Гордата Аси - Магията, която нас завладя, а актьорите изстреля на върха-Тема 69

  • 26 469
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 273


С цвете в косите като мама Laughing

# 76
  • Мнения: 8
Момичета,наистина е същия чифлик и все пак е съвсем различен!Няма го живеца на" Аси".Доста е тягостен като амосфера-поне в началото.Аз изгледах два епизода от "Градчето"/нали така се превежда?/,но малко ми "натежа" и сега чакам да ми дойде настроение да го догледам-той не е много дълъг...

# 77
  • Мнения: 8
А за куклата- нямам думи!Най-чаровното дете,което съм виждала!Просто се разтапям...

# 78
  • Мнения: 0
А за куклата- нямам думи!Най-чаровното дете,което съм виждала!Просто се разтапям...

Така е, други деца не са ме очаровали така, тя просто се сля с ролята на малката Асия

# 79
  • Мнения: 0


Пуснах ви някоя снимчица, за да не помислите, че ме няма Joy

Кате, така е наистина, когато отворя темата и видая че, няма снимки и си казвам Катето я няма, че не аз или другите не можем да пускаме снимки, но съм свикнала да го правиш ти  Hug

# 80
# 81
# 82
# 83
  • Мнения: 10 240

Прекрасен танц!

# 84
# 85
  • Мнения: 10 240

Изключителен момент!

# 86
  • Мнения: 0

Добро начало на вечерта, а всички знаем какво следва........ txtloves

# 87
  • София
  • Мнения: 30 253
Tülay Günal

Родена  на 9 септември 1970г., в град Кастамону, Северна Турция. Работи в театъра, а извън него се снима във филма "Sis ve Gece" (Мъгла и нощ), заедно със Селма Ергеч (Дефне от "Гордата Аси"). Известна с ролята си на Сюхейля в сериала "Гордата Аси".

40-годишната Тюлай Гюнал казва, че животът й е като филм. Когато била на 20 години пеела в бар в турския курорт Бодрум. Един ден през бара минала известната турска писателка и актриса Мерал Онай. Тя била смаяна от гласа на Тюлай, запознала се с нея и я отвела в Истанбул. Там младата жена започнала успешна музикална кариера, но  дълбоко в душата си искала да стане театрална  актриса. Била приета  още на първия изпит и без да се колебае изоставила пеенето.

След завършването  си получила предложение от  държавния  театър в Диарбекир. Зарязала всичко и  се преселила в града, който е в  Югоизточен Анадол, на над 1300 километра от Истанбул.

По-късно се преместила в Анкара. Там творческият й път я среща с Четин Текиндор, който по-късно й партнира в „Гордата Аси”, където изпълнява ролята на Ихсан.  Двамата участват с голям успех в спектакъла „Песента на Рита” по пиесата на Уили Ръсел, постановка на театъра в Адана, където Тюлай се връща към първата си любов-музиката и изпълнява няколко песни. Тюлай и Четин изпълняват заедно и песента „Времето спря” в „Гордата Аси”.

Филмовата кариера на Тюлай Гюнал започва сравнително късно. Досега та е играла само в един филм - „Мъгла и нощ”, където си партнира  със Селма Ергеч – Дафне от „Гордата Аси”. Освен в „Гордата Аси”, тя е участвала в още един телевизионен сериал - „Птица излетя от гнездото”.

Образование:

Завършва Анкарския университет за езици, в Департамента по театрални изкуства учи и история. След завършването, е била певица в Истанбул за кратко. През 1993-та започва работа като актриса в Театъра в Диарбекир и след известно време е посочена и изпратена в Театъра в Анкара, където и досега работи.

Работи и в няколко други, по-малки театри. Играла е ролята на Жана Д'Арк в спектакъл по пиеса на Стефан Цанев "Другата смърт на Жана д'Арк". Премиерата на "Жана д'Арк" минава при неописуем успех и се превръща в касово представление в продължение на две години. Цанев не може да пътува в този момент, но му е драго от отзивите.
"Роля като Жана д'Арк се пада веднъж на 50 години! Аз имах този шанс!", възкликва Тюлай пред рецензента във вестник "Милиет". Али Атъф Бир от влиятелния вестник "Хюриет" пише горделиво: "Тези, които продължават да тръбят, че театърът в Турция агонизира, непременно трябва да видят "Другата смърт на Жана д'Арк". Разбира се, ако успеят да се сдобият с билет!"

