Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - 9

  • 51 695
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 125
Александър , здравей искам да попитам ако едно дете на 1 год. направи за първи път бронхоспазъм, и се започне лечение с хомеопатия ,колко време ще продължи лечението за да спре напълно да ги прави тези спазми? Имате ли такива случаи и какви са резултатите?

# 676
  • Мнения: 3 484
Имах предвид глътка вода след кърмене за предотвратяване, не за чистене! То ако всички гъбички се лекуваха с вода... Crazy Може да ми е старо инфото вече, де, но така се е правело. Всъщност като се замисля, че почти при всяко оригване връщат мляко в устичката, "измиването" се обезмисля Thinking Моята на петия ден като ми я донесоха да я кърмя, реве и не иска - погледнах й вътре в устичката, цялата разкървавена!!! Като питах защо ми отговориха, че й обирали млечните гъбички с марля със сода #2gunfire Изроди, бяха одрали детето като....
Повечето случаи на млечницата при съвсем мъничките са плод от "презастрахователните" антибиотици в родилното Tired

# 677
  • Мнения: 1 468
Здравейте, имам нужда от спешна помо'. Синът ми (на 5) падна по стълбите назад и си удари гръбначния ктълб напреко на стълбите, които са остри. Сега е зачервено мястото. Болката отшумя, въпреки, че още изпитва по-малка болка. Искаше да легне. В момента сме на СИЛИКА 3-ти ден, по едно на ден по повод една упорита хрема и проблемчета с ушите.
Дали да му дам нещо или да го оставя така? Силиката може би ще си свърши и новата задача? Не мога да се свържа с хомеопата.


Аз бих му дал Арника 3 пъти през 2 часа, но имате хомеопат, той да си прецени.
Много благодаря.

# 678
  • Мнения: 2 096
Да мече точно Аб са причина в повечето случаи.. има и случаи без да са употребявани да има млечица, но след употреба е почти задъжително.. но ако имаш такава предиспозиция и да миеш с вода след кърмене и да не миеш все тая.. за това - остаряла практика е това.. ако има предиспозиция ще има млечица.. за сметка на това хомеопатията добре помага в случая.. какви ненормлници сав родилното всички знаем..

# 679
  • Мнения: 3 484
Вярвам ти напълно.

# 680
  • Мнения: 52
Здравейте, много съм притеснена и само да споделя с вас. Детето (3 г)  от полунощ е с болки в ухото (лявото за сега), предния ден беше добре, нямаше му нищо, а почти цяла нощ е плакал, спа около 2-3 часа, давах обезболяващи (Панадол), защото ми се свива сърцето как реве. Сутринта започна да тече секрет като ушна кал, но по-течен. Водих го на УНГ, много набързо го прегледа, нищо не обясни и ми изписа Олинт  Thinking и Аериус + изписаният от ЛЛ АБ.  Хомеопата изписа Pulsatila 200, още не съм дала защото заспа и не ми се иска да го будя, но този секрет много ме притеснява. Никога не е имал такива болки в ушите, не е правил отити.  май и аз съм за ХЛ както коментирахте.
Чакам да се събуди и ще давам Пулсатилата, но много се чудя дали да не дам АБ, знам че не е хубаво, но ме е страх да не стане по-лошо.

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 40 803
Трудно е много...но номера е да устискаш и да не даваш АБ/поне докато е възможно/.Нали все пак е за доброто на детето!Като се събуди си му дай хомеоп. л-во!Стискам палци то да почне да действа и детенце да почувства подобрение!

п.п.Не бързай с АБ!Бързо оздравяване! Peace

И още нещо-ако ти се намира пъдпъдъча мас???Знам,че много помага при болки в ушенце или също затоплен зехтин/няк.капки/.Порови се тук в бабините рецепти.

# 682
  • Мнения: 52
Унг д-ра каза в ухото нищо да не се капе, като тече секрет от него.
Благодаря все пак.
дадох вече от ХЛ, милия само хленчи като се пробуди, и пак го унася.

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 40 803
Унг д-ра каза в ухото нищо да не се капе, като тече секрет от него.
Благодаря все пак.
дадох вече от ХЛ, милия само хленчи като се пробуди, и пак го унася.
Peace Търпение ни трябва на нас мамите!А понякога е толкова трудно...

# 684
  • Мнения: 52
Да, така е! Но като гледаш как се мъчи детето ...
Около половин час след като дадох ХЛ, повърна. Не знам на какво се дължеше, преди това не е казвал да го боли коремче. Иначе доста плака пак че го боли ухото. Сега се е кротнал малко, загледа се в едно филмче. Дано постепенно се успокои.

# 685
  • Мнения: 656
Оф, и аз съм вече много притеснена... Днес мъж ми заведе малкия пак при педиатърката, че нали поне бележките трябваше да вземе, пък и да видим тя чува ли още хрипове или не чува... Нейното заключение било, че още има хрипове и ни праща сега да правим ПКК и да търсим второ мнение от пулмолог... А ХЛ все така не действа.... Хом. снощи каза, че искал да дава по-щадящи лекарства, за да не върнем хроничното, че там тъкмо се е позакрепил.. и че сегашните вируси били изкуствено създадени и като такива, е по-трудно да ги излекуваме...  обаче вече не издържам.... пкк щяла да каже дали е вирус или бактерия... и ако било вирус - да даваме АБ (което ние, поне засега, няма да правим), но ако било бактерия - инхалации и не знам си какво. И можело бронхиолит да развива, което било за болница.... на кръстопът съм, не знам какво да правим.... отделно, че вече хиляда пъти излизах в болнични, тази седмица затова таткото го гледа... ама ако ще трябва и другата седмица да стои вкъщи - той не можел, пък аз .... идея нямам кой ще го гледа... наистина ли е нормално толкова време вече да не се повлиява от хл?? наистина ли може да сме уцелили с коралиума, но просто му е нужно повече време?? Подобрение не забелязваме да има.... все си кашля, а тази нощ спа доста неспокойно... и каква беше тази температура от 39.2 на трети ден от лечението - не е типично за него....  Sad

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Съвместими ли са с ХЛ даването на клеева тинткура за пиене,понеже я препоръчват много за повишаване на имунитета,също сребърна вода?забравих да питам хомеопатичката,при следващ разговор с нея ще я питам,но вие какво знаете по въпроса?

и може да сте писали ,но каква паста за зъби д аползвам за малкия?
Мечка малинарка -с чист зехтин цялото тяло ли си мазала,това за след баня ли?дупето и то ли се маже с зехтина?и на нашия пазар има ли хубав чист зехтин?

# 687
  • Мнения: 824
зехтина на водна баня се преварявя

# 688
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър , здравей искам да попитам ако едно дете на 1 год. направи за първи път бронхоспазъм, и се започне лечение с хомеопатия ,колко време ще продължи лечението за да спре напълно да ги прави тези спазми? Имате ли такива случаи и какви са резултатите?

Май не четете какво пишат майките в темата... ето откъс от 29 - 30.XI:

mini_79
Цитат
...моята Стефания вече е със спазъм ...
...за съжаление спазъм-а е в силната си част- дишането й вече надвиши 30 пъти в минута, наближава 40 дори... тя кашля доста....

При нас нещата са към оправяне мисля
снощи след като дадох лекарството, след интервюто..... точно ама точно на 10тата минута ужасната кашлица на Стефания просто изчезна...

# 689
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да, така е! Но като гледаш как се мъчи детето ...
Около половин час след като дадох ХЛ, повърна. Не знам на какво се дължеше, преди това не е казвал да го боли коремче. Иначе доста плака пак че го боли ухото. Сега се е кротнал малко, загледа се в едно филмче. Дано постепенно се успокои.

Вероятно е повърноло Анти-Биотика, благодарение и на хо л-вото. Peace

Общи условия

Активация на акаунт