Отговори
# 60
  • Мнения: 215
Здравейте, момичета!
Запис и от мен в новата темичка.
Благодаря за темата!

Много отдавна не съм се включвала.

Аз се чувставм много добре, Мишенцето се развива също много добре, расте по-големичка от Габриела(първата ни дъщеричка). Много интересно се мърда - ръчички, крачета и като си сложим ръцете, веднага ни отговаря. Габито много й се радва.

Имаме си вече детско легълце (сигурно вече сте минали темата) - ще бъдем всички в една стая, Габито от страна на татко си, аз от страната на Мишето. Легълцето е цялото с решетки, в натурален дървесен цвят. Предната решетка му се сваля, ще го долепваме, както на Габито, до нашето легло. Има си колелца и крачета за люлка. Сега е като люлка. Габито много му се зардава, сложи си бебенцето вътре, кръсти го Миша и й взе две дрешки, които сме приготвили за Мишето и облече бебенцето в тях, сега спи с бебенцето и го носи навсякъде с нея:)Радва ми се много на коремчето, показва го на всики:)

Аз се занимавам много активно с ателието за деца и възрастни, което създадохме преди по-малко от месец - "Дом с крила" - предлагаме най-различни артистични и психологически курсове за деца и родители, както и преди обед  нещо като родителски кооператив за деца в яслена и детско-градинска възраст с техните родители. Там сме с Габито и Мишето всеки ден, аз водя програмата два пъти седмично. Започвам да усещам все повче обгромна умора от заниманията, тъй като съм заета от сутрин до вечер. Но съм старшно доволна и щастлива от нещата, с които се занимавам:) А и с Мишето и Габито ще ходим там, след като се роди Мишето.

Вече съм във 8мия месец и съм страшно ентусиазирана.

Стаята е окрасена с много хубави лекпенки на феички, пеперудки и принцески, повивалника на Габито ще бъде сега за Мишето. Имаме и два комплекта спално бельо в един и същи цвят за Габито и Мишето и Габи е много щастлива.

Малко по малко започвам да се настройвам за появата на втория малък човек у дома.

Ще се опитам да съм по-редовна, до колкото това би ми било възможно.

Augustas, ние купихме нашата възглавница за кърмене преди 2,2г. от Пигис, не знам,дали все още предлагат там. Препоръчвам сърдечно този тип възглавница - ан мен ми свърши страхотна работа по време на кърмене, а сега си я ползвам и по време на бременността за спане.

# 61
  • Мнения: 1 283
Кали, и аз ти благодаря за хубавите думи Hug
За възглавницата за кърмене, с малката не съм ползвала но сега мисля да си купя.
Мацки , можем да си направим и подалбум в нашето в Декемврийки и за покупките на бебетата, снимайте и слагайте  Hug
Анастасия, вряно, че отдавна не си се включвала Hug
Разкажи нещо повече за ателието!Браво много интересно и полезно начинание Hug
На курса за бременни има нещо такова- Бебешка работилница.Точно това , което и ти описваш Hug
Свекърите работят по един проект -създаване на учебен център за деца без родители.Аз също ще се вкюча  Hug Центъра ще е за около 10деца, които ще живеят там, ще бъдат обучавани , също и ще се развиват като спортисти, музикално и тн, кой , каквото го влече.Та в тази връзка са ми поставили задача да мисля име-нещо , което да и свързано с това начинание , нещо от сорта на - Подай ръка, но това вече го има!Приемам всякакви предложения за име Hug
Забравих да спомена , че свекървата също я има в списанието Моето дете, какво съвпадение Simple Smile, едва днес разбрах, статията е във връзка , че със свекъра са станали приемни родители на три дечица.

# 62
  • Мнения: 55
Ех, Мари, това е толкова хубаво... точно преди малко четях тази статия за приемните семейства... Сега се върнах да видя жената! Шапка свалям на такива хора! Това е и мое голямо желание, да осиновим детенце някой ден... Дано стане някога! Вашето семейство е окупирало броя значи Wink Аз пък си намерих и мои приятели в списанието Simple Smile Статията "Вкусни игри" накрая... малкия сладур Коко е детенцето на мои приятели.. и с татко му са се развихрили в кухнята Simple Smile Той е фотограф и повечето снимки са негово дело Simple Smile Та този брой ще се запази със сигурност Simple Smile

