Отговори
# 555
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз май приключих с женските консултации вече.
Днес док ми каза, че ако не съм родила до 19ти (тогава ми е термина), на 20ти с багажчето и в болницата за наблюдение.  Rolling Eyes Е, че няма да стане, няма. Но се разтроих.  Confused
Поне оценявам факта, че беше честен човека, че според него VBAC e доста рисково и отново да премисля за планово секцио. Аз му казах, че ако ще е секцио предпочитам да е след като вече е започнало раждането, но не и планово. Той не ми отказа. Но поне не каза, че е категорично против. И все пак... малко ми стана криво...

Надявам се да родя преди 19ти... за мое собствено спокойствие преди да ме е обхванала паниката...  Sad Пък и искам да си имам бекъп от страна на някой доктор. Тепърва сега да търся нов... може би и това ще направя... ще видим какво ще правя. Не искам да мисля в момента, доста съм афектирана още.

Спомена за някакво сегментиране на матката, но аз не попитах повече, не исках да знам от него нищо повече. За първи път някой ми казва, че матката ми била сегментирана (каквото и да значи това)! А и двата пъти корема ми е по един и същи начин - горе е издаден напред, надолу е по-прибран.  Rolling Eyes

Каза ми и че бебето е голямо - към 3500. Според мен си е екстра - ни голямо, ни малко. Ама не се учудвам де, с цялата тази изнасиленотс при ражданията и по-ранното раждане на бебоците, които съответно са и по-малки, явно 3500 им се вижда бая... както и да е.

Та така... Малко ми е сдух. Надявам се да се окопитя по-скоро.
Мисля да отида тази седмица при хомеопата да поговоря с него за някои неща около раждането. Само отлагам тоя момент, да ме питате защо.

# 556
  • Мнения: 4 753
Спокойно...  Hug
Виж тази статия за термина - http://www.associatedcontent.com/article/1047180/the_lie_of_the_ … _date.html?cat=25

Не се впрягай на лекаря си, то е ясно, че човекът предпочита да те реже и това е... Чуди се как да те уплаши, за да се откажеш от естествено раждане (истината е, че и него го е страх - големи са бъзета тия доктори)... Бебето било голямо - 3500 си е нормално бебе, ако въобще е видял правилно... За моето, няколко дни преди раждане казаха, че е над 4, пък то излезе 3300, може да е отслабнало горкото...  Joy 
Прочети нещо положително, изгледай няколко филмчета от домашни раждания + няколко разказа и остави доктора в неговия си нереален свят, пълен с проблемни раждащи...  Laughing

# 557
  • Мнения: 186
Никак не съм веща, не съм се информирала колкото вас и не съм преживяла секцио, но...
Нощни очи твоят лекар звучи като моят лекар Laughing! Той ми пускаше 2 дни след термина записи на тоновете, после дойдоха събота и неделя (през което време нищо съответно) и ми каза, че ако не рода до понеделника да ходя в болница, за да ме прегледа още някой и ако прецени да ме остави! Естествено ме приеха! Е, аз не родих и до 8 ден, когато ми направиха индукция. И с окситоцин пак не родих. И 4 дни след това не тръгна родова дейност. Родих след втората индукция, на 12 ден след термин. Отплеснах се...
Мисълта ми беше, че доктора ще се застрахова и презастрахова независимо дали си първескиня или след секцио. Спокойствие, мнооого търпение и положителни емоции ти пожелавам. Пък той бебчо може и на 19 вечерта да се размърда и да реши да излиза Wink Стискам палец! Hug

# 558
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
 Hug

Аз не съм се разтревожила особено. Ясно ми е, че термина е нещо неточно и т.н.
Но ми стана криво. Ясно ми е, че го е страх. Съответно не мога да разчитам на него. Сигурна съм, че ще опитаме нормално, но не мога да рискувам с доктор, който го е страх. Това е.
Е, поне съм му благодарна, че цяла бременност дума не е обелил и не ме е психясвал. Оценявам го, определено. Оценявам и това, че беше искрен с мен и не ми е обещавала нищо. Каза си ясно и точно позицията.

# 559
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мислих и премислях. Майната им на варненските доктори.
Ако реша да ходя в болница заминавам в Нови пазар при баща ми. Леля ми е медицинска сестра в хирургията в местната болница. Ще й се обадя да ме има предвид, че може да раждам в тяхната болница и толкова. Пък все ще има на смяна някой, който ме познава!  Joy
Жеков да си гледа работата. Повече няма да ми види физиономията!  Naughty

# 560
  • Мнения: 567
Нощни, стискам палци мнооооооого, мнооооооооооооооого!!!  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Няма защо да ти става гадно, не се поддавай - ти сама казваш, че нищо не е казвал, но и не е подкрепял норамално раждане! А и ти винаги си казвала, че си на план А  Wink
Ти си толкова подготвена - лекар не ти трябва - само да те обърка. Ако нещо се закучи винаги ще те приемат по спешност - и ще ги поставиш пред свършен факт с готово разкритие.
Горе главата - аз на теб разчитам.  Hug
Нали след 19ти, е нормално още 2 седмици да се изчака. Какво е това бързане. Аз ако е трябвало да пренося, както секциата ми са 10тина дни по-рано от термин, излиза, че съм родила месец по-рано от нормалното. То затова второто ми бебе се роди 2400 в 9ти месец, доносено. И докторът се чуди защо толкова малък се роди - ми да беше го извадил още в 8ми месец и съвсем щеше да се учуди!  ooooh! Ах, как ми се иска да не стигам до лекар при сегашното ми раждане, но смятам, че е невъзможно - специално за мен!  Tired

Деси, страхотен разказ и страхотно раждане! Браво, геройче!!!  Разбира се, че всичко което си направила е правилно и прекрасно! И аз искам така да родя - с индукция или без, важното е да не е секцио!

Кимбърли, честита радост!!! Да ти е живо и здраво малкото момиченце и много да му се радвате! Много хубаво име сте и избрали! Да го носи с радост!  Laughing  Laughing  Laughing

Еления, как си? Дано всичко да е наред! Стискам палци, докато не се включиш - няма да ги пускам!  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

vbac, браво на теб! Честита рожба! Страхотно си се справила! Защо при шиенето не са ти сложили упойка?


# 561
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Спаси, аз нали съм си една типична Везна, дето иска всичко да й е премислено сто пъти и добре подковано!  Joy

Мисля, че най-много ми докривя и се ядосах, след като Жеков ми каза, че ще говори със Скочев за моя случай.  #Cussing out Загуби ме безвъзратно с това като пациентка!

Иначе да, две седмици след термин са си съвсем нормално, а не рядко и повече.

Уф, да ме питате въобще защо се занимавам още с това. ooooh! Голяма съм овца! Права си, че тия доктори само ме объркват.

Спаси, а при тебе как са нещата?

# 562
  • Мнения: 567
Чударка съм си!  Laughing  Laughing  Laughing Чувствам се пърфект! Все още вярвам, че ще намеря лекар, който ще ме подкрепи! Разчитам на Лазарова, без да съм говорила с нея!  Embarassed
Девойка чакаме, а друго бяхме поръчали!  Rolling Eyes Пуу, жалко, че нямам време за четвърто!  Crazy Но ти добре си решила - до 30така да си готова с децата!  hahaha Надничам аз в една друга тема!  Wink
Аз още с втората бременност установих, че най-хубавия период в живота ми е, когато съм бременна! Някак си разцъфвам и ми е едно усмихнато такова. Обличам се и в дрешки по мен /което иначе не би било възможно  Embarassed/, защото си викам - ще кажат - тая е бременна, а не дебела. А иначе просто съм си леко пълничка!  hahaha
Та така, всички около мен казват, че идеално изглеждам, но това е защото отвътре така се чувствам - много се вълнувам всеки пък, когато нося това тайнство в себе си, наречено живот!!!
Момичета, изживейте го колкото може повече пъти. На мен и три виждам, че не ми стигат, но няма начин - да се бях сетила по-рано!  Crazy Crazy Crazy
Сори за спама - ама то мен, мовек да не ме попита нещо!

# 563
  • Мнения: 415
Нощни очи, аз не ти знаех точно термина обаче поглеждам тука да видя има ли новини. Стискам ти палци и да ти кажа след втория път като си мислех стигнах до извода че като наближи раждането нямаше да е зле да се скрия някъде и да спра да обикалям и да прекалявам със социалните контакти (хем нямаше да лепна гадния вирус с повръщането) хем с такива дето те плашат точно преди раждането, хем да си спестя отрицателните емоции които не са хич добре защото ти отделят адреналин (пак ме погнаха по улицата имах 2 инцидента с просяци дето като видят бременна в деветия дето едва ходи решават че това е идеалната плячка)... и аз се отплеснах, но това ми беше идеята. Обаче не е съвсем осъществимо, че трябва тоновете на бебето да ги мерят след термина и то пак за наше спокойствие, но само толкова. Успех  Hug  Hug  Hug

Спасдиди, точно за мене си го писала, само дето още не съм на третото (което не го планираме главно по финансови съображения, ама пък и аз да се бях сетила по-рано можеше да се решим Mr. Green).

# 564
  • Мнения: 2
spasdidi, много ми хареса постът ти - страшно положителен и зареждащ!  Hug Тъкмо тази сутрин се чудих дали някога ще се навия на трето, въпреки хубавото преживяване покрай тази бременност и невероятната емоция, която бе за мен естественото раждане. Въпросът обаче е не да ги родиш, а да ги отгледаш  Joy Вкъщи е малък цирк понякога - едното реве, другото реве, тъкмо едното спре и другото почва, сменяй памперс на единия, после на другия, храни единия, кърми другия... Но сигурно е въпрос на време, все пак сме си вкъщи едва от седмица.

Нощни очи,  не се шашкай и не се психясвай. Всичко ще започне естествено точно когато ти и бебо сте готови за това и ще мине без проблеми, твоят план А ще бъде безгрешен и съвсем скоро ще гушкаш съкровището си. Мисли позитивно, не се поддавай на паника, пий си чайчето, релаксирай, разхождай се и си представяй колко малко остава до срещата ти с малкото човече. Ако това ще те успокои, виж се и с хомеопата. Всичко е в главата (е, и малко в хормоните, де), така че се остави на хубавите емоции и ще видиш, че всичко ще бъде наред!  Hug А, и не обръщай внимание на габаритите, за които ти говори док (ти си го знаеш, ама все пак) - на мен в 37 г.с. ми бяха казали 3500, а се роди 3250...

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 17:23 от bg_desi

# 565
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мунка, аз и на тонове не ходя, тъй че... Съвсем си е осъществимо при мен.  Laughing

Спаси, чудесно си ги казала нещата. Никакъв спам не е!  Hug

Деска, още утре сутринта ще съм влезнала в релси!  Sunglasses Не може съвсем да мина без да си похленча.  Joy Няма да съм аз просто.  baby_neutral
А вие бързо да влизате в ритъм.  Peace

# 566
  • Мнения: 1 285
Спасиди, много ме зареди!И аз определено мисля да го преживея този хубав момент още веднъж.Имах щастието да имам две прекрасни и много леки бременности, дано и третата да е такава.
Ако всичко върви добре, можеш да разчиташ на Лазарова.Тя беше моята докторка.
Нощни,всичко ще се нареди по-най добрия начин.Подсигурила си се отвсякъде с резервните планове Hug

# 567
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А, и не обръщай внимание на габаритите, за които ти говори док (ти си го знаеш, ама все пак) - на мен в 37 г.с. ми бяха казали 3500, а се роди 3250...

То какво да обръщам внимание. Както и да го погледнеш 3500 в 39та седмица не е голямо бебе, ама никак даже.  Peace Съвсем отделно, че ехографа не може да измери точно.  Wink

Спаси, забравих да ти кажа. Отивай от сега да говориш с Лазарова. Да знаеш, ако няма да станат нещата при нея и да си търсиш други варианти!  Peace Не чакай последния момент.

# 568
  • Мнения: 189
Нощни очи, пожелавам ти до седмица да ни разказваш как си родила спокойно и естествено малкото си съкровище, или до две седмици де- дано да се намери кой да ти отпусне толкова време...
Мен ме изчакаха 10 дни след термина, но преди това изобщо не се спомена за ре-секцио, което ме успокояваше. И понеже не тръгваше родова дейност правех всичко, което можеше да помогне- секс, изкачване на стълби, ядене на ананас, чайове, упражнения, но така и не тръгна .....
Стискам палци при теб да не е така Peace

# 569
  • Мнения: 83
Нощни очи, изпращам ти много положителна енергия. Вярвам, че скоро ще ни разкажеш за вълшебното раждане на прекрасно малко човече  Hug
Аз не пиша често, но всеки ден с голямо вълнение проверявам за радостни новини в темата. Честито на всички наскоро родили съкровищата си   bouquet
bg_desi , vbac изключително много се радвам, че успяхте да осъществите мечтата си. Дано занапред все повече момичета намерят точния лекар, нужната подкрепа и вяра в собствените сили и да успеят да родят естествено.
spasdidi  Peace
Аз засега съм много обнадеждена, дори се настройвам и подготвям за домашно раждане. Но съм твърде спокойна и се притеснявам, че когато наближи момента може да изскочат разни скрити страхове.

Общи условия

Активация на акаунт