Бухтички с чубрица на Звездев от тази сутрин - 9.11. КАК?

  • 2 473
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
Аз ги правих още вчера и наистина са много сполучливи. Тук в нашият китайски ресторант приготвят едни китайски пържени хлебчета с подправки и това е нещо подобно, но тестото е по-рядко.
Само да кажа, че на мен ми пое малко повече брашно Rolling Eyes, наложи се да досипя още 1/3 чаша брашно, защото стана много рядко. Понеже слушах с половин ухо, той спомена май нещо от сорта, че може да не се наложи третото яйце, то се слага по преценка, и аз понеже сложих и трите и ми стана по-редичко тестото. ако някой е слушал внимателно, моля нека каже има ли нещо такова  Crazy.
Иначе след вадене, задължително ги отцеждайте на слафетка, защото поемат мнооого олио.

п.п. Понеже за пръв път я чувам тази подправка - самардала - и съотвятно я нямам, пък и нямах време да обикалям да я търся, я пропуснах. Сигурно с нея е още по-екзотично.

# 16
....
( тя имаше и друго, по-известно име) и сминдух-а.
Но все си мисля, че може и без тях Wink
...
Сминдуха го имам (от Б-я Flutter Crazy Laughing), но и аз си мисля, че няма да е фатално без другото чудо. Ще се помъча да поровя из нета да видя що за трева е това Mr. Green
Мерси, Шани.  bouquet

# 17
Някаква сол заджуркана с нещо ще дойде newsm78
-Samardala Table Salty Mix

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Някаква сол заджуркана с нещо ще дойде newsm78
-Samardala Table Salty Mix

на прав път си.  Peace

Milena B. - аз работех в една фирма, занимаваща се с консумативи за месния бизнес и там съм виждала/продавали тази подправка като такава. А какво има вътре в опаковката не знам  Confused

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А някой ще ми каже ли какво е това самардала Embarassed
Honda, самардалата е една трева, която расте в диво състояние по Балкана, специално в Сливенския. Има много остър, силен и специфичен аромат, който не се харесва на всеки. Аз обаче много го обичам. Ползва се много за картофена салата или за поръсване на варени яйца. Самата и обработка е много интересна. Ако се набере и остави да съхне, изгнива. За това набраната билка се наситнява и смесва с много сол и така се оставя да изсъхне. След това се загрява във фурна и както е затоплена се счуква на прах. Влиза в състава на много смеси, известни на българския пазар като "шарена сол". До сега по пазарите не съм намирала натурална самардала. На мене ми я дават мои приятели.
И аз това знам за самардалата, само ще добавя, че много върви и на домати, сирене  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 974
Момичета,ще ви издам един трикатлък  Simple Smile за бухтички и други тестени, които се пържат се слага малко алкохол в тестото. Така бухтичките няма да поемат много мазнина. Аз слагам 1-2 ч.л ракия или водка, или нещо друго  стига да не е някакъв алкохол със силна миризма.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
А някой ще ми каже ли какво е това самардала Embarassed
Honda, самардалата е една трева, която расте в диво състояние по Балкана, специално в Сливенския. Има много остър, силен и специфичен аромат, който не се харесва на всеки. Аз обаче много го обичам. Ползва се много за картофена салата или за поръсване на варени яйца. Самата и обработка е много интересна. Ако се набере и остави да съхне, изгнива. За това набраната билка се наситнява и смесва с много сол и така се оставя да изсъхне. След това се загрява във фурна и както е затоплена се счуква на прах. Влиза в състава на много смеси, известни на българския пазар като "шарена сол". До сега по пазарите не съм намирала натурална самардала. На мене ми я дават мои приятели.
И аз това знам за самардалата, само ще добавя, че много върви и на домати, сирене  Wink

И с всякакво пилешко - печено или варено...

Да добавя, че се отглежда и култивирано, но наистина е позната в района между Ст.Загора и Ямбол.  Ако имате възможност, си я купувайте от тамошните пазари - цветът и трябва да е ярко зелен - това означава, че е прясна.

# 22
Май това ще трябва от Б-я все пак да си го поръчвам Grinning Wink
Миленич, благодяра ти и на тебе за подробното инфо, както и на всички, които се помъчихте да ми го обясните Embarassed  bouquet
Като споменахте шарена сол тя дали няма да е добър заместител на самардалата Thinking Grinning
Много обаче ме заинтригувахте и наистина ще се помъча да се сдобия Heart Eyes

# 23
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Старозагорските мами да ти пратят! Много готина подправка за всякакви манджи с пил, и също за картофи - по какъвто и начин да ги готвиш. Въпроса е да уцелиш като купуваш (аз си купувам от Женския пазар) да не е с много сол - щото е тъпо и безвкусно. Ако искаш в понеделник имам път натам - ще ти купя и изпратя, ако има

# 24
  • Мнения: 1 983
аз също ги направих вчера тези бухти и вече няма Embarassed, само да кажа, че без самардалата няма да станат същите, казвам, защото аз от малка ям самардала и наистина има невероятен вкус, но тази купешката не е толкова хубава, едно време си спомням прабаба ми как в едно хаванче я чукаше и слагаше разни други подправки Simple Smile

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Май това ще трябва от Б-я все пак да си го поръчвам Grinning Wink
Много обаче ме заинтригувахте и наистина ще се помъча да се сдобия Heart Eyes

Хонда, ако искаш да ти пратя. Няма проблем. Само дай адрес.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лалка, а на нас бедните, дето обитаваме софийско равно поле?  newsm78

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Лалка, а на нас бедните, дето обитаваме софийско равно поле?  newsm78


Само кажете.  Hug. Чакам ти адреса на лични.

# 28
  • Мнения: 1 983
самардала се продава по почти всички пазари (със сигурност знам, че има на Красно село, пазара Иван вазов и женския), за другите съм чувала, че има Embarassed

# 29
  • Мнения: 3 927
В случая сус самардалата се ограмотих от форума, благодарение на някои мами Simple Smile:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25662.0

Общи условия

Активация на акаунт