Двоумя се за плуването в ДГ

  • 4 441
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
В началото като се класирахме за детската градина не знаех,че има басейн и като я записах бях приятно изненадана и тогава въобще и не се и  замислих дали детето ми да ходи на плуване.Мъжът ми е тренирал доста години плуване и аз много го харесвам този спорт.Да,ама не...Дъщеря ми почти не ходи на градина и все е болна.Та се обръщам за съвет към майките,чийто деца ходят на плуване да си кажат мнението дали това ще се отрази още по-зле на здравето или напротив ще е положително.Ходенето не го отхвърлям,защото тя като си боледува много ще си ги хваща вирусите и като стои в стаята,пък и г-жата и каза,че на басейна е доста топло.С топла връзка е басейна и стаята им.Та се чудя какво да правя ThinkingБаща и изцяло отхвърли ходенето,та да чуя и вашето мнение  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 715
Ние се отказахме да го записваме на плуване. Като гледам как ходи разпасан и никой не го поглежда, никак нямам доверие, че ще е сух след плуването. Предпочитам да съм спокойна, на плуване мисля да го запиша напролет някъде, където ще ходи с нас.

# 2
  • София
  • Мнения: 932
Ако в градината, в която е дъщеря ми  имаше плуване щях да я запиша на 100%.  "Плува" от двумесечно бебе, на 9 месеца преплува първите си 3-4 метра сама в басейн , като инструкторката и мъжа ми  си я подаваха под водата. Мога да кажа , че плуването я закали много, не че не боледува  сега в ДГ, но се разминаваме без АБ и бързо.
В частната градина, където работех доскоро(преди държавната) и дъщеря ми беше с мен, ходеше на плуване в басейна на "Спатрак', караха ги с бусче и ги връщаха - 2 пъти седмично , е не се разболя. А по думите ти , градината разполага с басейн и няма да се наложи дори пътуване, лично аз при тези условия бих записала детето си, просто плюсовете са много. Сега ни се налага да си я водим сами, когато имаме време след работа или почивните дни, което не винаги е възможно, а тя обожава да е във водата и самите упражнения.
Моя съвет е да пробвате, детето само ще си покаже, а и вие ще усетите.

П.П. Малко съм пристрастна , но аз съм ЗА плуването от малка възраст, сигурно защото съм се убедила в положителните страни , с моето дете.


# 3
  • София
  • Мнения: 1 735
То и аз съм много ЗА,даже се колебаех за по-далечна градина само заради басейна там.Не знаех,че и нашата ще има. LaughingСамо не очаквах толкова да боледува.Просто не си ги представях нещата така.Пък и позицията на баща и,който е прекарал години по басейните също ми е спирачка.Може би на пролет или ще съдя по другите деца в групата,че те имат само от миналата седмица.

# 4
  • Мнения: 503
Плуването ще укрепи здравето на детето (както и повечето други спортове). Особено щом има и топла връзка между басейна и стаята, не бих се двоумила, веднага бих записала детето. В ДГ ще си хваща редовните вируси и без басейна, но в басейна не само че е по-забавно и полезно, но и има вероятност да намали боледуванията.
За боледуването - нашият дребосък не ходи на басейн и пак си кара седмица градина/ седмица болен.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 318
ами аз го записах, тази седмица почват....ще видим как ще е...щом е с топла връзка....не се притеснявам...
пък ако видите, че нещата не са добре...винаги може да спрете детето за известно време...
то в началото, много деца си боледуват доста....един басейн повече или по-малко...голяма работа...даже както Виктори казва, може и да позакали детето...

# 6
  • Мнения: 2 868
Ще се закали и по-малко (или по-леко) ще боледува според мен, обаче бих се притеснявала дали ги наблюдават достатъчно стриктно, все пак са много деца, и не бих записала в ДГ.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 318
е те не ги топват всички на куп Wink
ще ги гледат колкото на вс други курсове по плуване....

# 8
  • Мнения: 2 868
Не съм наясно какво се случва нито в ДГ нито на курсове. Аз си представям - или да си водя детето да плуваме заедно или да седя до басейна и да наблюдавам.

# 9
  • Мнения: 7 163
В нашата градина също има плувен басейн.
Аз също се двоумя. Thinking
Като единствена причина за сега е това, че още не е свикнал напълно с детската градина и не знам как ще реагира когато го поведат към басейна.
Вероятно ще изчакам и по-нататък ще го запиша.
Малката ми дъщеря също посещаваше басейна към ДГ преди години и ходеше с желание, но в един момент загуби интерес и сама се отказа.

# 10
  • София
  • Мнения: 750
синът ми ходи на плуване от първа група, в момента е втора. Не е ходил на ясла, така че нямаше развит в детската имунитет. Първата година боледуваше рядко, в момента също.
Не мисля, че плуването е проблем , освен ако нямате проблем с ушите - тогава най-добре се посъветвайте с лекар.
Когато се чудехме миналата година, говорихме с госпожите и тяхното наблюдение беше, че децата, които ходят на плуване боледуват по-рядко, поне това са наблюдавали те.
В крайна сметка може да я пуснеш и ако започне по-често да боледува тогава просто я спрете, допълнителните занимания са месец за месец, така или иначе

# 11
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз записах синът ни на плуване в детската. От утра започват. Басейна е в градината, не се излиза навън. Уроците са винаги от 11 чсаса сутринта, за да си останат пак на топло в градината. Би трябвало да има един човек, който да помага при обличане / събличане. В групата имат сушоар, за да изсушат косите. Всъщност аз не се страхувам от това, че ще се разболее, а да не падне във водата и да се набълбука, защото групата е от 10-12 деца.

# 12
  • Мнения: 149
   Синът ми има вече 4 посещения по плуване. Малко е разочарован, защото все още не им разрешават да влизат в басейна - сядат на стълбите и шляпат във водата. Водата по наредба трябва да е 28 градуса, а по думите на детето е много топла и приятна. Топло и помещението, в което е басейна. Има парно в цялата детска градина.
   Лелката от групата ги придружава, има сешоари и ги сушат, преди да се върнат в групата. До групата се прибират по чехли и халат с качулка. После лелката им помага да смъкнат банския и да се облекат. За сега не е боледувал, времето ще покаже.
   Здраве и успех на всички дечица!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 211
Дъщеря ми ходи на плуване от миналата година, сиреч от първа група, като специално в нашата детска градина точно за първа група плуването започна от януари, за да са свикнали децата с обстановката все пак.
Гледам на това като на добра възможност за каляване.
За нищо на света не бих се отказала от тази възможност.
Дъщеря ми обожава водата.
Иначе поне миналата година нямаше разлика между честотата на боледуванията ѝ със и без плуване.

# 14
  • София
  • Мнения: 750
между другото за тези, които се притесняват, че децата могат да пострадат, заради водата. Не си представяйте пълен пък било то и детски басейн.
От сина ми зная, че в първа група им е бил някъде до коляно, сега е почти до кръста водата, възможно е и да е дори по малко.
При нас - съблекалнята е при басейна и там си стоят екипите им, там ги събличат, после обличат и сушат косите. Има си лелка, която помага да се обличат и им суши косите.

Общи условия

Активация на акаунт