Падане на тапата в 39 седмица след преглед за разкритие.

  • 30 510
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 757
Няма да повтарям момичетата!
Включих се да ти пожелая леко раждане  bouquet

# 16
  • Мнения: 513
И на мен ми падна тапата в 39-та седмица след прегледа за разкритие. Родих 11 дена по-късно, 6 дни след термина.

# 17
  • Мнения: 4 615
Мен ако питаш хич не търси лекарката. Ще се държи по същия начин както и другите, а и винаги може ако нещата се объркат да платиш. Пиша това, само защото ти е казала, че ако не потръгне ще прави секцио. Ей, така, 'щото не й се чака.

За тапата само съм чувала, аз раждах планирано секци. Искам обаче да ти пожелая много леко и бързо нормално раждане и здраво бебе. Чакаме да се похвалиш! Успех и късмет!

# 18
  • Мнения: 11 607
Два пъти родих на 5-я ден след като тапата започна да пада......Като дойдат контракциите - тогава в болницата...Сега се наслади на последните дни с тумбака и се подготви за близка среща с Бебето ти! Леко раждане и да се похвалиш!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 197
нормално е след такъв преглед да ти падне тапата  Peace аз се разхождах с паднала тапа + 5 см разкритие близо две седмици Peace не се притеснявай!!! спокойствие, положителни мисли и ти желая най - леката и незабравима среща с малкото слънце Peace Praynig Hug

# 20
  • Мнения: 76
Извинете ме за глупавия въпрос, но какво представлява тази тапа и как разбирате, че е паднала?

# 21
  • Мнения: 4 615
"Тапата" е слузеста, мала като количество, може да съдържа кръвенисти нишки. Това съм чела, не съм я виждала. Може да пада в продължение на няколко дни, а може и да не падне до последно, може също изобщо да не разбереш, че е паднала. Не е нито най-важната, нито единствената индикация за предстоящото раждане.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 766
Lucky_1, аз тапата си видях само при 1вото раждане. По описание е това, което е написала Raffaella Sanzio.

# 23
  • Мнения: 6 164
При преглед за разкритие и аз прокървих, но тапа не видях никога.

# 24
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
"Слузестата запушалка е плътна слузеста секреция, често примесена с кръв, която през време на бремеността е затваряла шийката на матката. Изхвърлянето й може да стане oт 24 до 48 часа преди раждането.
Обикновено чисто и слизесто течение, но понякога може да е кафяво или розово. Това течение може да се появи заедно с началото на контракциите или няколко дни по-рано. Слузестата тапа, която запушва цервикса по време на бремеността, за да предпази вашето бебе от инфекции, може да се разхлаби и изхвърли. Трябва обаче да съобщите за всяко вагинално кървене на доктора или акушерката си."


Като стана въпрос за "тапата", аз видях  нещо напълно отговарящо на описанието (без кръв де) в средата на 7-я месец.
Според гинеколожката ми (бърза телефонна консултация  Confused) "не можело да е тапата, защото било много рано", но на мен много ми приличаше точно на това.
Така или иначе родих 2 дни преди термин.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 481
Не съм раждала, за да давам съвети, но бих родила при друг лекар. Не ми допада подобно отношение. Леко раждане  Hug

# 26
  • Мнения: 15
Моята тапа падна няколко часа преди да родя. Следобед падна, а аз реших да си чакам. Късно вечерта почнаха леки контракции, към един през нощта ми изтокоха водите и чак товага в болницата. Така че, ще се повторя, но тапата значи само че раждането наближава  Simple Smile Simple Smile А аз докато пиша, ти може и вече да си родила Wink Успех и не се тревожи.   bouquet

# 27
  • Мнения: 776
  Тапата ми падна 15 дена преди да родя и си ходих с 2- 3 см, разкритие през този период. Ако не ми бяха предизвикли раждането- 3 дни след терминът ми, сигурно по-0 дълго време щях да си ходя така.
  Ако все още не си родила- дано всичко мине гладко и безпроблемно.
  Честит рожден ден ана патерици!  bouquet

# 28
  • Мнения: 39
Здравейте! Още не съм родила в очакване съм, а няма и признаци за това  Sad . След прегледа за който си мислех, че просто ще ме погледне лекичко да види шийката( иначе нямаше и да се съглася сигурно ако знаех, че ще бъде така), получих кръвотечение и аз си слагах ежедневни превръзки и на тази превръзка видях слузестото нещо премесено с кафяво т. е. застояла кръв, след няма и час същото количество пак се появи, явно на етапи си падаше и така малко и на другия ден. Сега вече втори ден няма никакви следи от кръв, само засилено бяло течение.
Най-вероятно ще преноса, ако до утре не се случи чудо. На бебо май му харесва да си стои в на мама корема. Благодаря ви за пожеланията за леко раждане!  bouquet

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Rali27 ,дори да преносиш няколко дни не е проблем.Ще се появи малчо,няма да стои все вътре я

Общи условия

Активация на акаунт