# 63
  • Мнения: 52
Vilkoni  newsm17
Едно записче и от мен.

# 64
  • Мнения: 1 283
Кали, аз още не съм чела статията тъй като майка ми си взе списанието на работа Simple Smile , тя ми каза и свекървата днес потвърди, къде съм бляла , че не съм я видяла.
Ще го видя и Коко след малко, като ми донесат списанието  Wink
Иначе за осиновяването е страшно благородно от ваша страна, дори само , че ви минават такива мисли.Аз скоро си мислих да станем приемни родители.Половинката е съгласен, но пък при условие, че ще откриваме живот и здраве този център. newsm78

# 65
  • Мнения: 215
Мари, благодаря ти,че попита, надявам се с описанията ми да не досадя. Най-основната идея на ателието е да развива връзката между родителите и детето и всичко, което правим там е с цел да се подобри семейната атмосфера в семейството като се подчертае фундаменталната роля на родителите в изграждането личността на детето.
Раздели ли сме курсовете на такива, насочени към родителите и техните дечица от 0 до 5г. и към самите родители. Курсовете са с психологчиеска насоченост (теми, свързани с развитието на детето и ролята на родителите, програма за ранно детско подпомагане) и с артистична такава, като разгръщаме идеята за себереализация на родителите като основополагащо звено за личностното му развитие, а оттам и за това на детето. Има ръкоделие, пилатес и други, а за бебнцата - масаж за бебенца. Събрали сме всякакви специалисти.
Сутрешните ни занимания предлагат алтернатива на домашното отглеждане и на детските институции, като се набляга на важността на активното участие на родителя в заниманията - имаме музика за бебенца и малки деца, танци за деца над 2г, немски, аглисйки, български, математика, приложни изкуства, социални занимания, като всичко е на базата на програми за ранно детско развитие, адаптирани за най-малките. Децате се забавляват през цялото време.

Ателието има и идеални цели - разпространение на този модел на отглеждане на деца, както и посещение на домове на различни маргинални групи с цел развитие на една базова примственост от страна на децата, както и обратното.

А това, което споделяш за свекърва ти е прекрасно, поздравления за идеята, пожелавам успех в реализирането й и попътен вятър.

# 66
  • Мнения: 1 283
Анастасия, това е прекрасно  Hug С удоволствие бих посещавала такива курсове.Може би това е сравнително ново за нашата страна, но съм сигурна,че ще имате голям успех  и най-вече добри резултати Hug
Нещо подобно е и бебешката работилница до наши курс за бременни.В центъра , който посещава са направили и Арт фотография за бебета и деца.Живот и здраве като се роди малката мисля да им направя една фотосесия Simple Smile
Открих няколко раказа за раждания на жени от бг мама, надявам се да са позитивни , още не съм ги чела но ги започвам Hug
http://www.estestveno.com/taxonomy/term/33
Ето и едно много хубаво сайтче-
http://-spam070-/2010/06/14/%D0%BC%D0%BE%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D1%8 … 1%83%D0%B4%D0%BE/

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 20:01 от mari:)

# 67
  • Мнения: 86
Запис и от мен!  Laughing
Честита нова темичка!
Аз също продължвам да стискам двете моми да се поугоят още малко поне до 35 седмица, но каката ни е много болна и втори ден се притеснявам за нея и нямам почивка нито ден нито нощ.
Дано всички да се отървават от вирусите по-бързо!

# 68
  • Мнения: 152
Вилкони мила прегръдки от мен. То вече друго не ми остана да кажа. Направо се измъчи и макар че знам, че си силна жена, усещам вече изтощение и безсилие в постовете ти. Понякога да знаеш е добре да се отпуснеш и да си поплачеш. Не може да помогне много, но поне малко ти поолеква. Искам да знаеш, че поне в мое лице( а съм игурна че и повече мислят така) имаш човек на чието рамо може да се облегнеш и да си изплачеш мъката. В крайна сметка толкова много сме си споделяли, че някак си макар и да не ви познавам, по-голяма част от вас ги чувствам доста близки. Така че винаги когато имаш нужда да споделиш - пиши. Отново те прегръщам и ще се моля все пак за чудо.