Партнира си многократно с Четин Текиндор (Ихсан) През 2007 взема участие в мегапродукцията на KANAL D, "Гордата Аси".

Роли в театъра:

"Rita'nın Şarkısı" (Песента на Рита) - партнира си с Четин Текиндор
"Vur/Yağmala/Yeniden" Shoot/Get Treasure/Repeat
"Böcek" (Насекомо)
"Jeanne D'arc'ın Öteki Ölümü" (Другата смърт на Жана Д'Арк) - сценарий Стефан Цанев, освен Тюлай, участва и Емре Карайел (Енгин от "Перла")
"Atları da Vururlar" (Те също стреляха)
"Hamlet"
"Şeytanlar" (Дяволи)
"Üç Kuruşluk Opera" (Опера за три стотинки)
"Gorgonun armağanı" (Подаръкът на Горгоната) - режисьор е Джунейт Чалашкур (Ахмет от "Перла")
"Arzu Tramvayı" (Трамвай "Желание")
"Kısasa Kısas" (Мяра според мяра)
"Pazartesi Perşembe" (Понеделник, вторник)
"Zengin Mutfağı" (Богата кухня)
"Simyacı" (Алхимикът)
"Mutlu Son" (Щастлив край)
"Onikinci Gece" (Дванадесетата нощ)

Роли в киното:


"Sis ve Gece" (Мъгла и нощ)

Роли в ТВ сериали:

"Asi"
"Yuvadan Bir Kuş Uçtu" (Птицата излетя от гнездото)   


*********Интересни факти************

На 10 май 2010г. на Тюлай Гюнал се падна честта да открие 17-я Международен театрален фестивал в Истанбул с театралната постановка "Hekate`nin sarkisi" по стихове на Уилям Шекспир.

*******************************************************************************
На 25.02.2010г. Тюлай Гюнал печели с убедителен резултат приза "Театрална актриса на 2010г."

Каласацията:

TÜLAY GÜNAL 34,76%
DEMET AKBAĞ 21,89%
ASUMAN DABAK 12,88%
OYA BAŞAR 8,15%
ZUHAL TOPAL 7,30%
DERYA ALABORA 5,15%
YASEMİN YALÇIN  5,15%
MELEK BAYKAL 4,72%

*****************************************************************************
Много често като визия Тулай Гюнал е сравнявана с Деми Мур.



********************************************************************************
Тулай Гюнал за Сухейля от "Гордата Аси":
---> "за всяка серия ме гримираха повече от 3ч, за да ме състарят. Все пак играех леля на героя на MURAT YILDIRIM."
---> Актрисата е невороятна със своите гласови данни, песните  й от"Гордата Аси" станаха хитове.Въпреки ,че тя е влюбена в театъра и желае да пее на театралната сцена ,всички фенове се молят, скоро да я гледат в игрален филм или сериал .

Тюлай Гюнал подкрепя ученици занимаващи се с поезия. Eдно от хобитата на актрисата освен музиката и пеенето, е писането на любовна лирика. Доказателство за това са текстовете на песните от филма "Страдащ от любов", текста на оригиналната песен от" Аси" в изпълнение на Ейлем Акташ, и някой текстове от албума "Севда" на Атакан.
На снимката Тюлай Гюнал участва в награждаването на класовете.


****************************************************************************

Тюлай Гюнал не е мъжена и не обича да говори за личния си живот. "Това са сложни отношения, които не желая да коментирам."
****************************************************************************

Тюлай Гюнал - нейните роли и партньори:

със Селма Ергеч  в "Sis ve Gece" (Мъгла и нощ)


пак във "Sis ve Gece"



с Четин Текиндор в спектакъла „Песента на Рита” 
 


с Четин Текиндор в "Гордата Аси" 
 

леля Сухейля е събрала децата на вечеря:


Тюлай Гюнал в театъра:

 



# 88
  • Мнения: 10 240
Мишенце, страхотна информация! Много изчерпателна!
Тюлай е изключителна актриса!
Много съм доволна , че в Турция поставят пиеси от български автори и че ролите се изпълняват от такива талантливи актьори!


# 89
  • Мнения: 273


Пуснах ви някоя снимчица, за да не помислите, че ме няма Joy

Кате, така е наистина, когато отворя темата и видая че, няма снимки и си казвам Катето я няма, че не аз или другите не можем да пускаме снимки, но съм свикнала да го правиш ти  Hug

 Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт