Юлски смешко тук ми се кокори...и през смях - аха да проговори

  • 23 201
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Аз не знам защо се хабят толкова нерви.На нито една от нас не и се налага да се съобразява с чуждо мнение.Всяка само казва своето мнение,а пък останалите ако искат го четат информативно,ако не искат не го четат. Всяка една от нас ще си захрани детето когато и както иска(тук може да получи просто инфо).Всяка от нас ще избере дали да слага ваксини и как да го прави.Всяка ще избере с какви пелени да си гледа детето и т.н. Няма нищо задължаващо в изказването на мнение,не е нужно всяка тема да прераства в ожесточен спор.

Защото:

1. Изказвания от типа "трябва", "задължително" и пр. са КРАЙНИ;
2. Защото много от майките тук сме с първи дечица и има голяма вероятност някои да се подведат по такива "компетентни" КРАЙНИ мнения.

# 721
  • Мнения: 4
Марги, така е, но когато се изказват мнения - тип профи, малко ми е смешно, защото от четене на противоречиви статии в нета не се става профи.
Всеки сам избира как да гледа детето си. И аз това казах, затова думички тип "ТРЯБВА" и "Задължително", не са ми много по вкуса, но няма сега да се учим на стил, макар да съм професионално подготвена (бел.р : филолог съм по образование).


 Peace Peace Peace

# 722
  • Мнения: 4
Аз не знам защо се хабят толкова нерви.На нито една от нас не и се налага да се съобразява с чуждо мнение.Всяка само казва своето мнение,а пък останалите ако искат го четат информативно,ако не искат не го четат. Всяка една от нас ще си захрани детето когато и както иска(тук може да получи просто инфо).Всяка от нас ще избере дали да слага ваксини и как да го прави.Всяка ще избере с какви пелени да си гледа детето и т.н. Няма нищо задължаващо в изказването на мнение,не е нужно всяка тема да прераства в ожесточен спор.

Защото:

1. Изказвания от типа "трябва", "задължително" и пр. са КРАЙНИ;
2. Защото много от майките тук сме с първи дечица и има голяма вероятност да се подведат по такива "компетентни" КРАЙНИ мнения.


 PeaceХа, взе ми думата от устата Simple Smile
Това също не бива да се подценява!

# 723
  • Мнения: 2 011

... питай я за попарата с вино  Mr. Green


Е, това зависи от акъла на захранващия. Тя не го е правила, но аз имам съседи, които го правеха. За да спяло по цяла нощ.  Rolling Eyes

Никога няма да си позволя да давам акъл на някого, какво да прави.

Исках само да подчертая, че не е вярно твърдението, че късно захранените деца имали трудности с твърдата храна.

Това, дали детето ще яде с охота, категорично не зависи от времето на захранване.

margi_tr, напълно съм съгласна с теб.
И не разбирам лайняния хумор на Диването.  От такива хапливи постове темата може само да обеднее.

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Аз нямам много време да пиша в темата,но за захранването искам да се включа.
Първо между кърмените и некърмените ми деца, няма ралика никаква,двамата големи са захранени на 3 месеца с плодово на 4 със зеленчуково и т.н,малкия е захранен на 6,пак никаква разлика.
Само искам да помоля всеки да прави каквото е необходимо на неговото си дете,аз ако не бях захранила голямата си дъщеря щеше да и се случат страшни неща ,не искаше да изпие повече от 80мл мляко, когато трябваше да изяжда по 160мл ,не искаше пюрета,абе страшна работа,слава на бога ,че тогава млечната кухня беше от 6м,тя я спаси,само с нея съм ползвала ДК,но беше спасение за нас.
Момичета не вярвайте на всички статии които ви се предлагат,всяко бебе е уникално и към него се подхожда  внимателно,щом трябва да се захрани ще го направите.
Такива като до годинката Трябва да е на кърма са абсурдни твърдения и който иска да си ги спазва,но не и налага.

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 16:27 от Mira 1919

# 725
  • Мнения: X
И не разбирам лайняния хумор на Диването.  От такива хапливи постове темата може само да обеднее.

Жалко, наистина. Има хора, които го разбират.  Mr. Green
Ако някой се чувства засегнат, от това, че ходих да сера, моля, извинявам се. Въпреки, че вече се изаках и не вярвам още да мирише.

Относно неверността на твърдението, че късно захранените деца трудно приемат твърдите храни... Има специалисти, изказали се по този въпрос. Виж ЛЛЛ и СЗО не знам какво казват. Ама ето, че има и реални случаи.

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 16:08 от Анонимен

# 726
  • Мнения: 5
Оооо и аз до скоро яко се дразнех на думичките "трябва" и "задължително".Но вече се опитвам да ги игнорирам.
Въпреки,че това ми е първо дете съм абсолютно съгласна с Mira 1919 ,че всяко дете е супер индивидуално.
А относно "лайняния хумор" - не му обръщам внимание вече и ми е супер. Peace

# 727
  • Мнения: 361
Хайде,5 сек. ,и останаха за форума и ще бягам за каката.

За съжаление на Алекс не му се размина вируса.Цяла нощ се дундуркахме на стола за кола,че да не събудим каката.Вдигна 38 градуса Т и потекоха едни жълти сополи ooooh!Дадох му Панадол и разни хомеопатий,днес е по-добре,надявам се да му минава вече PraynigЗа съжаление нямаше как да отложим градината на каката повече ,иначе щях да го направя.Дано поне сега изгради имунитет покрай нея и после не боледува.

С това захранване,голям спор,голямо чудо.Всеки си преценява според детето.Мен определено ми страхотно да сме си само на кърма.Хем ми е лесно,хем ми е забавно.Алекс се кефи максимално на цицата-гука,играе си с нея,хапва,качва..........Ядем на минимум 3 ч,а денем ми прави пауза от 11:30 ч до 17:30 ч.Екстра ми е така.Нощем не ми пречи да го кърмя,по-спокойно ми е,каката не ревнува когато спи Laughing,той е един топличък...........Ще го захраня по празниците вероятно,след навършени 5 м,но няма да замествам хранене.Започваме с плодче в 11 ч,ама това вече ви го писах,няма да се повтарям.

За вит.Д-нашата фонтанела не е мека,не се потим,но въпреки това ще пратя мъжо до аптеката на Метростанцията за Деавит,защото тук продължава да няма Tired

# 728
  • Мнения: 5
Ади,стискам палци да се оправите бързичко!!!! Hug   bouquet  Hug

# 729
  • Мнения: 1
***Ади***  бързо да се оправя големия мъж, и аз се надявам на имунитет от ба'кото, дано да ни огрее  Peace

# 730
  • Мнения: 2 011
И не разбирам лайняния хумор на Диването.  От такива хапливи постове темата може само да обеднее.

Жалко, наистина. Има хора, които го разбират.  Mr. Green
Ако някой се чувства засегнат, от това, че ходих да сера, моля, извинявам се. Въпреки, че вече се изаках и не вярвам още да мирише.

Относно неверността на твърдението, че късно захранените деца трудно приемат твърдите храни... Има специалисти, изказали се по този въпрос. Виж ЛЛЛ и СЗО не знам какво казват. Ама ето, че има и реални случаи.


Ох, много си "цветна" в изказванията. Нужно ли е чак толкова образно?  Grinning

За СЗО и ЛЛЛ и аз не знам - нито им чета статиите, нито са ми мерило. Реалните случаи за мен са моето дете, децата на хората около мен, опитът споделен от хора като Мира1919, Тине, Пума, Ади и т.н.
А специалистите, които са се изказали кои са?

# 731
  • Мнения: 9
Питане: Колко време след ваксините мога да дишам спокойно, че няма да вдигне Т. На бодили съм просто. Те нервите ми на макс опнати, а сега и Т да мисля - ще полудея.

Ох Ади дано се оправите бързичко и да му мине по-леко вируса.

На мен не са ми направили впечатление изобшо тези думички "трябва" и "задължително"  newsm78 ... сигурно щот съм руса.
Иначе се посмях на това: "ми се дохожда по голяма нужда /разбирай присира ми се/", а имах нужда.

Ваксините: някой беше писал, че много от болестите за които се бият не са чак толкова опасни, колкото се представят. Е хепатита също, ако се изкара не е опасен. Много хора не разбират, че са го проболедували и т.н. Но от болезнения опит човек се учи и искам да ви кажа, че нито една ваксина няма да спестя на детето си. Още повече, че ползата им е до някъде доказана, а вредата не. А и винаги ще останат два отбора: тези, които са си патили от ваксини и тези които са си патили от болестите. Общо взето и на двата отбора не им е лесно.

Ние май на навършени 5 месеца ще започваме захранването, защото наддава добре. Така каза педиатърката, която иначе е доста старомодна, ако мога така да я определя(забелва пишката и т.н. )

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 16:31 от stone2009

# 732
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Аз нямам нищо против какъвто и да е хумор, но просто си мисля, че не му е тук мястото. В крайна сметка това е тема за отглеждането на деца, а не за да споделяме кой кога извършва физиологичните си нужди. Ако все пак някой изпитва токлова голяма необходимост да пише за посещенията си в тоалетната аз мога да предложа заглавие на друга тема : Викайте ми Диването, обичам много аз срането
Нищо лично оптвам се и аз да подходя с чувство за хумор  Laughing
Не че не ме дразни това, че малкото време което имам и отделям за форума е да чета за това кога Диването е извършило физиологичните си нужди. Просто се чувствам ограбена от това, което за мен е най-ценно - времето! Четенето на постове като този са си чиста загуба на време!!!

Имам един малко глупав въпрос : моята педи каза да захранвам в средата на 5ти месец и понеже Борко на 13ти навършва 4 и започва 5мес, това значи ли че след 3 седмици трябва да захранвам или трябва да навърши 5 и да изчакам 2 седмици докато стане на 5 и 1/2 ...много объркано го казах дано сте ме разбрали Simple Smile

# 733
  • Мнения: 3
Скарли статията ми беше много полезна. Аз не знам колко яде, защото шише не иска, но си пишка, ака и е сравнително спокойна. Много съм хахо, 4.930 не 4.730 не съм забелязала, а е важно щом ще се борим за всеки грам.
Мира какви са тези страшни неща, вече си мисля че в пети месец трябва да минем на пюрета, мисля че и Габи не яде повече от90 грама.

# 734
  • Мнения: X
Викайте ми Диването, обичам много аз срането


 smile3532 smile3532 smile3532
Много е яко! Simple Smile Наистина! Сега ще си го сложа на статус във всички социални мрежи! Grinning Мерси!!! Grinning Grinning Grinning

Дори под снимката си го сложих! Grinning
Съвсем сериозно се замислям да си поръчам тениска с този текст! Много гот!

Общи условия

Активация на акаунт