дек 2010, 21:21 от Aleksander

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 40 696
Вижте какво получих по мейла...ако някой проявява интерес
http://homeohelp.eu/kurs-klasicheska-homeopatiya-za-majki.html

# 717
  • Мнения: 2 641
Имам 2 принципни питанки:

  • ако се даде хо на кърмаче и то 2-3 мин след това повърне. Какво следва? Нали не е спазено 30 мин не слагане нищо в устата? Дава ли се отново след 30 мин или какво?
  • Новородените не могат да отхрачват, ако бебе има дълбока отхрачваща кашлица, какво следва да се случи? Има ли такова хо което да обере и резорбира ( изинете ме за лаишкото определение) секрета който вече е там?
[/b][/color]

# 718
  • Мнения: X
Какво значи да антидотираш - ако консумираш нещо забранено, значи ли че всичко до тук отива по дяволите? Дори да си се лекувал седмици?

Да допълня питането - обратимо ли е антидотирането? Т.е. като антидотираш, не може ли пак да вземеш от лекарството, което си антидотирал и да излекуваш проблема?


Ами мисля,че имаше нещо такова...нека пак Александър да каже щом е важно!

  bouquet Аз само припомням въпросите, много ще се радвам някой да отговори!

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Въпросче  Mr. Green
Какво е мнението на хомеопатите относно Шуслеровите соли? Бях срещала някакво инфо за тях в нета, но все пропусках да се информирам. Днес личната ме подхвана с тях, защото за пореден път и припомних, че не ползваме комбинираните хомеобози...
Та сега погледнах, че все са в потенции 6 Д. Това значи, че са много малко разредени, нали? И би трябвало да действат основно на физическо ниво  newsm78 Изслушах обясненията на личната и ми се стори, че принципа им на употреба е много прост или умишлено опростен  Rolling Eyes

Преди време говорих с нашата хом-ка за Баховите есенции. Тя каза, че има литература и за тях, но не са и необходими, в смисъл, че с хомеопатията напълно достатъчно могат да се моделират точно същите неща и не е нужно допълнение. Не се възпротиви да пробвам, но аз реших да не давам на малката, за да си е напълно ясна картината за хом лечение.
Сега с тези соли... ако наистина действат само на физическо ниво, не биха ли ставали за домашна самоупотреба, в случаи на разни банални вирусчета или пак има опасност от замазване и потискане?!?

Общи условия

Активация на акаунт