Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 18

  • 66 042
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 121
Стискам палци!!! На едно бебенце в урината на 6 месеца са открити е.сoli 10 на втора- 10 на трета. Няма антибиограма. Майката дойде в нас да ме пита що е то. Аз и казах , че е замърсена урината. Вие какво мислите? Да не съм я излъгала.
И на мен на замърсена проба ми прилича. Те тези гадини май никога не са в такова малко количество. Има ли ги, множат се и стават много. Но ако аз съм на нейно място, за да съм спокойна, ще пусна още една стерилна, като внимавам да е чиста.

# 61
  • Мнения: 818
И според мен е замърсена пробата, но нека да пуснат още веднъж.

Ние минхаме на ТЕЛК комисия и ни дадоха 70%, въпреки че не е оперирана.
Моля, ако някой знае да ми каже каква е процедурата след изтичане на 14 дневения срок от издаване на решението и заверката му - нося го в социалната служба, но трябват ли и някакви други документи за там?

# 62
  • Мнения: 857
Уффф.
Искаше ми се да прочета повече теми, но съм толкова разтревожена, че за сега само се "записвам"  Confused ....

# 63
  • Мнения: 5 532
Стискам палци!!! На едно бебенце в урината на 6 месеца са открити е.сoli 10 на втора- 10 на трета. Няма антибиограма. Майката дойде в нас да ме пита що е то. Аз и казах , че е замърсена урината. Вие какво мислите? Да не съм я излъгала.
И аз съм за нова стерилна урина.
След изтичането на 14 дневният срок, се отива отново в централният ТЕЛК и се слага печат. От там при социалните с акта за раждане на детето, поне 2-3 пъти снимано ТЕЛК решението и акта също. Трябва да знаете и ЕГН на съпруга. От там ще ви дадат молби за попълване  - чл. 43, май вече е чл. 8, молба за двойни детски и молба за социална оценка. Ако се сетя още нещо ще напиша. Но това е в общи линии, а да и бележка от личният лекар за сложените ваксини, и за лекарствата които пие детето и не се поемат от касата или са частично поемани.

# 64
  • Мнения: 818
Благодаря, маричери Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 201
Нещо ви загубих, а то имало нова тема.


СтефиЗ, и моят син  е с ТЕЛК - 51%

Както ти е писала, МериЧери, след този срок всъщност ти издават и Експертното решение.
Трябва да отидеш и изобщо да не отлагаш до дирекция социални помощи, з-то вече не изплащат със задна дата.
Бъди подготвена, з-то там нищо не обясняват -
1.подаваш молба за интеграционна добавка ( тя е в размер 168лева) декларация по чл. 8д
2.молба за двойни детски , които са независимо от дохода ( 70лв)
за това ти трябват копия от ЕР на телка, копия от акта за раждане , айбан, лични карти и тн.
3. Молба за изплащане на еднократна помощ за живородено дете с увреждане.(100лева) Тя се изплаща до 2 годишна възраст, но мисля, че го промениха до 3 годишна възраст на детето.

След което трябва да отидеш в дирекциите социална закрила, които работят с хора с увреждания, и да подадеш молба за социална оценка, и още разни декларации, които там дават, и отпускат още средства за транспорт, информациия и тн, При нас това в 19лева общо, Там ти изплашат и ако занесеп фактура за лечение в санаториум.
За там ти трябва и удостоверение за адресна регистрация. (Безплатно вадят веднага, за деца с ТЕЛК)

Има една тема "за правата на децата ни"- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=465974.new;topicseen#new
там ще ти обяснят всичко, но имай предвид, че преди да се захванеш трябва да се информираш добре.


има още ред неща, които са като добавки, но питай, а то е винетки за коли, специални тарифни планове за телефони итн, данъчни облекчения и ред други неща, според закона за ИХУ,
за това не съм наясно.
също и преференции за прием в детска ясла, градина...

Успех!

Сподели как се развиват нещата?

А при вас основната диагноза каква е ? и има ли придружаваща? Интересно ми е да споделиш.
Поздрави

# 66
  • Мнения: 4 202
Запис и от мен.
Ние за сега изчакваме бебето да поотрасне, за да му направят по-специални изследвания. Хидронефрозата не е голяма. Даваме минимално количество Инфектотримет, за да пазим урината чиста.
На последния ехограф при Лилова, дребния събра болницата, страшен рев и то само от един ехограф, но той си е ревльо   Laughing
Обаче по-интересно стана, като ни пратиха да му вземат кръв   ooooh!

# 67
  • shumen
  • Мнения: 18 267
Момичета,днес ходих да си направя изследванията най-после.Този път всичко е наред и явно Фуролина си е свършил работата.Чак не мога да повярвам-урина всичко отрицателно и СУЕ 9/28 и всички кръвни показатели в норма.
До края на този месец трябва и в София да мина при д-р Чаначев,но незнам как ще стане да ме пуснат отпуска 1-2 дни.

# 68
  • Мнения: 818
Мале, при нас диагнозата е вродена хидронефроза 2-3 степен, т.е. легенчето е 17-18 мм. Бъбреците работят 60/40%, няма ВУР, не е правила инфекции до сега. Имаме направена венозна урография, 2 сцинтиграфии, на 2м. следим на ехограф, всеки месец пускам обикновена и стерилна урина, изследвали сме 2 пъти узрея и креатинин, това е.
Имахме направление и определена дата за хоспитализация и операция от д-р Момчилов на 5м., но след като видя първата сцинтиграфия каза че можем да изчакаме с операцията, като мисля че това им е повлияло на комисията от ТЕЛК, защото им бях направила една папка с копия на всички документи които имаме освен тези които те искаха в писмото си.
Аз да си призная, не се надявах на такъв висок процент, идеята ми беше да й дадат някакъв заради приема в детските градини, защото в нашия квартал е много трудно. Имаме само една ДГ, а тя не ходи на ясла, не мисля и да я пускам, така че и от там нямаме допълнителна точка, та това ми беше единствения мотив, да я приемат в ДГ с предимство Simple Smile
Мисля че и децата с ТЕЛК не плащат такса или плащат 1/2 в яслите и детските градини.

# 69
  • Мнения: 4 350
danaeka,чудесни резултати!  bouquet
 StefiZ,браво и на вас!  bouquet

# 70
  • софия
  • Мнения: 2 543
Мами, според мен имаме шансове за Телк. Липсва й половин бъбрек от ляво.  Епикризата от операцията ще ми стигне ли? Сцинтиграфия няма да правим, не е нужно според др.Момчилов. Бъбрека си работи, малък е , но помага все пак.  Дали 15-20 или 30% все тая, можеше да го няма, но го спасихме. Дали е задължително за комисията това изследване?Имаме и придружаваща диагноза астма, но нямаме хоспитализации.

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 15:19 от gabelas17

# 71
  • София
  • Мнения: 201
StefiZ,
aз помня вашия случай, още преди малката (Елена беше нали?) да се роди
Интересно ми беше за процента..


А иначе да,за детски градини и ясли имат преференции..
не е задължително да имат ТЕЛК, става и с ЛКК
и ние имахме този проблем с приема, въпреки ТЕЛКА,
от април месец досега се борихме , и го приеха чак на 1ви ноември.
поне на 5 места беше 1ва резерва. И до инспектората и общината отнесохме въпроса, голяма борба
както и да е,
за софия  е  трудно.
иначе се освобождава от такса за ясла/градина  изцяло с  над 50% на телка.

успех
пиши  в  онази тема, която ти дадох ако имаш допълнителни въпроси.
gabelas17, ти също,там знаят повече и се консултирай с педиатъра.

# 72
  • Мнения: 5 532
gabelas17   само диагнозата астма ви дава 50% ТЕЛК което е достатъчно да получаваш парите по чл8, и двойните детски. С изследванията и документите от операцията за бъбрека, предполагам че и % ще ви е доста по - виск. Така че подавай си докумнтите смело. Ние сме с ТЕЛК вече 5г, сега отново преосвидетелстваха децата. Те определено са по - добре и ни намалиха и на двамата %, сега и двамата са с по 50%, но това не променя нищо от парите които получаваме от ТЕЛКа(преди това Минко беше с 60%, а Мария с 66%). Аз не съм плащала нищо в детската градина. Така че ако още не си подала документи, събери си цялата документация и подавай.

# 73
  • Мнения: 818
Мале, да Елена се казва дъщеря ми. Аз направих доста консултации и  преди да се роди и след това. Сега последно се консултирах чрез една позната, която е лекар във Франция, та я помолих да пита колегите си уролози, като й описах всичко. И отново мнението им е да не се пипа детето, при положение че няма проблеми до момента. Не знам, за себе си съм убедена че правя най-доброто за нея, дано да е така и за напред Simple Smile Много е трудно да се взимат такива решения за някой друг, много ми беше тежко и само аз си знам колко безсънни нощи съм изкарала като след всяка консултация с месните светила уролози и нефролози заключението беше - незабавна операция, защото ще загуби бъбрека Sad
Може пак да стигнем до операция, но е съвсем различно да се оперира едно 2г. дете и едно 2м. бебе, още повече че и възможността за лапароскопска операция е напълно реална на 2г. вече.
Абе нека са ни здрави децата, а на нас душа да ни е яка, както се казва Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 6 746
Здравейте,
Чудя се как да формулирам въпроса, защото не зная дали действително има проблем при нас /особено на фона на някои от споделяните проблеми тук/ Embarassed, но все пак ще се радвам, ако някой изрази мнение.  bouquet
Дъщеря ми е на 3 г. и 8 м., преди няколко дни поради болка на няколко пъти в крачето я заведох в ортопедията в Горна баня, оттам пуснаха изследвания - ПКК, носен и гърлен секрет, рентген - всичко е нормално. Изразиха мнение, че твърдо проблема не е в костната система, и тяхната педиатърка предположи, че се касае за проблем в отделителната система. Пуснахме и урина, там всичко е в норма, единствено излизат Масово калциеви оксалати. Ден-два преди взимане на урината тя беше с вирус - повръщане и разстройство, затова педиатърката каза, че не е страшно - можело да е от обезводняването, и след 10 дни да пусна урина отново за сверка. Въпреки това ме изпраща при детски нефролог /препоръча Лилова или Буева/ поради факта, че все още дъщеря ми се изпуска през деня - преди да отиде до тоалетна, изпуска няколко капчици урина, после стиска още малко, и едва когато стане нетърпимо, отива да пишка. На 2 г. махнах дневния памперс и оттогава стои този проблем - повече от 1 г. Нощно време също е с памперс, но това не притеснява педиатърката, само дневното изпускане. Лично аз смятах, че проблема е по-скоро психологически заради мои напомняние към детето да отиде да се изпишка - нещо като обратна реакция, защото тя истерясва от моите напомняния, но според лекарката има физиологичен, а не психологически проблем. Ясно е, че ще отида и на ехографски преглед, но какво е вашето мнение, знак ли е такова изпускане за проблем с отделителната система? Какъв е вашият опит?

Общи условия

Активация на акаунт