Шумен климатик на съседи

  • 27 549
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 979
Toчно това си помислих и аз .Тези уреди дефектират колкото и качествени да са, техника е, чупи се. Принципно е възможно да не е захванат добре и да се поклаща понякога. Стават и природни бетствия често в зависимост в кой район сте. Може някой да си го хареса за цел за отстрелване и други такива неща.

# 46
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
темата излезе извън релси и взе да има леко простоват израз.
Поспрете се...  Crossing Arms

# 47
  • Мнения: 2 978
Щом климатика се чува още от входната врата, значи е над допустимите норми.

Нашият е към 40 децибела (не помня точно) - но това е от вън, а вътре нищо не се чува.  (Води се супер тих модел, не се чува от съседите дори!!!)
Щом аз не го чувам Laughing, а ми е залепен на главата почти Rolling Eyes

Значи може да имате успех с викане на инспектори и измерването на шума.

# 48
  • Мнения: 146
Стария Български народ казва, че какво посееш, такова и ще пожънеш. От гледна точка на решавнането на проблеми от всякакъв характер е добре да се търси някакво цивилизовано решение в противен случай  всичко излиза като саморазправа и от потърпевша ще се окажеш на другия край

Не е хубаво само защото изпитваш трудности при разбирателството със своите съседи да търсиш начини, които едва ли биха имали някакъв дъргосрочен ефект. В края на краищата истинския проблем е че нямате добросъседски отношения, а не шума на самия климатик. Мисля, че е много по-добре да потърсиш някакво цивилизовано решение отколкото да правиш неща с неясен и съмнителен ефект в дългосрочен план, най-малкото защото трудностите в разбирането ви между вас ще се задълбочат и сега ако проблема е шума на климатик утре може да има някакъв друг проблем, който отново да е причина за дразги и недоволство между вас независимо от коя от страните.

# 49
  • Мнения: 2 978
Вижте какво намерих
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=3&t=27822

http://www.bez-6um.hit.bg/files/Nar_6_pokazateli.pdf

Факта е, че има постановление на РС Бургас да бъде премахнат климатик на съседи!
Значи има шанс!!!

# 50
  • Мнения: 146
Естествено, че има много законни възможности, но проблема е много по-сериозен отколкото изглежда на пръв поглед, защото самия шумен климатик е само върха на айсберга и преминаването към законовите възможности само ще задълбочи проблема. Лично аз бих потърсил някакакъв по-дипломатичен начин, най-малкото мога да изпия една ракия със съседа в петък и между другото да вмъкна, че ми пречи шума от неговия климатик - де да знаеш и той е човек може пък да разбере, че не е добре това което прави.

Най-важното е да се разбират хората, иначе хукнат ли по съдилища и тем подобни няма нищо хубаво в тези междусъседски вражди и борби.

# 51
  • Мнения: 2 978
Аз също съм за добрите отношения, но не винаги се получава, за съжаление.
Просто всички вече са станали такива егоисти, че щом на тях нещо не им пречи, не си правят труда да погледнат в страни.

Ето, в блока в който сме сега, още когато са го правили са съобразили, че климатиците трябва да са на място, на което не пречат на никого. Изкарани са изводите на терасите. На съседите няма как да се закачи на стената. Но....това са толкова редки случаи, че просто не се забелязват.

# 52
  • Мнения: 2 064
, че не е добре това което прави.
Какво прави съседа, че не е добро? Той може нищо да не е направил. Дал си е парите за климатик, като го купува няма как да го пусне и да види шумен ли е или не. Много често и фирмите, монтиращи климатици казват - тук може да е климатика, ама там не.
Да ви кажа за тия параметри за шум аз изобщо не им вярвам. Всеки ден, като разхождам кучето, минавам покрай една кооперация, на чийто първи етаж имамонтирани два климатика - един Хайер и едно Фуджицу. Външното тяло на Фуджицуто е много по-шумно. Хайера почти не се чува.

# 53
  • Мнения: 146
Да знам, че сегашните строители, които строят апартаменти мислят за по-добро качество и са изградили цялата инфраструктора, включително и за всички климатици в целия блок. Знам го това защото ходя по огледи на разни апартаменти, но за съжаление техните усилия ще се оценят едва когато хората обитавищи тези апартаменти осъзнаят, колко добре е измислено всичко.

Новото винаги е по-добре, не само защото дори е помислено къде ще се поставят климатици, ами защото още в проекта е заложено да има по-хубава дограма и топлоизолация, но реалния ефект сигурно ще се прояви през следващите няколко години - нали се сещаш, че едва ли някой ще си смени своя апаратмент, само защото има шумен климатик наблизо- както е видно по-скоро ще използва тапи за уши.

