Преди година новина за наш'то юлче долетя

  • 19 692
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 87
Сега се сетих, че мога да си купувам по 1-2 плодчета/зеланчукчета от Био щандовете и да си бъркам вкъщи пюрета  Heart Eyes

# 721
  • Мнения: 634
Това с картофите от Самоков ми звучи малко като Смилянския боб...от Асеновград до Смолян се продава на всеки завой, а хората в с. Смилян едва изкарват за собствените си нужди. Mr. Green

# 722
  • Мнения: 40
maretu - сега видях, че си от Лакатник...много е хубаво там. Когато можем с мъжа ми си празнуваме годишнините от запознанството ни там.
Мда, така си е. Wink Ще се радвам да се запознаем, пък и бебоците да запознаем, като идвате насам.


Това с картофите от Самоков ми звучи малко като Смилянския боб...от Асеновград до Смолян се продава на всеки завой, а хората в с. Смилян едва изкарват за собствените си нужди. Mr. Green
hahaha
Да, а всички дини де що има на пазара, са от Любимец.

# 723
  • Мнения: X
Да разбирам, че понятието "регион" за вас е непонятно?  Joy Щото и мелнишкото вино не се прави само в Мелник...

Колкото до смилянския боб, асоциацията с картофите от Самоков е покъртителна. Не за друго, а за това, че смилянският боб е сорт зрял фасул. Същото важи и за прословутото мелнишко вино, правено от сорт грозде Мелник 55, което определено не вирее единствено в град Мелник.  Joy

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 19:00 от Анонимен

# 724
  • Мнения: 634
Диването, благодаря за разясненията...нямах представа, че всъщност Смилянският боб е фасул...и то сорт...брейййй, какво прозрение... Mr. Green

Явно вече трябва да пиша дълги, разяснителни постинги с легенда отдолу , за да се разбира, че просто се шегувам... Mr. Green Странно що maretu разбра какво имам предвид... Wink

# 725
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Леле, взе ми се тока днес  #Shocked Коликите, които още не са ни отминали ми се видяха приказка пред нешния ден  #Crazy Алекси пищя цял ден и чак вечерта включих, че е от зъбите  ooooh! Даже биберона не иска да смуче. В един момент пъха ръцете и ги ближе отчаяно, в следващия пищи..Като му докоснах венците и ПИЩИ  smile3514 Вече към 18 му дадох една доза панадол и малко след това таткото донесе и калгел и той се успокои, хапна и заспа от умора. Днес от сутринта програмата ни е: сън, хапване, писъци (приблизително по 2 часа между съня, който е 40-50мин  ooooh!). А не ми се струва, че скоро ще избиват зъбките. Долния венец е розово-бял. Горния е по-червен (може би там ще никнат първи  newsm78). Как да разбера дали наистина са зъбките, а не нещо друго? Макар, че тези писъци при допир на венеца са доста красноречиви  newsm78 Дано поне през нощта да спи  Praynig И друго - колко време след като започнат да го мъчат така венците изникват зъбките? Четох, че понякога ги мъчат с месеци. Не знам как ще издържа ако е така  smile3518 Ами то малко преди да заспи вече ми се повръщаше от умора  и напрежение  Sick

# 726
  • Мнения: 634
cvetulka, на баткото първият зъб му изби на 11 месеца, така че не мога да ти дам конкретен съвет, но просто беше малко по-кисел и мрънкаше през нощта.

Дано да по-спокоен през нощта и да успееш да си починеш малко! Hug

# 727
  • Мнения: 94
някой да знае след като ти бият инжекция окситоцин(за отпушване на каналите) дали кърмата е годна за бебето или задължително се изхвърля

# 728
  • София
  • Мнения: 272
някой да знае след като ти бият инжекция окситоцин(за отпушване на каналите) дали кърмата е годна за бебето или задължително се изхвърля

Нищо й няма на кърмата! Не хвърляй кърма, ами си храни детенце без да се притесняваш!  Hug

# 729
  • Мнения: 1 436
Селме, аз точно затова съм против грипната ваксина. Да не говорим, че откакто успях да убедя мъжа ми да не си я слага, спря да боледува от грип  Mr. Green

Един въпрос, вашите деца успяват ли да заспят сами?

Случват се такива чудеса, но рядко. На тази възраст циркадиевият ритъм им е доста незрял, така че не се притеснявай - нормално е. Между другото, не знам дали при други е така, но съм забелязала, че мен като ме няма, по-лесно заспива  Thinking. Е, не да я оставя в леглото и да заспи  Crazy, но ако съм я приспала до полудрямка и отида в другата стая, се отнася за секунди. Ако съм до нея, й отнема повече време и като че ли се разсейва от присъствието ми. Май се научи, че цирк Мама работи на пълни обороти и я е страх да не пропусне някой маймунджълък ако заспи  Laughing

Да ви попитам нещо.. как е при вас месечния цикъл?

Дойде ми 2 седмици след като спряха лохиите  Tired, но си беше нормален цикъл и свърши за 5 дни. Почти съм убедена, че и овулация имах когато се полагаше  Thinking

Като му докоснах венците и ПИЩИ  smile3514

У нас е обратното - като пипна венеца да видя има ли нещо и се успокоява - явно я сърби  newsm78. Бързо да избиват при вас  Hug

За пюретата - аз си казах, че съм за baby-led weaning и пюрета не смятам много-много да давам, още по-малко пък да купувам. Имам една решетка за готвене на пара, а плодовете и зеленчуците и без това са ми от местни ферми. Не знам доколко са органични, но имат вкус на истински и се развалят за кратко време  Laughing

# 730
  • Мнения: 3
Здравейте, харддиска ми е за смяна, а до компютъра на синът ми се добирам трудно, не че имам време. От три дни сме със много силни колики, от 3.4 следобяд се гъне и пищи, дори на ръце не се успокоява, в чудо се видях. Хайде лека.

# 731
  • Мнения: 2 369
момичета,много сте изписали и интересни теми сте подхванали,но за жалост не ви прочетох до край.нямам никакво време тези дни и поне да си напиша мнението за спането съвместно.
като забременях и до някое време (около края на втори триместър) си въобразявах,че детето ми ще спи в собствена стая,а още по-преди това мислех и да не кърмя изобщо,заради гърдите ми.с две думи каквото мислех преди да родя сега правя точно обратното и не по принуда,а по инстинкт. детето спи при мен и немога да го оставя.това лично моя инстинкт ми подсказва без някакви професори да ме учат.вече неискам дори да чета по въпроса.действам по инстинкти и за напред.
днеска бях на едни манипулации.махаха ми бемки и лекаря почти в прав текст ме посъветва да не кърмя още дълго,че ще си съсипя гърдите,ама аз му отговорих,че така и така са заминали.бяхме с мъжа ми и детето там.мъжа ми лежи в едната стая и чака да го хване упойка,а лекаря ме вика мене в другата да ми маха бемки.аз му казах,че детето ще реве и то яко,ако направим така и трябва да ни манипулира един по един,ама той ми каза,че било за него добре да пореве и не му пречи.е помолих сестрата да ми го държи:)

ох пиша много непостроено нещо,но бързам:( после ,ако мога пак ще дочета останалото,каквото сте обсъждали и пак ще се включа.

а пюретата....незнам направо.честно казано би ми било кеф да му готвя.и книжка имам,но ме е страх малко.тук продават често неща от италия,а те не са за предпочитане...особено от южна италия.а то основно от южна карат.незнам на био магазините колко може да се вярва,че са био.това е единствения ми сигурен вариант.май ще предпочета и аз готовите пюрета,но и тях ще ги разуча преди това.рано ми е и затова не съм се юрнала все още.

и като си казвам моите виждания държа д аподчертая,че само споделям,а не давам акъл на никой.аз също така правя-чета и отсявам,каквото ми изнася.кой когато иска да си захранва детето и където иска да го слага да спи.все пак това не е моето дете нали.това правило важи и за всички вас Mr. Green

хайде паузата ми свърши. и без това беше прекалено голяма:)  Hug

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 22:14 от Гаца Баца (марита)

# 732
  • Мнения: 616
Ей ни нас пак... пропуснахме няколко месечни отчети, но то няма нищо осбено при нас  Mr. Green

Крум Страшни е на 4 месеца вече (след 2 дни) и е абсолютно шоши - наближава 7 килца, ако не ги е подминал последните седмици... Изключително общитетел е станал, само се озърта някой да го погледне и да му проговри и започва да се смее, да пее, да пуска писъци от радост; особено много се радва на брат си, ще си счупи вратлето да види къде отива и какво прави. Днес няколко пъти се преобърна от корем на гръб! И почтииии успя от гръб на корем, явно и това ще стане до дни.
По цял ден сме навън, ходим по поляни и язовири, не скучаем.
Туй е телеграфен отчет  Mr. Green

Гледам се захваща темата за захранването. Много вълнуващ период в живота  Mr. Green Аз "планирам" да започна захранване с тиква, по ред причини съм се спряла на нея, не знам дали плод или зеленчук е  Crazy ; очаквам това да се случи най-рано след месец и половина - два. Диването не показва никакви признаци за готовност, освен че си е удвоило теглото - ните седи седнало, нито преглъща (буквално ме дави в лиги, както е видно от по-долния фотос), нито е склонен да приема чужди обекти в устата си.... а интерес пък към храната няма хич никакъв. Ще го чакам да узрее колкото е нужно  Mr. Green
Вероятно ще процедирам по някаква смесена схема, донякъде педагогически... според зависи.
Имам някакви домашни плодове, каквото нямам ще си купувам на готови пюрета, или ще си правя пюрета от замразени купешки продукти. Каши не обичам, ще ги скип-на; зърнени предпочитам да си правя домашно, а и се намират най-разнообразни.

Уф, много се изписах, ама то за наваксване  Mr. Green
Ето една лигичка от нас  Hug

# 733
  • Мнения: 0
Здравей, имам опит с  Бифиформ - капки за колики, които са с два пробиотика и помагат за доброто храносмилане. Дават се един път дневно по половин милилитър /има пипетка с ограничителна чертичка/, по време на хранене и не са много скъпи. Най-важно е, че са много ефикасни. Пробвай ги и пиши. Чао

# 734
  • гр.София
  • Мнения: 2 761
Eй Офи ти се появи  Hug много сте пораснали  Joy
Ние тая нощ пропуснахме папането , събудихме се в 5 ч. цокна 3 мин. и пак заспа чак до 8.00ч. егати  кефа наспах се като бял човек  Mr. Green  сега си лежи в шезлонга и си пее на играчките  Laughing днес няма май да има разходка , ужас ще вкиснем в къщи  Whistling
Честит имен ден на всички Димитровци и техните производни да сте живи и здрави   bouquet  bouquet  bouquet
Чао за сега от мен и весело изкарване на празника на празнуващите , казват , че като дойде Димитровден идва и снега  Joy Joy Joy

Последна редакция: вт, 26 окт 2010, 09:09 от desivalko_

Общи условия

Активация на акаунт