За педиатрите и личните лекари - аз май съм споделяла вече. При нас личния лекар е само формалност, защото така е по закон. Не става за нищо, а като се роди сина ми нямах и идея къде да търся и затова го записахме при тази и така си остана. За сметка на това имаме чудесен частен педиатър. Винаги когато имаме проблеми сме там и ги решаваме в повече случаи само с едно ходене, понякога дори и само по телефона. Много е добър. Ако някой иска съвет за добър частен педиатър в района на Павлово мога да му препоръчам. Е да чака се при него, но това само в пиковите месеци когато има епидемия от грип и настинки. Simple Smile
augustas  аз си купих възглавница за бременни от Кауфланд. Беше намалена на 10лв и е много хубава. Уж я извадих за да изпера калъфката, ама сега я ползвам като седя пред компа си я слагам да ми подпира гърба. Мисля че още ги има.
wondergirl  за добър педиатър по ЗК съм чувала за Гочева в 29 ДКЦ. Нямам лични наблюдения, но съм чувала от приятелки, че са доволни. Нямам идея обаче дали не е лудница при нея, а най- вероятно е Simple Smile
Аз също съм в чуденка за бебо, но мисля, че след последното посещение при личната на сина ми ( което може би е 4 или 5 посещение изобщо  за цялото време) мисля да го преместя при мойта лична, следователно и бебо при нея ще го запиша. Поне е приятелка на майка ми и няма да се чудя от къде да взема ваксина или извинителна бележка. И пак стигам до частния педиатър при болест.
Айде лека вечер от мен.

# 69
  • Мнения: 30
Здравейте  Grinning
Само се записвам, на това кофти време сте изписали толкова много, а аз цял ден толкова работа имах, че изобщо не мога да смогна да влезна.
Добре дошли на новите мами   bouquet

# 70
  • Мнения: 25
Запис мами!честита ни темичка нека я изпълним с положителни емоции и добри новинки!
  bouquet  bouquet  bouquet

Има ли мама която да ме посъветва или да ми даде инфо относно пулсацийте в матката. Опитах се да открия нещо в Гугъл,но нямаше общо взето нищо!

# 71
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Честита темичка и от мен. Заглавието е много актуално   bouquet
Виликони  Hug стискаме палци за вас
Анастасия_Morskafeia Това ателие изглежда много интересно и интригуващо. Поздравления

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Мари, благодаря ти,че попита, надявам се с описанията ми да не досадя. Най-основната идея на ателието е да развива връзката между родителите и детето и всичко, което правим там е с цел да се подобри семейната атмосфера в семейството като се подчертае фундаменталната роля на родителите в изграждането личността на детето.
Раздели ли сме курсовете на такива, насочени към родителите и техните дечица от 0 до 5г. и към самите родители. Курсовете са с психологчиеска насоченост (теми, свързани с развитието на детето и ролята на родителите, програма за ранно детско подпомагане) и с артистична такава, като разгръщаме идеята за себереализация на родителите като основополагащо звено за личностното му развитие, а оттам и за това на детето. Има ръкоделие, пилатес и други, а за бебнцата - масаж за бебенца. Събрали сме всякакви специалисти.
Сутрешните ни занимания предлагат алтернатива на домашното отглеждане и на детските институции, като се набляга на важността на активното участие на родителя в заниманията - имаме музика за бебенца и малки деца, танци за деца над 2г, немски, аглисйки, български, математика, приложни изкуства, социални занимания, като всичко е на базата на програми за ранно детско развитие, адаптирани за най-малките. Децате се забавляват през цялото време.

Ателието има и идеални цели - разпространение на този модел на отглеждане на деца, както и посещение на домове на различни маргинални групи с цел развитие на една базова примственост от страна на децата, както и обратното.

А това, което споделяш за свекърва ти е прекрасно, поздравления за идеята, пожелавам успех в реализирането й и попътен вятър.



Блазе им на мамите в София , тук в Пловдив май няма такива работи, а е наистина много хубаво Simple Smile

# 73
  • Мнения: 329
Анастасия, поздравления за това, което правите, желая ви много успех и се надявам да мога се включа скоро. Аз редовно получавам информация от теб за програмата, а и сте ми наблизо.

mama_Iva, благодаря ти за информацията. Мисля, че и аз ползвам същия частен педиатър в Павлово ако говориш за д-р Ковачев.

# 74
  • Мнения: 322
записче и от мен в новата ни темичка ..... да ни е честита ....  
само хубави новини да има  newsm20.... и никакво гонене на бебоците от тумбаците преди 38 г.с.  babydust7 babydust7
добре дошли на новите мами ... bouquet newsm51
заемам се да чета, че трябва за 2 дни да наваксвам  smile3529

Общи условия

Активация на акаунт