Младите хора обаче няма да си позволят лукса да живеят в такива условия и много внимателно ще избират къде да си купят апартамент. Такива проблеми са анахромизъм, но  ще си присъстват още много години, защото тези които притежават апаратамент вече много трудно ще се преместят на ново по-хубаво място - това не е Америка.

Последна редакция: чт, 04 ное 2010, 22:25 от dkolov

# 54
  • Мнения: 146
, че не е добре това което прави.
Какво прави съседа, че не е добро? Той може нищо да не е направил. Дал си е парите за климатик, като го купува няма как да го пусне и да види шумен ли е или не. Много често и фирмите, монтиращи климатици казват - тук може да е климатика, ама там не.

За тази работа си има комисия за защита на потребителя - като имаш финансов  документ, след това е много лесно да претендираш, че си бил подведен от съветите на фирмата за климатици. Всъщност комисията за защита на потребителя, е доста ефективна в много други случай в които човек си дава парите за нещо за което е бил подведен и това нещо му създава проблеми. За тази цел обаче е много важно да се разполага със законен документ за покупка на каквото и да било.

# 55
  • Мнения: 2 978
Дал си е парите за климатик, като го купува няма как да го пусне и да види шумен ли е или не...........Външното тяло на Фуджицуто е много по-шумно. Хайера почти не се чува.

Като си дава човек парите, може поне да се разтърси из форуми, да пита познати, кое как работи и кой е доволен от дадено нещо.
Не може да си купиш нещо и да се надяваш то да е на ред. 

Още повече, че както dkolov е писал, ако е бил подведен в магазина, че климатика е тих, а реално се чува през две улици, тогава всеки си търси правата.

Няма значение в случая марката, а функциите.
Има климатици, на които има режим "Тишина", който смъква децибелите.

# 56
  • Мнения: 2 064
Захар4е, този режим "Тишина" се отнася само за шума от вентилатора на вътрешното тяло. Няма режим "Тишина" за шума от външното тяло. И ако при -15 гр. ти си сложиш режим "Тишина" да ти е тихо вътре в стаята, климатика ще се натовари повече и външното тяло ще бръмчи като трактор.

# 57
  • Мнения: 2 978
Захар4е, този режим "Тишина" се отнася само за шума от вентилатора на вътрешното тяло. Няма режим "Тишина" за шума от външното тяло. И ако при -15 гр. ти си сложиш режим "Тишина" да ти е тихо вътре в стаята, климатика ще се натовари повече и външното тяло ще бръмчи като трактор.


Не е вярно. За външно и вътрешно тяло е.
За да не решат някои, че правя реклама, ето част от описанието на нашият климатик  - бутон Тиха работа снижаващо с 3dBA шума на външно и вътрешно тяло.

Да не говорим, че когато имаш изолация и климатика е поставен като хората, вътре не се чува нищо. Говоря от собствен опит, защото аз спя супер леко и всеки шум ме дразни много! Rolling Eyes

п.п. Каквото и да си говорим,  за да е наред всичко, трябва да се избере както хубав климатик, така и да се постави на място което не пречи на никой. Също така и да се прави от време на време поддръжка, а не да се постави и до там.

# 58
  • Мнения: 0
относно темата- аз и моето семейство имаме същият проблем живеем в кооперация /ново строитество/от както сме се настанили имаме проблем с климатика на съседите който го монтираха на нашата стена на спалнята.Денонощно е включен страхотно бучени,виене и вибрации.Многократно сме говорели със съседите но те с такова пренебражение се отнасят, че не виждам вече начин как да ги накараме с добро да го преместят /дори им предлагаме парична сума/само да имаме малко спокоиствие.Отговор от тяхна страна получаваме че у тях няма шум и че жената не искала вече да и се цапа утях.                                                                                                                                                             
     Та и колкото да се мъчим с добро ,то като отсрещната страна не ти отговарят със същото какво му остава на човек.Да потърси съдействие от институциите било то РИОКОЗ, а ако се наложи и съда.Поне ще знаеш че си опитал всичко възможно-а знаели човек може да има късмет в тази наша държава.
 

# 59
  • Мнения: 637
Ще си запиша тази тема сред любимите ми хумористични теми.  Mr. Green Полиция, закони, гражданско действие... Мда, точно така. И един мармот...  Crazy
End of  offtopic


 Hug

 Peace Това за полицията може и в Новините да влезе Joy Дори виждам заглавие  някой ежедневник : " Нерваци викат полиция посред нощ заради шумен съседски климатик. Униформените са в шок"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт