Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - 9

  • 51 643
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 481
Аз давам  и клеева, и сребърна. При нас не са забранени.

Зехтин - само Екстра върджин, студено пресован и никакво преваряване. Първо - на водна баня той така и така не може да заври и второ, губят се голяма част от свойствата му. Мазала съм целите тела докъм края на втория месец - зимни бебета ми бяха. После само дупе и леко гънките докъм 4-я. Нататък не съм мазала с нищо. Мажех върху леко влажна кожа, никога върху напълно суха.

Детенцето може и от страх или болка да повърне.  Не казвам, че е това, де.

И Бочко имат детска паста без флуор и мента.

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 22:02 от Мечка Малинарка

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Съвместими ли са с ХЛ даването на клеева тинткура за пиене,понеже я препоръчват много за повишаване на имунитета,също сребърна вода?забравих да питам хомеопатичката,при следващ разговор с нея ще я питам,но вие какво знаете по въпроса?

и може да сте писали ,но каква паста за зъби д аползвам за малкия?
Мечка малинарка -с чист зехтин цялото тяло ли си мазала,това за след баня ли?дупето и то ли се маже с зехтина?и на нашия пазар има ли хубав чист зехтин?

За паста...нашата хом-ка препоръчва детската на Билка,тя е без флуор!

# 692
  • Мнения: 125
Александър , здравей искам да попитам ако едно дете на 1 год. направи за първи път бронхоспазъм, и се започне лечение с хомеопатия ,колко време ще продължи лечението за да спре напълно да ги прави тези спазми? Имате ли такива случаи и какви са резултатите?

Май не четете какво пишат майките в темата... ето откъс от 29 - 30.XI:

mini_79
Цитат
...моята Стефания вече е със спазъм ...
...за съжаление спазъм-а е в силната си част- дишането й вече надвиши 30 пъти в минута, наближава 40 дори... тя кашля доста....

При нас нещата са към оправяне мисля
снощи след като дадох лекарството, след интервюто..... точно ама точно на 10тата минута ужасната кашлица на Стефания просто изчезна...


Още веднъж въпроса ми е- колко време е необходимо да се лекува дете с хомеопатия, за да спре да прави изобщо спазми. Може да си боледува, да кашля, но поне да не се стига до бронхоспазъм?

# 693
  • Мнения: 3 481
tititi, не може да се каже колко време според мен (не съм хомеопат)...Това е сякаш да уеднаквиш зарастването на едни и същи рани при двама различни души. Може и от първия път да стане, може и да се наложи повече приеми или различни лекарства

# 694
  • Мнения: X
А може ли да се пие понякога бира или червено вино заедно с хомеопатичното лечение?

Индивидуално е, трябва да питаш хомеопата си. Например на мен ми е забранено, но моя позната може да пие по малко, стига да не се напива.
И аз мога да пийвам
Попитах лекарката ми, тя ми отговори, че може да пия бира, но рядко.
Аз изпих вчера една чаша - 250 гр, но през нощта се почувствах малко зле, напрегната и изплашена, това са ми симптоми отпреди, които в последните седмици бяха изчезнали.
На практика съм пила хомеопатично лекарство от 27.10 до 15.11, след което тя ми каза да го спра и да пия само Шуслерова сол №6.
Притеснявам се да не съм антидотирала...  Cry

# 695
  • София
  • Мнения: 40
Какво значи да антидотираш - ако консумираш нещо забранено, значи ли че всичко до тук отива по дяволите? Дори да си се лекувал седмици?

# 696
  • Мнения: 656
Какво значи да антидотираш - ако консумираш нещо забранено, значи ли че всичко до тук отива по дяволите? Дори да си се лекувал седмици?

Да допълня питането - обратимо ли е антидотирането? Т.е. като антидотираш, не може ли пак да вземеш от лекарството, което си антидотирал и да излекуваш проблема?

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Какво значи да антидотираш - ако консумираш нещо забранено, значи ли че всичко до тук отива по дяволите? Дори да си се лекувал седмици?

Да допълня питането - обратимо ли е антидотирането? Т.е. като антидотираш, не може ли пак да вземеш от лекарството, което си антидотирал и да излекуваш проблема?


Ами мисля,че имаше нещо такова...нека пак Александър да каже щом е важно!

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Здравейте,
Смятам да се запиша при хомеопат, но преди това реших да се поинтересувам за какво става въпрос. Набавих си малко литература за да се запозная все пак с основните принципи и положения. Има нещо, което малко ме обърква и се надявам вие като запознати да хвърлите малко светлина.
Та за какво става въпрос. Забелязах, че в книгите хомеопатичните лекатства се описват по два начина. При първия се описва лекарството какво е, от къде се извлича, описват се клиничните показания доста подробно, модалности и т.н. При втория (това което ме обърква) описанието е в следния вид: Човека ХХХ (име на лекарството) е еди си какъв. Следва подробно описание на някакъв типаж човек и се разглежда "развитието на патологията". Какво означава това? newsm78 Че ако някой отговаря на това описание, то трябва да взима това лекарство ли?... И какво означава "развитие на патологията"?
Благодаря предварително.

# 699
  • Мнения: 3 481
(Не съм хомеопат.)

Правилно си разбрала. Само че взимането трябва да става след консултация с хомеопат. Реално той затова прави това интервю, да определи конституцията ти в момента, типажа. Само той може и да определи начина на взимане, потенцията на лекарството и прочие все тънкости на професията
Човек се променя с времето, разбира се.

# 700
  • Мнения: 2 122
Стефания от няколко дни се чеше усилено, появиха се участъци по кожата, които личната определи като АД  Rolling Eyes разчесани до кръв петънца по краката, вратлето, оченцата, ръцете
това би трябвало да е болестта й, която се опитваме да преборим

# 701
  • Мнения: 52
Здравейте, вчера като дадох ХЛ и детето живна, спря да плаче и дори се заигра. Довечерта беше добре. Появиха се едни жълти сополи, гъсти и цяла нощ диша през устата. А сутринта беше много отпаднал и кисел, пак ревна че го боли ухото. Много се притесних че се влошава и да си  призная дадох първа доза от АБ  Embarassed Аугментин, повече не съм давала. После бяхме на УНГ, той каза  "може би има перфорация" и изписа едни капки Унифлокс. Не съм давала. Като цяло после се пооправи състоянието, разигра се пак, повече не се е оплаквал от болки, но и не дава да  пипна ухото. Още има секрети, но вече бистри. Притеснено ми е като цяло с тази възможна перфорация, но се радвам че видимо е добре. Дано с тази еднократна доза АБ не съм навредила много на хом.лечение.

# 702
  • Мнения: 468
Здравейте,
Смятам да се запиша при хомеопат, но преди това реших да се поинтересувам за какво става въпрос. Набавих си малко литература за да се запозная все пак с основните принципи и положения. Има нещо, което малко ме обърква и се надявам вие като запознати да хвърлите малко светлина.
Та за какво става въпрос. Забелязах, че в книгите хомеопатичните лекатства се описват по два начина. При първия се описва лекарството какво е, от къде се извлича, описват се клиничните показания доста подробно, модалности и т.н. При втория (това което ме обърква) описанието е в следния вид: Човека ХХХ (име на лекарството) е еди си какъв. Следва подробно описание на някакъв типаж човек и се разглежда "развитието на патологията". Какво означава това? newsm78 Че ако някой отговаря на това описание, то трябва да взима това лекарство ли?... И какво означава "развитие на патологията"?
Благодаря предварително.

Единият тип ММ е ММ от класически вид, в която за всяко лекарство са изброени симптомите, а другият тип ММ отразява една по нова тенденция, да се предсатвят картините на ХЛ под формата на есета (очерци).


Човекът ХХХ (име на лекарството) следва да се чете и разбира, като "човекът, който има нужда от ХЛ (еди си кое) изглежда по следният начин".

Няма да се запознаете с основните принципни положения, като чете ММ. ММ е сборник в който са описани ХЛ и техните симптоми. Принципите на Хомеопатията може да разберете, като четете Органон или нещо по-популярно от типа на "Науката хомеопатия" на  Витулкас.

# 703
  • Мнения: 468
Оф, и аз съм вече много притеснена... Днес мъж ми заведе малкия пак при педиатърката, че нали поне бележките трябваше да вземе, пък и да видим тя чува ли още хрипове или не чува... Нейното заключение било, че още има хрипове и ни праща сега да правим ПКК и да търсим второ мнение от пулмолог... А ХЛ все така не действа.... Хом. снощи каза, че искал да дава по-щадящи лекарства, за да не върнем хроничното, че там тъкмо се е позакрепил.. и че сегашните вируси били изкуствено създадени и като такива, е по-трудно да ги излекуваме...  обаче вече не издържам.... пкк щяла да каже дали е вирус или бактерия... и ако било вирус - да даваме АБ (което ние, поне засега, няма да правим), но ако било бактерия - инхалации и не знам си какво. И можело бронхиолит да развива, което било за болница.... на кръстопът съм, не знам какво да правим.... отделно, че вече хиляда пъти излизах в болнични, тази седмица затова таткото го гледа... ама ако ще трябва и другата седмица да стои вкъщи - той не можел, пък аз .... идея нямам кой ще го гледа... наистина ли е нормално толкова време вече да не се повлиява от хл?? наистина ли може да сме уцелили с коралиума, но просто му е нужно повече време?? Подобрение не забелязваме да има.... все си кашля, а тази нощ спа доста неспокойно... и каква беше тази температура от 39.2 на трети ден от лечението - не е типично за него....  Sad

Не знаех, че има такова нещо в хомеопатията като "по-щадящи" лекарства....терминологията ми звучи много алопатично.

# 704
  • Мнения: 42
Абе хора, чета, чета и вече се обърках. На малката и предписват две потенции - при остри състояния - 200с, при леки - 30с. Никъде не срещнах инфо, какво обичайно се дава при деца, ама от постовете виждам, че 200с не се среща като вариант. Не се оплаквам, защото ни помага и не сме имали проблеми, просто ми е чудно. Някакви тълкувания?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт