Нищо,че навън вали,СЕПТЕМВРИЙче сладичко си спи!

  • 22 800
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11
aissa80 е ти ме изпревари Sad
Да, това е Simple Smile
Ама до сега слушахме Лукчо Simple Smile
Доли много се радва, а и като я сложа и на активната гимнастика с часове може да се забавлява така. Аз днес съм най- щастливата мама. Такова спокойствие е когато нямаме колики Simple Smile
Да живее инфакола  smile3501 newsm10 newsm44
Данниелка мерси за страхотната темичка

# 31
  • Bulgaria
  • Мнения: 369
Много хубава темичка   bouquet
Браво, Даниелка  Hug
Момичета, да ви питам, купували ли сте активна гимнастика на бебоците? Чудя се от кога ли ще им е интересно да стоят в нея. Дали е рано сега да й купя една?

# 32
  • Мнения: 2 677
Много хубава темичка   bouquet
Браво, Даниелка  Hug
Момичета, да ви питам, купували ли сте активна гимнастика на бебоците? Чудя се от кога ли ще им е интересно да стоят в нея. Дали е рано сега да й купя една?
Моя приятелка беше взела на синчето си, когато беше на два месеца Peace
А кога е време за шезлонг?

# 33
  • Мнения: 104
Даниелка мерси за темичката!
Пиша с една ръка....и моята е в отбора на мнооо киселия период, не ми дава да я оставя, умира за сън, но като я оставя и след 5 минути е ревнала, а аз всеки път я оставям и си казвам е този път стана и тъкмо почвам нещо да си върша и айдеее.....голям зор, а и като ревне не мога да я утеша сумати време, после резултата е мноого сополи и трудно преглъщане. За сополи си говорите, а когато ги има само след рев пак ли е хрема....аз до сега не им обръщах внимание, защото си мисля, че е от рев, ама знам ли...
Драмата около кърменето също продължава, гърчи се, реве, виждам се в чудо, докато я нахраня....прочетох това за кърмаческата стачка, което някои беше пуснал и се почувствах супер зле....излиза, че съм лоша майка  Cry
И активна гимнастка имаме и шезлонг и двете ми вършат чудна работа, шезлонга от както е станала на 20  дена, а гимнастката от вчера

# 34
  • Мнения: 3 637
Гале,никой не ми помага  Mr. Green!С Диди се гледаме сами от втория ден на изписването.Понякога се ядосвам,но май така е по добре,много ни е хубаво двечките  Mr. Green !А за темите използвам времето когато нанка  Mr. Green .Прати ми новата снимка за колажа на меила ми и ще я заменим,аватара ти е чуден  Heart Eyes  Hug  Heart Eyes!

# 35
  • Мнения: 282
Аз да ви кажа, от няколко дена приспиваме малкия до абсорбатора. Само като го чуе да бръмчи и е готов заспал. После оставям още известно време да работи и той спи или на шезлонга или в количката близо до абсорбатора; и се родих с това чудо на техниката Simple Smile. Няма разнасяне на ръце няма нищо. Дано действа по-дълго време.

# 36
  • Мнения: 15
fata morgana, и моята девойка е откарвала по 8 часа. Нека спинка детенцето щом му се спи. Нали хората са казали„ че съня е здраве.  Grinning
А шезлонга ние го ползваме почти от началото. Слагам я в хола и тя си гледка или спи в него. Местя я в креватчето след банята. Активната гимнастика днес ще я поръчвам, че много се заглежда по прожектора на ФП и предполагам, че ще и е интересна.

gala., аватара ти е много хубав.  Hug

vesy_evi, я стига глупости...не била добра майка. Кой знае защо малката те разиграва така. Ако можехме да знаем какво им е в главиците на тези прекрасни същества. Недей да се самообвиняваш само, моля те. А от шише яде ли лесно?

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Здравейте, момичета!  Hug
Да ви се похвалим, сега се връщаме от консултация. Нашето момченце е наддало 1400г и 4см за един месец. Сега е 6430г и 61см. Направиха му хепатитната ваксина, че миналия месец нямаше ваксини. А Пентаксима и другата ще вървят с един месец назад. А като почнах да го събличам при доктора за тегленето така се беше оакал, чак до ушите  Embarassed
Даниелка, прекрасна темичка отново   bouquet.
За ревноста си говорите, ами аз такива чувства не съм изпитвала с никое от децата. Разбира се отнася се за близките ми хора. А такива дето вън искат да ровят в количката са ми много неприятни.
Шезлонга си го ползваме от самото начало. Ако може бебчо да се вреди от батко си  Crazy. Активна гимнастика нямаме, и май няма и да купя като се замисля, че пак ще има спор кой да ляга на нея.  Mr. Green
Галка, аватара ти е разкош  Heart Eyes.

# 38
  • Мнения: 24
Здравейте и от нас!
Нашият мъник вече втора сутрин се събужда към 6-7 и като хапне иска да си играе. Аз ставам да правя чайчета, да стерилизирам и други подобни и оставям татито да го забавлява, ама той горкия едвааам гледа, а бебо му се смее насреща, бута го, гука му нещо  hahaha От два дни насам много му се играе. Коликите са по-малко (пу-пу) и сигурно затова. Сега сме с едни капки от Англия Dentinox и май помагат, но да видим и по-нататък как ще е. Иначе не сме спрели и Еспумизан да даваме де.
 И ние се заглеждаме много. Още към 10- 15 ден започна да гледа баща си мноооого втренчено с ейййй такива очи  Shocked Гледаше го в продължение на няколко минути, чак се забравяше, особено, ако той му пее зайченцето бяло  Laughing Сега вече си има и любими предмети. Да не говорим, че си е харесал едно голямо пате от плюшените играчки дето съм наредила на гардероба отгоре. Като го повивам ве там зяпа, смее се, говори му, но като го оставя повече време така и започва да му се мръщи и след малко почва да дава наченки на рев. Явно очаква патето да му отговори и се дразни като това не стане  hahaha
Както бях казала, и на нас ортопеда ни препоръча кенгуру. Само дето на нашия тати все не остава време да отидем да купим  Confused

За килограмите - и аз съм 10 отгоре, но и преди да забременея бях качила малко, така че стават към 15 за сваляне. Много кофти се чувтвам. Да си призная - и самочувствието ми го няма никакво, а на всичкото отгоре и коленете ме болят  ooooh! Ще тръгвам на фитнес, но поне да стане бебо на 2 месеца и тогава.

И аз ревнувам детето си, но успях малко да подтисна това чувство. Сега обаче повече ме е страх да не му направят нещо, особено свекито. А бе хора, това едно време не знам как са си гледали децата, но е било съвсем наопаки всичко от сегашното. Още първия път като оставих малкия в съседната стая със свекърва ми щях да полудея - влизам след малко и какво да видя: увила го в една плътна пелена
и го разнася из стаята  #Crazy Разбира се направих й забележка и си взех детето, не ме интересува дали щяла да се сърди   Naughty Резултатът беше претопляне и досега се боря с осттъка от пъпчиците, а ушичките целите му се обелиха на милия  #Cussing out

Аз имам въпросче - гушката ма Ицко е зачервена по гънчиците и постоянно се бели. Не е от сега, все си е така, но започнах да се притеснявам като махнах вчера натрупана обелена кожичка от гънчиците. Вашите бечовци имат ли подобно нещо по вратлетата  newsm78 А и там се събира най0много мръсотия ( поне колкото е възможно да е мръсно едно бебе де).
Освен това кожата на лицето му е много суха и днес вече се бели. Мажа с чай от лайка за пъпчиците, но искам са взема някой зимен защитен крем за лице. Някой ползва ли и какъв бихте препоръчали?

Приятен ден от нас и много усмихнати бебета  Hug

П.П. Даниелка, може ли и аз да ти изпратя снимка за първата страничка?  Simple Smile
Аз нямам паролата на албумчето и затова ми се ще поне отпред да фигурираме  Mr. Green Опитвам се и аватарче да си направя, но нещо не ми се получава  Blush

# 39
  • София
  • Мнения: 1 193
Момичета един съвет от мен ,ако бебче спи повечко време НЕ СЕ ХВАЛЕТЕ  Mr. Green ,че дърпаме оня за опашката  Laughing  Laughing  Laughing .

# 40
  • София
  • Мнения: 4 560
vesy_evi аз бях писала за кърмаческата стачка.
 Но идеята ми беше да знаят майчетата, че бебоците понякога имат много странни периоди,за които трябва просто да стиснеш зъби и да чакаш да отминат.

Каката ни пак е с кашлица, а малкия беше решил вчера че ще реве, ще стои колкото се може на цица и че ще повръща, когато го махна от мен... Луднах, но добре че Лор а като го чуе че реве и се държи по-спокойно,  даже спира да мрънка.

# 41
  • Мнения: 304
Даниелка, благодаря за прекрасната темичка.
За сополките си говорите. Мартин има секретчета и му хърка носа от някъде 4-5ти ден след изписването. Вече две лекарки ми казват, че когато връща малко храна, дори и да не поврне видимо, това дразни лигавицата на носоглътката и за това се образуват секрети и хърка. Аз пръскам стеримар и чистя с помпичка и клечица с памуче.
На мен днес като че ли ми дойде. Лохиите ми свършиха отдавна, така че не е от тях. За момента е като зацапване по-скоро... Това би обяснило проблемите с кърмата... Боже, дано мине по-бързо, че вече сили не ми останаха...

# 42
  • Мнения: 287
Момичета само да споделя моето мнение за шезлонгите  Wink
След вчерашния преглед при ортопеда отлагам ползването му ако не е в пълно легнало положение.Лекаря каза:
"В полуседнало положение бебето се слага след 4м,в седнало - 6м,а на проходилка - 7м."
Смятам да го послушам,за да не ми е съвесно,че мога да си навредя на детето  Peace а и Ади не харесва все още шезлонга  Confused
А за активна гимнасика-за сега няма да купувам.Моя малчо нито една от играчките не го забавлява на този етап. Ако е буден иска внимание или реве,та...няма момент в които да се забавлява сам  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 104
Яничка, не, тя от шише въобще не иска да яде.....тя като ревне и не се знае вече за какво реве. Време и е за ядене и виждам, че е гладна, яде си ръцете обикновено и започва да реве, опитвам се да я сложа на гърда, но само като я наклоня и почва да пищи, иска все изправена да стои, пробвам и една поза, в която тя е изправена, пак реве, но понякога успявам...като ревне и нищо не я успокоява, още по-малко гърда, тя я разревава ощв повече, шишето също...разнасям я, успокоявам и и пак пробвам...лошото е, че след толкова рев е цялата в сополи и яденето е трудно....офф
Вани, да, не е хубаво да стоят много в полуседнало положение, ама ми се вижда малко крайно чак в 4 месец....все пак столчета за коли също са в такова положение, а се водят за новородени...аз също избягвам да я държа дълго време в тези пози, но я слагам по малко и ако заспи я местя...возя я и в колата, няма как...но всеки сам си решава де, аз само споделям Simple Smile

# 44
  • Мнения: 15
bless girl, мажи гънките на вратлето след къпане с кремчето за подсичане и няма да имате такива проблеми.  Peace

vesy_evi, ох милата...аз вчера имах такъв ден и направо полудях. Бях смазана, а представям си постоянно ако е така. Явно Мая е с по-труден характер, за съжаление.  Confused Надявам се все пак пък да е някаква фаза, която скоро ще отмине, защото ти ще се съсипеш така.   Praynig  Hug

Общи условия

Активация на акаунт