ПЪРВИ клас - епизод 14

  • 23 118
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14 133
Пак интересни теми за разговор са предизвикали връстниците.  Hug
Аз засега само обяснявах на Сашо откъде се раждат бебета, защото това го вълнуваше преди няколко дни.  Wink
Големи изцепки правят някои учители, ужас .  #Crazy И как да им пазиш авторитета на такива хора.  Rolling Eyes

# 76
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
... че това е за когато хората вече не са деца.

Това първо.
Второ: Не всяко гушкане е секс.
Трето: Не всеки секс води до бебе.

Това са основните неща, с които Васи е запозната.

# 77
  • Русе
  • Мнения: 11 926
 Де Ваня, а ако те попита, кое гушкане е секс  Simple Smile Аз затова си трая да диференцирам.

# 78
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами това, което се случва пред тях, определено не е Laughing
И аз не съм се впускала в детайлни обяснения. Гледах да съм максимално ясна, на достъпен за тях език. Но и да не остават съмнения, че крия нещо, че сексът е срамен или други такива. Резултатът е, че те не употребяват вулгаризми, не хихикат, когато чуят думата "секс", възприемат целувките и любовните сцени по филмите без излишен драматизъм или любопитство и им е ясно, че сексът е нещо нормално, което се случва с възрастните. Насаме, обаче.

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 14:10 от Де Ваня

# 79
  • Мнения: 14 133
Де Ваня, а ако те попита, кое гушкане е секс  Simple Smile Аз затова си трая да диференцирам.
hahaha Тогава ще му мисли какво да й обяснява.  Joy

# 80
  • Мнения: 775
Ааа това всичкото съм го обяснила. И че е нещо интимно и когато двамата са насаме. В книжката се започва с анатомията на момичетата и момчетата, пък после се стига до онзи въпрос  Simple Smile
Уж вдява, пък изцепки.

# 81
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Е, anssi, то възрастните току се изцепят на тази тема, ти за детето се чудиш. Я погледни форума в петък Joy

# 82
  • Мнения: 2 125
Дам, нашият любопитко също ме разпитва. Обяснила съм в общи линии нещата и той остава доволен, не толкова от казаното (смисъла), колкото от факта, че съм дала обяснение. Снощи пак попадна на реклама за дамски превръзки и за пореден път се изцепи: "Ей това нещо не разбрах за какво се използва!"  Crazy Казах, че е за жени и като порасне ще получи просветление по въпроса. Попита ме дали се слага на краката, а аз отговорих утвърдително. Толкоз. Беше доволен, ама знам, че нещо го човърка за тия пусти д. превръзки  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 775
Ох, по тази тема най-случайно в рейса казах, че ме наболява корем и нашият на всеослушание "сигурно е моментът за онова яйчице, бе мамооо" Мда.

# 84
  • Мнения: 1 507
Да се оплача - пет дни на антибиотик, ужасно зачервено гърло и никакво желание да хапне.
Не е яла от вчера по някое време. Едва стигнахме до лекарката и се върнахме от там, толкова е бледа и отпаднала.

За секса и разговорите, свързани с него и аз бях в чуденка. От една страна, понеже Таня не ме пита нищо и изобщо не се вълнува, та не знаех дали да не я просветя преди първи клас и митовете и легендите, които децата разпространяват помежду си. От друга, не ми се ще да започвам разговор, който явно в момента й е твърде далечен. Иначе и книга имаме вкъщи "Как съм се родил?", ще отлежи още малко, докато настъпи моментът Thinking

# 85
  • Русе
  • Мнения: 11 926
  Леле Лято. Как може 5 дена и такъв резултат. Един единствен път съм давал на Светослав някакъв както казаха супер лек антибиотик  Twisted Evil
Правиха ли антибиограма, за да определят точната бактерия за да изберат антибиотика.

# 86
  • Мнения: 1 187
Лято много съжалявам, че пак е болничка принцесата ти. Последния път като се бях включила в темата, тя тъкмо оздравяваше...  Confused Явно много й е отслабнал имунитета. Дано пребори бързо болестта и да не се налага да пие много химии, че те колкото помагат, толкова и вредят - особено когато са изписани неправилно, както явно е във вашия случай.

Много интересни коментари по темата сте написали. Определено ще се възползвам от тях. Ще ми се да й обясня нещата ясно, за да не я е срам че не знае, а което й е любопитно да пита.  Wink

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 14:56 от klamerche

# 87
  • Мнения: 3 479
За секс не се е сещал да пита, но напоследък с мъжа ми забелязахме, че като дават целувки по ТВ и той се крие и хихика. Мъжът ми му обясни, че това са нормални неща и лека полека ще научи всичко за отношенията между мъжете и жените. Младежът обаче не продължи разговора и ние го оставихме за друг момент, когато му се говори.

В нашето училище поне засега нямаме проблеми с насилието. Училището е малко, първи клас са на първият етаж, а охраната е една много приятна жена и винаги ги държи под око. Според моите наблюдения и децата засега се очертават като неагресивни, което много ме радва. Ако някой вземе да се бие като нищо Матей ще откаже да ходи на училище. Той е много плашлив и се страхува от агресия, дори вербална. Вчера най-добрият му приятел в училище му казал глупак и той много страда. Казах му да поговори с него, да не си развалят приятелството, а да се уважават.
Иначе освен гореописаната изцепка на госпожата другите ми забележки са пропуснатите часове по физическо за сметка на писане, а също така и че се е случвало Матей цял ден (и сутринта, и следобяд на занималнята) да изписва грешно (като посока на писане) някои елементи и въобще нито едната учителка не го е коригирала. Аз трябваше вечерта да му обяснявам защо не може да си пише както на него му харесва.
Мъжът ми каза, че съм много претенциозна и затова не съм говорила още с госпожата по повод заплахата. Давам й шанс. Ако няма други такива изказвания - добре, ако има обаче - няма да си мълча Crossing Arms

Бързо оздравяване на болничките деца!

# 88
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 248
Лято съчувствам ти от сърце !Георги  ми е страшно болнаво дете и знам какво е ! Бързо да се оправя детенцето ти!
Днес най-накрая госпожата забеляза потенциала на детето ми.Забеляза нещо друго в него , освен това ,че е бавен.Зарадва ме това.Каза ,че бил страшно кротко дете чак прекалено , което си е така! И най-важното е ,че ми каза явно му четете много научни книжки ,защото детето използва много сложни думи за възрастта си.
Той от страшно малък може би още от 1.5-2 год искаше да му купувам енциклопедии , а не детски книжки и да му ги чета.Слушаше ме в захлас и всичко помнеше .Беше като подвижна енциклопедия и се срамувам понякога ,че знае много повече неща от мен.
За секса ,скоро малкото което е на 4 год , каза че било правило секс в градинката с едно момиченце.На моя въпрос какво е това каза че било целувка.Обясних , че не е това и почна да разпитва.
Купих книжка за съзряването на момичета и момчета и започнах да им я чета.За сега са на фаза да назовават органите с правилните им имена.По нататък повече.

# 89
  • Мнения: 1 507
A m b e r, не са правили антибиограма. И сега, като го спомена, се почувствах страшно глупаво. Каза лекарката: "Даваме антибиотик" и аз веднага "Добре!", че детето заспиваше пред кабинета и нали... да минава по-бързо, да не се задълбочава.
А не биваше така Sad. Тя има и пеницилинова алегрия, та антибиограмата си е повече от добра идея. Ама хайде де, започнахме АБ вече.

klamerche, да миналият месец пак беше болна. Тогава влачи едни сополи и кашлица, без АБ мина.  Благодаря за пожеланията Peace

При всички положения, пак ме чакат телефонни разговори с учителката и осведомяване какво да пишем вкъщи. През уикенда, като се постабилизира, поне с материала да не изостава много и после да й дойде тежичко Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт