Есен настана, навън вали, а ЯНУАРЧЕто вкъщи прави бели - тема 12

  • 24 857
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15
За заглавието - все ми е едно. "Януари 2010" се намира по-лесно.
Но пък засуканите са интересни и може да те накрат да се усмихнеш като ги четеш за първи път - особено за такива като мен дето влизат рядко  Simple Smile
За яденето на парченца - Спас си гризе неща от сума време - но гледам да са по-мекички- домат, банан, кайсии и праскови лятото му давах.
Храната от детската кухня като я взема му я давам без пасиране. Моята супа само я намачквам леко с вилица, за да няма много големи парчета картофи и броколи. Той си дъвче.
Но дам ли му обикновена бисквита...... тъпче здраво в устата, за секунди половината изчезва, и изобщо не се сеща ни да дъвче ни да гълта.
На 2 пъти така, втория даже се задави, та вече не му давам.
Едни познати преди 2-3 дни му купили солети. Първата я гледаше в ръката и се чудеше какво да я прави. Втората обаче пак за секунди беше сгризкана м/у горните и долни 4 зъба и си я изяде/само парченцето в ръчичката остава/. Оттогава можем съвсем умело да ядем солети.

# 61
  • Мнения: 107
Wiki, гооолямо мерси за честитката!!!   bouquet   bouquet

9 месеца си е серизна възраст за една млада дама, мнооого щастие желаем с Анна на Даная!

Благодаря на всички момичета за поздравите към Анна-Беборана. Ето една виртуална почерпчица от мен с домашни таханки с мед и орехи  Laughing:



Първа страничка е обновена - много весели картинки!!! Хареса ми! За заглавието - нямам мнение, но е истина, че преди темата се намираше по-лесно  Mr. Green...
Анна, по случай месечинката, пропълзя и то назад...  Laughing Иначе чакаме гости за празника, имаме и мини тортичка, но баткото ни няма да го има - замина на "Зелено" училище.
За статистиката - Анниният термин беше на 10.02.2010.

# 62
  • Мнения: 0
Запис в новата тема!!!Честито на всички,които празнуват и ние станахме на 9 месеца на 14ти.И ние сме си още с 4 зъба,но нещо си променя режима,започна да му се доспива в 5 следобед,дремва и после буден до 11.Но пък след това спи цяла нощ.Май не го предпочитам,че не мога да свърша ниииищо.Много тъжно,че майките на някои момичета се сърдят за каквото и да е било.Моята винаги казва каквото мислиш че е добре за теб,приемам го! И пу-пу за 32 години още и дума накриво не сме си казали(виж баща ми е друга работа Laughing)Гледам,че бяхте писали за памперсите,поне в България има видове,а тук има само Памперс и Хъгис и да искаш да избираш нямаааа.Така е и с пюретата,2-3 вида.А пък козметика има само на Джонсън и Джонсън.И там някакви измислени марки на самите магазини.Ей това е нямане,направо ви завиждам за избора аз чакам само някой да тръгне насам,за да ми донесе я олио,я крем за дупе Joy.Ох,добре,че Криси се заиграва на пода,че да напиша и аз нещо...Засега това е

# 63
  • Мнения: X
И аз да се запиша да ви чета, че много ви изпунах  Blush
Така ми се иска вече да прохожда и да проговаря моето дете  Laughing

# 64
  • Мнения: 107
Ооооо, Герганче, диетка а?  Flutter

# 65
  • Мнения: 97
И аз да се запиша Peace

# 66
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен в новата тема!
Заглавието е добро,весело и наистина като го прочетох за първи път се усмихнах!
За храната-аз отдавна(Крис беше на 6 месеца) не пасирам.Сама му приготвям храната и всичко режа на дребни парченца и досега не сме имали проблеми-не се задавя,не повръща и т.н.
За помоща от близки-НЯМА!Веднага след като ни изписаха от родилното с Криско си останахме сам самички-нашето тате работи от 11ч. до 24 ч. и трябваше сама да го изкпя за пръв път под чешмата,че не му беше паднало пъпчето и сме така до ден днешен.Но признавам че първите 2 седмици ми беше ужасно трудно-бях изпаднала в депресия,ревях всяка сутрин,не се храних;бебчо и той само плачеше че беше с ужасни колики,не спеше,беше сигурно 20 часа в денонощието на гърдата,при всяко кърмене изпитвах ужасна болка от разранените зърна,а бабите само се обаждаха да питат как сме и аз като се оплача нещо отговорът беше"Ми така е,майка лесно не се става"При което #2gunfireАма се справих и продължавам да се справям,въпреки че за тези 9 месеца съм ходила на фризьор 1 път(подарък за рожденният ми ден),спала съм непробудно може би 2 вечери и съм излизла сама 1 път за 2 часа(до гинекологожката след раждането).И сега резултатът е,че той реве от бабите и дядовците си,а те ме обвиняват че аз така съм го научила и че било много лошо(странно как мога да науча 9 месецно бебе да реве като ги види Shocked)Ама да не си помислите че се оплаквам-НЕ„НЕ и НЕ!Поне сега знам във всеки един момент какво иска детето ми,или защо плаче,или дали е гладно и пр.
Оффф,сори за дългия пост!!!! Peace

# 67
  • Мнения: 19
На мен този тип заглавия по ми харесва,отколкото безличните номерации.

# 68
  • Мнения: 550
Здравейте  Simple Smile
Днес въпреки лошото време изкарахме с Ицо един прекрасен ден - мама изчисти набързо, посрещнахме гости и след това цял следобед кръстосвахме из един мол с приятна компания. Просто вкъщи не се издържа, имам чувството, че привечер мога да лудна.
Татоки, и моят мъж е нон стоп зает, работи в същия бранш като твоя, но се изисква всеки ден да е там  Tired Тук таме да измъкнем някой свободен следобед, а като е цяла вечер е цяло чудо  Sad Но въпреки това и аз реших сама да се оправям, вярно има си и добрите страни - познаваш си детето идеално, няма да се притесняваш  с какво може да и скимне на бабата да го захрани докато се обърнеш и т.н. Но все по-често и на мен ми се иска да има кой да ме отмени поне за час, два...уви няма, а дори и да дойде някоя баба, тя го гледа като полезно изкопаемо  ooooh! вярно, че последно бебе са виждали преди 25-30 години, но все пак ако има желание, човек може ...А как ми липсват вечерите с приятелки няма да ви казвам  Sad Просто от време на време имам нужда да се откъсна за малко от бебчо, но се постига изключително трудно с работата на половинката...
За заглавието - и аз предпочитам по - изчистения вариант  Peace
Честити месечинки на всички бебчета, родени на 18-ти   bouquet
Лека вечер!

# 69
  • Мнения: 229
Честита месечинка на Даная и Анна!!! Да растат здрави, весели и палави момиченца!!!

# 70
  • Мнения: 445

Една от нас и Стефани по това време яде следобедна закуска 16:30 -17. Аз й предложих тази вечер зеленчуково пюре,но тя беше ужасно крива целия следобед, едното горно зъбче още малко и ще пробие, но като че ли с всеки следващ зъб става по-зле и естествено не яде, за сметка на това през 2,5 часа изпи 2 шишета мляко по 200мл. Мисля пак да й предлагам твърда храна вечер, като избие зъбчето, не ми се вижда правилно да пие толкова мляко на куп, но сега няма как да я оставя гладна, че и без това последните месеци много малко наддава.
Олемале, на мен пък всички пенсионерки от блока ми правят забележки за кенгуруто, обясняват ми как не й е удобно, ще й се разчекнат крачетата, като заспи в него:"Виждаш ли, ако беше с количката сега щеше да си пиеш кафето, а не да бързаш да се прибираш" и т.н. А сега покрай зъбките, най-често така я укротявам и приспивам, направо мисля за по-голямо, че това омаля.
За заглавието - за мен няма значение, важно е вътре в темичката какво има.
За прощъпулника аз знам, че се търкаля питка върху постлана кърпа на земята, по която пък са наредени различни предмети, които символизират различни професии и каквото хване детето, такова ще стане като порасне. Ще потърся в гугъла за още, но на нас ни е още рано, Стефани от няма и десет дни обикаля кошарата държейки се, едва ли ще се отпусне скоро, а аз останах с впечатлението, че има вече проходили бебчета.

# 71
  • София
  • Мнения: 33
Много ви благодаря за поздравленитя, момичета  Hug

Вироглавке - мерси за специалните поздрави! Целувки на Анна! Чудесно изглеждат тези домашни таханки!!! Рецептата дали е тайна? Много хубав подарък си направила на Анна!

[...Уики, Вироглавка, да са ви живи и здрави! Колкото месеца в коремчето, толкова и извън него, а? Simple Smile)))))   bouquet
...

Нали? И аз това си мислех, някак ми е много специална именно 9-месечинката. Първо 9 месеца в коремчето, после 9 месеца на вън за адаптиране със света...

Мерси и за пожеланията за оздравяване - днес съм доста по-добре! Леле, ако бях като вчера - незнам как щях да се справя с Даная. Мамо Це - как успяваш? Аз отдавна не съм боледувала така, че и лошо чак да ми стане и ми прималяваше и главата ме болеше... ужас Simple Smile Обаче някак успях да си почина покрай това боледуване (и събота и неделя таткото изведе Даная на разходка и пазар, а аз успях да поработя и да поспя, и така съм се наспала, че още не ми се спи! Вчера се въртях в леглото и немога да заспя:))

Иве - мерси за лекарството! Пратих Тишо да ми купи и ще го пробвам сега! Много хубава украса! Това снимка от вас ли е? Или нова идея Wink , защото е по-лесна от предишната и много ми хареса сега за хелоуин!

Браво на всички мами, които се справят самички. Аз съм скарана с майка ми от 10-на дни и съм си сама с Даная, което не ми се беше случвало отдавна, защото майка ми само чака момент, за да дойде в къщи да помага... Е да, ама как ми помага - като се караме или ми се цупи - все се чувствам виновна и някак си ставам и по-лоша... и не се чувствам добре. А тя все е с едни много добри намерения и колкото и да й казвам, че не винаги това, което тя иска да направи за мен е най-доброто за мен - все не ме чува. Та такива са нашите терзания Simple Smile Направо ви се чудя като чета, как има баби дето не искат всеки ден да са с внучетата си?!? Нашите и двете баби са крайно обсебващи и ако може те да гледат Даная вместо мен ще е най-добре за тях! Едната е в Плевен и само ни кара да ходим всеки месец да се вижда с внучката си... а другата само чака да кажа, колко работа имам и веднага дотърчава да гледа Даная... е да, но от самото начало съм поставила условие, че това дете е мое и аз ще си го гледам! Сигурно ви звучи абсурдно, някой да предлага помощ, а аз да я отхвърлям, но повярвайте ми - от 10 дни се чувствам по-спокойна, Даная някак си си създаде по-здрав режим и си се гледаме чудесно двете. Нищо, че таткото се измори доста събото-неделно с Даная и ми каза, че незнае как се оправям с нея през седмицата  (защото Даная беше влязла във фаза "носи ме или поне си играй с мен" Laughing

tatoki - Даная пък реве на бабата от Плевен, защото баба й така я напада всеки път, че я стряска и неизменно се почва рев и истерии цял ден  Crazy Бабата ни казва - "Ето, като ме вижда рядко, как се плаши от мен!", а аз как да й кажа, че вижда доста чужди хора за пръв път (не рядко) и не им реве така... просто не навлизат така рязко в личното й пространство! Ако мислите, че преувеличавам, последния път като бяхме, така истеряса Даная, както от месеци не го беше правила и се стигна до там, че да вика "мама" и като отида при нея и ме хваща за ръката и не ме пуска, та дори ме дърпаше и продължаваше да вика! За мен беше шокиращо! Друг път не го е правила и все още не е повторила...

Олемале - какви са тези работи? Аз пък се изненадах, като прочетох как са се държали... отдавна не ми се беше случвало. Въобще - не ги слагай под общ знаменател! Надявам се да не са много такива хлапета и децата ни да учат с по-свястни деца...

Може би все пак е добре да си лягам, така че лека и спяща нощ от мен!  Hug

# 72
  • Мнения: 11 607
Рано-рано станах тази сутрин, не ми се лежи, не мога да спа, въобще ми е едно никакво....Не знам дали се чувствам по-добре, но все още дишам......Аз правя в момента домашната пилешка супа, правя си и втора порция чай от лайка, таткото прави сандичи на ученика, Сами спи все още......

За заглавието - ако искате един път дълго име, един път кратко име...Също като - роднина - милиционер, роднина - милиционер.......

Хубав ден, момичета!

# 73
  • Мнения: 3 675
Добро утро!Искам да попитам как се справяте при по-подвижните деца при смяна на памперс и преобличане.При мен тази дейност е равносилна на двучасов труд на полето, защото след смяната съм потна направо.Качва се на перваза и се изправя върху самия повивалник и няма слизане.Единственият възможен начин е аз да сменям, а някой друг да баламосва Стефа.Не помагат ни играчки, ни други предмети, които могат да й се видят интересни.

Освен това забелязвам, че през уикендите е направо озверепяла от глад и двата дни ми се буди да яде през нощта.Отдавам го на това, че е на пюрета и явно не я засищат.Когато яде храна от детската кухня, няма такъв проблем.Може би през уикендите трябва да й готвя нещичко в малки порции.



Моята хубостница обикаля из къщата по цял ден и се чуди какво да докопа, вчера ми разля кафето върху проходилката и съм бърсала под, проходилката и нея съм я сменяла основно.Не знам дали сте чували за бебе, което да яде лимон, е, има и се чудя как не й киселее толкова. Лек ден на всички

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 07:47 от gitadam

# 74
  • Мнения: 445
Добро утро!
ЧРД на Валкирия! Да си здрава и много щастлива!
Мамо Це, благодаря за кафенцето и закуската!.Днес мъжа ми си е в къщи, че ги изгониха отпуска и рано-рано ми направи кафе. Друго си е да те поглезят. Бързо да оздравяваш. Уики, ти също.
Гита, много образно описание на смяната на памперса, значи и по-лошо ме чака Sad Сега го правя по 15 минути, задължително трябва да има нещо в ръцете, върти се, преобръща се, лази по спалнята, но все пак тя още не е чак толкова подвижна. Между другото мен вече ме е страх да ползвам повивалника, племенницата ми точно на тази възраст пада от него, разпъвам едно протекторче за матрак на спалнята и така се оправяме.
Нощес се показа едното ръбче на зъбчето. Горката цяла нощ проплакваше на сън и към 3 будува повече от час. Май растат няколко едновременно. Бяхме я взели на спалнята и я гушках като се размърда, та успяхме и да поспим.
Хубав ден и дано не е много дъждовен!

Общи условия

Активация на акаунт