КГБ = Клуб на Готините Баби - 103

  • 34 534
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 672
Ей, къде на седянката без мен? И аз не съм толкоз сръчна в плетките като Фурийка, Дидия, Яжка, сигурно има и други, но не си спомням вече .  newsm78  Ами се ще да спретна нещичко малко, но ще видим дали ще ми дойде музата.  Joy

Фури, представям си как ухае у вас. Аз обожавам тиква във всякакъв вариант - печена, варена, дори на супа, като за децата. Само, че няма кой да ми я купи - надявам се да идем до Костенец тези дни и ще си купя няколко броя.

Айша, какви са тия мъфини, пък и здравословни - да не са с кафява захари и типово брашно?

Шпунц, като си свободна, тези дни ми пусни, моля те, онзи линк за децата.


Вие черпите с печени плодове, сладкиши, а аз с натурален сок.





Ехо- Здравче, къде се загуби днес?  Peace
 

Аз яхам моторетката и тръгвам по задачките. Завръщане довечера, ще си търся рокерски одежди за мотора, и ботуши за дъжда.  rotfImao rotfImbo

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 14:22 от marina_vladi

# 16
  • Мнения: 2 099
Привет!
А дали ще успея "по мравешки" да се вредя поне на първата страница hahaha
Жабка, мерси, че секунди преди полета мислиш и за новата тема - при това толкова сладурска! Супер си! Айде, на добър час и "Оле!"  Hug
Фурийче, до тук ухае на печени тиква и ябълки, мммм  newsm64 Какво им сложи, сладурке Heart?
Танитка, днес и аз съм на твоя хал -зъбно рязана, мазана, шита, упоена - блякс!  doctor поне мога илачи да пия. А ти защо не можеш, уникални образе? Как е бабет?   33uu
Ягеееее    ruporuu
Специални поздрави на Джейда и Добито - двете хубавици 4470 от двете ми страни на софрата в "ладната меана Хъшовете" в Търново, очарователната гарнитура на "киликанзера с кисело зеле" в мое лице. Хем мама ме е учила: "бъде умна - не се върти близо до хубави жени, няма да ти излезе късмета..." #Puppy dog Sob
Айде, после пак  Hug че роман излезе. Нема-нема, па като тръгне ...

# 17
  • Мнения: 4 369
Добър ден   bouquet
Жабче, благодарско за новата тема   bouquet
Фури, и у дома има печена тиква,но виж за ябълки не се сетих.
Сигурно утре ще изпеча.
Фури, какво плетеш.
Аз си поръчах от Германия две списания-едното за шапки, а другото за търлъчки.
Много интересни и оригинални неща има, но още ги чакам, че пристигат за около 10 дни.
Харесах тази  шапка за Софи, но не можах да се ориентирам по снимката как се плете, та затова ги поръчах.

 

Ася, какво стана с мъфините.
Аз вчера правих един сладкиш с пюре от тиква на ТАНИТА от готв. форум и стана доста вкусен.
Съдя по това, че вече го няма  Grinning
Днес бях решила да правя сладкиш с извара и сини сливи, но в Билата нямаше сини сливи, а до пазара  детето в този дъжд е доста далеко да го разкарвам.
Шпунц, има едно мехлемче в аптеките, което е специално за херпес.Тубичката е малка, а то скъпо ,но е много икономично и ефикасно.
От две намазвания ще ти мине.

# 18
  • Мнения: 2 099
Маринка, ей ме на #Shocked! А пропо - тиква, Фурийче златно. В Германия у моята фамилия с 3-те деца се вечеря напр. само супа, тиквена супа - с грамаден успех!
Сваряват се кило картофи и 2 кг. тиква + 10 см джиджифилов корен, изцежда се, пасира се с картофената преса - не с пасатор! Stop, разрежда се с отварата - готово! при сервирането всеки си слага печени белени тиквени или слънчогледови семки. И стой та гледай! Даже баба ви Мравка злоядата завтори. А дечурлигата потретиха и пр. 
Мисля си сега как ли се кискате в шепа - болярките, дето ме видяха каква съм "закръглена" и колко ядене опуквах...- Ама то си беше само за там - като отвързано куче бях smile3535

# 19
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Мравче,много интересен е начина ти на писане,може би,защото имам представа за теб,чета постовете ти с усмивка.Тиквата е натурална,малко водичка и поръсена със захар,но добре препечена.Ябълките със захар и канела.Супата е интересна,но ако я приготвя,тя ще е само за мен.Ако решиш,сложи рецептата в готварсия блог.
Мери,какво единомислие,а може би телепатия.Аз приготвих тиквата и видях случайно ябълките,а за да няма празно пространство във фурната сложих и 4 картофа.
Плета си пуловер,зелен на цвят от прежда,която Ели не хареса.Абе,да се намирам на работа и да не спя пред телевизора. hahaha
Шапката е на една кука,доколкото виждам.Преждата е дебела и се разменят по три стълбчета,а може и четири да са newsm78.Толкова вижда мойто подсилено зрение.
Маринче,аз мислех,че си слязла вече от мотора. Joy
Светле,ти къде се губиш newsm78?

# 20
  • Мнения: 549

Светле,ти къде се губиш newsm78?[/color][/size][/b]

Тук съм.Четем, пишем,ходим на тренировка почти всеки ден  и за форума не ми остава много време.
 

# 21
  • Мнения: 1 250
Жабче, благодарности за темата. Както винаги си я изпипала чудесно. Нека и в тази преобладават хубави новини,емоционални преживявания,вкусотии и красоти всякакви, дело на сръчните форумски ръце Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 1 996
чета за разни печени тикви и се сетих как миналата зима напълних една тава с нарязана и обелена тиква ,поръсих обилно със захар и с малко вода - във фурната.
Абе мина се време тиквата поомекна,почти готова ,проверявам с вилица,а не се зачервява - в смисъл захарта не покафенява като карамел.
Като се сетих да я опитам - малеее сложила съм сол вместо захар Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha

И аз не съм много любител на тиквата,но я правя заради Павел.Тиквеник също.
Та покрай тиквите и ябълките се сетих ,че имах една рецепта за печени дюли -взета назаем от Готвалския форум.
Ей сега ще я изровя. Наистина става много вкусно.

Ето я
Печени дюли
интернационална кухня, десерти



ПРОДУКТИ:
5 дюли
100 г захар
щипка индийско орехче
щипка канела

ПРИГОТВЯНЕ:
Нарязват се четири дюли на резени и се почистват от семките. Веднага се овалват в захар, нареждат се в тавичка и се поръсват с подправките. Семките заедно с нарязаната пета дюля, чаша вода и останалата захар се варят около пет минути. Течността се прецежда и с нея се заливат дюлите в тавичката. Пекат се в умерена фурна, докато омекнат.
Аз варя сиропа повече време - да поомекне дюлята и да си пусне сока и тя

# 23
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 415
,че имах една рецепта за печени дюли -взета назаем от Готвалския форум.
Ей сега ще я изровя. Наистина става много вкусно.

Gabkata , напиши я моля те при рецептите на стр.1, така по-лесно ще я намираме.Много ми се искаше да си направя конфитюр и желе от дюли, но ми мина котка път....4.00 лв.за килограм...  ooooh! ooooh! на златно дърво ли са расли още се чудя  newsm78 newsm78 newsm78

На Жабка щастливо приземяване.  Grinning

Шпунц моята дъщеря ми купи Крем за устни против Херпес с маточина. Една малка кутийка в розово- лилав цвят, на фирма РЕАВИД ООД. Много съм доволна от него. Аз съм по херпесите  у дома и щом усетя че започва да щипе и леко да се надига, веднага мажа 3 - 4 пъти през деня. Доволна съм от него. От дрогерия е купен и цената е символична.

Танче, стискам палци бързо да се оправиш. Laughing

Фури и Мери, завиждам ви /неблагородно/ за тиквата и за ябълките. И аз като Марина съм върл фен на тиквата в различни форми и състояния.... Joy Joy Joy

 Фури, ти като свекървата на мойта баба.... hahaha Тя и викала " ООО, чедо я да оплевим лука ,докато си почиваме..." че и ти плетеш да си почиваш, направо ме хвърли в оркестъра, да знаеш.... Бях решила да идвам на тиква, ама щом тъй почивате у вас, ТЦ,ТЦ,ТЦ нема да дОда...хич нИ мЪ чакай.  Party

Дидиа, когато моята внучка си счупи крака най-много ме беше страх като тръгна с патериците. Без тях се влачеше като мъгла, а с тях даже тичаше за ужас мой....така че децата не можеш ги спря, ами да минава, че не е приятно. Честито за щерката, да ти е жива и здрава!

Мравче, и аз имах подобни изпълнения като твоите на митницата, ама аз носех мариновани гъби, сирене, кашкавал, суджук, и сладка от каквото ти дойде на ум... Като ми отвори чантата, горкия митничар само поклати глава и вика "При децата ли?" Пък аз мигам, мигам и викам "Ъхъ". Спукаха се да ме подиграват.... нашта европейка "ъхъ" вика....Пък на мен ми иде да потъна от срам, че най отгоре и една прясно опечена баница завита във фолио имаше.... Joy Joy Joy Сега да си призная, чувството ти за хумор страшно  много ми допада  Hug   Heart Eyes   Hug Много обичам духовити хора.... Hug Hug Hug
Дано бързо ти мине и на теб, че лошо и некомфортно му е на човек когато има болежки. Grinning

Момичета, до скоро!




# 24
  • Мнения: 221
Хайде и аз в новата тема.
Жабче сърдечни благодарности за новата тема.  Hug Hug Hug



Фурийче оправна булка, нямаш ли спирка бе момиче?  newsm78
Здравче какви са тез хубавици,  Blush какви 5 лева бе момиче?  newsm78
А мене така ме мързи, а ще трябва да ходя, след малко на работа.  newsm78 Mr. Green
Приятна вечер момичета! 



# 25
  • София
  • Мнения: 16 003
Мъфините се попрепекоха отгоре, няма значение - сама ще си ги ям.
Аз имах сварена на пара тиква, размесих я с канела, захар, 1 яйце, мляко, бакпулвер  и 4-5 с.л. овесени трици. ЗДравословни - заради триците, че много си ги обичам. После във формата за мъфини - до препичане. Пламен опита едно и не го дояде. Ани преди малко мина като вятър през дома погледна ги и само каза Бляк.  Mr. Green
Мери, мисля като Фурия - шапката е на 1 кука, знам го как става, но не мога да го обясня.
Джейда, приятна работа.
Светле, сега няма ли да имате малка ваканция около 01,11? Дано има, че и ти да починеш от ученето.
Дидиа, как е Неда? Дано не я боли счупеното.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 739
   Жабче,благодаря за темичката! Хубава и стилна,както винаги!

    Момичета,не ми се сърдете! Днес не мога да коментирам нищо.Много съм развълнувана и щастлива.Едва ли някога,някой се е радвал повече от мен/сега/,на лош резултат от изследване. Резултата е лош,но точно такъв ми трябваше,за да съм сигурна в благоприятния развой на нещата...

# 27
  • София
  • Мнения: 1 529


    Момичета,не ми се сърдете! Днес не мога да коментирам нищо.Много съм развълнувана и щастлива.Едва ли някога,някой се е радвал повече от мен/сега/,на лош резултат от изследване. Резултата е лош,но точно такъв ми трябваше,за да съм сигурна в благоприятния развой на нещата...

newsm10 smile3501 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44

# 28
# 29
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Яжка,щом лошият резултат е благоприятен за теб,само можем да се радваме заедно. smile3501
Джейда, newsm78 отпуската свърши ли ?Приятна и лека от мен.Права е Здравчето,много добре изглеждаш.Аз също като нея мисля.
Много Фенки на тиквата се събрахме. newsm10
Айша,те и у нас така минават,ама на мен ми е сладко.
Тутулина, hahaha hahaha hahahaто е много смешно,но наистина така си почивам най добре.За градинската работа-там съм жива скръб. #Cussing outВърша я,че няма кой.
Габка,ще се пробват печените дюли,че и тях ги любя.Скоро и аз опитах да направя реване със сол,преди печенето го разбрах. Mr. Green
Каролин,има ли подобрение при теб?Обявата е супер. hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
Здравче,стискай зъби и да ти минава по бързо. Hug


Жабка,скоро ще е у Испанско.

Общи условия

Активация на акаунт