Подсъзнанието може всичко 31 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 123 446
  • 746
  •   1
Отговори
# 615
  • у дома
  • Мнения: 708
zuki , шапка й свялам на майка ти   bouquet Късмет имаш, че имаш такъв човек в семейството си. У нас всичко е наобратно и нищо не се изхвърля, защото можело да потрябва на някого .. в някой от бъдещите му животи   Crazy   ooooh! Едва когато влязох тук разбрах значението на изхвърлянето като 'освобождаване на пространството' и незадържането на повредени неща в пряк и преносен смисъл.
Тук имам да вървя още доста път - трудно се изкоренява програмирането от най-ранна възраст.  Rolling Eyes И вина чувствам даже понякога.  newsm78

# 616
  • Мнения: 172
Добре де, защо тогава е толкова известна приказката, че "Най-богатите финансово хора, са най-големите скрънзи"?!  newsm78

# 617
  • Пловдив
  • Мнения: 76
и аз съм от тези дето все пресмятат, чудят се, умуват "да го купя ли, не ли", и все по-евтиното да е, по на сметка, а в повечето случаи да не кажа във всички, мога да си позволя да си купя нещото което е по-скъпо. Не мога да се преборя с тази моя стиснатост. Ето пример, вчера свекърва ми ме води да избера подарък на сина ми за именния му ден, отиваме до Адидас да му купи анцуг, а аз по пътя се отказах и я накарах да му купи един съвсем обикновен, евтин и грозен анцуг. Дори за чуждите пари съм стисната. Много ми е трудно да се освободя от тази пресметливост, от малка съм такава стисната до няма и къде. Не мога да се оплача че ми липсват пари, но с тази нагласа която имам, никога не съм се чувствала богата. Добре че подхванахте тази тема, сега ще започна по усърдно да работя по въпроса за да се освободя от тези навици.

Щастие и радост, любов и благодарност за всички   bouquet

# 618
  • София
  • Мнения: 6 802
Аз пък съм обратния случай. Харча всичко до стотинка.  Embarassed И 20 и 200 да имам в мен, всичко се харчи. Crazy

# 619
  • у дома
  • Мнения: 708
Това за което говорим е "мислене за недоимък" , вече не го определям като стиснатост Rolling Eyes Така са ни възпитали и затова такава ни е настройката.  

Ако поддържаме подобно мислене и вътрешна нагласа - никога няма да имаме достатъчно, дори и да сме затрупани с пари и богатство.  Rolling Eyes

А богаташите дават страшно много и познават ефекта на бумеранга  Wink  'каквото дадеш - 3 пъти ще ти се върне', ние ги виждаме като скръндзи отстрани, поради точно тази мисловна нагласа у нас самите.  Rolling Eyes

# 620
  • Русе
  • Мнения: 11 921
Добре де, защо тогава е толкова известна приказката, че "Най-богатите финансово хора, са най-големите скрънзи"?!  newsm78
    Предполагам,че има разлика. Едно е да не купуваш, защото мислиш,че не може да си го позволиш, а друго е да не си го купуваш, защото мислиш,че нямаш нужда. При богатите скрънзи,мисля, че това е формулата.

# 621
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120


Desss, заинтригувах се за стъклото, водата, прозрачното.  Тези дни май попрекалих със стъклото - заобиколих се със прозрачни стъклени сервизи - купички, чинии, чаши и т.н. даже си харесах прозрачен кристален слон    newsm78
Може ли малко повече подробности плийз?  Hug  

 Hug Споко де всичко   е както си трЕбе  Wink

това не значи че не трябва да имаме стъклени,кристални неща в дома  Laughing

аз си даже кристален слон  Wink  и много ме радва  Hug


Условните  обозначения / символи на водата са стъкло , огледала "имитиращи" вода , също така картини с изображение на риби , вода (водопади , езера ..), аквариума с рибки   Wink Сега са модерни малките декоративни водопадчета/фонтанчета те също се явяват символ на водата Wink


 Hug

Фън шуй е древна китайска  наука  съществува от почти пет хилядолетия за хармонизирането на енергиите в личното пространство на човека  Hug Ако Йога ,Рейки, Цигун и другите източни практики ни учат как да работим с космическата енергия (Ци) в тялото  , то Фън шуй продължава тази теза с познаване и работа в/у енергиите около човека. Става въпрос за енергийните потоци в дома , офиса, в пространството около нас като цяло и тяхното хармонизиране с цел постигане на дълголетие , здраве , изобилие от блага , благополучие  Hug

# 622
  • Мнения: 287
и аз съм от тези дето все пресмятат, чудят се, умуват "да го купя ли, не ли", и все по-евтиното да е, по на сметка, а в повечето случаи да не кажа във всички, мога да си позволя да си купя нещото което е по-скъпо. Не мога да се преборя с тази моя стиснатост. Ето пример, вчера свекърва ми ме води да избера подарък на сина ми за именния му ден, отиваме до Адидас да му купи анцуг, а аз по пътя се отказах и я накарах да му купи един съвсем обикновен, евтин и грозен анцуг. Дори за чуждите пари съм стисната. Много ми е трудно да се освободя от тази пресметливост, от малка съм такава стисната до няма и къде. Не мога да се оплача че ми липсват пари, но с тази нагласа която имам, никога не съм се чувствала богата. Добре че подхванахте тази тема, сега ще започна по усърдно да работя по въпроса за да се освободя от тези навици.

