Отговори
# 330
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
...секциото има много предимства, болката е далеч по-малка, далеч по-бързо се възстановяваш...

Не знам кой те излъга за това  Whistling, но ти го пожелавам искрено.
Прочети първата страница, там има за негативите от секциото достатъчно информация. Ако имаш конкретни въпроси - питай, ако можем, ще отговорим.

Това, че приятелката ти нищо лоше не е казала нищо не значи.
Има секцио и секцио. Не можеш да знаеш как ще го понесе тялото ти. Не искам да те разубеждавам, ти си решаваш какво да правиш, но е хубаво да не надяваш прекалено розови очила и да имаш перкалено големи очаквания. Предстои ти сложна и тежка операция. Не се знае и бебето как ще му понесе и въобще много неизвестни. Не очаквай, че ще тичаш като кобилка още на другия ден.

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 20:12 от Нощни очи

# 331
  • Мнения: 1 264
Колибка, ние тук всички се борим за нормално раждане!Само ще кажа, че това е най-добрия начин бебето да се роди!Запознай се с рисковете много подробно, не само следоперативните но и по-дългосрочните!
Не знам, аз не съм съгласна с тези прехвалени истории за секциата!Болка си има,все пак си е коремна операция, на стомах, матка, риска също е в пъти по-голям и за майката и за бебето!
Както знаеш в повечето бели Европейски държави няма такова нещо като секцио по-желание!Не защото искат да мъчат родилката и да не и дават право на избор а защото рисковете както споменах са в пъти повече и за бебето и за майката!
 За съжаление и на мен ми предстои ресекцио, но все още имам малък шанс за моето прекрасно естественно раждане!Ако не сега , то третия път ще успея!

# 332
  • Мнения: 567
Колибка, това което пишеш са смешки. Изглежда, че си объркала темата.  Peace Щом си твърдо решена и имаш вече дата, може би няма смисъл да те убеждаваме. Тук няма никаква помощ да получиш относно секциото, защото всички сме го преживели по 1-2 пъти и както виждаш сега се борим за нормално раждане. Помисли - защо ли?  newsm78

Тия хитове за кефа от секциото или някой лекар ти ги е наговорил, или някоя неинформирана "приятелка". Аз на приятелка не бих казала - Я отиди, да ти срежат кожата, коремната мускулатура и матката и после възстановяването е песен!!!  #Crazy
Само ще ти кажа, че след моето второ секцио аз лежах с 2 маркуча от корема - единият катетър, а другият дренаж за оттичане на остатъчната кръв от операцията, а мацката, която докараха при мен и беше родила преди 2 часа, си седна спокойно на леглото, оправи си багажа и отиде в кафето.  Shocked Ходеше изправена, ходеше си спокойно до тоалетна, изкъпа се и беше готова да си ходи още същият ден. Аз влачех единия маркуч с дренажа 3 дена и ставах от леглото на лакти за около 30 минути. Не знам за какви кошмарни раждания си слушала, но как ти изглежда моето секцио? Направи ми го един от най-добрите лекари в болницата, уговорено и платено, самата операция беше изпълнена професионално-към това забележки нямам. Но след това е кофти и ще трябва да го преживееш. Ах, как искам да съм на твое място-да нямам операция и да ми предстои първото раждане. Моите причини за първото секцио също бяха медицински, но "скалъпени"!  #Cussing out Ех, ако бях информирана преди 9 години!!!
Успех ти желая и бързо възстановяване!

Мари  Hug, имаш още време - на приятелка бебето се обърна нощта, преди датата за секцио-аз съм разказвала!
А и . . . ще има нов тираж - ей на, виж ме мен!  Laughing

Нощни  Hug, как са ония гъби!

# 333
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нощни  Hug, как са ония гъби!

Мрът порядъчно!  newsm53 Още ден-два и няма да имам дори спомен за тях.  Mr. Green
Да живее киселото мляко и чесъна!  Joy hahaha

# 334
  • Мнения: 1 264
spasdidi, Hug
Нощни очи, браво , че ги мориш гадините, скоро и помен няма да има от тях!
Ей сега забелязах, че ми падна малка част от слузестата запушалка, при предната бременност започна да пада още по-рано.

# 335
  • Мнения: 567
Нощни, хих, сигурна бях!  Hug То и грип не моЖ те докопа с тоя чесън!
Мари, хайде мила, браво! Може преди датата бебчето да ти каже, че е готово!  Hug Я му поговори да пробва да се завърти! Колко време ти пада миналия път. Аз това чудо не знам какво е? И контракции не съм имала никога! Де късмет този път!  Praynig
Мариfingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 336
  • Мнения: 705
Стискам палци на Деси и Мари и тръпна в очакване.

Колибка, нямам какво да ти кажа. Ако искаш информация, мога да помогна. Съгласна съм с написаното от момичетата.

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 00:32 от zozima

# 337
  • Мнения: 14
Минавам да се запиша в новата темичка (тя вече не е толкова нова де), но ви следя с интерес и научавам много. Heart Eyes

Не съм раждала преди и искрено се надвам да избегна секцио, та гледам да се образовам колкото мога повече. Водят ме рискова бременност, защото съм на инвалидна количка и с намален капацитет на дробовете, но спред докторката ми това само по себе си не е показател за секцио и на този етап не вижда причина да не мога да родя нормално, тък като вагиналното раждане е по-щадящия вариант (нейни думи). Grinning

# 338
  • Мнения: 1 264
spasdidi , с миналата бременност започна да ми пада още месец предварително, секциото ми го направиха 3дни преди термин франсетата, та затова това за мен не е индикация за приближаващо раждане.Виж ако е примесена с кървави жилки то най-вероятно раждането ще настъпи до дни, но бебката да изчака още малко Hug
Зозима, май няма да е тази седмица при мен Hug
ladyV , кураж, мисля, че си попаднала в добри ръце , там където си Hug

# 339
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
ladyV, сигурна съм, че ще си останеш само с информирането за секциото!  Hug Все пак - добре си ни дошла, няма да те върнем я!  Wink  bouquet

# 340
  • Мнения: 705
Лейди, радвам се да те видя, беше се позагубила. Все си мисля да ти пратя СМС, но се въздържам, защото знам колко е досадно да те тормозят в такъв момент. Как си? Овладя ли прилошаването?
С Лейди сме братовчедки Simple Smile и знам, че е доста добре информирана за рисковете и ползите от секциото и вагиналното раждане (не е само моя заслугата Simple Smile ). Също така знам, че и тя има какво да сподели. В тази връзка, как върви курса? Може да порскажеш на момичетата, стига да се чувстваш добре и имаш време. Целувам те!  Hug

# 341
  • Мнения: 14
Зозима, верно че не съм влизала тук отдавна, но днес наваксах и изчетох цялата нова тема на един дъх. Simple Smile Не съм преборила гаденето още, даже се влоши малко положението миналата седмица и въпреки хапчетата повръщам и ми се гади целодневно. Много е неприятно, чак отчайващо на моменти, но се надявам до към 2-3 седмици да поотмине.
Курса (карам курс за дули за тези които не знаят) за съжаление не съм го посещавала от месец насам, просто не съм в състояние да прекарам няколко часа в лекции на този етап. Освен гаденето и кръвното ми пада често, онзи ден акушерката като ми го мери беше 40/80, което даже и мен изненада, въпреки че знаех че ми е ниско. Но гледам да почивам и да изчакам този период да отмине по-бързо. Tired
Иначе, на теб дължа много от знанията си по темата секцио и вагинално раждане. Simple Smile Твоите преживявания до голяма степен повлияха на интереса ми в тази област и много се радвам че я има тази темичка с толкова много полезна информация. Целувки и на теб и Бори! Hug

Нощни очи, дано да е поредното ти пророчество това. Wink

Мари, дано се наредят добре нещата и малката да тръгне преди секциото. Ако не се е обърнала, пробвала ли си техниката с фенерче да ѝ помгнеш?

# 342
  • Мнения: 415
ladyV добре  дошла  Hug
Да ти кажа че за гаденето много ми помагаше изцеден лимон (то май не трябва аз да съветвам, защото друг не се е похвалил да се е скъсал от повръщане при раждането, ама ти си реши). Но освен че помагаше за гаденето, като ти е отпаднало те вдига на крака за нула време.

Ех Колибка, освен да ти пожелая леко секцио, пък после може да се появиш в нашата тема нищо че не планираш.

Мимче, добре дошла и честито бебче пак!  Hug

# 343
  • Мнения: 1 264
ladyV, и този метод пробвах, но девойката инат, като сестра си .
Съчуствам ти за гаденето, при мен беше целодневно почти до 16седмица, бях смъкнала над 2кг, защото почти не задържах нищо.Ще отшуми от самосебе си Hug

# 344
  • Мнения: 695
Здравейте, момичета,
Аз си ви чета редовно, но не съм писала отдавна, защото ситуацията ми е супер неясна, т.е. досега нямам идея дали няма да се повтори причината за предишното секцио (хипотрофия на бебето). Отново има изоставане, засега по-скоро не хипотрофия, а дребен плод, но гранично дребен и с тази моя история си е притеснително. Много ми е трудно да си създам нагласа и за секцио, и за нормално раждане, защото всичко ще се решава в последния момент, в зависимост от това как е бебето, а отделно и от това дали ще намеря лекар. За домашно раждане не бих имала смелост. Вече съм доста изморена от неяснотите и чакането на 'присъдата.'
Усещането ми е, че всеки от вариантите ще е труден и само се моля бебето да е добре този път.
 
Честито на всички майчета от темата, които родиха, всяка история, която прочетох тук беше на смела майка, която е направила всичко възможно за бебчето си, възхищавам ви се.

LadyV, много ти съчувствам за гаденето, с първата бременност имах ужасно гадене и повръщане, което не се повлия от нищо. Но не спирай да пробваш. Казват, че отварата от джинджифил помага, пробвала ли си?  
Стискам палци на Деси и на Мари и чакам техните разкази с нетърпение Simple Smile.

Имам и въпрос: някоя от вас имала ли е болки в областта на белега в края на бременността? От два дни имам някакви странни усещания, не мога да разбера дали си внушавам, дали е точно белега или тъканите около него, но е неприятно и ме притеснява. Ще говоря за това и с гинеколожката на следващата консултация, но ако имате опит или линк с инфо, дайте. Чела съм, че руптура може да стане и по време на бременността от преразтягане, аз нямам твърде голям корем, но пък бебето ми е много ниско и може би притиска цикатрикса... знам ли и аз...

Общи условия

Активация на акаунт