Улесни ли спортът раждането ви?

  • 6 239
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Аз тренирам бойни изкуства. Не можах да родя нормално, но се възстанових доста бързо. Коремът ми беше огромен, (макар и супер стегнат преди да забременея) и въпреки това не беше достатъчно голям, за да има в него място 4-килограмовото ми бебе да се завърти от седалищна в главична позиция. То беше и много дълго, 54см. В по-малък корем просто не го виждам как щеше да се справи.

# 16
  • Мнения: 9 438
Спортувах активно преди години.Първато раждане беше като песен,второто ужааасно болезнено.

# 17
  • Мнения: 1 436
Спортувах (любителски). По моему родих трудно - стигнах до пълно разкритие бързо и лесно, но накрая се наложи секцио  Tired. 20 дни след раждането си влизах в старите дрехи. Коремът ми беше малък, но аз съм висока, та имаше накъде да расте освен напред  Laughing, а и тя беше малко бебе (2860 г).

# 18
  • Мнения: 47
Спортувала съм и родих лесно и безболезнено            - 4 (22.2%)
Не съм спортувала, но родих лесно и безболезнено   - 4 (22.2%)
Спортувала съм, но родих трудно                           - 4 (22.2%)
Не съм спортувала, родих трудно    - 0 (0%)


Резултати след мен  Joy

Последните години спортувам поне 3 пъти седмично.До 4 месец ходих на йога и пилатес,но ми беше скучно и спрях,пък и видях ,че не пълнея и реших да си почивам ....

Родих изключително лесно,около трети месец почнах пак да ходя на фитнес и тае-бо.В момента не ми личи че съм раждала и изобщо че съм спирала да тренирам.Все пак нали мускулите имали памет...

# 19
  • Мнения: 56
Аз съм чела и чувала , че активно спортуващите раждат по-труднор но дали в действителност е така не знам.
Аз не съм спортувала и родих много лесно и почти безболезнено (естествено, без упойка, но не се разминах без окситоцин) Много бързо се и възстанових, но съм си по природа слаба. Моето лесно раждане лично аз отдавам на наследственост, майка ми и баба ми са раждали също лесно и малки бебета като мене.

# 20
  • Мнения: 55
Спортувам от години за поддържане на форма, не професионално и родих много лесно, незнам спорта ли е причината.

# 21
  • Мнения: 1 071
Ха, интересни резултати от гласовете до момента Simple Smile
Май както върви, ще се окаже, че е по-лесно да родиш, ако не си спортувал.
Или има значение и какъв спорт си тренирал.
bonbolinka, мен точно с обратното ме успокояват докторите Simple Smile
Но нека видим как ще се изменят резултатите от анкетата.
Благодаря, че гласувате!

# 22
  • Мнения: 1 897
Не съм спортувала, но и двата пъти родих бързо и леко.

# 23
  • Мнения: 2 447
Не съм спортувала,смятам че родих сравнително лесно...

# 24
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Минала съм през лека атлетика, плуване, акробатичен рок. Туй преид щерката. След това - пълен застой. И двете раждания ми бяха бързи и лесни.
Mr. Green и аз тренирах акробатичен рок обаче корема никога не ми е бил достатъчно стегнат.Може би има значение и спорта!

# 25
  • California
  • Мнения: 264
Започнах пилатес за бременни веднага след като забременях.
Особено наблягах на тези упражнения за гъвкавост на таза и кръста. Според мен помогнаха много за лекото ми раждане и възстановяване  Peace

# 26
  • Мнения: 127
Като малка тренирах акробатика, след това и тае-бо, станах и инструктор, активно съм спортувала цял живот. Раждането ми беше.........с една дума.......КОШМАР - 27 часа. Коремът ми обаче се прибра веднага  Peace

# 27
  • Мнения: 1 071
И сега какво ще се окаже - че активният спорт усложнява нещата.
Май ще взема да прочета малко повече по темата, та да видим какво ще излезе.

# 28
  • София
  • Мнения: 39 761
През 1вата си бременност лежах за задържане. Течеше ремонт в б-цата, патология, предродилно, и т.н. бяха на едно място.
Та ще ражда активна състезателка, баскетболистка. Не помня колко часа се мъчи на магарето, накрая й направиха секцио. Анестизиологът е казал, че мускулите на корема много трудно й се били отпуснали.

Според мен е до организъм.

# 29
  • Мнения: 1 071
Ан Мари, недей така, моля те, и аз съм баскетболистка, добре че вече бивша.
Ама коремче винаги съм имала, така че знам ли ooooh!
Живот и здраве, след 3 месеца и аз ще мога да гласувам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт