Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - 9

  • 51 744
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
и ние днес бяхме на първото си интервю при класически хомеопат за голямото ми момче Ради,изписа ни кортизон 30 за изчистване ,и отключване на имунитета
иначе в момента Ради пие антбиотик за стафилококите,които има в носа,и ще си го допие и после давам ХЛ.

мечка малинарка това лекарство,което е спряло кашлицата последното давано ли е,или е изписано за такъв проблем,май не се изразих точно?

понеже й споменах на хомеопатичката ,че имам и бебе,и има сополки и обрив по дупето,тя ми каза да спра да мажа обрива с цинкови кремове,но мен ме е страх да не мажа,ако й фулне цялото дупе newsm78
оттам обаче се замислих -всички тези лосиони,млека за тяло-бебешки дали не са и те вредни? какво е мнението на хомеопатите по въпроса?
и очичките на малката секретират вече 10 дена,слагахме тобрадекс,но ги спрях защото няма ефект,бърша ги с памучета с физилогичен разтвор,какво да ползвам-невредно за бебка?
какво хомеопатите ще препоръчат за колики при бебетата?до момента съм й давала само Биогая,но ги спрях.


Писахме по-напред за конюнктивита...кърма!!!А за обривите по-добре ползвай домашни кремчета,а не цинковите!Има отделна тема,питай там! Peace

# 661
  • Мнения: 3 488
Нико, не е последното давано, ново си беше.

keisi-r , за 16 дена от само себе си биха минали сополи и кашлица Rolling Eyes, камо ли с лекарство. Аз имам леки съмнения за вашето лечение, ама....лично мои си, непрофесионални Crazy Дано се оправите по-бързо Sad То бива-бива първоначално влошаване, ама вашето.... newsm78

Мишел, няма да си първия случай на жена с възстановен цикъл, респективно репродуктивна способност чрез годна за оплождане яйцеклетка, стига да няма някакви физически аномалии. (Последният случай е съгражданка моя)
Проблемът при теб е психически (не ме разбирай погрешно, не си някаква психарка, а просто наранен човек,  и то по времето, когато сме най-уязвими и впечатлителни - пубертета). Мисля, че само хомеопатия ще ти помогне да превъзмогнеш тези проблеми и стискам палци  bouquet

За мазането - голямата ми щерка имаше изключително чувствителна кожа като бебе, мазана е с какво ли не за пусто подсичане и обриви. Като спрях мазилата и почнах чистия зехтин, за две седмици всичко изчезна, тогава още не знаех що е то хомеопатия.

# 662
  • Мнения: 2 122
като оставим на страни хомеопатията по повод мазането на тялото искам да ви кажа, че в повечето напреднали страни не си мажат децата с нищо, освен ако е налице кожен проблем
Стефания  я мажех след всяко къпане олио-та, лосиони, кремчета за подсичане /да не би да се подсече/, за втората нищичко
при подсичане варя тетра /тя много често акаше и постоянно беше подсечена/ и с прецедената вода поливам дупето на детето след къпане
и тук като хомеопатията- ако няма проблем каква е логиката да се ползва козметика
аз самата също не ползвам козметика  Crazy /имам предвид декоративна/

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
ами аз досега я мазах след баня с крем направен от мас и невен,макар че някой я отричат като остаряла работа.
но спрях вече ,а иначе хомеопатичката каза че можело с масло от гроздови зърна,бадемово масло ,но не разбрах дали само дупето или по принцип тялото

ами за очите пуснахме  секрет ,и от носа и от очите  излезе стафилокок,така че незнам дали ще мине с кърма newsm78

а за коликите мнение????

# 664
  • Мнения: 3 488
Ух, за коликите - не съм имала големи проблеми, но си е индивидуално, сигурно след интервю може да се каже.
(Аз лично давах Ентеросан - лактобацили, които да подпомогнат незрялата все още чревна флора. Стривах четвърт хапченце и давах в лъжица с изцедена кърма или АМ. При разстройство в по-голяма възраст или болки в корема и газове, също върши чудеса) Но ако някой реши да ползва този съвет, да се консултира с лекар, въпреки че това не е лекарство.

# 665
  • Мнения: 27


Цитат
keisi-r , за 16 дена от само себе си биха минали сополи и кашлица Rolling Eyes, камо ли с лекарство. Аз имам леки съмнения за вашето лечение, ама....лично мои си, непрофесионални Crazy Дано се оправите по-бързо Sad То бива-бива първоначално влошаване, ама вашето.... newsm78
И аз така мисля,но колкото пъти съобщя за състоянието на детето на хомеопатичката ни все ми се отговаря че е нормално, че ще отмине.Само че всеки път за различни срокове.Последно даже ми каза че и два месеца може да е така.Другото което е че тези оплаквания определено май не са  само първоначално влошаване, а и някакъв вирус понеже всички вкъщи се заразихме и разболяхме след нея със същите симптоми.Днес следобед изпратих и-мейл с който отново да информирам нашата лекарка за влошаващият се слух на детето та да видим.Днес определено ми прави впечатление че детето чува още по-зле и вече ако ми каже отново че всичко е нормално не мисля че ще мога да и се доверя и да оставя нещата така.С този прогресивно намалящ слух до дни ще е социално неадекватна.Този проблем както писах не ни е за първи път.

# 666
  • Мнения: 3 488
Не знам какво да ти кажа...И аз съм принципно Тома Неверни, но пък съм видяла бързи резултати и съм доволна.
Ако се наложи да лекуваме някой ужасен проблем за дълго време, сигурно ще откача Crazy

# 667
  • Мнения: 1 482
Здравейте, имам нужда от спешна помо'. Синът ми (на 5) падна по стълбите назад и си удари гръбначния ктълб напреко на стълбите, които са остри. Сега е зачервено мястото. Болката отшумя, въпреки, че още изпитва по-малка болка. Искаше да легне. В момента сме на СИЛИКА 3-ти ден, по едно на ден по повод една упорита хрема и проблемчета с ушите.
Дали да му дам нещо или да го оставя така? Силиката може би ще си свърши и новата задача? Не мога да се свържа с хомеопата.

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
мечка малинарка,ами на толкова малко бебе прави ли се интервю,ми то какво толкова ще пита за него Rolling Eyes

друго се сетих,често при бебетата се появява и млечница,която лекувам с дактарин,тя дали може да се повлияе от ХЛ,изобщо повлиявват ли се такива бактерии,гъбички.

# 669
  • Мнения: 3 488
Нико, би трябвало да се повлияват. Щом гъбички на други места се лекуват....

Кассии, за удар нали се дава Арника, но щом сте на друго лечение в момента, питай хомеопата, та да не се обърка нещо, знам ли?
 newsm78 Горкото юначе...

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
мечка малинарка,ами на толкова малко бебе прави ли се интервю,ми то какво толкова ще пита за него Rolling Eyes

друго се сетих,често при бебетата се появява и млечница,която лекувам с дактарин,тя дали може да се повлияе от ХЛ,изобщо повлиявват ли се такива бактерии,гъбички.

Нищо не пречи да пробваш с кърмата...лошо няма!Поне не е вредно!
А за Дактарина...не знам колко ще ти помогне,но ако лекуваш с Хом. го забрави!Питай и виж пак някакви алтернативи!Сигурно има!
Успех!

# 671
  • Мнения: 3 488
Че те от кърма и мляко излизат. И моето малкото имаше млечница.
Давай му глътка вода след кърмене да си изплаква устичката.
Иначе интервю може, но изцяло се разчита на думите на майката, а тя е субективна

# 672
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
Че те от кърма и мляко излизат. И моето малкото имаше млечница.
Давай му глътка вода след кърмене да си изплаква устичката.
Иначе интервю може, но изцяло се разчита на думите на майката, а тя е субективна

Е,да де!Аз имах впредвид за очичките... Wink

# 673
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, имам нужда от спешна помо'. Синът ми (на 5) падна по стълбите назад и си удари гръбначния ктълб напреко на стълбите, които са остри. Сега е зачервено мястото. Болката отшумя, въпреки, че още изпитва по-малка болка. Искаше да легне. В момента сме на СИЛИКА 3-ти ден, по едно на ден по повод една упорита хрема и проблемчета с ушите.
Дали да му дам нещо или да го оставя така? Силиката може би ще си свърши и новата задача? Не мога да се свържа с хомеопата.


Аз бих му дал Арника 3 пъти през 2 часа, но имате хомеопат, той да си прецени.

# 674
  • Мнения: 2 096
Мишел - само за хомеопатия си ти.. прекрасни резултати можеш да имаш, но си намери добър класически хомеопат..
Каси - и аз бих дала арника и спирам силиката.. чуй се с хомеопатът си
Интервю се прави и на съвсем малко бебе като въпросите са насочени основно към бременноста, раждане и кърмене.. поведение н детето докато суче, сънливост в общия случай.. такива неща.. Хомеопатията помага идеано и при колики и млечница.. не мажете с дектарин - първо че набутвате навътре проблема, второ е така химийка дето не е за бебета.. въпреки мнението на фармацевтичните компании.. вода след кърмене с нищ няма да ви изчисти млечицата.. само хомеопат.. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт