Есен настана, навън вали, а ЯНУАРЧЕто вкъщи прави бели - тема 12

  • 24 800
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 229
Зорничка, честита годишнина!!! Много любов и щастие!!!

Уф, аз да се оплача, Явор е болен и за капак моята майка се събудила крива сутринта, та реши на мен да си го изкара като ми каза, че не съм ги била гледала качествено децата....... Обръщала съм повече внимание на други неща, демек на "любимия" й зет......... Накъде повече да ги гледам не знам и какво да правя, че Явор е пипнал вирус  ooooh! Така ме натовари понеделнишки........ Луда работа...........

# 31
  • Мнения: 8 892

Хубава и спорна седмица от нас!
 Честито на всички, имали поводи за празник напоследък!
 На болните дребосъци - бързо оздравяване!

# 32
  • София
  • Мнения: 33
Здравейте Мами,

Днес сии маме месечинка - Даная става на 9 месеца! Ето почерпка от нас:



Поздрави за месечинката и на Вироглавка   bouquet ooooh! И на другите наборчета! Да са ни живи и здрави!

...П.П. wicky , Кари вече има книжката с Любка и днес след обяд основно с това се занимава. И тя каза, че си народен будител Simple Smile . Нали сега са на такава вълна в детската градина за 01.11 Simple Smile

Хахаха - какво чудно определение Simple Smile Много ми хареса  Mr. Green

Честита нова тема!Като става въпрос за книгата за Любка, да попитам Уики тя ли е рисувала книжките за Торбалан и Баба Яга със стикерите, супер са.Аз лепя тази за Баба Яга за Стефа, ама пустото диване я докопа и цялата я оплюнчи, сега съм я скрила, докато порасне и ще я четем.
Успешна седмица на всички!

Дам Simple Smile Но, само типажите от опаковките съм ги рисувала само аз (докато бях бременна), сега книжката я рисувахме заедно с моя близка приятелка, която ги оцвети (мой е само контура), а цвета прави до голяма степен картинката, та заслугата е и нейна - казва се Кристина (казвам го, защото често хората си мислят, че само аз съм правила книжката, а е добре да се знае... а пък неможех сама да я направя поради явните причини, че няма... кога Simple Smile)

Иве - как да забравя аз първата си фенка на книжката! Да я нацелуваш от мен (и Любка)!  (в момента и Даная се опитва да й напише поздрав на Верето, та едвам успявам да пиша Laughing)

dandarelia - аз се разболях и почна с зачервено гърло. Почнах луда офанзива с осцилококциум, витамиж Ц, гаргара със сода (прави се не само, когато има налепи, но и когато има кашлица и хрема, защото така се спира инфекцията да слезе по-надолу!). Също много чай от мащерка, маточина, жълт кантарион, риган и мента. И Бъз! Мед и лимон. Сутрин взимам по 3 капуслки зелена енергия на акуасорс и...за два дни гърлото ми мина! Сега имам остатъчна кашлица, но аз си направих хронична кашлица скоро след като родих и не мога лесно да се отърва от нея...
След два дни обаче ме почна носа и него оправих за 2-3 дни по същия начин, само че и със Стеримор, който пръскам и смених осцилококциума с клеева тинктура. Успех с оздравяването!

Zornichka - много красива булка си!

Дани_77 - щом успяваш покрай три деца да обръщаш внимание и на мъжа си - значи евала! И не се куси, моята майка вече цяла седмица не се обажда, защото е сърдита (а всъщност аз съм сърдитата, но на нея й е по-удобно тя да ми се сърди винаги...)

# 33
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Dobry den, привет банда.



Майче честито на Дани, прекрасена тортичка си ни предложила.
 Синупрета е лекарство на билкова основа, от бъз, киселец и иглика като силно разводнява секретите от носа от гърлото и улеснява втечняването на секретите... има го в таблетки, но там е с цяла гама помощни вещества, затова предпочитам тинктурата, тя е извлек от билките.
Обикновено при първите признаци на настинка го давам на Верето, пие се след 1г обаче, и доста ефикасно защото до сега детенцето не кашляло, може да се пие от кърмачки.

Болните кърмачки, зобайте джинджифил с лимон и мед.  Crazy

 Zornichka, просто възхитителна дама в бяло, но ти принципно си много чаровна та... какво да говорим когато си била като принцеса. Hug Hug

Дани по повод майките, понякога супер се радвам, че основно свекърва ми е на 1300км, и с майка имам моменти на  търкания, приемно последния беше като разбра, че чакаме Дарина, три месеца ми беше сърдита... Та, се чудя що толкова обичат да се сърдят...явно нещо пак не им отговаряме нa критериите.
Бързо оздравяване на Явор.  Heart Eyes


gitadam, мила не знам как го правиш,  но обикновено винаги ме разсмиваш с постовете си.  Hug А днес за малко от хилеж да събудя дребното.


Прекрасна седмица и благодаря за темичката.  bouquet

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 11:20 от ivalex

# 34
  • Ловеч
  • Мнения: 54
wicky честита ти месечинка.Даная да расте здраво ,умно и красиво дете.

Честито на всички с поводи да празнуват тези дни  bouquet

Времето нявън не става много за разходки и темичката е живнала,а аз се връщам да доизчета старата,че за два дни сте изписали много.
Ние утре сме на консултация,ще видим колко е пораснал Мони и ако има хепатитната ваксина пак ще ни боцкат.

Засега спокоен ден на всички и малките много да ви слушкат.  love001

# 35
  • Мнения: 560
И аз тук.

# 36
  • Мнения: 97
Добро утро на мамите и на бебчовците.Първо да честитя на всички с повод.Да са ви живи и здрави бебчовците.С това лошо време, няма как да не хванат някой вирус, но да минават по-бързо.Аз трябва да излизам по работа за малко и чакам свекърва ми да дойде.Дано малкият да не се събуди, докато ме няма че реве на всички.А и за пръв път я викам.Горе-долу 2 нощи спим без да се събуждаме, но си мажем зъбките.Очевидно му олеква.Хайде приятен ден от нас, като се върна ще се включа по-подробно.Ама и времето е много сбъркано.Уф.

# 37
  • Мнения: 445
Добро утро!
Зорничка, честита годишнина! Много щастие и любов!
Честити месечинки на Даная и Анна!
Дани, не се ядосвай, ще й мине на майка ти. Много ясно, че не можем да опазим децата от вирусите, те са навсякъде. Дано бързо му мине на Явор.
Мами, предлагате ли нещо за вечеря на бебчетата? Стефани все по-рано се буди за сутрешното мляко. Снощи изпи 270мл АМ (240грама вода и 8 лъжици мляко), като беше и сукала преди това и рева за още, но ме беше страх да й дам. И сутринта се събуди в 5:30 гладна. Ние по принцип нямаме заместено хранене, не яде големи количества твърда храна и винаги си дояжда с шишето с млякото, но вечер до сега съм давала само мляко и то по 200грама.
Кога трябва да подаваме молби за детските? Доходите, предполагам ще ни ги изчислят от НОИ, като сме майчинство.

# 38
  • Мнения: 15
За моето гърло взех Тонзилотрен и клеева тинктура.
Добре че Wicky ми напомни за мащерката, започвам чайове и с нея. Дано си остана само с гърлото, че не искам и да мисля да прекъсвам кърменето заради нещо по-сериозно.
Wicky, аз като малка доста боледувах и помня едно много гадно нещо дето ме караше да правя баща ми - разтвор вода със сода и сол да смъркам от носа и да вадя от устата, още понмя гледката с голямата му шепа пълна с това нещо и главата ми над мивката Tired. Но беше много ефективно. Та явно затова се препоръчва и гъргара със сода.
Току-що хапнах първото хомеопатично хапче в живота си  cook почерпка и от мен Simple Smile
Хубав ден на всички Simple Smile

# 39
  • Мнения: 11 607
Пишете ме официално в лазарета...Цяла нощ не успях да спа качествено.....Гърло, очи, нос - отвсякъде тече нещо.......Започнах да сея вируси и сред домочадието, за сега само Лъчо удържа фронта, та да видим до кога......

Зорничка, честита годишнина.......Любов и разбирателство дълги години.....

Честито на всички, които днес навършват 9 месеца.......живи и здрави да бъдат......

Къде вали дъжд?....Тук времето е добро, но аз съм болна и ще сме си пак в къщи......

И аз съм в отбора, който се радва,че няма помощ......В началото ми бе много трудно, бях свикнала да имам помощ...Но влязох в релси и сега н емога да си представя живота с някой около мен......Свикнахме цялото семейство да сме си господари и да правим каквото си искаме, когато си искаме и където и да ходя - бързам да се прибера в къщи........Въпреки,че има моменти, в които искам да имам помощ...напр. като днес, когато съм болна.....Не бих отказала въобще още 2 ръце допълнително....

Бягам момичета! Хубава и спорна седмица, бъдете здрави!  bouquet

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 743

Къде вали дъжд?....Тук времето е добро, но аз съм болна и ще сме си пак в къщи......

В Стара Загора вали. Пък ти бързо се съвземай и оздравявай  Hug

# 41
  • Мнения: 19
Не ги обвинявам те направо са си виновни.Не може да я разиграват в 22 часа и да я тъпчат с с корички от 2 филии хляб(то тя обича ама и стана тежко според мен).Отменят ме съвсем за малко и то отскоро-като бях родилка и първите месеци никой не се сети да дойде да помогне,а са на долния етаж.Хриси се взема като дойде свекървата да си пусне пералнята.Е гледала я е няколко пъти по 1 час(ама не мисля,че това е много).Тя е безработна и по цял ден е вкъщи.

# 42
  • Мнения: 453
Dandarelia, само да кажа, че аз смуках прополки, помогнаха ми, ОК са при кърмене, обаче много ми намаля кърмата от тях, просто за инфо  Peace Иначе аз се оправям с инхалации с лайка и гаргари с морска сол  Hug
Зорничка, честита годишнина - бъдете много щастливи мнооого мнооого дълги години   bouquet
Дани, ти ме срази, как може майка ти да ти говори такива неща  #Cussing out Леле, някой път като чета и си мисля каква късметлийка съм със страхотни родители, винаги за всичко са ме подкрепяли, аз им казвам притесненията си, че може би не си гледам добре детето, те ми казват, че съм луда да си мисля такива неща и че съм най-добрата майка на света. Жал ми стана, че така ти е вгорчила деня майка ти, не е редно никак  Sad
Уики, Вироглавка, да са ви живи и здрави! Колкото месеца в коремчето, толкова и извън него, а? Simple Smile)))))   bouquet
Сиси, аз от време на време започнах да давам и твърда храна на Камен за вечеря - тоест ако следобедната заксуска си я изяде към 4-4.30 - тогава към 7-7.30 давам малко бурканче пюре - някакви зеленчуци с месо, после поиграва малко, къпем се и към 8 или малко след 8 го кърмя (ама пак се буди нощем да яде диването  Crazy). Ако обаче е ял следобедна закуска след 5 - тогава само кърмя за вечеря. Не знам дали съм права  Hug
Исках да ви питам нещо - от време на време оставяме Камен при бабите му от обяд до вечерта събота или неделя - всичко хубаво, ама тогава нали е следобедният сън и се оказва, че той може да заспи или с кърмене, или в неговото си легло в неговата си къща или в количката. В резултат на което за бабите остава само вариант количка и го разхождат по градинките. Но, едно на ръка, че сега идва по-лошо време, и второ, че така спи не повече от 40 мин Sad Та не знам как се справяте с този проблем - моля, дайте съвети  Hug Едната баба му е сложила дървено легълце с решетки, опитах се един ден да го накърмя и да го сложа там да спи - чувам от стаята як рев, влизам - той се обърнал по корем, завъртял се на 90 градуса, промушил си двата крака през различни решетки и не знае как да ги измъкне, абе ужас - а в неговото си легло изобщо не се върти - това просто не го беше възприел като легло изобщо  ooooh! Втори опит не съм и правила да го сложа там.

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз съм на мнение, че е по-добре сами да си гледаме децата, за да няма после кой да обвиняваме за гледането и възпитанието им  Wink Понякога и бабите са "неуправляеми", говориш, говориш...но те си знаят тяхната.

edna ot nas, ще свикне Камен, нова обстановка е за него още. И моята дъщеря така не искаше да заспива в кошарата при майка, но я приспивах на ръце и после я слагах там. Лека-полека свикна.

Днес пак съм на кулинарна вълна, напоследък в лошото време май това го приемам като забавление.   chef

# 44
  • Мнения: 14
Благодаря на който е правил темичката smile3525. Гледам върнали сме се към лексиконския тип заглавия Mr. Green Но... есен щом е вънка ще го преживея! smile3502

Честито на тези с поводи.

Общи условия

Активация на акаунт