Щастие и радост, любов и благодарност за всички   bouquet

И аз съм от тези с широките пръсти, докато съпругът ми е точно като теб Simple Smile Вече 20 години се опитвам да променя това, обаче е много трудно.Ако те е страх да похарчиш 10 лева примерно,защото си мислиш че ще ги загубиш , никога няма да можеш да спечелиш 1000.Парите са енергия и носят вибрацията на този който борави с тях. Я да ви кажа един трик за да се освободите от притеснението си когато харчите ,да заредите себе си и парите с положителни вибрации и да се освободите от собствените си блокажи .Всеки път когато плащате нещо в магазина или сметка, когато давате парите си казвате на ум "Връщат ми се десетократно".
Отношението ни към парите идва от нашето въпитание.Ако са ви учили че парите са "мръсни" и че парите не купуват щастието,ако чувствате угризения ако си мечтаете за материални придобивки защото това не е най-същественото в живота винаги ще имате проблем и блокажи свързани с парите.Затова ,преди да започнем каквито и да е ритуали за увеличаване на материалното благополучие е важно да превъзпитаме нашето отношение към тях.Има един мит, че всички които са спечелили джакпот са нещастни и впоследствие фалирали,защото многото пари носят нещастие.Парите не носят нещастие,нашето отношение обаче към тях може да ни донесе както нещастие, така и много щастие и удовлетворение.

# 623
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
nikolexa Wink

сетих се за зеленото ти портмоне и чанта които спомена по-горе  Grinning Та за 2010 цвета на годината по Фън шуй  е зелен  Wink и се препоръчват именно зелени портмонета , чанти  Hug



Виждам че говорите за пари и ще споделя едно елементарно "ритуалче" което научих скоро  Hug

ЗАКОН НА БУМЕРАНГА
Всички знаеме за този закон  Grinning. Бумеранга - е хитро нещо , както и да го хвърлиш той  винаги се връща при теб .
Ииии така , отивайки в магазина взимайки със себе си пари мислено ги обявяваме за бумеранг  Wink Това ще изглежда така : преди да излезнете от дома , вземете пари колкото горе долу сте решили да похарчите ,правите жест с ръка все едно хвърляте бумеранг  Wink и на глас (или на ум ) кажете " Обявявам/наричам  моите пари за бумеранг"
Представяте си че те литват и се врищат при вас с богат улов  Grinning . При вас се връщат повече пари  Wink Та нали бумеранга е създаден за лов  Hug

Да ловуваме тогава  Grinning



 Wink

# 624
  • Мнения: 9
Във връзка с Фен шуй,преди време бях чела,че за да дойде нещо ново - трябва да му се направи място/по-горе бяха посочени примери с изхвърлянето на непотребни, счупени неща/. И с парите е така - за да дойдат нови, трябва да им се направи място - тоест,трябва да се похарчат Grinning Всеки сам решава за какво да си харчи парите,дали са разумни,нужни или ненужни покупки,но когато тръгваш с нагласата,че правиш място за новите парички,така по-лесно се приема факта на харченето. PeaceА онази приказка с богатите и стиснатите - там има един друг икономически закон,който най-богатите владеят перфектно/няма да ви отегчавам с финансови модели, но доказано е,че най-бедните,харчат най-много за глупости,тоест,за неща,които не им носят пари, средната класа- дава пари за неща,които пък после плаща/разбирай лизинги,например/, докато богатите дават пари за нещо,което след това им умножава парите-добри инвестиции, спестовни програми, и т.н/ Peace

# 625
  • Мнения: 572
Здравейте, мили феи! Страхотна и много поучителна дискусия сте заформили. И аз съм от тези, възпитани все нищо да не изхвърлят от дома и все да стискат парите, все едно никога няма да получат други. И честно казано, все по-малко и по-малко получавах, все повече и повече проблеми ми се струпваха.
От 2-3 месеца следя темата и мога да кажа, че бавно и славно се променям. Променям мирогледа си. А с мен започна да се променя и реалността ми. Започнаха да ми се случват малки хубави неща, които преди толкова ми липсваха. Радват ме и ме изпълват с надежда, че мога да променя реалността си към по-добра във всяко едно отношение.
И не спирам да се изумявам от изобретателността на Вселената да ми поднесе това, което искам по най-неподозирания начин. Например искам увеличаване на дохода - дават ми карта за градски транспорт  Laughing  Неведоми са пътищата на Вселената!

Обичам ви  Heart Eyes ! Благодаря ви, че ми върнахте надеждата  Hug !

# 626
  • Мнения: 287
nikolexa Wink

сетих се за зеленото ти портмоне и чанта които спомена по-горе  Grinning Та за 2010 цвета на годината по Фън шуй  е зелен  Wink и се препоръчват именно зелени портмонета , чанти  Hug



Eто знам си аз ,че моите пориви да си купувам протмонета с различен цвят идват от интуицията, пък тя даже и според Фън Шуй действа вече. Simple Smile Сега чакам поривът за цвят за следващата година. Simple Smile

# 627
# 628
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Аз пък съм обратния случай. Харча всичко до стотинка.  Embarassed И 20 и 200 да имам в мен, всичко се харчи. Crazy

моята сестра е същата, а пък са ни възпитавали едни родители  newsm78

# 629
  • Мнения: 1 346
Голямо дете, много се радвам за теб!

Otilia думите ти, че " за да дойде нещо ново трябва да му се направи място" ме наведоха на една мисъл, която от известно време ми се върти, че това май е вярно и за хората в живота ни, преди няколко дни дори темата се дискутираше тук.

Общи условия

Активация на акаунт