Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 18

  • 66 030
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
# 706
  • София
  • Мнения: 6 744
песъчинки е това.храната,водата,..оказват влияние в/у образуването им.
да, и при нас винаги има масово калциеви оксалата. Не е страшно. Ако има нещо притеснително, на ехографа докторите щяха да видят пясък. При масово калциеви оксалат в урината на Мария, доктора каза че има песъчинки на ехографа с въображение, и да не се тревожа.
Благодаря за мненията! Чудех се обаче, този проблем дали е свързан със стенозата на уретрата, или си е съвсем отделен проблем - т.е. след като направим операцията, ще се променят ли резултатите в урината? newsm78
И друго - трябва ли да й променям хранителния режим - четох, че някои храни оказват влияние, тя например много обича боб и леща, също и спанак, трябва ли да ги спра? За млякото пък препоръките са съвсем противоречиви - на места пише, че трябва да се увеличи приема на мляко, на други - че е добре съвсем да се намали заради калция.

# 707
  • Мнения: 5 532
Олив, аз не съм променила нищо в храната на Мария. Живее като едно съвсм нормално дете, храни се нормално без лишения. Относно резултата след операцията - при моето дете имаше белтък и възпаление някъде 6м след операцията. Но не помня дали е имало калциеви оксалати - това беше точно в момента в който аз влезнах да раждам, и само се чух с мойта педиатърка по телефона. Доктора ни изпрати на консултация с доц. Лилова, но ние така и не стигнахме до нея. Със сигурност мога да ти кажа че нашата педиатърка препоръча да се намали приемът на прясно мляко.

# 708
  • софия
  • Мнения: 2 543
И при Габи винаги излизат това нещо . Докторите не му обръщат внимание.Никога не е имала проблеми с уретра и пикочен мехур. Но не ми е ясно , защо при хората с нормална пикочна система - не им излиза нищо. И деца и възрастни. А при нашите проблемни  деца го има. Колкото и да е безобидно. Защо го има?
Относно храната - нищо съществено не я спирам, само боклуците като чипсове и т.н я ограничавам. Но се стремя да поддържа нормално тегло. Тя от както почна първи клас се храни като ламя и се притеснявам да не надебелее.

# 709
  • София
  • Мнения: 6 744
На мен не ми изглежда безобидно непрекъснато да излиза, ще разговарям с д-р Момчилов за това другата седмица и ще пиша. Със сигурност ще й спра поне какаото в млякото и шоколада, тъкмо ще имам повод. Wink

# 710
  • Мнения: 3 181
На нас веднъж са ни излизали калциеви оксалати, малкият беше на 10 месеца, още не пиеше вода, само с кърма си наваксваше течностите. Педиатърът ми каза, че е от недостатъчното количество вода, тогава започнах упорито да го уча да пие вода, в следствие на което след 2 месеца се отби. Оксалати не са ни излизали от тогава.

# 711
  • Мнения: 2 891

Чудесно! Благодаря! На тази дипляна пише, че има и друга - Достъпно образование за децата с тежки бъбречни заболявания". Трябва и нея да докопаме.

В същност, тя е публикувана също.

# 712
  • Мнения: 5 532
Да аз и двете ги видях но в бързината само едната съм прибрала. Но я има и другата, има доста информация за това къде и как се минава на телк, какви помощи се полагат и т.н. Надявам се да е от ползва за всички които имат нужда. Hug

# 713
  • София
  • Мнения: 201
http://www.rdbz.org/
Тук е линка на Асоциацията на родители на деца с бъбречни заболявания.
В сайта има много полезни неща, освен дипляните. Аз незнаех за тази асоциация и много се радвам, че има такава, ако я познавате - сори за спама

# 714
  • София
  • Мнения: 1 724
Не ми се спори- това го твърди др. Анадолийска. Във всеки случай пиелонефрита не прави нищо хубаво на бъбреците, ако приемем,  че не винаги ги уврежда!!! Но ми звучи все едно, че поредната бронхопневмония не уврежда белия дроб, а яйчниците или сливиците Joy.

Не съм влизала от няколко седмици, Gabelast виждам, че по мнението на професора, което цитирах, се е развила дискусия.  И понеже това е моето дете, и понеже на мен никак не ми се търкаля от смях  по въпроса дали му се увреждат бъбреците или не, а това е нещо което чух с ушите си, ще взема да я заведа на преглед и при др Анадолийска.
Да са здрави децата ви! На всички!
Впрочем, Gabelst, ако решиш да ти дам повод за радост и по въпроса за бронхопнемониите- синът ми беше астматик, лежала съм поне пет пъти в Педиатрията, изпил е цялата световна медицина за този вид болест. Ако бях слушала лекарите от Педиатрията, сега щеше да е с помпа и постоянно на лекраства. Сега е здраво дете, благодарение на хомеопатията, на прекрасни лекари, които открих, след много съмнения и безсънни нощи дали не му вредя, като го лишавам от антихистаминовите препарати...Пътят към здравето е нещо, което един родител изминава за себе си и вместо детето си...Отговорността е огромна. Няма нужда от подигравки...Ако аз като родител греша, има с какво да изкупувам вината си, смехът ти е малко неуместен. Извинявай за тона, рядко съм била засягана по-дълбоко.

# 715
  • софия
  • Мнения: 2 543
Не ми се спори- това го твърди др. Анадолийска. Във всеки случай пиелонефрита не прави нищо хубаво на бъбреците, ако приемем,  че не винаги ги уврежда!!! Но ми звучи все едно, че поредната бронхопневмония не уврежда белия дроб, а яйчниците или сливиците Joy.

Не съм влизала от няколко седмици, Gabelast виждам, че по мнението на професора, което цитирах, се е развила дискусия.  И понеже това е моето дете, и понеже на мен никак не ми се търкаля от смях  по въпроса дали му се увреждат бъбреците или не, а това е нещо което чух с ушите си, ще взема да я заведа на преглед и при др Анадолийска.
Да са здрави децата ви! На всички!
Впрочем, Gabelst, ако решиш да ти дам повод за радост и по въпроса за бронхопнемониите- синът ми беше астматик, лежала съм поне пет пъти в Педиатрията, изпил е цялата световна медицина за този вид болест. Ако бях слушала лекарите от Педиатрията, сега щеше да е с помпа и постоянно на лекраства. Сега е здраво дете, благодарение на хомеопатията, на прекрасни лекари, които открих, след много съмнения и безсънни нощи дали не му вредя, като го лишавам от антихистаминовите препарати...Пътят към здравето е нещо, което един родител изминава за себе си и вместо детето си...Отговорността е огромна. Няма нужда от подигравки...Ако аз като родител греша, има с какво да изкупувам вината си, смехът ти е малко неуместен. Извинявай за тона, рядко съм била засягана по-дълбоко.
И моето е с астма и оперирани бъбреци . А смехът е , по въпроса на изказване, не твое ,а на доктор , професор или незнам какво си ,
че пиелонефрита не уврежда бъбреците.  #Crazy и тази иконка да сложа все тая. Не са иконките от значение , а това че майките сме до децата , когато страдат. А докторите ни помагат разбира се , но децата ни за тях са статистика. И също ако ми застане някой професор и ми твърди , че астмата не уврежда белия дроб при еди колко си процента деца, да му вярвам ли? Или , че се израства при n процента. Детето ми е мойте сто процента и хич не ме интересува статистиката. Аз правя всички възможно за детето си да му се намаля кортикостероидите, профилактичните антибиотици и антихистамините, не някой друг. Те ги предписват, ние ги мислим.

Последна редакция: пт, 11 мар 2011, 19:04 от gabelas17

# 716
  • Мнения: 595
здравейте мами,преди няколко странички бях писала за проблема на моето дете с хидронефроза вродена на левия бъбрек.Лежахме в болница имаше бактерии и сега в нас си пие инфектотримет и сега при първата стерилна урина която взехме и дадохме за проба нови бактерии    Klebsiella pneumoniae ss. pneumoniae    10 ^ 3 ,моля ако някой знае повече за тех да ми обясни или опасни ли са много,в понеделник сме при Лилова на преглед но дотогава ще  ми е притеснено много.Много благодаря предварително.

Нати, инфектотримет не знам как точно са ви го предписали, дали е било по антибиограма или по принцип. Но има един голям проблем при това лекарство и то е, че много лесно предизвиква резистентност. При моето дете само един курс на лечение от 10 дни с него и вече стана резистентна. Освен това от личен опит  - след курс с аугментин за ликвидиране на ешерихия коли, детето получи инфекция с клебсиела. Представете си в какъв потрес бях, когато разбрах, че често аугментина предизвиква разрастването на клебсиела. Затова от този момент нататък аугментин вече не давам.

Съветът ми е да видите по антибиограма дали бактерията ви е чувствителна на нитрофурантоин, т.нар. фуролин, ако да, то имате решение. Фуролинът действа само в пикочната система, т.е. не уврежда стомашната лигавица и не убива добрата микрофлора. Може да се пие достатъчно дълго време и се намира лесно, примерно в Гърция. И другото голямо предимство е, че до сега не съм чула някой да е станал резистентен на фуролин, моето дете също не е, въпреки прием от година и половина.

# 717
  • Мнения: 4 202
И другото голямо предимство е, че до сега не съм чула някой да е станал резистентен на фуролин, моето дете също не е, въпреки прием от година и половина.

Резистентност не знам, но дребният, въпреки че беше на Фуролин и беше чувствителен към него, направи пиелонефрит. Така и не разбрах защо се получи така  Tired

# 718
  • Мнения: 595
Съвсем възможно е, защото фуролина не действа на всички видове бактерии, които могат да провокират пиелонефрит. Той е доста специфично лекарство, особено срещу ешерихия коли. Иначе резистентността при дъщеря ми е доказана. След курса с триметоприм по антибиограма пак направи цистит, нова стерилна и нови ешерихия коли, този път резистентни на триметоприм.
Фуролинът го пи година и половина. От този момент 3 години не е имала бактерии и сега след катетризацията като направи възпаление, пуснах стерилната и все още бактерията си беше чувствителна на фуролин. Това е добре, защото фуролинът е  по-безвреден от антибиотик и не уврежда чревната флора. Това е едно от лекарствата, на който съм адски благодарна, че съществуват.

# 719
  • Мнения: 3 181
Не ми се спори- това го твърди др. Анадолийска. Във всеки случай пиелонефрита не прави нищо хубаво на бъбреците, ако приемем,  че не винаги ги уврежда!!! Но ми звучи все едно, че поредната бронхопневмония не уврежда белия дроб, а яйчниците или сливиците Joy.

Не съм влизала от няколко седмици, Gabelast виждам, че по мнението на професора, което цитирах, се е развила дискусия.  И понеже това е моето дете, и понеже на мен никак не ми се търкаля от смях  по въпроса дали му се увреждат бъбреците или не, а това е нещо което чух с ушите си, ще взема да я заведа на преглед и при др Анадолийска.
Да са здрави децата ви! На всички!
Впрочем, Gabelst, ако решиш да ти дам повод за радост и по въпроса за бронхопнемониите- синът ми беше астматик, лежала съм поне пет пъти в Педиатрията, изпил е цялата световна медицина за този вид болест. Ако бях слушала лекарите от Педиатрията, сега щеше да е с помпа и постоянно на лекраства. Сега е здраво дете, благодарение на хомеопатията, на прекрасни лекари, които открих, след много съмнения и безсънни нощи дали не му вредя, като го лишавам от антихистаминовите препарати...Пътят към здравето е нещо, което един родител изминава за себе си и вместо детето си...Отговорността е огромна. Няма нужда от подигравки...Ако аз като родител греша, има с какво да изкупувам вината си, смехът ти е малко неуместен. Извинявай за тона, рядко съм била засягана по-дълбоко.
И моето е с астма и оперирани бъбреци . А смехът е , по въпроса на изказване, не твое ,а на доктор , професор или незнам какво си ,
че пиелонефрита не уврежда бъбреците.  #Crazy и тази иконка да сложа все тая. Не са иконките от значение , а това че майките сме до децата , когато страдат. А докторите ни помагат разбира се , но децата ни за тях са статистика. И също ако ми застане някой професор и ми твърди , че астмата не уврежда белия дроб при еди колко си процента деца, да му вярвам ли? Или , че се израства при n процента. Детето ми е мойте сто процента и хич не ме интересува статистиката. Аз правя всички възможно за детето си да му се намаля кортикостероидите, профилактичните антибиотици и антихистамините, не някой друг. Те ги предписват, ние ги мислим.
Малко повече уважение към проф. Марберегер, за твоето дете може нищо да не е направил, но на моето(и  още няколко бгдеца) му спести няколко операции. Прави си каквото искаш с твоето дете, твое си е на 100%, но не се подигравай на хората, още повече на професор. Да не напомням, че професорът излезе прав за доста неща, за които бгспециалистите бяха на противоположно мнение. Аз лично съм сигурна, че и тези му думи не са миродавни, но...........всеки да си вярва на каквото иска и му изнася.

Общи условия

Активация на акаунт