Детска стая

  • 6 035
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Мдам, при нас обаче важи максимата-и 100 стаи да имат на разположение-аз не мога да ги разделя.Правят-струват-пак в една ще се съберат.Сами.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 057
Моите младежи делят една стая. Ако имам възможност бих ги разделила в две самостоятелни. Баткото иска да е сам, но малкото не го оставя и за минута. Като залепен е за батко си.
Спят си в леглата, до към полунощ. После идват при нас на спалнята.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако имаш възможност - всяко дете в отделна стая.
Най-неприятният спомен от детството ми е, че трябваше да спя с брат ми в една стая.

# 18
  • Мнения: 1 569
До пубертета им е хубаво да са в една. После имат нужда от пространство.  Simple Smile

И аз мисля така, но може би ако имах възможност все пак бих пробвала и да ги разделя.  Thinking Ако ги отделите след известно време сами ще си покажат как се чувстват най-добре - заедно или отделно.

# 19
  • Мнения: 1 253
на мен ми беше много добре - 5 години разлика. Но аз съм по-малката, на нея сигурно и е било досадно.
Признавам си, че и аз си мечтаех за моя си стая тогава, но сега имам хубави спомени.
В момента сме доста близки, въпреки че пак се караме понякога Simple Smile

# 20
  • Мнения: 9 990
Ами моите са И отделени-т.е.-знаят какво е отделно да си.Имат тази възможност.Предлагана им е като вариант-стават нощем и се присламчват една към друга. Laughing

# 21
  • Мнения: 7 947
Как е по добре да растат две деца е еднакъв пол и разлика 4 години- в обща детска стая или всяко в своя ?
Според мен  общата стая сближава повече децата -така сме израснали със сестра ми, но разликата ни е по малка- 2,5г.и сме били на една вълна, а не зная как стоят нещата при по голямата разлика.
За мен е по-добре отделно, но не зная днес кой има възможност за това. При разлика повече от 5 години. Ако са породени - те са с еднакви потребности и интереси и е по-добре заедно.

# 22
  • Мнения: 989
Смятам, че до 13-14 годишна възраст не пречи да са в една стая. Но след това всякое едно от тях ще има нужда от самостоятелност и лично пространство.

# 23
  • Мнения: 7 947
Ние с брат ми с разлика 8 години - бяхме в една стая. Не е удобно. На 14 бях, когато се отделихме, но беше доста късно, като помня трепетите си - до към 10тата година е поносимо.

# 24
  • Мнения: 46 565
Щом имате възможност за 2 стаи, оставете децата да решат.
Ако е като при вас - бебе и голямо дете, по-добре отделни, а когато станат по-големи сами ще си кажат.

# 25
  • Мнения: 9 990
е, разнополови и с голяма разлика, предполагам е кофти, не знам.Моите са еднополови с точно питаната от авторката разлика.Много си зависи от самите деца.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 535
Ако имах възможност бих ги разделила - всеки да си има собствено пространство  Peace

# 27
  • Мнения: 1 569
Съгласна съм, че разнополови особено с голяма разлика е ковти и бих направила всичко възможно да си имат собствени стаи и пространство.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не е кофти. Аз и брат ми сме с 8 год разлика и до 20-та ми годишнина сме живели в една стая. Не ни е пречело никога. Според децата е. Много зависи те самите как се чувстват, колко се разбират, режимите им как са... съобрази се с тяхното желание, когато са достатъчно големи да го изразят.

# 29
  • Мнения: 7 947
Добре де, как сте се събличали, обличали, пудрили - един пред друг? Как сте си канили приятели? Вижда ми се абсурдно до 20 години  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт